Autor Wątek: Polonez caro+ 99r by Hagar  (Przeczytany 10739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez caro+ 99r by Hagar
« dnia: Wrzesień 27, 2013, 00:07:14 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
Witam

Chciałem przedstawić mój nowy nabytek po moim byłym minusie z 94r z którym z bólem się rozstałem ponieważ należał do mojego dziadka później ojca a skończył żywot na mnie.... po dłuższych poszukiwaniach pojawił się na sprzedaż w Krakowie polonez caro plus 1.6 GSi bez LPG przebieg 85tys. Po dotarciu na miejsce widok jego nie zniechęcał do zakupu rok stania pod drzewem dość mocno zabrudziło karoserie 2 fakt zastana hamulce przy jedzie testowej strach było hamować do świateł stuków w zawieszeniu nie słyszałem tak samo nie wyczułem po podniesieniu samochodu na podnośniku. Podłoga jedyne co mogłem się przyczepić to do wnęki przy tylnym prawym kole tak to podłoga w zajebistym stanie silnik po odkręceniu wlewu oleju dymku nie puścił pracował równo i cichutko mostu skrzyni wału nie słychać po utargowaniu ceny zakupiłem go. Po dojechaniu do Rzeszowa zaczęło coś stukać jak to na samochód który stał taki okres i nagle przejechał 300km odezwały się sworznie, końcówki kierownicze i regulator napięcia

Z modyfikacji jakich na razie zrobiłem to z tyłu zamieniłem bębny na tarcze hamulcowe dołożyłem jeszcze jeden wentylator chłodnicy, następne plany to odpalić ohv na odpowiednim wtrysku taki jak megasquirt;)
wstępne przymiarki kolektora ssącego który ma ułatwić demontaż pokrywy zaworów bez sciągania kolektora i zastosowania porządnej przepustnicy z grupy fiata :)

 a później zobaczymy :) ale niestety na pewien czas modyfikacje będą szły zwolnionym tempie ponieważ podjąłem się wyremontowania jeepa willysa z 42r :P
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2013, 20:39:52 pm »

Offline MrVspec1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 247
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.6 Turbo OHV Green Power
Bardzo ciekawie się zapowiada ten projekt. <lol>
Jak się bawić to się bawić, most zaspawać turbo wstawić.

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2013, 19:04:14 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
no naprawdę fajnie się zapowiada, czekam na aktualizację i efekty prac

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2013, 23:45:40 pm »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
identyko jak mój, podeślij na pw vin to rozszyfrujemy który starszy :)
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2013, 21:25:48 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
mi tam wisi czy jest starszy czy nie ważne że na podnośniku 2 kolumnowym mogę spokojnie podnieś za progi :) odrywaniu się od problemów poldek spędzał trochę czasu w garażu... wymieniłem końcówki kierownicze prawa lewe, sworznie górne i dolne łożyska przód i przewody paliwowe na całej długości samochodu i gumowa rurę do wlewu paliwa przewody paliwowe były skorodowane przez to był zapach benzyny w samochodzie i podwyższone spalanie poldka, Miedzy czasie za niewielka pieniądze (dokładnie 30zł) kupiłem kompletne zaciski hamulcowe z fiata coupe z raz z nowymi klockami pod tarcze 284mm :)
na zimę najprawdopodobniej PN zajedzie w garaż na sen zimowy a ja przesiądę się na rower :P
poldek na panoramie Rzeszowa
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2014, 11:28:14 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
po tak długim okresie zaczynają się zmiany plan cichociemny praktycznie wyglądająca seria. Za fajne pieniądze kupiłem silnik 1.8 z lancii dedry na balanserach 8 zaworowej silnik wstępnie był przygotowany pod montaż w RWD w silniku balansery zostały zablokowane, zostało tylko zaślepić kanały olejowe balanserów, wywiercić i nagwintować na szpilki od lap silnika. Blok nie posiada progów tak samo żadnych zarysowań na wale. Plan jest z 8v zrobić 16v i dołożyć turbo na skrzyni polonezowskiej i moście polonezowskim. Panewki które dostałem z silnika wyglądały bardzo ładnie praktycznie można było je zamontować bez problemu jeszcze raz ale zdecydowałem się ze wymieniamy wszystkie panewki pierścienie oporowe uszczelniacze i pierścienie tłokowe i zakupione wszystkie rzeczy by skręcić dół
wcześniejszy właściciel silnika zaczął szlifować korbowody wiec trzeba było skończyć to co zaczął

tu dzięki poradom świętego i książce crofta zbudowałem wagę do korbowodów nie obyło się bez problemów ponieważ przy pierwszych pomiarach był duży pomiar błędu ale po dołożeniu młotka deski kuchennej i tasmy izolacyjnej waga zaczęła mówić za każdym razem to samo
po wyważeniu korbowodów przyszedł czas na tloki niestety nie mam tyle nerwów co święty by bawić się w nacinanie tłoków pod zawór za 60zł wydarłem używane tloki z coupe trochę zmęczone ale nie były aż tak złym stanie zaczely się przymiarki z tłokiem 8v


tłok z 16v a 8v widać ze jest kolosalna różnica 8v ma więcej otworów olejowych po przemyśleniach postanowiłem je przenieś na tłok z 8v na 16v do tego tłok z 16v był wyższy o 1.4mm wiec przetoczyłem tłok  wykonałem otwory olejowe w tłoku. Następnie wypolerowałem maszynowo denko tłoka i wszelkie możliwe zarysowania płaszcza tłoka
 
