Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1571878 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9080 dnia: Sierpień 29, 2019, 10:54:31 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Są dobre i złe chińskie części. Problem w tym, że nie znamy chińskich producentów, a zachodnie marki typu marelli potrafią pchać właśnie złe chińskie części

Tyle się swego czasu mówiło o złych chińskich oponach i pewnie dużo nadal takich jest, ale marki takie jak Nexen czy Zeetex nie ustępują już jakością zachodnim producentom ze średniej półki. Tylko że one nie są już takie tanie, bo cenowo wypadają w okolicach Dębicy Presto HP, a jak czytałem w testach, to Presto HP jest lepsza nawet od nieco droższych opon, i przyegrywa tylko z bardzo drogimi oponami typu Michelin, czy Pirelli.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9081 dnia: Sierpień 29, 2019, 11:10:03 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale ja rozumiem, że jak się zapłaci, to chińczyk wyprodukuje bardzo dobrą część. Problem w tym, że polak cwaniak naciska najbardziej na cenę i chce najtańsze, więc tym sposobem do naszych samochodów i motorów części chińskie są jakości ujemnej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9082 dnia: Sierpień 29, 2019, 18:44:08 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997
Tak tylko napisze. w swoim Elmocie 70A wymieniłem wszystko (została tylko stara obudowa) i na 3 regulatorach napięcia ma 13,9V (oryginalny elmot, app i hella) mierzone między śrubą + z alternator i obudową alternatora, przy wyłączonych odbiornikach niezależnie od obrótów. Po załączeniu np świateł mijania napięcie spada na np. 13.8V. Tematów o alternatorach już się dużo naczytałem (podobne przypadki były bez rozwiązania). Z stąd moje pytanie o alternator z aukcji.

A co do niskiego napięcia to chyba wina samych regulatorów, jak testowałem to wyłączyły się przy 14,1V więc z diód głównych alternatora będzie mniej. A może źle testowałem i mylę się  :]

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9083 dnia: Sierpień 29, 2019, 18:56:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba też mieć na uwadze że napięcie na wiązce jest niższe niż na altku.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9084 dnia: Sierpień 29, 2019, 21:51:04 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Trzeba też mieć na uwadze że napięcie na wiązce jest niższe niż na altku.

To trzeba poprawić wiązkę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9085 dnia: Sierpień 29, 2019, 21:52:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak tylko napisze. w swoim Elmocie 70A wymieniłem wszystko (została tylko stara obudowa) i na 3 regulatorach napięcia ma 13,9V (oryginalny elmot, app i hella) mierzone między śrubą + z alternator i obudową alternatora, przy wyłączonych odbiornikach niezależnie od obrótów. Po załączeniu np świateł mijania napięcie spada na np. 13.8V. Tematów o alternatorach już się dużo naczytałem (podobne przypadki były bez rozwiązania). Z stąd moje pytanie o alternator z aukcji.

A co do niskiego napięcia to chyba wina samych regulatorów, jak testowałem to wyłączyły się przy 14,1V więc z diód głównych alternatora będzie mniej. A może źle testowałem i mylę się  :]

A tak spytam... multimetr na pewno masz sensowny? Czy mierzysz jakimś testerem? Jaki model elmota zakładałeś?

U mnie i u kolegów wyglądało to tak: (kilka różnych alternatorów, bez załączonych świateł): Elmot "czerwony" - 14,6-14,7V, elmot brązowy - 14,4V, APE -14,3-14,4V, magnetyczny mirek - 13,9V, chińczyk - 13,9. Nie testowałem tylko Jezpola.

Może dałoby się w tym przypadku zastosować patent z malucha przy dziadowskim regulatorze - wpiąć szeregowo z jednym z przewodów regulatora diodę, przez co zależnie od modelu diody napięcie ładowania podniesie się o 0,3 do 0,5V. Wiem, że w maluchach ten patent działa.

U siebie mam zamontowany od kilkudziesięciu kkm czerwonego elmota i napięcie po włączeniu świateł spada do 14,3-14,4V. Może dlatego na tegorocznym zlocie wyszło, że akumulator mam bardzo zdrowy, choć ma już 5 lat :).

