Autor Wątek: Posiekane Caro 95 składak z wielu  (Przeczytany 9372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Posiekane Caro 95 składak z wielu
« dnia: Lipiec 15, 2016, 00:15:15 am »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Witam, oto i mój ukochany paździerz, o podobno obrzydliwym malowaniu, i dresiarski bardziej niż bluza adidasa...

na wstępie zaznaczę że to auto jest z przymrużeniem oka, i zostało zbudowane za grosze, z tego czego nikt nie chciał, a to że powstało było wynikiem zakładu pomiędzy mną, a moją dziewczyną, więc jeżeli ktoś zacznie mi tu gadać że tego się tak nie robi itd, wiem już o tym i tyle

Historia się zaczęła od nabycia pewnego plusa jako najtańszego samochodu jaki był dostępny w owym czasie na rynku wtórnym w Trójmieście



był zgnity, z rozdupconym przodem, i ogólnie, miał być to paździerz do turlania się, Plusy do mnie praktycznie w ogóle nie przemawiają, więc po wizycie u kolegi wyszedł taki oto potworek:


który wyewoluował do takiej formy:




korozja dalej czyniła spustoszenie, boszowskie GLI opadało z sił.... i pojawił się następca 1,4 GLI 16V, pieszczotliwie zwany śmietnikiem, nabyty z Kaszub, z dobrze pyrkającym motorem, niestety do nieprzytomności zgnity i usyfiony w środku









w sumie miałem już mechanikę, brakowało nadwozia, aż dnia pewnego pojawiła się okazja, pusta zdrowa buda i to po Poldoroverze, do tego bardzo tanio





w przysłowiowym między czasie zacząłem się rozglądać za paroma pierdołami żeby przeszczepić i tył, kryterium miało być tanio, bo budżet był mocno ograniczony, w sumie za kwotę łącznie około 250 zł udało się pozyskać: klapę tylną, wycięty tylny pas z noskiem i lampami, deskę od borka mr78, góry tylnych błotników, zegary od Lublina z obrotkiem od Poloneza i trochę innych gratów, na ówczesną chwilę całość wydatków zamknęła się na 1400 zł (nie licząc tego złoma, którego kupiłem na początku, czyli bosza w gazie)

zaczęło się lepienie nowej budy, które zajęło jeden weekend





kolejny weekend, dzięki uprzejmości właściciela Gdańskiego warsztatu KMF-Motoryzacja zaczęła się kilkunastogodzinna walka, nieodzowna stała się pomoc dwóch moich zaufanych przyjaciół, jeden z nich na zdjęciu






o dziesiątej rano przyjechałem jednym o pierwszej w nocy wyjechałem drugim, licznik po pokryciu rachunków za wynajęcie miejsca na warsztacie za 15 godzin, i pokryciu kumpla, który mi przespawał tył, plus kolejne drobne zakupy typu wszystkie przewody hamulcowe, czy nowe tarcze i klocki, zaczął oscylować w okolicy 2400 zł

za dnia prezentowało się to tylko gorzej





wtedy padł wymyślony wspólnie z moją dziewczyną plan na tanie malowanie, po weryfikacji i po silnym upojeniu alkoholowym wyrosło takie coś




od kolegi otrzymałem fajne brązowe fotele, wnętrze zaczęło się pomału uzbrajać



 

na chwilę obecną, mam już brązową wykładzinę, która się odpiera z syfu i zaszło parę zmian, typu montaż LPG  i zmiana felgi, na pytanie o glebę, nie będzie jej bo nie chcę, miałem już polda na glebie i to mi wystarczy, na dzień dzisiejszy tak wygląda:





licznik tę chwilę po wymianie wydechu i zakupie poszerzek bije w granicy 3000 zł, dziękuję za uwagę



« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2016, 00:25:04 am wysłana przez posiekany »

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2016, 01:17:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
łysa parówa z kucykiem zrobi o nim odcinek z serii "tuning po polsku" ,czy nie widzial go w KMF ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2016, 05:30:12 am »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
prędzej zrobię sobie tuning po czesku, niż łysy dostanie go do czegoś, łazi wku...., jak chcesz je..ć młotem gęga że cisza... że on nagrywa bezsens

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2016, 20:33:26 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
FSO Boreł Andrzej Jaroszewicz Editione Speciale




i kolejny dawca, tym razem lepsiejszej skrzyni i mostu 4,3, poznajecie?

