Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 252320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #660 dnia: Czerwiec 06, 2017, 08:37:34 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Utek-może będą ;]
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #661 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:15:43 am »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Nie wiem co w tym dziwnego że koleś postawił czarne auto w cieniu - sam bym tak zrobił :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #662 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:52:47 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
koleś postawił czarne auto w cieniu
Wziąwszy pod uwagę, iż "Słońce krąży wokół Ziemi", nie jest to wcale takie oczywiste.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #663 dnia: Czerwiec 06, 2017, 11:35:17 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W piątek diesel stracił uszczelkę chłodniczki oleju, zgubił płyn i do domu dojechałem lejąc wodę co chwila w zbiorniczek  ;-| Wczoraj cały dzień jeździłem pożyczoną Ładą Samarą 1.3 , fajne autko :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #664 dnia: Czerwiec 06, 2017, 19:00:45 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fajnie masz, że tak koledzy Ci auta pożyczają, ja jak potrzebowałem samochodu trafiałem tylko na takich z mottem "samochodu i żony się nie pożycza, podwieźć mogę, ale pożyczyć nie"  :jezyk2:
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #665 dnia: Czerwiec 06, 2017, 23:04:25 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
To fakt, ale działa to w dwie strony, raz ja pożyczam od kogoś, innym razem ja komuś jak czyjeś auto padnie ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #666 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:21:26 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W ostatnim czasie dużo się działo w moim parku maszynowym.
Na pierwszy ogień poszła Skoda która w dość brutalny sposób upomniała się o regenerację maglownicy puszczając cały olej z układu wspomagana praktycznie naraz... Kilka dni zabawy z wyjęciem, zregenerowaniem i poskładaniem. Potem zbieżność i jeszcze jakieś tulejki u mechanika. Przy okazji tarcze i klocki na przód. W międzyczasie jeszcze czujnik wałka rozrządu bo spalanie wzrosło o dobre 25% a moc spadła o połowę. Łącznie koszty remontu jakieś 1200zł przy sporym udziale własnym czasu i narzędzi. Nie ma to jak tania w eksploatacji zachodnia motoryzacja... A to tylko zwykła prawie pełnoletnia octavia.

W tak zwanym międzyczasie atomówka obraziła się że grzebię w skodzie i złamała sobie łącznik stabilizatora... Z braku czasu blisko dwa tygodnie auto śmigało z irytującym stukiem zawieszenia. Szczęście w nieszczęściu było takie że stało się to tydzień po przeglądzie gdzie diagnosta poza uwagami na temat korozji nie miał zastrzeżeń do auta... W poniedziałek udało się ostatecznie wymienić łącznik na inny i auto ponownie odzyskało praktycznie pełną sprawność.

A jeszcze coś. Przed przeglądem zaszalałem i regenerowałem sobie spinki w reflektorach. Dobrze że kiedyś udało mi się nabyć trochę zapasów bo moje ameliniowe odpowiedniki od dwóch lat nie mają czasu się dokończyć.

Jeszcze jedna refleksja mnie naszła. chodzi o łącznik stabilizatora. W polonezie ten element raczej nie należy do awaryjnych więc mój przypadek pewnie jest wyjątkowy... Nie pamiętam aby komuś w normalnych warunkach eksploatacyjnych urwał się łącznik.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #667 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:26:29 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W ostatnim czasie dużo się działo w moim parku maszynowym.
Na pierwszy ogień poszła Skoda która w dość brutalny sposób upomniała się o regenerację maglownicy puszczając cały olej z układu wspomagana praktycznie naraz... Kilka dni zabawy z wyjęciem, zregenerowaniem i poskładaniem. Potem zbieżność i jeszcze jakieś tulejki u mechanika.

