Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1569646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9060 dnia: Sierpień 19, 2019, 11:16:15 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie trzeba się znać, wystarczy użyć google i sprawdzić ceny montażu LPG do gaźnikowca. Sekwencja ma się do 1 gen jak liczydło do kalkulatora i stąd niższa cena. 2 generację założę sobie sam. 4 lata nie chciałoby mi się czekać na zwrot kosztów :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9061 dnia: Sierpień 23, 2019, 23:56:11 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Jak ktoś chce do 125 zakładać gaz, to niech zakłada.  Gówno komuś do tego. A 3 tysie za LPG,  to chyba jakaś przesada.

Strach przyznać przyznać się do jakichkolwiek kosztów poniesionych przy okazji samochodu bo zawsze znajdzie się jakaś maruda, co wie lepiej i kupi taniej. ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9062 dnia: Sierpień 25, 2019, 00:56:10 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przy kosztach założenia instalacji rzędu 3 tys. zł
3 tysie do DF-a?
I to jeszcze za 3 tysiące. Na podlasiu pewnie obowiązują specjalne cenniki 3x cena z pozostałej części kraju.
A 3 tysie za LPG,  to chyba jakaś przesada.
Sekwencja wraz z montażem u lokalnego producenta, jesienią 2013 r. kosztowała 3 tys. - i stąd ta rzucona przeze mnie kwota.
3kpln to uczciwa cena za dobra instalacje IVgen do gaznikowca ;>
 trzeba sie przy niej wiecej narobic niz zwykle i wlozyc wiecej (nie darmowej) elektroniki

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9063 dnia: Sierpień 25, 2019, 11:51:49 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
IV generacja na gaźniku... byłoby ciekawie. Tylko czy wtedy jeszcze gaźnik byłby potrzebny. Z ciekawości jak byś to zrobił. Bo może to będzie lepsze jak II generacja w gle opisana ostatnio na forum.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9064 dnia: Sierpień 25, 2019, 16:34:41 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Poloneza zalałem do pełna Vpowerem 100 na Shellu  <spoko> nie mam pojęcia, czy coś to da, ale ja mam lepsze samopoczucie  <lol2>  <cwaniak2> pojeździłem nim i wczoraj i dziś. Stuknęło 2.000km od złożenia auta. Dolałem mu oleju, bo trochę go łyknął... Wytarłem z garażowej podłogi plamy po rozgrzanym Miku Sandersie który kapie z podłużnic po dłuższych trasach.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9065 dnia: Sierpień 25, 2019, 21:05:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
IV generacja na gaźniku... byłoby ciekawie. Tylko czy wtedy jeszcze gaźnik byłby potrzebny. Z ciekawości jak byś to zrobił. Bo może to będzie lepsze jak II generacja w gle opisana ostatnio na forum.
potrzebny jest generator imulsow, najlepiej z czestotoliwoscia proporcjonalna do predkosci obrotowej silnika i dlugoscia zalezna od obciazenia,
wiec w PN poszedlbym po linii najmniejszego oporu i dolozyl ECU boscha lub multeca xm - to byloby najprostsze i najtansze rozwiazanie,
w dowolnym gaznikowcu skorzystalbym z jakiegos prostszego ECU np. bosch ze swetra/pastucha luba kastrata 1.4 mpi (spi dziala jak abimex,wiec sie nie nadaje) - one nie maja CPWK ,tylko czujnik w rozdzielaczu zaplonowym, wiec nie trzeba kola 60-2 ,tylko blachę z 4 wycieciami,

jezeli mialbym robic to w wiekszych ilosciach, to chyba pokusilbym sie o zbudowanie jakiegos proste ukladu na wzmacniaczu, tranzystorze lub w ostatecznosci malej atmedze,

co potrzebnosci gaznika, to w zasilaniu benzyny nic by sie nie zmienilo,
co do lepszosci od IIgen to twierdze,ze watpie - IIgen ma jednak ta zalete nad IVgen, ze jest znaczniej mniej awaryjna i prostsza w obsludze w razie problemow,
oplacalnosc takiego rozwiazania w stosunku do IIgen jest ujemna - to sztuka dla sztuki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9066 dnia: Sierpień 26, 2019, 16:10:40 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
3kpln to uczciwa cena za dobra instalacje IVgen do gaznikowca
Ktoś robi takie zmoty? <lol>
Nie, to zdecydowanie nie było do gaźnikowca. :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9067 dnia: Sierpień 27, 2019, 17:52:51 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
https://allegro.pl/oferta/sportowy-tlumik-ulter-fso-polonez-caro-93-02-new-7083016788


Nie wiedziałem że takie coś istnieje...... ciekaw jestem efektów ktoś notował?
 
https://allegro.pl/oferta/reflektor-lampa-polonez-kierunkowskaz-nowy-org-8304794346

Ale cena mocno przesadzona <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 18:12:10 pm wysłana przez Czaroo#1879 »
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9068 dnia: Sierpień 27, 2019, 20:16:53 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Przeglądam sobie oferty panewek do OHV na allegro i znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/fiat-125p-1300-1500-fso-polonez-nowe-panewki-walu-7847278432
Co to za wynalazek, z przodu opakowania jakieś Nuova Botto, a z tyłu Bimet...
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9069 dnia: Sierpień 27, 2019, 21:25:39 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
https://allegro.pl/oferta/sportowy-tlumik-ulter-fso-polonez-caro-93-02-new-7083016788

