Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1569703 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9040 dnia: Lipiec 23, 2019, 12:19:39 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Wypychali wszystkie deski bo miały być nowe ;) a replika ciekawa choć cena świadczy o tym, że raczej za szybko się nie sprzeda...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9041 dnia: Lipiec 27, 2019, 20:43:59 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9042 dnia: Lipiec 27, 2019, 21:55:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Jeśli podłużnice nie połamane w pięciu miejscach, to za tę cenę brałbym od razu, choćby z HGFem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9043 dnia: Lipiec 27, 2019, 23:22:48 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Widać że podmalowywany tu i ówdzie, ale jeśli jest to tylko kwestia lakieru a blacharsko jest ok to warty ceny .
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9044 dnia: Lipiec 29, 2019, 08:56:35 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Z tego co kojarzę to z jednej strony nie ma miejsca na lewarek wpadło do środka i ogólnie podłoga nie jest za dobra

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9045 dnia: Lipiec 29, 2019, 09:56:53 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Spawacze wymarli i nie ma komu zrobić ;)

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9046 dnia: Lipiec 29, 2019, 10:42:03 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Przeca to nie gulf II co by ratować... w końcu to zwykły polonez...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9047 dnia: Sierpień 17, 2019, 18:25:55 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Już nie złomem ale przerobieniem na gaz straszą...
https://sprzedajemy.pl/sprzedam-prywatnie-nasielsk-2-6bea9f-nr59846950

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9048 dnia: Sierpień 17, 2019, 20:10:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak ktoś ma potrzebę używania tego auta na co dzień, to niech zakłada ten gaz i nie zawraca gitary głupimi ogłoszeniami. Jeden z naszych forumowych kolegów rozważa założenie LPG w 125p tylko po to, by więcej nim jeździć. I w tym akurat przypadku byłoby to pozbawione sensu, zwłaszcza kiedy samochód ma już na tyle dużo lat, że nie musi mieć ciągłości OC. To tak, jakby wykupić pakiet telewizji cyfrowej, by zmusić się do oglądania więcej TV.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9049 dnia: Sierpień 17, 2019, 22:25:22 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No tak, bo auto służy do tego, żeby stało, żeby otworzyć raz na rok wrota garażu i się sztachnąć aromatem skaju i zwietrzałego wunderbauma sprzed 2 lat, a nie do tego, żeby nim jeździć i się nim cieszyć...

Tzn częściowo rozumiem Twoje podejście, w końcu z pewnych tematów na forum można wyczytać, że masz praktykę w głównie w niejeżdżącym, "stacjonarnym" samochodzie, który ciężko jest wyobrazić sobie w ruchu ulicznym  <rotfl2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9050 dnia: Sierpień 17, 2019, 23:22:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
I w tym akurat przypadku byłoby to pozbawione sensu, zwłaszcza kiedy samochód ma już na tyle dużo lat, że nie musi mieć ciągłości OC.
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia,
twoj truck nie jezdzi, a placisz za niego OC, wiec marzysz by moc tego OC nie placic,
ale jego 125p jezdzi, wiec marzenie w tym przypadku polega na tym, zeby jezdzic wiecej (poprzez uczynienie jazdy tansza)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9051 dnia: Sierpień 18, 2019, 01:00:28 am »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
No tak, bo auto służy do tego, żeby stało, żeby otworzyć raz na rok wrota garażu i się sztachnąć aromatem skaju i zwietrzałego wunderbauma sprzed 2 lat, a nie do tego, żeby nim jeździć i się nim cieszyć...
Zaraz zaraz Daniel czy to nie Ty jakiś czas temu płakałeś na forum, że nikogo w kraju nie stać, żeby sobie jeździć od tak... ?  <mysli>

