Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1573066 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7760 dnia: Marzec 01, 2018, 17:19:01 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Tuleje wszelakie są dostępne z poliuretanu dostępne od ręki. Gałki to są w sklepie z lodami. A końcówki drążków można kupić RTSa, ew krótkie Lemfordera. Wydech można dorobić z nierdzewki, rurki chłodzenia też. Węże silikon... itp itd
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7761 dnia: Marzec 01, 2018, 17:24:16 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Niby tak, ale na poliuretany czekasz miesiąc, na dorabianie silikonów itp też. RTS niedostępne od ręki, trzeba ściągać. Jestem w stanie się z tym wszystkim pogodzić, ale nie w dupowozie, który jest eksploatowany intensywnie i chciałbym mieć części albo od ręki albo z dnia na dzień.

No jeszcze zależy kto ile kkm robi rocznie. Nadal utrzymuję, że jeśli ktoś roczni robi dupowozem <10.000 km to Polonez z powodzeniem się do tego nadaje  <spoko>

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7762 dnia: Marzec 01, 2018, 18:06:37 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
10.000 km
Ja nawet tyle nie zrobię, więc u mnie będzie długo.Jak ktoś tłucze tysiące w roku, to niech sobie kupi porządne auto.Inie chodzi tu o to, że polonez się nie nadaje, tylko jak piszecie, części.
Multec, operuję nazewnictwem rodem z praktyk na warsztatach, więc się nie dziw.Ja wiem, co to jest końcówka drążka.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7763 dnia: Marzec 01, 2018, 18:14:43 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
A po co mu skrzynia biegów, siedzenia i inne pierdoły? Już dawno to słyszałem, że przyjeżdżają i wykupują co popadnie, szczególnie części mechaniczne.
W jednym z największych szrotów w Radostowicach który występował również w Złomowisku.pl ukraińcy wywożą skrzynie do poldka tirami (i to dosłownie) :) Był taki czas, może z 2 lata temu gdzie na placu leżało ok 30 silników od poloneza ze skrzyniami.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7764 dnia: Marzec 01, 2018, 19:15:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No tak, to było pytanie retoryczne.Ja właśnie słyszałem o tym swego czasu, że takie rzeczy wywożą hurtowo.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7765 dnia: Marzec 01, 2018, 19:57:17 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
A po co mu skrzynia biegów, siedzenia i inne pierdoły? Już dawno to słyszałem, że przyjeżdżają i wykupują co popadnie, szczególnie części mechaniczne.
W jednym z największych szrotów w Radostowicach który występował również w Złomowisku.pl ukraińcy wywożą skrzynie do poldka tirami (i to dosłownie) :) Był taki czas, może z 2 lata temu gdzie na placu leżało ok 30 silników od poloneza ze skrzyniami.
Serio, nadal nie rozumiem po co UPAińcom części do Poloneza skoro on tam nigdy nie był eksportowany???

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7766 dnia: Marzec 01, 2018, 20:08:14 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Głównie biorą dla skrzyń które pakują do Ład ze względu na niską cenę i 5 biegów.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7767 dnia: Marzec 01, 2018, 20:38:11 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No i tak właśnie też słyszałem, że to do łady biorą.Ciekawe, czy istnieje gdzieś na świecie łada z zapakowanym silnikiem np. rovera? Nie przyglądałem się nigdy specjalnie tym samochodom jak tam silnik jest pakowany itd. bo mnie to nie interesowało.Ze też ruscy nigdy się nie pokusili o takie hybrydy.Ale dawniej, to oni tam raczej nie za bardzo chcieli chyba pakować silniki inne, niż swoje.Dzisiaj, z tego co czytam, to to już wygląda inaczej.Poza tym, u nich też już niektóre fabryki powykupywali niemaszki i inni.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7768 dnia: Marzec 01, 2018, 21:01:50 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
No i tak właśnie też słyszałem, że to do łady biorą.Ciekawe, czy istnieje gdzieś na świecie łada z zapakowanym silnikiem np. rovera? Nie przyglądałem się nigdy specjalnie tym samochodom jak tam silnik jest pakowany itd. bo mnie to nie interesowało.Ze też ruscy nigdy się nie pokusili o takie hybrydy.Ale dawniej, to oni tam raczej nie za bardzo chcieli chyba pakować silniki inne, niż swoje.Dzisiaj, z tego co czytam, to to już wygląda inaczej.Poza tym, u nich też już niektóre fabryki powykupywali niemaszki i inni.

wejdź sobie na OLX i jest łada z roverem 1.4.
Więc towarzysze nie przesadzajcie i nie siejcie zamętu i herezji.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7769 dnia: Marzec 01, 2018, 21:03:32 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Ruscy nie bawili się w rovera bo mają własne silniki 16V które latają ładach od 2000 roku

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7770 dnia: Marzec 01, 2018, 21:47:05 pm »