Ja mam w swoim taki tłumik.
Mam go z 10 lat.
Fajnie buczy a po przekroczeniu 3,5tyś obr/min jest gwizd charakterystyczny dla starego tłumika.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9070 dnia: Sierpień 27, 2019, 22:22:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9071 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:28:59 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9072 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:55:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Słynne Magnetti Marelli. Raczej nikt tu nie poleca niczego z tej firmy.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9073 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:59:35 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
spagetti mareli ;) Tragiczne nie jest. Ponad 50 tyś km bez napraw powinien wytrzymać. Regulator ze szczotkotrzmaczem zaczyna się od 8 zł ... na pewno lepszy niż 45A ze starszej wersji ELMOT

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9074 dnia: Sierpień 28, 2019, 19:17:16 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Dzięki

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9075 dnia: Sierpień 28, 2019, 21:51:49 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Czy taki alternator jest coś wart:
Nie, ponieważ to chiński 55A chłam, weź zadbaj o swoje oryginalne 70A. Części do regeneracji są dostępne :-)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9076 dnia: Sierpień 29, 2019, 00:23:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nowy alternator za 220zł. Cena mówi sama za siebie, parametry prądowe również...

Jak wyżej, zregenerować oryginalnego elmota jeśli to wersja 70A.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9077 dnia: Sierpień 29, 2019, 07:42:16 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Witam

Czy taki alternator jest coś wart:

https://allegro.pl/oferta/alternator-polonez-caro-atu-plus-1-6-gli-gsi-7487340054

Pozdrawiam

dokładnie kupiłem ten z tej aukcji wtedy był jeszcze za 200zł na aucie jest nie całe dwa miesiące i jest ok. Ładowanie ma 14,4 a przy obciążeniu światłami radiem i szybą 14,3 a jak już jest włączone wszystko co możliwe to spada do 14 więc jest ok. A to nie jest nowy tylko regenerowany więc nie sugerujcie się napisem na obudowie magneti mareli bo mi przyszedł z napisem elmot
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2019, 07:48:44 am wysłana przez Paki68 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9078 dnia: Sierpień 29, 2019, 09:07:11 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
dokładnie. A Elmot z plusa to kupa złomu, bo cieli już tak koszty w tak chamski sposób, że w żłobkach stojana nie ma izolatorów. Stojan chiński, czy też z innej lokalizacji świata sprzedawany np przez Cargo ma przekładki po obu stronach i przestańcie pisać głupoty, że chińskie alternatory nie maja wydajności prądowej. Jak masz do wyboru Valeo oryginalne i chiny to chiny są lepsze i wytrzymają dłużej.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9079 dnia: Sierpień 29, 2019, 10:34:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Witam

Czy taki alternator jest coś wart:

https://allegro.pl/oferta/alternator-polonez-caro-atu-plus-1-6-gli-gsi-7487340054

Pozdrawiam

dokładnie kupiłem ten z tej aukcji wtedy był jeszcze za 200zł na aucie jest nie całe dwa miesiące i jest ok. Ładowanie ma 14,4 a przy obciążeniu światłami radiem i szybą 14,3 a jak już jest włączone wszystko co możliwe to spada do 14 więc jest ok. A to nie jest nowy tylko regenerowany więc nie sugerujcie się napisem na obudowie magneti mareli bo mi przyszedł z napisem elmot

No to masz elmota a nie marelli, w kategorii podają nowy, a w opisie używany, na zdjęciu magnetti a miałeś szczęście i przyszedł elmot, bałbym się cokolwiek kupować z takiego źródła bo nie wiadomo co przyjdzie. Kiedyś taki "regenerowany" alternator kupiłem i zregenerowana była tylko obudowa. Lepiej jednak zanieść używany alternator do regeneracji, bo w sumie nie wiadomo za co płacimy kupując ten alternator. Nawet nie napisali, co regeneracja obejmuje.

dokładnie. A Elmot z plusa to kupa złomu, bo cieli już tak koszty w tak chamski sposób, że w żłobkach stojana nie ma izolatorów. Stojan chiński, czy też z innej lokalizacji świata sprzedawany np przez Cargo ma przekładki po obu stronach i przestańcie pisać głupoty, że chińskie alternatory nie maja wydajności prądowej. Jak masz do wyboru Valeo oryginalne i chiny to chiny są lepsze i wytrzymają dłużej.

Na elmocie kręcę kilometry i nic mu nie dolega, a założyłem używkę ze złomu zmieniając tylko regulator (na elmota), wersja 70A. Jako jedyny alternator jest w stanie uciągnąć mi wszystkie odbiorniki prądu na raz w zimie. Znajomi pozakładali elmoty i również im pracują dobrze, jedynie robią na nich mniejsze przebiegi. Na pewno wersja 70A jest lepsza od biednej 55 z caro czy starszej z borewicza. Na marelli czy inny badziew zwyczajnie szkoda mi by było kasy, bo na elmotach się nie zawiodłem, a jakie cyrki potrafią robić chińczyki widziałem, jeszcze na starcie podają mniejszą wydajność, niż starego alternatora.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...