Ja podobnie mam ze 125p. Nie ma gazu, więc zrobienie 100km dla frajdy to już 50zł, z tego powodu nawet często nie chce mi się go odpalać i sobie stoi, bo mam ważniejsze wydatki, a jak stoi, to nie chce mi się nic przy nim robić, bo po co, skoro prawie nie jeździ? Dalsze wyjazdy np. za granicę z tego powodu odpadają [...] bo nie oszukujmy się - nie żyjemy w kraju, gdzie normalna pensja to okolice 8,10 tysięcy zł i mało kogo stać na przepalenie w tłumik kilku stów ot tak.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9052 dnia: Sierpień 18, 2019, 05:54:24 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No tak, bo auto służy do tego, żeby stało, żeby otworzyć raz na rok wrota garażu i się sztachnąć aromatem skaju i zwietrzałego wunderbauma sprzed 2 lat, a nie do tego, żeby nim jeździć i się nim cieszyć...
Jeżeli na benzynie normalnie jeździ i nie chcesz z niego zrobić fury do ujeżdżania na co dzień, to na Twoim miejscu nie szedłbym w tym kierunku. Ale ja Ciebie też rozumiem - hobby nie musi być racjonalne; mnie posiadanie trucka też się nie opłaca, a jednak w nim trwam. :)
twoj truck nie jezdzi, a placisz za niego OC, wiec marzysz by moc tego OC nie placic,
Byłoby niewątpliwie miło nie musieć tego płacić, i choć mam marzenia, jak każdy, nazwanie braku tego obowiązku moim marzeniem, byłoby grubą przesadą. :)
jego 125p jezdzi, wiec marzenie w tym przypadku polega na tym, zeby jezdzic wiecej (poprzez uczynienie jazdy tansza)
Każdy ma inne priorytety i inną sytuację. On ma sprawne caro z LPG, więc nawet jak będzie musiał na jakiś czas zastąpić je 125p, to zamontowanie instalacji, ubezpieczenie za ten okres, paliwo (jak tańsze, to nieraz jeździ się więcej, byle jeździć, a ono jednak też kosztuje), dodatkowe koszty b.t. (o ile nie wyobraża sobie jeżdżenia z nieważnymi)... Wszystko trzeba liczyć.
...aczkolwiek wklepałem sobie do excela i ku mojemu zdumieniu wyszło mi, że przy kosztach założenia instalacji rzędu 3 tys. zł, cenie LPG/95 2,00/5,00, spalaniu 10/100 i robieniu już zaledwie 2 tys. km rocznie, bez uwzględnienia kosztów eksploatacyjnych, ewentualnych awarii i przy założeniu ciągłości OC, instalacja powinna zwrócić się już w ciągu 4 lat! Myślałem, że machnąłem się gdzieś w obliczeniach o rząd wielkości - ale chyba nie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2019, 05:58:24 am wysłana przez mp79 »

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9053 dnia: Sierpień 18, 2019, 07:17:02 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
3 tysie do DF-a? Dwa lata temu skodzianę na wtrysku zagazowałem za 2100... lpg do gaźnikowca to myślę 1500 max. Albo ze 300 nowy zbiornik i 300 "faktura" za montaż...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9054 dnia: Sierpień 18, 2019, 12:01:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jacek: Czego nie zrozumiałeś? No dokładnie tak jest. Chcę założyć gaz, żeby więcej jeździć. Nie rozumiem, czego się uczepiłeś :) Przy kosztach rzędu 20zł/100km a ponad 50zł/100km jest różnica w poruszaniu się na długie trasy. Pierwszy komentarz był ironiczny.

BTW, , im większy ból dupy niektórych z tego powodu, to coraz mocniej dojrzewam do tego pomysłu, bo już czuję jaki będzie płacz, jak wrzucę fotorelację z montażu butli w moim samochodzie, w którym ośmielam się zamontować ten straszny i morderczy gaz  <lol2> I to jeszcze za 3 tysiące. Na podlasiu pewnie obowiązują specjalne cenniki 3x cena z pozostałej części kraju. Najbliżej realnych kosztów wylądował Bocian. Jak się posiada wszystkie potrzebne części do założenia instalacji oprócz miedzianych przewodów, to wychodzi jeszcze taniej  :]

edytowano
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2019, 12:26:46 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9055 dnia: Sierpień 18, 2019, 13:05:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Co to w ogóle za jałowa dyskusja nt. LPG?  Przecież to bez sensu się kłócić.  Jak ktoś chce do 125 zakładać gaz, to niech zakłada.  Gówno komuś do tego. A 3 tysie za LPG,  to chyba jakaś przesada.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9056 dnia: Sierpień 18, 2019, 13:38:38 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Jacek: Czego nie zrozumiałeś? No dokładnie tak jest.
edytowano
To raczej Ty czegoś nie zrozumiałeś. Nie rozmawiamy nawet o montażu LPG (tym bardziej u Ciebie  <co>) tamten egzemplarz go też nie ma. Skoro jest różnica to zdecyduj sìę jak oceniasz nie nabijanie km bez niego, skoro sam tego bez gazu nie robisz. Zaśmiecasz tylko wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9057 dnia: Sierpień 18, 2019, 13:46:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
<zdziwiony>

Za mocna ta impreza dzisiaj tutaj

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9058 dnia: Sierpień 18, 2019, 20:34:32 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Chyba dwie osoby w tym wątki się nie rozumieją, a zasadniczo chyba mają takie samo zdanie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9059 dnia: Sierpień 19, 2019, 06:29:47 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mnie chodziło o to, że LPG opłaca się bardziej niż myślałem, a kto ma ból dupy, ten niech sobie ma, albo niech stosuje jakieś środki zapobiegawcze/lecznicze. Medycyna jest teraz na dość wysokim poziomie. Nie znam się na tym, podobnie jak na cenach instalacji, bo nie są mi teraz do niczego potrzebne. Sekwencja wraz z montażem u lokalnego producenta, jesienią 2013 r. kosztowała 3 tys. - i stąd ta rzucona przeze mnie kwota. Skoro płaczecie, że instalacja tak późno się zwróci, no to spoko, przepraszam, zwróci się znacznie wcześniej.  <marzyciel>