Autor Wątek: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek  (Przeczytany 30395 razy)

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 15, 2018, 10:49:12 am »
Przy okazji wymiany zacisków podcięte jeszcze były springi po połowie zwoja. Teraz jestem zadowolony  <lol>
Choc auto praktycznie stoi cały czas to miło wejśc i popatrzeć w garage.
Zdjęcie robione zapalniczką.

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 15, 2018, 10:54:47 am »
No i jak to 5W40 ma mieć jakikolwiek związek z tym "zaroszeniem"? Lej to co lejesz, 10W60 to olej do pałowania na torze, lub jak silnik zmierza w kierunku agonii technicznej. Ja to lałem, jak panewki już nie istniały, żeby go chociaż trochę wyciszyło.

Jak podczas jazdy jest cicho, to przy większej prędkości też będzie.

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 15, 2018, 11:32:29 am »
No i wszystko jasne. Prosto i na temat.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 15, 2018, 18:13:08 pm »
10W60 to olej do pałowania na torze, lub jak silnik zmierza w kierunku agonii technicznej
jest jeszcze jakaś opcja 3 czy dogmaty mają tylko dwie :) ?? czarne białe ?? idealny motor albo tuż przed agonią ??

non stop w tym kraju od skrajności w skrajność  <do bani>
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2018, 18:15:07 pm wysłana przez Grejfrut#1980 »
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline daniel22

• Sympatyk
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 15, 2018, 19:45:19 pm »
No a co jeszcze można dopisać, co byś chciał? Jaki jest cel lania 10W60 do całkiem zdrowego silnika, który trzyma ciśnienie oleju i jest normalnie użytkowany? Tutaj nie da się nic więcej wymyślić. Łapek twierdzi, że jego silnik jest w dobrym stanie, z tego co wiem. Chyba, że jest inaczej.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 16, 2018, 04:19:16 am »
co byś chciał?

abyś czasem uruchomił pokorę w swoich biało czarnych wizjach olejowych :) skoro Ty czegoś nie dostrzegasz to nie oznacza że tego nie ma :)
chodzi mi o wypowiedzi mniej dogmatyczne... jeśli będziesz miał jeszcze jakieś erekcje umysłowe... zapraszam PW :)
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 16, 2018, 11:43:20 am »
Oj tam panowie nie ma co sie sprzeczać. Ja spytałem tak poprostu czy może nie jest lepszy ten 10W60.
Np na wyciszenie pracy zaworów mimo że sa ustawione dobrze. Czy tam na utrzymanie dłużej szczelności silnika.
Tak jak narazie mój jest w stanie nie wiem czy mogę uzyc słów bardzo dobrym. Niech będzie że w stanie normalnym hehe.

Offline daniel22

• Sympatyk
« Odpowiedź #467 dnia: Październik 16, 2018, 13:12:17 pm »
Nie wiem, czego się czerpiasz.  <co> Skoro uważasz, że 10W60 się bardziej sprawdzi w silniku Łapka, który pewnie jeździ bez buta w podłodze i nie kręci do końca skali na obrotomierzu, to napisz, że się mylę i wyargumentuj dlaczego, a nie lawirujesz... A zastanawianie się czy silnik jest zdrowy, trochę zdrowy, trochę mniej zdrowy czy lekko zdrowy, czy słaby, uważam za trochę bez sensu. Przyjęliśmy, że jest zdrowy. Zawsze można wlać 5W50, ale 10W60 uważam już za przesadę.

Łapek: olej Ci nic nie uszczelni, jak uszczelniacz będzie miał dość to i tak zacznie cieknąć, zaworów olej nie wyciszy, tylko ich dobre ustawienie.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 13:44:25 pm wysłana przez daniel22 »

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #468 dnia: Październik 16, 2018, 13:24:16 pm »
Jeśli będzie Ci miało wypłukać uszczelnienia to zrobi to zarówno 10W-60, 5W-40, 10W-40 czy 15W-40. Obecnie KAŻDY (może poza upadlińskimi podróbkami i bliżej niezidentyfikowanym importem z bliższego i dalszego wschodu) spełnia normy API wyższe niż były przewidziane do Poloneza. A te normy nie mówią tylko o "jakości" oleju w sensie jego właściwości przeciwzatarciowych, ale też o ilości dodatków płuczących (czyszczących) silnik. I jak wielokrotnie było to tutaj powtarzane, oleje w temperaturze roboczej mają praktycznie taką samą gęstość, a klasyfikacja SAE mówi o jego parametrach tylko w określonych warunkach.

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
« Odpowiedź #469 dnia: Październik 16, 2018, 14:59:37 pm »
No i ok. Temat zamknięty.
Narazie brak pytań  :]

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #470 dnia: Październik 16, 2018, 17:35:03 pm »
Nie wiem, czego się czerpiasz.   Skoro uważasz, że 10W60 się bardziej sprawdzi w silniku Łapka, który pewnie jeździ bez buta w podłodze i nie kręci do końca skali na obrotomierzu, to napisz, że się mylę i wyargumentuj dlaczego, a nie lawirujesz... A zastanawianie się czy silnik jest zdrowy, trochę zdrowy, trochę mniej zdrowy czy lekko zdrowy, czy słaby, uważam za trochę bez sensu. Przyjęliśmy, że jest zdrowy. Zawsze można wlać 5W50, ale 10W60 uważam już za przesadę.

no i nie zatrybiłeś... szkoda forum na dalsze dywagacje z Tobą na ten temat...
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 17:38:07 pm wysłana przez Grejfrut#1980 »

Offline daniel22

• Sympatyk
« Odpowiedź #471 dnia: Październik 16, 2018, 21:09:38 pm »
A więc czepiasz, żeby się czepiać dla samego czepialstwa lub ponarzekać. OK. Faktycznie szkoda forum, bo powinno ono służyć do merytorycznej dyskusji, skoro nie chcesz nas oświecić, o co Ci chodzi, albo przedstawić swojego zdania na temat olejów,to ja tracić czasu na domysły nie będę, a szkoda, bo chciałbym się poczuć oświecony. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 21:15:36 pm wysłana przez daniel22 »

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #472 dnia: Październik 16, 2018, 22:08:31 pm »
A więc czepiasz, żeby się czepiać dla samego czepialstwa lub ponarzekać. OK. Faktycznie szkoda forum, bo powinno ono służyć do merytorycznej dyskusji, skoro nie chcesz nas oświecić, o co Ci chodzi, albo przedstawić swojego zdania na temat olejów,to ja tracić czasu na domysły nie będę, a szkoda, bo chciałbym się poczuć oświecony.

fachowcu... najpierw dokręć koło pasowe... potem mądrości nt olejów obwieszczaj... trochę pokory... najpierw zakumaj przekaz i nie pruj 4 zdań na moje jedno...
Przepraszam Cię Łapek za te kilka postów. Przepraszam forum za wtrącenie... Mądralina nie przepraszam :) koniec moich kilku słów wychowawczych.

Offline daniel22

• Sympatyk
« Odpowiedź #473 dnia: Październik 16, 2018, 22:49:47 pm »
Cytuj (zaznaczone)
fachowcu... najpierw dokręć koło pasowe...

Ty się nigdy nie pomyliłeś rozumiem i zawsze bezbłędnie wytypowałeś każde uszkodzenie swojego auta, mistrzu <lol> Nie miałeś się czego czepić...

Zamiast bawić się w wychowywanie mnie, napisał byś coś z sensem, bo spora część Twoich postów na tym forum to niestety czepianie się kogoś i udział (+dolewanie oliwy do ognia) w każdej możliwej gównoburzy na forum. Nie wierzysz, wejdź w swój profil i poczytaj je. Ale żeby się pochwalić autem, albo rzucić merytoryczny argument w dyskusji, to nie ma niestety szans. Ja nie jestem alfą i omegą i mogę się mylić, i to wiem. Z pokorą przyjmę każdą wypowiedź osoby bardziej obeznanej w temacie, która mnie wyprowadzi z ewentualnego błędu. Ale nie zwykłe czepianie się albo argument, że 5W40 rozpuszcza uszczelki, sorry :).

A wypruć 4 zdania zamiast jednego czasem trzeba, żeby wypowiedź miała jakąś sens, zamiast stawiania tysiąca wielokropków.

Cytuj (zaznaczone)
Przepraszam forum za wtrącenie...

Nie przepraszaj - zapobiegaj. Nie wywołuj bezsensownych gównoburz :). Odpisuj merytorycznie. Dyskusję można skierować do kosza.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 23:01:58 pm wysłana przez daniel22 »

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
« Odpowiedź #474 dnia: Październik 17, 2018, 16:43:11 pm »
 <mysli>
To zmienimy temat.
Na temat ceny wyjściowej mojego autka też nie będziemy pisać bo to tez nic nie wniesie. To że sprzedał bym już wie większość.
No muszę pomyśleć. W wolnej chwili będzie temat sportowej kiery i naby.
Jeśli mi przypasuje ta co mam to będę rozwijał w temacie kierownicy.
 :]

Offline łapek

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.6 GLI
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 22, 2018, 11:57:37 am »
No i na to wygląda ze moje fso trafi do kolejnego także dbającego o nie własciciela. Na niedzielne wyjazdy.

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 22, 2018, 15:50:13 pm »
No i na to wygląda ze moje fso trafi do kolejnego także dbającego o nie własciciela. Na niedzielne wyjazdy.

super :) brawo Ty i brawo Polonez :)

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2018, 15:54:10 pm wysłana przez Grejfrut#1980 »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 22, 2018, 17:54:58 pm »
moje fso trafi do kolejnego także dbającego o nie własciciela. Na niedzielne wyjazdy.
mozna by rzec, ze tacy niedzielni pasjonaci <mysli>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.