Offline Fobik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 346
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,8 16V 1990r.
Jakieś 2 lata temu targując się na szrocie o skrzynie PN Rovera, facet mówił bym sobie wybrał którą chcę i powiedział mi że, jak ja nie wezmę, to za tydzień już jej na 100% nie będzie, gdyż Ukraińcy biorą każdą ilość skrzyń z Poloneza.  Także coś w tym jest
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 21:49:49 pm wysłana przez Fobik »
Przejściówka

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7771 dnia: Marzec 01, 2018, 22:00:49 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Serio, nadal nie rozumiem po co UPAińcom części do Poloneza skoro on tam nigdy nie był eksportowany???
Ale ściągali sobie je z polski i z innych krajów europy tak jak my golfy,wejdź sobie w ukrainskie ogłoszenia to sporo jest polonezów różnie pomodzonych,nawet często trafiają się fso primy czy inne okazy exportowane na rynki zachodnie,których nawet w polsce niema nie  :) Polecam tez poszukać w ukraińskich googlach hasła polonez pisanego cyrylicą bądź pisane cyrylicą "polonez opinie"  <spoko>
Patrz tutaj skrzynie co z polski przyjechały
https://www.olx.ua/obyavlenie/kpp-5-st-skorostnye-ot-polskogo-fiat-polonez-na-vaz-2101-07-IDv9cWU.html#92d8e2d81a
1.4 http://rst.ua/oldcars/fso/polonez/fso_polonez_6904223.html
1.9 http://rst.ua/oldcars/fso/polonez/fso_polonez_7149132.html
gruba rzeźba http://rst.ua/oldcars/fso/polonez/fso_polonez_6967765.html
tutaj exportówka z francji https://www.youtube.com/watch?v=eX59wBp1wBY
O a tutaj prospektówka holenderska,był nawet na sprzedaż dość niedawno,silnik 1.9 gld bardzo zmęczony życiem przebieg gdzieś koło 400 tys km,ale groki obzyte w kolorową skóre się zachowały ;)


Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7772 dnia: Marzec 01, 2018, 22:08:15 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Byłem jakiś czas temu we Lwowie i widziałem 2 Polonezy Kombi zrobione na ambulans, także można tam spotkać Polonezy.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7773 dnia: Marzec 01, 2018, 22:22:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
na OLX i jest łada z roverem 1.4.
No rzeczywiście, masz pan rację
https://www.olx.pl/oferta/lada-2107-jedyna-taka-w-polsce-swap-1-4-16v-CID5-IDrNsgX.html#e5069386bf
Czego to teraz ludzie nie wymyślą.Niestety, to dzieło rodzimych konstruktorów, a ja byłem ciekawy, czy ci ze wschodu, też mają takie pomysły.No bo u nas, to większość pakuje te rovery do poldków itd, ale u nas, wychodziły fabrycznie, a tam, to tego nigdy nie było i zastanawiałem się, czy ktoś wpadł na taki pomysł.
mają własne silniki 16V które latają ładach od 2000 roku
A to jakieś rozwinięcie starych silników, czy całkiem nowe?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7774 dnia: Marzec 01, 2018, 22:24:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ukry mają prawdziwego pierdolca na tle skrzyni, mostów, foteli i pewnie jeszcze kilku innych rzeczy do poldka. Fotele obszywają i montują w jakiś tam busikach do przewozu osób. Skrzynie i mosty masowo lądują w żigulikach, nie jestem pewny, ale chyba skrzynia PNa jest lepiej zestopniowana i łada zyskuje na Vmax.
Dzisiaj, z tego co czytam, to to już wygląda inaczej.
Dziś to oni tam łady i inne zaporożce lepią tak, że masakra. Mój kolega miał np. zaporożca z silnikiem od merca <lol> Pokazał mi też jakieś ichniejsze forum, gdzie robili ładę do ćwiartek, miała franca turbo od SCANI w standardowym ładowskim silniku. Pytam się go czemu tak zamiast jakiegoś swapa ogarnąć? A on mi na to, że po prostu u nich taki swap wyszedłby w "ch*" drogo, problem z serwisem etc. a tak to nawet jak stary silnik wyleci w powietrze to za dwie flaszki wódki kupi nowy założy osprzęt i lata dalej.
Oni są tam na tym etapie, na którym Polacy byli z 15 lat temu. Kupiliby każde gówno byle było zachodnie, a swoje zgnoić pociąć i się nim ogolić. Tyle, że mają tą dobrą pozycję, że mają dostęp do internetu, a więc i do praktycznie nie ograniczonej wiedzy o tym co i jak modzić, więc znajdują się tam zapaleńcy, którzy z niczego robią na prawdę coś fajnego.

Przeglądam sobie ichniejszego olxa patrzę, a tam zdjęcie ukraińskiego dowodu rej.:

I tam się takie rzeczy da zrobić, w kraju który niby jest 100 lat za murzynami, a my cały czas te zafajdane książeczki...