Co do wiązki - w tak starych instalacjach w pierwszej kolejności klemy do wywalenia, kabel plusowy od alternatora do wymiany, przewody masowe do wymiany i nie ma spadków...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9086 dnia: Sierpień 29, 2019, 22:31:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
generalnie teraz jest trend na ladowanie 13.8v zeby akumulator nie gazowal,
regulatory maja nawet czujniki temp. i zmniejszaja napiecie do 13.8v gdy w komorze silnika zrobi sie cieplo,
mozliwe,ze nowe regulatory bez czujnikow sa ustawione na 13.8v
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9087 dnia: Sierpień 29, 2019, 22:37:19 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja w plusie niezaleznie czy był regulator MM,APE,CARGO,AS to zawsze ładowanie na pusto było 14,3 V

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9088 dnia: Sierpień 30, 2019, 13:15:28 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
generalnie teraz jest trend na ladowanie 13.8v
U mnie po zamontowaniu nowego regulatora, jest bodajże 13,67 V. Nie wiem, jakie było, zanim alternator przyszwankował, ale teraz w którymkolwiek samochodzie mierzę, zawsze jest poniżej 14.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9089 dnia: Sierpień 30, 2019, 19:32:52 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
to co mierzysz na klemach nie ma nic wspólnego z tym co jest na alternatorze. Po drodze jest wiele miejsc gdzie napiecie można zamienić na ciepło.
Zmierz miedzy obudową alternatora a śruba B+ to się dowiesz ile daje.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9090 dnia: Wrzesień 01, 2019, 17:29:50 pm »

Offline michal_84

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GLI 1997

A tak spytam... multimetr na pewno masz sensowny? Czy mierzysz jakimś testerem? Jaki model elmota zakładałeś?


Multimetr, którym mierzyłem to Mastech MY64. Napięcia, które podałem były mierzone między zaciskiem B+ alternatora a jego obudową (napięcie zmierzone na klemach akumulatora było prawie identyczne). Regulator elmot to RNa-12A 14V (nalepka brązowa, oryginalny, z 1997 roku tak jaki alternator i samochód), reszta regulatorów produkcja obecna. Jezpol RNa-12A przy teście też wyłączał się przy 14,1V

Regulator Elmot z czerwoną nalepką ma oznaczenie RNa-12 14V? Patent z diodą ciekawy i chyba jedna opcja żeby podnieść napięcie ładowania.

generalnie teraz jest trend na ladowanie 13.8v zeby akumulator nie gazowal,
regulatory maja nawet czujniki temp. i zmniejszaja napiecie do 13.8v gdy w komorze silnika zrobi sie cieplo,
mozliwe,ze nowe regulatory bez czujnikow sa ustawione na 13.8v

Niestety tak to wygląda.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 17:32:19 pm wysłana przez michal_84 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9091 dnia: Wrzesień 02, 2019, 09:59:55 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
ale marki takie jak Nexen czy Zeetex nie ustępują już jakością zachodnim producentom ze średniej półki.

Nexen to nie Chiny, tylko Korea Południowa ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9092 dnia: Wrzesień 03, 2019, 02:23:07 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Nexen to też chiny jaki i część marek z UE to też chiny, albo kraje 3 go świata.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9093 dnia: Wrzesień 03, 2019, 08:31:21 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
W każdym razie, kiedy Chińczycy będą stawiać miasta na Marsie, my dalej będziemy się spierać o kościoły, zasiłki i zarobki nauczycieli, o ile wcześniej nie wymrzemy na skutek zarazy którą rozpuszczą po świecie żeby rozwiązać problem przeludnienia. Genetycznie różnią się na tyle, że stworzenie zarazka niegroźnego dla Azjatów powinno być możliwe.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9094 dnia: Wrzesień 03, 2019, 11:55:18 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
generalnie teraz jest trend na ladowanie 13.8v zeby akumulator nie gazowal,
potwierdzam, mam z alfy 156 i więcej jak 14.0 na zimnym nie wyjmę, na ciepłym 13,8 niezależnie czy bez obciążenia czy włączę wszystko co się da.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9095 dnia: Wrzesień 08, 2019, 17:40:00 pm »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9096 dnia: Wrzesień 08, 2019, 18:53:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
W Daleszycach same nówki są  ;p Takie zagłębie handlarzy.

W sumie kto jeździłby z folią na kanapie? :)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9097 dnia: Wrzesień 08, 2019, 19:55:41 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Folia z Castoramy gwarantuje zysk

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9098 dnia: Wrzesień 08, 2019, 21:24:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No to ładne przebicie. Czemu nikt go wtedy nie brał?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9099 dnia: Wrzesień 08, 2019, 22:08:36 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
W sumie kto jeździłby z folią na kanapie?

Sam nie wiozłem nikogo przez wiele lat, więc jeszcze jestem w stanie to sobie wyobrazić, ale który idiota wierzy w folię nieuszkodzoną ani nie zmatowiałą przez tyle lat?
Sam mam resztki oryginalnej folii w aucie i to jest praktycznie nieprzezroczyste, a zmasakrowane przeokrutnie od zwykłego użytkowania.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E