Autor Wątek: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?  (Przeczytany 8709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« dnia: Styczeń 27, 2015, 11:08:19 am »

Offline PLUS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Będzie Caro Plus.
    • brak
Cześć. :) Trochę cisza w tym dziale, więc chcę o coś zapytać. Otóż za rok po zdaniu prawa jazdy zamierzam kupić Poloneza Plusa (najlepiej GSI). Czy wie ktoś gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu? Okolice ul. Obornickiej już znam jako, ze tu mieszkam, jest kilka maszyn, ale chodzi mi o inne miejsca, bo całego Wrocławia nie obskoczę,a chciałbym wiedzieć gdzie warto szukać. :) Czy w waszej okolicy stoją jakieś Plusy ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2015, 11:10:14 am wysłana przez PLUS »

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:37:05 pm »

Offline MroziuFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 256
  • Płeć: Mężczyzna
  • Miłośnik Polonezów
    • Polski \F\I\A\T\ 125p 1500
trudno powiedzieć, gdzie konkretnie stoi najwięcej Polonezów. W kazdym osiedlu we Wrocławiu pare sztuk z pewnością się zjawi. Jesli chodzi o PLUS-y jest o to najłatwiej ;) .
jest: Mr 78' 1979 Polski Fiat 125p 1500
był: MR 91' 1993 FSO Polonez Caro 1.6 GLE "wąski"
był: MR 97' 1997 DAEWOO-FSO Polonez Caro PLUS 1.4 GTI
był: MR 93' 1995 FSO Polonez Caro 1.6 GLI

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2015, 23:31:51 pm »

Offline krzychumy4

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 829
Polecam jak najbardziej Poloneza PLUS'a z Roverem 1.4 pod maską :)

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2015, 18:20:23 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
na szrocie

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2015, 04:14:44 am »

Offline Vornar0

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi[Van] Plus 1.6 MPI (klima, el.szyby, el.lusterka itp.)
Wlasnie, mieszkam tu od prawie roku, ale nadal nie zlokalizowalem pourzadnego szrotu, gdzie moglyby byc poldaski. Wiecie cos o tym moze?

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2015, 18:33:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Polecam jak najbardziej Poloneza PLUS'a z Roverem 1.4 pod maską

A ja wprost przeciwnie. Koszt napraw silnika 3x większy niż w OHV, silnik mniej trwały niż GSI, trudny dostęp do termostatu, a z powodu krótszego przełożenia mostu przy 100km/h jest już powyżej 3000obr co jest z kolei nie wskazane dla tego silnika przed rozgrzaniem, a rozgrzewa się niezbyt szybko. Poza tym mało ich wyprodukowano, a pierwsze auto często się rozbija.


Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2015, 20:42:18 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Trudny dostęp do termostatu... jedna śruba, jeden wąż i termostat razem z obudową na wierzchu.
A z kręceniem do 3000 to już bez przesady. 3500 spokojnie można i nie rozleci się. Rozgrzewa się szybciej niż OHV, bo ma tylko 1.2dm3 płynu wewnątrz silnika. A koszt napraw cóż... zachodni silnik, zachodnie ceny. Ale przynajmniej pali mało i pracuje przyjemnie.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2015, 23:09:34 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Polecam jak najbardziej Poloneza PLUS'a z Roverem 1.4 pod maską

A ja wprost przeciwnie. Koszt napraw silnika 3x większy niż w OHV, silnik mniej trwały niż GSI, trudny dostęp do termostatu, a z powodu krótszego przełożenia mostu przy 100km/h jest już powyżej 3000obr co jest z kolei nie wskazane dla tego silnika przed rozgrzaniem, a rozgrzewa się niezbyt szybko. Poza tym mało ich wyprodukowano, a pierwsze auto często się rozbija.




Tak samo myślałem jak kupowałem swojego pierwszego Poldka. Miałem GSi 2 lata, a od ponad 3 jeżdżę roferem. Z perspektywy czasu żałuję, że rofera nie kupiłem od razu.
Roferem się przyjemniej jeździ, mniej pali, a koszty napraw nie są jakieś zawrotne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2015, 23:11:57 pm wysłana przez Ukash »
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2015, 17:42:47 pm »

Offline PLUS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Będzie Caro Plus.
    • brak
Generalnie jestem już zdecydowany na GSI, o Roverze nie myślę, ewentualnie Bosch jeśli nie znajdę żadnego GSI  w dobrym stanie. Boschem podobno też da się jeździć. Odstraszają mnie koszty napraw i części. Szukałem we Wrocławiu Poldków i cieżko jakieś znaleźć, na złomnie tym bardziej ( co dziwne). Szukałem nawet kogoś kto by przewiózł Poldkiem Plusikiem za pieniądze, ale nikt się nie znalazł.  :d Nawet Boschem, bo nigdy w takim aucie nie jechałem, w GSI tak. Chciałem się przekonać jak naprawdę jeździ GLI w Boschu nazywany mułem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2015, 17:52:35 pm wysłana przez PLUS »

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:07:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
No tak, ceny serwisu Rovera nie są zawrotne, są NORMALNE. W OHV są znacznie poniżej normy bo to przedpotopowy motor.
Weźcie tylko pod uwagę że gość chce to auto kupić zaraz po uzyskaniu prawa jazdy, chce kontynuować edukację to może mu być ciężko utrzymać w dobrym stanie jakikolwiek samochód, więc lepiej żeby nie bylo A.U.P.G. a jak juz to taniej.

A z kręceniem do 3000 to już bez przesady. 3500 spokojnie można i nie rozleci się.

Ile to jest, 100km/h?

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2015, 20:59:45 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jeśli chodzisz do szkoły,to musisz mieć duzo czasu,czyli wybierz się na różne blokowiska,osiedla domów jednorodzinnych,pourządzaj spacery po tych rewirach napewno coś upolujesz,a poza tym bez jaj,plusy to w miare pospolite auta są jeszcze. Gorzej z jakąś perełką  <spoko>
Co do silnika to wg. mnie jeśli posiadasz normalny samochód a szukasz poldka do jazdy w wolnych chwilach to szukaj rovera,piękny dźwięk i przyspieszenie sprawią ci mega banana na twarzy,jeśli chcesz coś do jazdy codziennej to ohv,przynajmniej będziesz miał pewność,że odpalisz i pojedziesz,a nie spierniczy coś z nienacka jak w roverze (znam wielu co zachwyt roverem trwał do pierwszej awari ;p ) Ja na codzień poginam ohv-ką i nienarzekam,dynamika jest w zupełności wystarczająca i nie odbiega wiele od samochodów do 90 KM jakich wiele na naszych drogach,spalanie gazu też bardzo zadowalające 10,5 litra w jeździe 60% miasto reszta trasa (czyli jazda do 140 km/h).

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2015, 21:50:02 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:11:27 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Nie ma znaczenia jeden i drugi będzie OK części poza jakimiś typowo silnikowymi do rovera też powinny podobnie kosztować. Nie szukaj pod kątem rover czy ohv tylko progi czy dziury. OHV mocy za wiele nie ma, jednak wielu ludziom to w polonezie nie przeszkadza. To nie jest jakiś mustang.
szukaj rovera,piękny dźwięk i przyspieszenie sprawią ci mega banana na twarzy
Pozdrowienia od mojego opla :D
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 30, 2015, 22:30:48 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie ma znaczenia jeden i drugi będzie OK części poza jakimiś typowo silnikowymi do rovera też powinny podobnie kosztować. Nie szukaj pod kątem rover czy ohv tylko progi czy dziury. OHV mocy za wiele nie ma, jednak wielu ludziom to w polonezie nie przeszkadza. To nie jest jakiś mustang.
szukaj rovera,piękny dźwięk i przyspieszenie sprawią ci mega banana na twarzy
Pozdrowienia od mojego opla :D

Takie przyspieszenie jak masz w Oplu,w Polonezie daje radoche x2 ;)

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2015, 10:07:45 am »

Offline PLUS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Będzie Caro Plus.
    • brak
Ukash, bardzo ładny Polonez z linku, 44U, ma stare klamki więc to GLI lub Rover choć to mniej prawdopodobne bo jest rzadszy. Ma niewielkie wgniecenie i otarcie na listwie drzwi (albo mi się zdaje), ale to akurat jest najmniejszy problem. Do tego alufelgi. :) Aktualnie wolny czas poświęcam na eksplorację miasta, tam takich maszyn można spotkać dość dużo. Znalesiska fotografuję i oglądam pod kątem dziur. Jednak nie wiem jak sprawdzić stan progów, niestety nie dam rady tam zajrzeć jeśli auto stoi na chodniku.  Rozumiem, że ohv nie ma zbyt wiele mocy, ale kilka lat byłem pasażerem Abimexa 94r. i moim zdaniem jest wystarczający do jazdy, intryguje mnie natomiast Bosch bo tego w Plusach jest najwięcej, a nie miałem z nim styczności. :d I Waszym zdaniem, sugerować się przebiegiem? Np. Poldek który ma przejechane 170-180kkm jest warty uwagi, czy może lepiej kupić takiegod do 150tys? I czy drogo kosztuje OC Poloneza? Wybaczcie moje naiwne pytania, ale po prostu jestem ciekawy, a na tym forum są ludzie, z którymi można o tym pogadać.

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2015, 15:27:15 pm »

Offline Vornar0

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 198
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi[Van] Plus 1.6 MPI (klima, el.szyby, el.lusterka itp.)
Ja mialem dwa (1.6 GSI) o przebiegu 160 kk i 175kk w obu jebaly panewki. Oczywisce nikt nie zmienil oleju na chocby polsyntetyk. Przede wszystkim jesli masz mozliwosc szukaj takiego, ktory byl od niskiego przebiegu na jakims lepszym oleju niz mineralny. Polonez moze miec przebieg i 200kk ale pod warunkiem, ze byl zadbany. Ostatnio jechalem poldoroverem o przebiegu 60kk i sprzeglo dogorywalo, a most wył jak dziki. Takze przed zakupem sprawdzstan oleju w mosciejesli stwierdzisz, ze wyje, a zazwyczaj zaczyna od 60-70 km/h. No i podwozie oczywiscie.

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2015, 17:12:25 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Przede wszystkim jesli masz mozliwosc szukaj takiego, ktory byl od niskiego przebiegu na jakims lepszym oleju niz mineralny.
Patrz strowger-owe OHV jakoś o tym nie wiedziało, dobiło do 400k na mineralnym Elfie i nie ma najmniejszego zamiaru jechać na emeryturę... Jakoś za prl-u te silniki jeździły na Selektol-u i nie płakały. Za to Rafał miał Atu w którym silnik napieprzał jakby się miał zamiar sie rozpaść, chociaż przebieg miał ok 50 tyś nalotu. Nie ma zasady. Najlepiej to jest mieć ze sobą kogoś kto dużo tyvh silniki używał i naprawiał - od razu będzie wiedział czy się do czegoś nadaje dany egzemplarz. Faktem jest że nie ma znaczenia jaki olej stosujemy, ważne aby wymieniać go w terminie. Jak ktoś nie wymieniał go od 30 tyś to najlepszy olej mu nie pomoże.
Most jak już wyje to niewiele mu pomożesz - para koło atakujące-talerzowe są względem siebie źle ustawione i głośno pracują. Bez ogarniętego człowieka który potrafi to wyregulować niewiele da się zrobić. Jak chcesz to możesz wymienić olej, ale to takie pudrowanie nieboszczyka.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2015, 18:22:22 pm wysłana przez Sławek »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2015, 17:59:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Nie patrz na przebieg tylko na stan,wejdź chociażby w ogłoszenia ile jest polonezów z przebiegiem poniżej 100 tys a w stanie nadających się do złomowania.Zależy jak ktoś dbał i jeździł.

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2015, 19:41:27 pm »

Offline PLUS

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Będzie Caro Plus.
    • brak
Dziękuje wszystkim za informacje. A ile średnio kosztuje OC Poloneza? Słyszę różne opinie, jedni mówią 800zł, drudzy 300zł. I czy może ktoś doradzić jak wyłapać, że panewki padają? Wiem, że jest to słyszalne, ale kiedy? Przy konkretnych obrotach? Pytam bo nigdy nie miałem z tym styczności, a wiem, że wiążą się z tym koszty, których chciałbym uniknąć.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2015, 19:45:57 pm wysłana przez PLUS »

Odp: Gdzie można spotkać Polonezy Plus we Wrocławiu?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2015, 13:52:35 pm »

Offline MaxeroSS

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • rallymasters.bnx.pl
Zależy który masz rocznik. Jak masz do 1991 roku to możesz mieć MEGA niskie :)