Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 232713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1660 dnia: Styczeń 02, 2018, 15:58:28 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jednak zimny lut zrobiłem . Przelutowałem na nowo diodę i działa :)

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1661 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:21:04 pm »

Offline kamil31

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Co to za ustrojstwo co jest koło pompy ? I czy jest to potrzebne jak zmieniam hample na lucasy ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1662 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:34:42 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5088
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To jest, panie kolego "sygnalizator uszkodzenia jednego z obwodów hamulcowych" Stosowane to było również w pojazdach marki żuk, przez jakiś czas.Działa to tak, że w razie uszkodzenia (rozszczelnienia, spadku ciśnienia) jednego z obwodów, różnica ciśnień, powoduje przesuwanie się w środku tej obudowy tłoczka, czy czegoś tam i zwierania się obwodu na kontrolkę, która się wtedy zapala.To taki troszkę bajer, bo chyba każdy czuje, że coś jest z hamulcem nie tak? Nie jest to niezbędne do działania, więc tym bardziej, nie jest potrzebne w układzie lucas.Gdybyś chciał to montować, to trzeba to wpiąć miedzy pompę, a korektor hamowania, w starym układzie, korektor był nad mostem, a tu mamy przy pompie hamulcowej, lub w pobliżu skrzyni biegów, na tunelu (w plusach) mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.Jeśli tak, to zdementować  :-)