Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 249724 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #460 dnia: Kwiecień 23, 2017, 10:17:48 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Pewnie i tak będzie. Ale to co zostało odnalezione to przetrzyma. Na wyspawane elementy idzie podklad teaktywny na to minia i masa uszvzelniająca spawy potem coś a'la bitex. Na niedoczyszczoną rdzę bo nje wszędzie da się dotrzeć odrdzewiam kwasem fosforowym, jedynie czego mi brakuje to jakiegoś r-stop. Ale mam go zamiar kupić w ptzyszłym tygodniu. Roczogodzin nie liczę bo dla mnie i brato to przyjemność i odstresowanie po robocie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #461 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:14:43 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Nawet podnieść samochodu się nie dało, bo podnośnik wchodził w progi jak w masło.
trupy z definicji lewaruje się za wahacze, most, punkty mocowania zawieszenia, itp.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #462 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:53:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja wszystkie auta podnosze w pewnych miejscach podparcia, bo podnoszenie za progi to robienie trupa ze sprawnego auta,
jeszcze pal licho jakies male lekkie auta ze wzmocnionymi miejscami na progach w celu podlozenia podnosnika Z ODPOWIENIA LAPA ,
ale rozwalanie progow na  podnosnikach kolumnowych jest nagmine - niektore auta maja miejsca do podnoszenia o specjalnym ksztalcie ,a w warsztatch lapy podnosnika zawsze sa takie same
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #463 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:07:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W moim przypadku nieudana próba podnoszenia za progi stała się po prostu testem ich stanu. Za to węzeł pod słupkiem A okazał się bardzo godny zaufania - po podparciu w tym miejscu drzwi domykały się tak samo, jak wtedy, gdy stał na kołach; no a progi pomału sobie zdrutowałem.
Efekt? Zimą Trupek przestał miesiąc progami na cegłach i buda nie straciła nic ze swojej geometrii, więc chyba nie jest aż tak źle, zwłaszcza że od mojej ostatniej ingerencji w progi kilka lat już minęło, a zaznaczam, iż przez cały ten czas samochód stał na zewnątrz, bez zadaszenia.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 14:10:02 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #464 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:23:15 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Za "roboczogodziny" spędzone przed komputerem lub telewizorem też nikt nikomu nie płaci.

 <ok> <ok> <ok> I to najlepsze podsumowanie dyskusji o opłacalności. Gdybym miał sprzęt, wiedzę na temat spawania i własne podwórko a nie mały garaż bez kanału i jedynie z 220V - też bym się bawił. Ich czas, nie płacą za to nikomu, to można trupowi dać parę lat życia.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #465 dnia: Kwiecień 23, 2017, 22:02:19 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dziś diesel powrócił do żywych :) Jeżdźi aż miło, w tygodniu czas na letnie opony

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #466 dnia: Kwiecień 24, 2017, 00:18:08 am »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
upalałem aż wydech odpadł.  :d
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #467 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:10:55 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Odebrałem tablicę.
Czas rozpocząć sezon.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #468 dnia: Kwiecień 24, 2017, 12:50:01 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 566
Odebrałem tablicę.
Czas rozpocząć sezon.

Jaką tablicę?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #469 dnia: Kwiecień 24, 2017, 18:07:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6618
  • Płeć: Mężczyzna
Uczę się rozbiórki bębnów na zapasowym moście  :]
Przy okazji odkryłem że ktoś był gotów ryzykować życie dla poszerzenia rozstawu kół o 5mm na stronę.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #470 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:18:03 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Dziś kolejny dzień walki z rudą w omedze, Robiąc lewą stronę byłem podłamany ile tam jest korozji, ale prawa strona dobiła mnie totalnie, rdzy jeszcze więcej, przy okazji jeszcze dziura w podłodze odnaleziona. Niech ktoś mi kiedyś powie że polonez rdzewieje to mu zasadzę kopa wiadomo gdzie.



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 19:19:46 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #471 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:50:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ta to miales takie łatki-pierdatki ,a tutaj kielich zaraz sie oderwie od podluznicy,
to nie jest robota na naukę spawania, wiec postaraj sie, zeby to mialo rece i nogi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #472 dnia: Kwiecień 24, 2017, 20:07:27 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Niemieckie auto, dobre sobie  :-) I jak to jest, że ludzie, jako największą wadę poloneza, podają podatność na korozję, a o zachodnich szrotach, to cisza? Moje caro trochę pogniło, ale póki co, to elementy nośne typu podłużnice, mocowania resorów, amortyzatorów itp. rzeczy, ma zdrowe, a mam go już 8 lat i zdrowego nie kupiłem.Jedyne co, to podłoga się posypała i progi nie istnieją.Ale nie służy mi do jazdy w dalekie trasy, (bo od tego mam plusa), tylko wkoło komina, więc luz.I będzie jeden z drugim pier*olił, że tylko polskie fury gniły.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #473 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:21:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dziś kolejny dzień walki z rudą w omedze, Robiąc lewą stronę byłem podłamany ile tam jest korozji, ale prawa strona dobiła mnie totalnie, rdzy jeszcze więcej, przy okazji jeszcze dziura w podłodze odnaleziona. Niech ktoś mi kiedyś powie że polonez rdzewieje to mu zasadzę kopa wiadomo gdzie.

