Autor Wątek: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek  (Przeczytany 75947 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #460 dnia: Październik 16, 2018, 13:24:16 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeśli będzie Ci miało wypłukać uszczelnienia to zrobi to zarówno 10W-60, 5W-40, 10W-40 czy 15W-40. Obecnie KAŻDY (może poza upadlińskimi podróbkami i bliżej niezidentyfikowanym importem z bliższego i dalszego wschodu) spełnia normy API wyższe niż były przewidziane do Poloneza. A te normy nie mówią tylko o "jakości" oleju w sensie jego właściwości przeciwzatarciowych, ale też o ilości dodatków płuczących (czyszczących) silnik. I jak wielokrotnie było to tutaj powtarzane, oleje w temperaturze roboczej mają praktycznie taką samą gęstość, a klasyfikacja SAE mówi o jego parametrach tylko w określonych warunkach.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #461 dnia: Październik 16, 2018, 14:59:37 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
No i ok. Temat zamknięty.
Narazie brak pytań  :]

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #462 dnia: Październik 16, 2018, 21:09:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A więc czepiasz, żeby się czepiać dla samego czepialstwa lub ponarzekać. OK. Faktycznie szkoda forum, bo powinno ono służyć do merytorycznej dyskusji, skoro nie chcesz nas oświecić, o co Ci chodzi, albo przedstawić swojego zdania na temat olejów,to ja tracić czasu na domysły nie będę, a szkoda, bo chciałbym się poczuć oświecony. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 21:15:36 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #463 dnia: Październik 16, 2018, 22:49:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
fachowcu... najpierw dokręć koło pasowe...

Ty się nigdy nie pomyliłeś rozumiem i zawsze bezbłędnie wytypowałeś każde uszkodzenie swojego auta, mistrzu <lol> Nie miałeś się czego czepić...

Zamiast bawić się w wychowywanie mnie, napisał byś coś z sensem, bo spora część Twoich postów na tym forum to niestety czepianie się kogoś i udział (+dolewanie oliwy do ognia) w każdej możliwej gównoburzy na forum. Nie wierzysz, wejdź w swój profil i poczytaj je. Ale żeby się pochwalić autem, albo rzucić merytoryczny argument w dyskusji, to nie ma niestety szans. Ja nie jestem alfą i omegą i mogę się mylić, i to wiem. Z pokorą przyjmę każdą wypowiedź osoby bardziej obeznanej w temacie, która mnie wyprowadzi z ewentualnego błędu. Ale nie zwykłe czepianie się albo argument, że 5W40 rozpuszcza uszczelki, sorry :).

A wypruć 4 zdania zamiast jednego czasem trzeba, żeby wypowiedź miała jakąś sens, zamiast stawiania tysiąca wielokropków.

Cytuj (zaznaczone)
Przepraszam forum za wtrącenie...

Nie przepraszaj - zapobiegaj. Nie wywołuj bezsensownych gównoburz :). Odpisuj merytorycznie. Dyskusję można skierować do kosza.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2018, 23:01:58 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #464 dnia: Październik 17, 2018, 16:43:11 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
 <mysli>
To zmienimy temat.
Na temat ceny wyjściowej mojego autka też nie będziemy pisać bo to tez nic nie wniesie. To że sprzedał bym już wie większość.
No muszę pomyśleć. W wolnej chwili będzie temat sportowej kiery i naby.
Jeśli mi przypasuje ta co mam to będę rozwijał w temacie kierownicy.
 :]

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #465 dnia: Październik 22, 2018, 11:57:37 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
No i na to wygląda ze moje fso trafi do kolejnego także dbającego o nie własciciela. Na niedzielne wyjazdy.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #466 dnia: Październik 22, 2018, 17:54:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moje fso trafi do kolejnego także dbającego o nie własciciela. Na niedzielne wyjazdy.
mozna by rzec, ze tacy niedzielni pasjonaci <mysli>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.