poskładane tłoki czekają na montaż pompa oleju została rozebrana wyczyszczona i poskładana smok został przespawany a miska przerobiona pod blok zakupiłem glowice z fiata coupe 2.0 16v oględzinach okazało się ze 1 krzywka walka ssącego na 3 cyl nadaje się do regeneracji. Głowica została spr pod względem szczelności i splanowana czas na montaż
tłoki zarzucone


głowica założona
chwile zastanawiania się było z rozrządem po rozmowach z świętym teoretycznie rozrząd z 1.8 dedry powinien siąść na głowice z 16v niestety nie całkiem po policzeniu wyszło ze 144 zęby powinien mieć pasek od razu do głowy przyszło mi ze tyle miał moje byle 1.6 dohc z fiata ritmo po przyłożeniu paska pasuje jak ulał zostało kupić do silnika nowy pasek rozrządu napinacz pompę wody koło pasowe które posiada 60-2 zęby wykonać mocowanie alternatora i zamontować pompę wspomagania koło zamachowe kupić wtryski i wspawać kolektor wydechowy pod turbo miedzy czasie maja przyjść alufelgi 15cali z oponami wiec będzie można założyć hamulce z coupe i sprężyny z trucka
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2014, 11:31:02 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
pare zdj jak poldek na razie się prezentuje plan jest by tak zewnątrz zostało
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2014, 19:58:29 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
no nowe zmiany poldek dostał wydajniejszy system hamulcowy porównanie tarcz

i na aucie

 chodź hamulce są na dotarciu już czuć różnice na plus, niestety przód auta za bardzo nurkuje na fabrycznym zawieszeniu co postaram się najbliższym czasie zlikwidować
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2014, 20:07:54 pm »

Offline ADAM84

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ ATU 1.6 ROVER ORI LIMITED :D
Z czego układ hamulcowy ?
Moja fioletowa niunia i jeszcze dwa skarbeczki :D

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2014, 20:11:26 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
przednie hamulce z fiata coupe tarcza wentylowana 284mm jestem w trakcie poszukiwania zestawu na tył
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2014, 15:39:39 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Ja mam ciekawy zestaw na tył tylko w firma która mi dorabia płyty kotwiczne strasznie się ociąga.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2014, 21:50:15 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
możesz cos mi zdradzić? zastanawiam się nad hamulcami z golfa ale szczerze szukam coś P&P
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2014, 21:59:38 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
po długiej przerwie czas na mała aktualizacje. silnik jest gotowy do odpalenia. Z powodu nie możliwości dobrania idealnego paska zmuszony byłem wykonać regulowane koła rozrządu

do tego mój mały nabytek do silnika na początek turbosprężarka z saaba GT-17



jeżeli kolega wyrobi się z przeróbka dzwonu i dorobimy mocowanie alternatora silnik zapali najbliższym czasie
przy przymiarkach sprzęgła 215mm okazało się ze niestety nie założę tego sprzęgła do mojego kola zamachowego (siada sprzęgło 190mm z poloneza ) po konsultacjach z Vspecem odnośnie spieka i Świetym najbliższym czasie zakupie kolo zamachowe z fiata coupe 2.0 16v i przerobimy by pasowało do mojego 1.8
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2014, 22:32:08 pm wysłana przez Hagar »
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2014, 22:17:46 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Powiedz mi czy aktuator w tej turbosprężarce ciągnie czy pcha cięgno?
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 19, 2014, 22:40:02 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
Powiedz mi czy aktuator w tej turbosprężarce ciągnie czy pcha cięgno?
nie rozumiem o co ci chodzi szczerze mogę się domyślać tylko ze chodzi ci o Wastegata po polsku znaczy zawór upustowy turbosprężarki mój pochodzi z saaba 2.0t i w nich pcha
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2014, 22:55:41 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Wastegate to jest sam zawór w gorącej stronie turbosprężarki, natomiast aktuator to jest ta gruszka, która pcha/ciągnie dźwigienkę otwierającą zawór obejściowy (wastegate).
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2014, 00:04:08 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
 chodź hamulce są na dotarciu już czuć różnice na plus
zobaczysz jak się dotrą :) ja mam i u siebie nawiercane i nacinane Mikoda tylko na innym zacisku bo w Coupe były dwa rodzaje :) ale po dotarciu będzie hamować jak byś kotwice rzucił przynajmniej ja tak mam na 4 tarczach >280 mm :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 30, 2014, 18:26:10 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
chodź hamulce są na dotarciu już czuć różnice na plus
zobaczysz jak się dotrą :) ja mam i u siebie nawiercane i nacinane Mikoda tylko na innym zacisku bo w Coupe były dwa rodzaje :) ale po dotarciu będzie hamować jak byś kotwice rzucił przynajmniej ja tak mam na 4 tarczach >280 mm :)
od czasu wymiany hamulców zrobiłem już 5tys i teraz jest bosko....
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 24, 2014, 16:43:03 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
silnik zapalił :) wygląda na to ze jak tylko uzbieram wszystkie niezbedne graty zrobimy swapa
https://www.youtube.com/watch?v=BcyTQUw7BTI&feature=youtu.be
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Polonez caro+ 99r by Hagar
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2014, 18:09:07 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
silnik zapalił :) wygląda na to ze jak tylko uzbieram wszystkie niezbedne graty zrobimy swapa
https://www.youtube.com/watch?v=BcyTQUw7BTI&feature=youtu.be
Film jest prywatny.
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+