Nawet nysa się znalazła :D
https://www.olx.ua/obyavlenie/nisa-522-obmen-stroy-materialy-IDpXYMg.html#30f7b45abd
i żuk:
https://www.olx.ua/obyavlenie/prodam-avtobus-zhuk-06-IDtkpCg.html#faba7d18b6
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2018, 22:52:05 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7775 dnia: Marzec 01, 2018, 22:35:54 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
gruba rzeźba http://rst.ua/oldcars/fso/polonez/fso_polonez_6967765.html
Bardziej mnie ta deska interesuje z czego to jest, wygląda jak ta z prospektu atu limiteda
Jakieś 2 lata temu targując się na szrocie o skrzynie PN Rovera, facet mówił bym sobie wybrał którą chcę i powiedział mi że, jak ja nie wezmę, to za tydzień już jej na 100% nie będzie, gdyż Ukraińcy biorą każdą ilość skrzyń z Poloneza.  Także coś w tym jest
Te skrzynie są o wiele mocniejsze niż te montowane w ładach czy moskwiczach. Dziadek miał w swoim 2140 właśnie skrzynie z poloneza i eksportował je na wschód, są tam dość pożądane a przynajmniej były jeszcze kilka lat temu
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7776 dnia: Marzec 01, 2018, 23:01:48 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dziś to oni tam łady i inne zaporożce lepią tak, że masakra.
Chodziło mi o fabrycznie nowe samochody, w których to niejednokrotnie, występują już silniki zachodnich producentów, np. mercedesa.Pisząc "ruscy" mam na myśli ogół, nie rozgraniczam.W Rosji już coś tam się produkuje, w oparciu o zachodnie silniki.Rodzime też chyba nadal wkładają.
Oni są tam na tym etapie, na którym Polacy byli z 15 lat temu. Kupiliby każde gówno byle było zachodnie, a swoje zgnoić pociąć i się nim ogolić.
Ale przecież u nas nadal tak jest.Jedyna różnica to taka, ze już nie produkujemy swoich samochodów i nie mają dylematu, czy kupić nasze nowe, czy zachodnie używki.Gdyby nagle ktoś zaczął robić nowe osobowe auto, to by go zjedli, że gówno i lepsze niemieckie.To jest głęboko zakorzenione i nigdzie nie zniknęło.Po prostu nie ma już punku zaczepienia, bo nie ma się do czego przyje*ać.Okazyjnie tylko jeszcze spluną jadem, jak ktoś gdzieś coś tam wyprodukuje.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7777 dnia: Marzec 02, 2018, 06:10:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pisząc "ruscy" mam na myśli ogół, nie rozgraniczam.
Właściwie na miano ruskich ci chyba najbardziej zasługują, bo nawet język ukraiński ma więcej ze staroruskiego niż rosyjski.
Swoją drogą, widziałem chyba tylko raz czarnego trucka, na zdjęciach, skaleczonego przez użytkownika, z kabiną borewicza i 1,4 pod maską.
No i jeszcze latem 2011 w Radzyniu Podlaskim, o ile pamiętam, też był czarny, ale co wyjątkowo dobrze zapamiętałem - miał pojedynczą kabinę i drzwi z osobowego! Niestety, nie zdążyłem zrobić zdjęcia.
Ten z olx.ua natomiast niespecjalnie wygląda na Чорний...
https://www.olx.ua/obyavlenie/polonez-pkap-dizel-IDwUfkU.html#f347d34c61

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7778 dnia: Marzec 02, 2018, 06:16:53 am »

Offline mak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Rover, Kant i dwa Yugo
Cytat: statystyczny_polak w Wczoraj o 19:57:17
gruba rzeźba http://rst.ua/oldcars/fso/polonez/fso_polonez_6967765.html
Bardziej mnie ta deska interesuje z czego to jest, wygląda jak ta z prospektu atu limiteda

Opel Senator 1/Monza

Podobną też miała ostatnia Ascona
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 06:23:46 am wysłana przez mak »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #7779 dnia: Marzec 03, 2018, 13:40:16 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
Właściwie na miano ruskich ci chyba najbardziej zasługują, bo nawet język ukraiński ma więcej ze staroruskiego niż rosyjski.
Swoją drogą, widziałem chyba tylko raz czarnego trucka, na zdjęciach, skaleczonego przez użytkownika, z kabiną borewicza i 1,4 pod maską.
No i jeszcze latem 2011 w Radzyniu Podlaskim, o ile pamiętam, też był czarny, ale co wyjątkowo dobrze zapamiętałem - miał pojedynczą kabinę i drzwi z osobowego! Niestety, nie zdążyłem zrobić zdjęcia.
Ten z olx.ua natomiast niespecjalnie wygląda na Чорний...
https://www.olx.ua/obyavlenie/polonez-pkap-dizel-IDwUfkU.html#f347d34c61
 

widzialem pare razy w warszawie tego borko-trucka z roverem pod maska :D mam tutaj jeszcze jednego rodzynka sprzed paru lat z osiedla :)

jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996