Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 250556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #840 dnia: Lipiec 24, 2017, 23:24:29 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
Zmieniłem olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr gazowy fazy lotnej i 4 świece.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #841 dnia: Lipiec 25, 2017, 00:44:16 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wymieniłem świece, polakierowałem pokrywę rozrządu bo była na niej tylko odrobina lakieru, zdemontowałem rynienkę od wentylacji i wywaliłem z niej błoto z igłami, liśćmi, nasionami klonu i piórkami  <lol2> , zakupiłem też grzejnik do Calsonica, którego będę montował zamiast oryginalnej wentylacji. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #842 dnia: Lipiec 25, 2017, 17:14:33 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Przetestowałem preparat remover do usuwania starej farby a tak ogólnie do mycia pistoletu lakierniczego.

Preparat zbiera tylko farbę więc idealny żeby ściągnąć czarną farbę z ramek drzwi.

Jako, że miałem ściągniętą parę drzwi to mogłem śmiało je położyć i okleić taśmą - zamaskować te części na które preparat nie ma zadziałać :P
Resztę drzwi okleiłem dla bezpieczeństwa papierem bo środek jest w aerozolu więc może się coś zaprószyć niechcący. Dookoła ramki zakleiłem popularnym silver tape bo jest szeroka mocna i się nie odkleja wtedy kiedy tego nie chcemy. Szyby nie trzeb maskować bo preparat jej nie szkodzi.

no i psiknąłem w tę i powrotem




Chciałem dodać, że wcześniej używałem do tego zabiegu preparatu dragon do nakładania pędzlem i była to mega porażka w porównaniu do removera - sam sposób aplikacji wygodny i pewność że dojdzie nawet w trudno dostępne miejsce. Pędzlem nakładałem chyba z 3 razy poszło ale za dużo *ebania. koszt 400ml w sprau ok 19zł w hurtowni z lakierami.



było napisane 15 min więc poszedłem na obiad.

po ok 20min

zobaczyłem piękny kożuszek na ramkach





No wziąłem szmatkę zwilżoną benzyną ekstrakcyjną i przejechałem raz w tę i wewtę




przejechałem szmatką szybę i proszę - gotowe




usunęło bardzo dokładnie obrzeża ramki i wewnętrzne krawędzi.
Jestem zadowolony.

Myślę, że można taką akcje przeprowadzić na zamontowanych lekko uchylonych drzwiach - z tym ze trzeba będzie trochę więcej zamaskować folią i taśmą

Ostatnio nadużyłem trochę tego preparatu przy elementach, przy których nie chce mi się szlifować mechanicznie do gołej blachy.
Obudowę filtra powietrza metalową starego typu wyjadło znakomicie - został sam czysty metal i czysta rdza. :D
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #843 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:31:03 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie w sprayu niezły jest Scansol.

Byłem dziś GSI na przeglądzie technicznym. Jak zwykle była lawina "ochów" i "achów".  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #844 dnia: Lipiec 26, 2017, 17:36:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Umyłem alufelgi do Rovera. W GLD założyłem całe niepołamane zaczepy tylne półki, całego poodkurzałem, umyłem, w środku plastiki ponacierałem dresingiem poorboysa, wyczyściłem od środka szybę przednią  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #845 dnia: Lipiec 27, 2017, 21:16:49 pm »

Offline hamish

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 76
  • Płeć: Mężczyzna
    • bosz -> rover minus -> gsi najlepsza buda
W końcu mam u siebie w Recaro pompowane poduszki lędźwiowe, Akupresury się chowają <lol>

Poza tym wymieniłem szczotkotrzymacz, silnik już nie szarpie, obroty nie falują i światła nie mrugają, a ładowanie wróciło do normy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #846 dnia: Lipiec 28, 2017, 01:01:18 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W końcu mam u siebie w Recaro pompowane poduszki lędźwiowe, Akupresury się chowają <lol>
chowaja sie w bezpiecznym i suchym miejscu, bo sa za dobre, za drogie i zbyt rarytasowe,zeby je ugniatac spasionym dupskiem ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #847 dnia: Lipiec 28, 2017, 23:04:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3134
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ostatnie czynności najpilniejszego po zakupowego serwisu w wagonie się dokonały, parę dni temu wymieniłem olej na Shella 5W40 z dodatkiem MoS2, dziś przyszły nowe siłowniki tylnej klapy produkcji FA Krosno. Zasadniczo zostały już tylko rzeczy, które jakiś czas mogą poczekać, może poza blachą :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #848 dnia: Lipiec 29, 2017, 16:09:03 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Poprawiłem prawą szybę elektryczną bo wolno się podnosiła, wymieniłem siłownik centralnego w jednych drzwiach na nowy bo stary zaczynał już delikatnie niedomagać po 18 latach i przy okazji założyłem nowe spinki tapicerki w trojgu drzwi. Gdyby ktoś szukał spinek tapicerki do plusa to szukajcie takich: http://www.spinkisamochodowe.pl/spinka-tapicerska-11012-p2238.html 
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #849 dnia: Lipiec 31, 2017, 11:17:49 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Zamówiłem dzisiaj pompkę paliwa do zbiornika do szesnastki, ciekawe kiedy się znowu zjara i kolejna stówa w błoto. Po za tym przy okazji zrzucenia baku, profilaktycznie zakonserwowałem go od nowa, czekam aż przyjdzie i znowu będę mógł ganiać na benzynie. PS. robił ktoś w poldoroverze pompe zewnętrzną, zostawiając przy tym ori zbiornik ?
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #850 dnia: Lipiec 31, 2017, 14:11:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Jaka pompa Ci się zjarała? Jakiej firmy?