Sam regenerowałeś maglownicę czy zakład?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #668 dnia: Czerwiec 07, 2017, 09:30:47 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
zakład...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #669 dnia: Czerwiec 07, 2017, 13:15:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jeszcze jedna refleksja mnie naszła. chodzi o łącznik stabilizatora. W polonezie ten element raczej nie należy do awaryjnych więc mój przypadek pewnie jest wyjątkowy... Nie pamiętam aby komuś w normalnych warunkach eksploatacyjnych urwał się łącznik.
w waskim Caro mialem taki przypadek,
stukanie ustalo po wymontowaniu czesci lacznika i kilkanascie kkm tak sobie jezdzil, tylko z racji ze waski ma miekki zawias to przod wyraznie mocniej kladl sie w zakretach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #670 dnia: Czerwiec 07, 2017, 19:31:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mi się w plusie,na zakręcie łącznik urwał,różnic w prowadzeniu brak,poza irytującym stukaniem na zakrętach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #671 dnia: Czerwiec 08, 2017, 14:06:00 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zrobiłem małe poprawki konserwacji dołów błotników i końcówki progów w ATU . Założyłem koła i wyciągnąłem ją po całej zimie z garażu . Niech te pieprzone plusy szlag jasny trafi . Jak miałem ATU w minusie z Abimexem przestała całą zimę na polu bo się zatarła pompa paliwa i po jej wymianie jeździła normalnie . Pluseł się obraził . Obroty zaczęły falować , i znowu z elektryki się dyskoteka zrobiła . Niech szlag trafi tą instlacje jak tak dalej pójdzie będę całą wiązke w środku z minusa zakładał ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #672 dnia: Czerwiec 08, 2017, 14:18:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to nie jest kwestia plusowej wiazki tylko grzebania w niej,
jak zaczniesz wymieniac wizke,czyli grzebac jeszcze bardziej to bedzie tylko gorzej, bojak widac nie poradziles sobie z poprzednimi modyfikacjami
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #673 dnia: Czerwiec 08, 2017, 15:26:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Wiele Plusów odpala za pierwszym razem po latach stania, więc to u Ciebie to kwestia indywidualnego uszkodzenia wiązki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #674 dnia: Czerwiec 08, 2017, 16:45:12 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Wiele Plusów odpala za pierwszym razem po latach stania, więc to u Ciebie to kwestia indywidualnego uszkodzenia wiązki.

Potwierdzam, Atu+ po 8 miesiącach snu odpalił od strzała, ostatnimi laty rzadko nim jeżdżę lecz w czasach gdy robił za woła roboczego (przy dobrym aku) odpalał w każdych warunkach atmosferycznych. Nigdy nie będzie kultowym autem ale u mnie ma dożywocie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #675 dnia: Czerwiec 08, 2017, 17:35:06 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3768
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Zrobiłem małe poprawki konserwacji dołów błotników i końcówki progów w ATU . Założyłem koła i wyciągnąłem ją po całej zimie z garażu . Niech te pieprzone plusy szlag jasny trafi . Jak miałem ATU w minusie z Abimexem przestała całą zimę na polu bo się zatarła pompa paliwa i po jej wymianie jeździła normalnie . Pluseł się obraził . Obroty zaczęły falować , i znowu z elektryki się dyskoteka zrobiła . Niech szlag trafi tą instlacje jak tak dalej pójdzie będę całą wiązke w środku z minusa zakładał ...

Psioczysz na te Plusy, a rzeczywistość jest taka, że auto jako baza przed remontem była kupą. To, że teraz Ci wychodzą kwiatki to nie jest nic zaskakującego.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #676 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:38:50 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zrobiłem małe poprawki konserwacji dołów błotników i końcówki progów w ATU . Założyłem koła i wyciągnąłem ją po całej zimie z garażu . Niech te pieprzone plusy szlag jasny trafi . Jak miałem ATU w minusie z Abimexem przestała całą zimę na polu bo się zatarła pompa paliwa i po jej wymianie jeździła normalnie . Pluseł się obraził . Obroty zaczęły falować , i znowu z elektryki się dyskoteka zrobiła . Niech szlag trafi tą instlacje jak tak dalej pójdzie będę całą wiązke w środku z minusa zakładał ...



[/quote]

Bo jest jedna zasada- z byle gówna nie robi się samochodu tylko oddaje na szrot.
Kupuje się zdrowy egzemplarz.
A patrząc na twoje podejście to wcale nie dziwie się że tak jest.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 20:38:00 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #677 dnia: Czerwiec 08, 2017, 19:56:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13863
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a dlaczego piszesz to do Multeca ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #678 dnia: Czerwiec 08, 2017, 20:37:29 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......

.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #679 dnia: Czerwiec 08, 2017, 21:48:23 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
to nie jest kwestia plusowej wiazki tylko grzebania w niej,
jak zaczniesz wymieniac wizke,czyli grzebac jeszcze bardziej to bedzie tylko gorzej, bojak widac nie poradziles sobie z poprzednimi modyfikacjami

Nie ja grzebałem w instalacji . Tylko znajomy elektronik . U niego po jego poprawkach w wąskim Caro nic się nie dzieje a u mnie jest dyskoteka ... Możliwe że coś mi myszy wpierdzieliły więcej prócz gumy i kanapy jak auto stało i się mści dziadostwo ...  W każdym razie jeśli to nie problem jakiejś cholernej masy to pojęcia nie mam bo nic nie robiłem z kablami wjechałem autem i stało jak stoi do wczoraj ... Co prawda auto odpala od strzała ale nie chodzi tak jak powinno największe jaja są z światłami i podświetleniem . Silnik chodzi elegancko (prócz falowania przepustnicy ale może reset pomoże bo nie próbowałem)...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2017, 21:52:04 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "