Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1570888 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7740 dnia: Luty 26, 2018, 19:07:40 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To chyba do GSI robiono dodatkową obróbkę kanału, bo reszta jest taka sama.

Nie wydaje mnie sie.  :P





Specjalnie dziś pojechałem do magazynu cyknąć fotki.

Silnik nr 1 z 1998


Silnik nr 2 z 1999



Posiadam jeszcze 2 takie zdemontowane silniki z 1999 roku, jednak zbyt głęboko stoją żeby fotki cyknąć oraz jeden w jeżdżącym z 1998. W plusach z 1997 i początku 1998 miałem głowice starego typu.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7741 dnia: Luty 26, 2018, 20:57:00 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Czyli były i takie i takie. No ja w konkretne różnice OHVek nie wnikam, bo ja je tylko wyjmuję z komory. :P W każdym razie ciekawe, bo głowica GSi nie wygląda jakby miała wykonywaną obróbkę kanałów dla wtryskiwacza, raczej jest to już "gotowiec" z odlewni. Chociaż ostatni raz czapkę do GSi miałem w rękach z 5 lat temu. Ale dziwne, gdyby taki sam kształt kanału był również w GLi.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7742 dnia: Luty 27, 2018, 11:29:08 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Bo to jest gotowiec z odlewni,rozebrałem 7 silników od GSi i bynajmniej w każdym lepiej bądz gorzej były widoczne ślady po odlewie w miejscu na wtryski.Leży mi kilka głowic jeszcze to w wolnej chwili zrobię zdjęcia
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7743 dnia: Luty 27, 2018, 13:29:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jakby ktoś szukał wiązki el. lusterek,to tutaj jest cała wiązka do poloneza,która w sobie ją zawiera w niezłej cenie
http://allegro.pl/wiazka-elektryczna-fso-polonez-wtrysk-bosch-1p-gsi-i7197014176.html

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7744 dnia: Luty 28, 2018, 10:14:28 am »

Offline tiptok

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+
Jesteś pewny? Na karteczce z zakładu widnieje, że to do caro a one nie miały w standardzie wiązki do lusterek, no chyba że gość sprzedaje bogate wersje.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7745 dnia: Luty 28, 2018, 10:52:37 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie wiem od czego to,a na pewno nie od boscha i gsi ani plusa  <lol> ale wiązka lusterek i grzanych siedzen jest

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7746 dnia: Luty 28, 2018, 11:00:25 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Znaczy się kupiłeś i mówisz że warto? :d Złącze do Joya od lusterek faktycznie widać na zdjęciu.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7747 dnia: Luty 28, 2018, 11:18:03 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Caro na lucasie wiązka do grzanych foteli też jest.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7748 dnia: Luty 28, 2018, 13:00:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Już się prawie wszystkie rozeszły :) Ciekawe skąd gość tyle tego miał i to jeszcze w takiej cenie?  Ostatnio jak się o takie frykasy pytałem w sklepie to w hurtowniach stany zerowe, a cena kilka razy wyższa.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7749 dnia: Luty 28, 2018, 13:35:48 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Też wziąłem jedną, jedną od trucka i jedną od jelcza, kolorowe, miedziane, przydadzą się na części (na przewody) do tuningu, PROJEKTÓW, albo podmianek . :)

W hurtowniach?  <lol2> <rotfl2> Ludzie dawno to powywalali, tylko kłopot przy remanentach...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7750 dnia: Luty 28, 2018, 14:29:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupilbym jedna, ale troche glupio brac przesylke do Ełku ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7751 dnia: Luty 28, 2018, 20:20:13 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co Wy z tymi wiązkami?  Jak Wam trzeba "na części" to na złomie się kupuje na kilogramy i nie wychodzi to jakoś znów bardzo drogo.Jak kupowałem sobie cały przód do rovera (bez silnikowej) to mnie wyszło trzydzieści parę złotych.Mam teraz tego w domu tyle, ze mi do końca życia starczy.Trzy pudła rożnych luźnych kabli, wiązka minusa rovera, plusa i jakaś do bosza.
Oczywiście, to za 4 dyszki, to była okazja, bo to nowe, ale te za ponad 100, to już bym się zastanowił, jeśli to tylko o wiązkę lusterek chodzi.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7752 dnia: Luty 28, 2018, 20:48:05 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
buźka musisz być bardzo czasowym człowiekiem,skoro możesz od tak sobie jechać na złom i walczyć z rozbieraniem całej deski i wypinaniem wszystkiego,atu w minusie na pierwszym lepszym złomie nie stoi o ile wogóle znajdziesz. Przeliczając że trzeba sobie brać wolne w robocie,znaleźć złom na którym znajduje się taka wiązka i potem walczyć z jej demontażem taniej wychodzi kupić gotową.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 20:50:31 pm wysłana przez mihals »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7753 dnia: Luty 28, 2018, 20:58:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Buźka, ja bym do tego zagadnienia podchodził już na zasadzie magazynowania części na przyszłość, a nie jakiejś fanaberii.
To już nie te czasy, gdy półki w sklepach uginały się pod oryginalnymi częściami do FSO za psie pieniądze, a nawet jak czegoś nie było to szło się na szrot, gdzie zawsze stało z 10 różnych poldków i z każdego coś sobie dobrałeś. Paradoksalnie aktualnie na złomach łatwiej o malucha niż PNa, choć to ten pierwszy wcześniej stał się "klasykiem".
Sam ostatnio zacząłem kupować jakieś jeszcze zdarzające się na szrotach części do starszych modeli PNa (i nie tylko), bo to jest ostatnia chwila, aby w ogóle je nabyć. Teraz np. elementy zawieszenia, czy napędu do poldka praktycznie zniknęły. Kiedyś na jednym szrocie widziałem ok. 10 belek do poldorovera i drugie tyle do OHVki, kilka mostów, kilkadziesiąt stabilizatorów, wahaczy, sprężyn i resorów. Teraz na tym samym złomie w najlepszym razie znajdziesz resory, o sprężynach, wahaczach czy belkach możesz zapomnieć, żeby trafić most musisz mieć wyjątkowe szczęście i wyrobić się przed jakimś Vladimirem, który hurtowo wywozi je "w Ukrainu". To samo elementy blacharskie, jeszcze 3 lata temu mogłeś iść na dowolny złom i przebierać w drzwiach, błotnikach, maskach i klapach bagażnika. Kilka tygodni temu rozglądałem się za drzwiami do swoich poldków i stwierdzam, że ciężko znaleźć jakiekolwiek elementy tego typu (większość przez brak chętnych poszła na przetop), ze stanem bywa bardzo różnie,a ceny zaczynają się robić coraz bardziej z dudy.

Całkiem ciekawy okaz:
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-1-6-polonez-truck-z-malym-oryginalnym-przebiegiem-ID6zCMZ0.html
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2018, 21:58:56 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7754 dnia: Marzec 01, 2018, 09:49:59 am »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
po co ukraińcowi most do poloneza? <mysli>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7755 dnia: Marzec 01, 2018, 10:13:42 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A po co mu skrzynia biegów, siedzenia i inne pierdoły? Już dawno to słyszałem, że przyjeżdżają i wykupują co popadnie, szczególnie części mechaniczne.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7756 dnia: Marzec 01, 2018, 12:08:32 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Co Wy z tymi wiązkami?  Jak Wam trzeba "na części" to na złomie się kupuje na kilogramy i nie wychodzi to jakoś znów bardzo drogo.
jest tanio,
jest czysto,
nie są przegrzane lub utlenione,
zawsze mi brakuje przewodów o unikatowych cechach (np pomarańczowy z czarnym paskiem),
są na nich nowe kostki.

kupilbym jedna, ale troche glupio brac przesylke do Ełku ;>
Sprzedawca pewnie zszokowany, że leżało, leżało i nagle w dwa dni zeszło. :-D
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7757 dnia: Marzec 01, 2018, 12:47:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ale to jest ten sam typ co wcześniej je sprzedawał, dlatego tak mnie zdziwiło, że wyczasnął jeszcze 20 dodatkowych.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7758 dnia: Marzec 01, 2018, 16:22:20 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Buźka, ja bym do tego zagadnienia podchodził już na zasadzie magazynowania części na przyszłość, a nie jakiejś fanaberii.
To już nie te czasy, gdy półki w sklepach uginały się pod oryginalnymi częściami do FSO za psie pieniądze, a nawet jak czegoś nie było to szło się na szrot, gdzie zawsze stało z 10 różnych poldków i z każdego coś sobie dobrałeś. Paradoksalnie aktualnie na złomach łatwiej o malucha niż PNa, choć to ten pierwszy wcześniej stał się "klasykiem".
Sam ostatnio zacząłem kupować jakieś jeszcze zdarzające się na szrotach części do starszych modeli PNa (i nie tylko), bo to jest ostatnia chwila, aby w ogóle je nabyć. Teraz np. elementy zawieszenia, czy napędu do poldka praktycznie zniknęły. Kiedyś na jednym szrocie widziałem ok. 10 belek do poldorovera i drugie tyle do OHVki, kilka mostów, kilkadziesiąt stabilizatorów, wahaczy, sprężyn i resorów. Teraz na tym samym złomie w najlepszym razie znajdziesz resory, o sprężynach, wahaczach czy belkach możesz zapomnieć, żeby trafić most musisz mieć wyjątkowe szczęście i wyrobić się przed jakimś Vladimirem, który hurtowo wywozi je "w Ukrainu". To samo elementy blacharskie, jeszcze 3 lata temu mogłeś iść na dowolny złom i przebierać w drzwiach, błotnikach, maskach i klapach bagażnika. Kilka tygodni temu rozglądałem się za drzwiami do swoich poldków i stwierdzam, że ciężko znaleźć jakiekolwiek elementy tego typu (większość przez brak chętnych poszła na przetop), ze stanem bywa bardzo różnie,a ceny zaczynają się robić coraz bardziej z dudy.

U mnie podobnie. Jeszcze kilka lat temu, własnie 3-4 jechałem na szrot i ZAWSZE był tam jakiś Polonez, części dużo , ceny niskie :) Dziś w całej Łodzi i okolicach, kiedy robię rundkę po szrotach, to na 3-4 szrot albo w ogóle nie ma Polonezów, albo gdzieś trafi się jeden. Z reguły jest to albo Truck Plus, albo jakieś Caro / Caro Plus , wersja golas w stanie bardzo mocno wyeksploatowanym. Części ,, na magazynach" nie mają bo... wszystkie zostały wykupione a z trupów które im przychodzą już bardzo rzadko w sumie nie ma co wyciągać. Ostatnio wyjąłem sobie podsufitkę z pewnego Caro minusa, i właściwie poza tą podsufitką samochód według mnie nie miał już nic dobrego. Od biedy maskę. Złomiarz powiedział, żebym nie ruszał maski, zderzaków i jeszcze kilku rzeczy bo już ktoś dał za to zaliczkę  :d Niedawno pojechałem na pewien wiejski złom, na którym kiedyś dali mi orciari za darmo  :d Był tam jeden jedyny Polonez, plus w boschu z 2000 roku. Żadnych bajerów, blacha taka sobie ( kupy się trzymał ale drzwi wszystkie już rozwarstwione od dołu ). Części na magazynie do Poloneza nie mają, bo według nich to nic nie warte ( jeden jedyny taki złom który znam na którym nadal tak twierdzą ). A Poza tam ,,panie kto tym jeszcze jeździ, ktoś nam oddaje tutaj Poloneza raz na 3-4 miesiące. I w sumie mają rację, bo ruch tam mają taki sobie a jeżdżę co 1,5 miesiąca mniej więcej i to co stało to stoi...

Polonez wymiera jako samochód użytkowy. Taka a nie inna sytuacja z dostępem do części zamiennych ( oraz ich cenami ) była jednym z powodów dla których zrezygnowałem z jazdy Polonezem jako dupowozem. Po mojemu, kwestią kilku lat jest to, że Polonez stanie się samochodem hobbystyczno - kolekcjonerskim , dla koneserów marki, a ludzie użytkujący to auto w charakterze dupowozu to będą nieliczne przypadki. Tak jak teraz jest ze 125p.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7759 dnia: Marzec 01, 2018, 16:53:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5091
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, no tak, takie czasy nastały.Wszystko się kiedyś kończy.Może było by inaczej, gdyby istniała fabryka i siec poddostawców, to MOŻE by od czasu do czasu ktoś coś doklepał.Niemniej, nawiązując do Waszych wypowiedzi, to nasuwa mi się jeden wniosek.Gdyby każdy tutaj, złomując poloneza, wytargał z niego coś więcej, niż orciari, grokliny i elektryczne szyby, to jakiś zapas części by miał, a tak, to to wszystko idzie na przetop, a szroty tego nie trzymają, to fakt, bo po co im to, skoro nikt tego nie kupuje? Garstka zapaleńców, to jest nic.Dlatego nasuwa mi się jeden wniosek, albo jeździć i dbać bardziej, jak o żonę, usuwając od razu każdą najmniejsza zadrę na lakierze i nie pozwalając rdzy choćby pomyśleć o zaczęciu poloneza, albo trzymać pod kocem płacić oc i niech stoi, co też nie dla każdego jest dobrą opcją, bo nie każdy sobie może na takie fanaberie pozwolić.Tym bardziej przydał by się temat o częściach do naszych gratów i to nie tylko dostępnych typowych, ale i co by podeszło od innych aut, bo nie wierzę, że np. nie idzie dopasować głupiej tulejki do zawieszenia, czy jakiejś gałki itd.Tyle tego jest na świecie, że coś musi pasować.Ostatnio przecież Gomulsky coś tam dopasował do klimy.Napisać od czego, jaki model rocznik itd. i zawsze to łatwiej.Niejeden tutaj zapewne coś kombinował.Dość wspomnieć wymianę alternatorów na całkiem inne.