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #851 dnia: Lipiec 31, 2017, 18:07:18 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Jakiej firmy?
Scv germany,  jak dobrze pamiętam. Wcześniej miałem boscha (250ziko) i ganiała z 6 lat. Teraz magnetti zamówiłem(pewnie china) i obadam jak długo wytrzyma. Dziwi mnie to, bo zawsze bena jest pod korek (awaryjnie jakby coś z LPG się w trasie stało). Chyba zamówię po prostu zewnętrzną jakąś i jakoś ją zamontuję. :P
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #852 dnia: Lipiec 31, 2017, 18:22:52 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
a masz odcięcie pompy na lpg?

Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #853 dnia: Lipiec 31, 2017, 18:32:58 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
a masz odcięcie pompy na lpg?
Tak jest, jest na przekaźniku, odpala się lpg, wyłącza prąd na pompę
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #854 dnia: Lipiec 31, 2017, 18:39:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13856
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bena jest pod korek (awaryjnie jakby coś z LPG się w trasie stało
to woź pelna butle gazu jakby sie cos z pompa beny stalo ;>

co sie dzieje z tymi pompami ? po wymontowaniu i podlaczeniu pod aku nawet nie drgną ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #855 dnia: Lipiec 31, 2017, 19:19:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Scv germany

SKF Germany, a niech to... Zamontowałem taką samą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #856 dnia: Lipiec 31, 2017, 20:25:40 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Co do zewnętrznej pompy ja miałem w szesnastce odezwę się jutro do ciebie bo mnie szlag chce trafić na pisaniu na telefonie
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpień 01, 2017, 07:58:53 am »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
to woź pelna butle gazu jakby sie cos z pompa beny stalo ;>
Z racji robienia kilometrów tylko na lpg opłaca mi się jeździć ;)
po wymontowaniu i podlaczeniu pod aku nawet nie drgną ?
Nie drgną, robią zwarcie tylko (iskrzy)
SKF Germany, a niech to... Zamontowałem taką samą.
Dokładnie tak ! :)
Co do zewnętrznej pompy ja miałem w szesnastce odezwę się jutro
Spoko, spoko, bo już mnie denerwuje te zrzucanie zbiornika "raz na jakiś czas" :D
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpień 01, 2017, 11:01:23 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie dziś lecz wczoraj: Oglądałem z kolegą Plusa 1.6 GSI który miał być dla kolegi. Fura rocznik 1998, przebieg 219tyś. Zewnętrznie brzydki, rdza miesza się z obtarciami i obiciami i zaprawkami ze spraya w kompletnie nie pasującym odcieniu. Od spodu po podnośnikach zostało wspomnienie, prawe podproże ulepione z jakiegoś gównolitu, chyba włókna szklanego, które już ledwo się trzyma. Z tyłu pod zderzakiem błotniki rude. Podłużnice idą, fartuch przy kolektorze wydechowym wielka dziura. 3/4 klamek nie działa, wnętrze już zmęczone życiem, nie działa termostat, wiatraki w chłodnicy włączane na krótko przełącznikiem od lampki nocnej  <rotfl2> Przejechałem się, hamulce słabe, jedyny duży plus to świeżo zrobione całe przednie zawieszenie i akurat to jedyny element w super stanie w aucie. Sprzedający twierdził, że silnik żyleta i jest dynamiczny. Gdybym nie wiedział, że to GSi to myślałbym że jadę zmęczonym boschem. Zero przyspieszenia, auto nie miało chęci jechać. Jako, że kolega nie planował dłuższej przygody z Polonezem ale chciał się z miesiąc - dwa pobujać swoim własnym FSO a potem sprzedać komuś dalej, zaproponowaliśmy 750zł. Facet się obruszył i nawet nie chciał słyszeć o takiej kwocie  ;-|

w GLD wyjąłem wykładziny bagażnika i wyprałem :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpień 01, 2017, 11:47:18 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6619
  • Płeć: Mężczyzna
Zmierzyłem przyspieszenie mojego Poldrovera do setki. Wychodzi, 12,5 sekundy ;(
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E