http://fotki.lighting-gallery.pl/images/galad/2017-04-24/240731.jpeg

Fotki lightingu dobry hosting <ok>.

Pamiętasz mojego zielonego, dlaczego już nie istnieje? Zaczęła się odrywać buda od podłużnic i cała reszta zgniła kompletnie w ciągu paru lat...

Poza tym załamałem się, jak szukałem zdrowego caro. Zdrowe budy od góry, a podłużnice po walnięciu młotkiem by się rozpadały, kratery w podłodze itd. I to auta po przebiegu raczej realnym 70-100 tysięcy, tylko właściciele olali konserwację. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 21:23:54 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #474 dnia: Kwiecień 24, 2017, 21:30:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mam podobne doświadczenia - miałem pokazać zdjęcia swojego Trupka wszystkim wątpiącym, że polonez gnije nie mniej niż cokolwiek, ale daruję sobie, bo niektórzy  posądzą mnie o fotomontaż i proszkopską antypatriotyczną postawę. :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2017, 21:36:35 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #475 dnia: Kwiecień 24, 2017, 22:08:01 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 566
Lukasz190 - wreszcie ktoś wkleił foty, które nie wieszają komórki. :) Dzieki wielkie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #476 dnia: Kwiecień 24, 2017, 23:52:57 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Spawałem gorsze  :] i w sumie teraz gorszy nawet stoi może kiedyś wrzucę fotkę.Omegi tak mają ale jak ktoś na czas zrobi konserwacje to nie ma dramatu.Polonez tak samo jak inne auto będzie żyło krócej lub dłużnej blacharsko jak ktoś się nim zaopiekuje bez tego zgnije tak sam omega jak i polonez mój na szczęście jest mega zakonserwowany przez poprzedniego właściciela,robię co jakiś czas poprawki ale to normalne bo auto tyrane dzień w dzień.Najgorsza jest rdza której nie widać i do której nie idzie się dostać bez cięcia wewnętrzne progi,profile zamknięte itp.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #477 dnia: Kwiecień 25, 2017, 12:46:11 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Ja w swoim sprawdzałem hałasy z okolicy tylnego napędu. Nic nie widać tylko słychać. dźwięk jest taki przy zmianie biegów jakby krzyżaki straciły życie- a o dziwo są idealne. Zdjąłem dekiel w moście i nic. Ślad współpracy zęba prawidłowy, łożyska spoko-most zaznaczam nie wyje zbytnio..... Więc wyjąłem półosie. na nich jedno łożysko idealne, drugie lekko wyjechane, ale bez tragedii. Zdjąłem uszczelnienia z łóżysk i napakowałem nowego smaru. Nie wiem ile to pomoże, a przy tych robotach straciłem hamulec ręczny. Słaby jakby linka się poluzowała. I tu pytanie- Jaki związek ma most z ręcznym???? co spieprzyłem??...................

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #478 dnia: Kwiecień 25, 2017, 14:52:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupilem dwie banki Lotosa 10W40 po 49pln ,bo w wlasciciele sklepu mowia,ze to ostatnia partia w takiej cenie, gdyz Lotos juz podniósł ceny,
i mowie, ze przy okazji wezme olej do Poloneza, jakis tanszy 5W40 - kobita zrobila oczy i mowi "do Poloneza, to nie 15W40 ?" :D
sami mieli 3 PN w zyciu,
wzialem ELFa 5W40  za 79pln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 25, 2017, 17:29:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6618
  • Płeć: Mężczyzna
Wyjaśniłeś im na co jest narażony hydropopychacz? :d

Wymieniłem cylinderki z tyłu.. Z prawej strony jeszcze nawet spoko ale z lewej korozji było co niemiara pod gumą.
Przyszły mi dzisiaj nowe Textry ale te w zapasowym moście wyglądały dobrze i po czyszczeniu nasmarowaniu dałem je.
Musiałem zmienić też jeden przewód sztywny bo nakrętka się ukręciła. Przy okazji pełna wymiana płynu hamulcowego. Spróbuję teraz to to odpowietrzyć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E