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2016, 07:39:57 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
bardzo mi się podoba inicjatywa wskrzeszania tego poldka. Trzymam kciuki za dalsze ulepszenia. Koszty to nic w porównaniu z satysfakcją jaką sie ma po odbudowaniu czegoś tak pięknego... <ok> <ok> <ok> <lol>

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2016, 18:12:12 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
tu nic nikt nie wskrzeszał ani nie odbudowywał tylko składał z gratów, ale dzięki za słowa uznania,

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2016, 18:40:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
prędzej zrobię sobie tuning po czesku, niż łysy dostanie go do czegoś
i dobrze, bo Polonez i tak ma ciezko w Polsce, a twoj nie wyglada reprezentacyjnie,
nie bierz tego za atak, bo sam jestem w trakcie remontu, ktory ma sprawic, ze auto bedzie wygladalo  hmm ....jednolicie ,ale jako pokazowy reprezentant stada to sie nadawac nie bedzie,
po co gimbaza ma pisac, ze zabraklo farby na caly, czy inne bzdury  - lepiej pokazywac wypucowane i nawoskowane do granic absurdu,
niech maja bol doopy i pisza ,ze tyle piniondzow kos wydaje na starego grata, a oni to by swtra w tedeju za to kupili ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 29, 2016, 06:31:59 am »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
wiem o tym, i taki właśnie ma być

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 29, 2016, 19:50:05 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
wiem o tym, i taki właśnie ma być


Mi się podoba, walnij naklejkę z tyłu że eksportowy, to szczyle się zleją z podniecenia.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 09, 2016, 08:54:36 am »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
walnąłem sobie traskę 1500km z przyczepą, 1,4 ze swoim momentem sokowirówki nie nadaje się zupełnie do ciągnięcia przyczep, ale cóż nie było wyboru i Boreł musiał dostać hak....

i się zaczęło, start i meta Gdańsk
Warszawa....

Dąbrowa Górnicza

i znów Warszawa


generalnie z załadowaną do granic możliwości papierowych przyczepą jechało się słabo, o dziwo pustą też nie wiele lepiej...... czas chyba kupić sobie jakiegoś 1,8 i remontować przez zimę

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2016, 12:26:01 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Jak chcesz 1.8 do zrobienia to mam coś. Odezwij sie na priv.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2016, 15:59:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1.4 ma bardzo dobry przebieg momentu jak na 16v ,
taka przyczepa stawia duzy opor powietrza, wiec jest ciezko i trzeba sie pilnowac - sam ciagnac przyczepke po ekspresowce lapalem sie na wrzucaniu V przy 90km/h, a przypuszczam,ze nie warto wrzucac,
dlatego najlepiej do haka dolozyc sobie wakuometr, bo ~1.5l wiecej gazu i tak pojdzie , a wiec lepiej zeby silnik mial lzej,
V w takiej jezdzi jest zbedna, zuzycie paliwa na V moze byc wieksze niz na IV (na pewno nie bedzie nizsze)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2016, 19:34:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Jak most jest z 1.6 to może mu siły przy rozpędzaniu brakować.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 10, 2016, 23:23:52 pm »

Offline Marko1925

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1992 Audi 80 B4 2.0 8v 115KM
Most 4.3 w nim siedzi :)

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2016, 21:32:38 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Jak most jest z 1.6 to może mu siły przy rozpędzaniu brakować.

most został już dawno zmieniony na 4,3

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2017, 13:20:48 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Miałem sprzedać, nie sprzedałem, bo było multum klientów bez kasy, proponujących mi za auto tak jak stoi na szerokich stalówkach z graniem 1500 zł czy 2 tyś, nikt się nawet nie pofatygował obejrzeć auta, przeszło mi sprzedawanie po odpowiedzeniu na miliony pytań i telefonów o 23, czy SMSów o 1 w nocy, może to i lepiej.... auto jeździ i psuć się nie chce czyli po co wymieniać dobre na lepsze? Wielkimi krokami zbliża się wiosna, czyli jak to w przypadku wielu Polonezów bywa coroczny serwis, czas na remont zawieszenia przedniego (sworznie, końcówki, amortyzatory itd), przy tych zabiegach obniżę nieco przód i wymianę przednich błotników na takie nie ulepione z 3 par, które udało mi się dość okazyjnie nabyć, nawet są nie używane i mają przetłoczenie pod boczny kierunek. Silnik niestety zaczął brać olej, mocy dalej mu nie brakuje, a ciśnienie oleju trzyma, i teraz czy robić mu remont? Niby najtaniej jest kupić większy ale z drugiej strony jak sobie zrobię to będę wiedział że jest OK, może kupię kolejny silnik a tego, sobie na spokojnie doprowadzę do dobrego stanu? Nadmieniam że mój ulep cały czas jeździ, piątek świątek czy niedziela, wsiadam odpalam i jadę, nie ma czasu się zastać. Ostatnio zanabyłem atrapę pod kwadratowe reflektory, nie powiem nawet fajnie wygląda, jakby zadziorniej, no i w moim odczuciu lepiej świeci na światłach mijania, nawet pomimo wymiany reflektorów w okrągłych na nowe, nie wiem może mi się tylko wydaje? fakt faktem jak się znudzi wrócić do 4ro okiego łatwo. Szukam też jeszcze wykładziny w brązie, jak nie znajdę w ostateczności założę na wiosnę szarą z Caro, szukam też zaślepki głośnika na zatrzask, czarnej płaskiej popielniczki na deskę i płaskiej podkładki pod zapalniczkę, bo w sumie tylko tego mi już brakuje do skompletowania deski rozdzielczej, bo reszta się już uzbierała, w tym panelik regulacji góra dół nawiewu z trójkącikami zamiast strzałek 


Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2017, 13:43:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
rzeszło mi sprzedawanie po odpowiedzeniu na miliony pytań i telefonów o 23, czy SMSów o 1 w nocy, może to i lepiej....

Niestety, sprzedawanie dowolnego auta za niskie pieniądze kończy się odwiedzinami i telefonami od tabuna najwiekszych idiotów jakich nosiła ziemia.

Szukam też jeszcze wykładziny w brązie

Rarytas.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 13:45:40 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2017, 13:52:30 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Niestety, sprzedawanie dowolnego auta za niskie pieniądze kończy się odwiedzinami i telefonami od tabuna najwiekszych idiotów jakich nosiła ziemia.
nikt się nie pojawił, tylko zawsze odwieczne pytanie "jaka cena ostateczna?" Jedną brązową mam ale jest tak zasyfiała że się w pale nie mieści

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2017, 14:08:12 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Fakt, 1500 zł to cena przy jakiej gimbusy nie będą jeszcze marudzić "że cena z wuja", tylko pisać smsy "dam 900" o 1 w nocy a jak co do czego to i tak nie kupią. Jak wystawisz za więcej to opiszą "kosmita" czy jakoś tak. Jeździć i cieszyć się posiadaniem, silnik zawsze można wymienić. Ja jesteś zainteresowany wiem gdzie stoi Rover z 180 tys przelotu, buda śmietnik, nie wiem jak silnik ale chcieli coś ok 1 tys zł za niego, może warto osłuchać.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Posiekane Caro 95 składak z wielu
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2017, 14:14:10 pm »

Offline posiekany

  • Boreł Driver
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1,4 LS 16V
    • FSO Boreł
Tomek PW