Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 217587 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1620 dnia: Grudzień 21, 2017, 12:54:10 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Nie ma nic takiego. Fabryka kalamitki nie ma, rzemo z mototechniki ma,
mam taki właśnie z moto
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 13:04:39 pm wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1621 dnia: Grudzień 21, 2017, 13:10:34 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Ja zregenerowałem ori na częściach z mototechniki i mało to przypomina oryginał. Oś zostawiłem starą, bo mototechnika źle wytoczona. Tulejki w ori miękkie, z przeźroczysto białego tworzywa. Mototechnika twardy plastik czarny. Zrobiłem w tulejkach specjalny rowek, by mógł dopłynąć smar i zamontowałem kalamitkę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1622 dnia: Grudzień 21, 2017, 13:15:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jak to zle os wytoczona ? mam jakas manufakture i tam siedzi zwykla sruba 8.8 ,wiec trudno mowic o zlym czy dobrym toczeniu,skoro go wcale nie bylo ;p
w moim fabrycznym okrecila sie os, gdy wyjezdzalem z garazu,
czesci siedzadzej w wasie nie zdolalem wybic, pewnie tylko palnik pomoze

ale to kiedys bylo; dzisiaj Trucka zabralem na miasto i zaczal sypac snieg obficie, wiec jazda powrotna miala znamiona driftu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1623 dnia: Grudzień 21, 2017, 19:07:39 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Znamionami driftu nie ma się co chwalić. Ja wczoraj lublinem z ładunkiem na pace w granicach ledwie siedemdziesięciu kilo, na jedenastoletnich oponach, bez łańcuchów i bez pałowania, ze stałą niewielką prędkością wjechałem pod oblodzoną górkę, pod którą ludzie nawet przednionapędowymi osobówkami się męczyli.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1624 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:11:40 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Łącznie zrobiłem dziś GLD ponad 400km :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1625 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:29:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Znamionami driftu nie ma się co chwalić. Ja wczoraj lublinem z ładunkiem na pace w granicach ledwie siedemdziesięciu kilo, na jedenastoletnich oponach, bez łańcuchów i bez pałowania, ze stałą niewielką prędkością wjechałem pod oblodzoną górkę, pod którą ludzie nawet przednionapędowymi osobówkami się męczyli.
nie chwale sie, raczej żalę - oponki zimowe dej na horom curke !
jestem dżentelmenem i kobiet o wiek nie pytam, a opona to jakby nie patrzec rodzaj żeński,
mimo że tylne opony sa w stanie bardzo dobrym, to jednak ich specyfikacja ciezarowa powoduje permamentny brak przyczepnosci na osniezonej nawierzchni - sa to opony Sava ,a nie Dębica D124, ktore zapewne radzilyby sobie duzo lepiej,
to ze wjechales pod gorke oznacza tylko tyle, ze opony zachowaly przyczepnosc - żadne cuda, ani tym bardziej "mityczne zdolnosci wjezdzania pod gorke" nie mialy miejsca,
co najwyzej zabraklo zwyklych umiejetnosci kierowcom tych osobowych FWD

P.S.
mialem zalozyc zimowki, ale jakos mi sie nie chcialo - chociaz w sumie wrzucilem inne zimowki, ale na pakę zamiast na most,
przestroga - wozenie opon zimowych i calorocznych na pace nie poprawia przyczepnosci  :P
no chyba,ze bedzie tych opon tak z pół tony to wtedy jest ciut lepiej  ;>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2017, 21:35:16 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1626 dnia: Grudzień 22, 2017, 15:57:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
"mityczne zdolnosci wjezdzania pod gorke" nie mialy miejsca,
co najwyzej zabraklo zwyklych umiejetnosci kierowcom tych osobowych FWD

Nie pierwszy raz wjeżdżałem na tych oponach w takich warunkach i zazwyczaj były problemy...
No ale niech będzie, że innym zabrakło umiejętności, a mnie... też ich zabrakło.  :-) No przecież nie napiszesz, że w tym przypadku była jakakolwiek zasługa kierowcy, chociaż wystarczyło tylko kapkę mocniej depnąć, by opony zapiłowały w miejscu, a auto stanęło - powodzenie operacji należy zawdzięczać wyłącznie od jedenastoletnim oponom i ich doskonałej przyczepności. <lol2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2017, 16:00:47 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1627 dnia: Grudzień 22, 2017, 17:35:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No przecież nie napiszesz, że w tym przypadku była jakakolwiek zasługa kierowcy, chociaż wystarczyło tylko kapkę mocniej depnąć, by opony zapiłowały w miejscu, a auto stanęło
no przeciez z gory zalozyles i sugerowales w pierwszym poscie, ze uslizgi Trucka byly spowodowane moja brawura i brakiem umiejetnosci jazdy,
a teraz placzesz, ze nikt cie nie lubi, nie szanuje i nie docenia - to nie uczciwe, bo przeciez hipokryta tez trzeba potrafic byc ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1628 dnia: Grudzień 22, 2017, 20:50:53 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wyszedłem z założenia, że o tej porze roku każdy normalny jeździ już z zimówkami na kołach, a nie w bagażniku, ale niektórych najwyraźniej niesłusznie posądziłem o normalność.  <marzyciel>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1629 dnia: Grudzień 23, 2017, 19:37:47 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
ściągałem most i resory przeglądnąłem tył,zacząłem skręcać nowe resory do regenerowanego mostu ale jedno strzemię pękło. Zauważyłem że amortyzatory tez już igłami nie są zastanawiam się nad czymś twardszym co radzicie ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1630 dnia: Grudzień 24, 2017, 00:43:17 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Walka z atu trwa. Założone wiązki na przód, główna wiązka z Caro dostosowana do Atu, rozciągnięta i wstępnie przymierzona wiązka od sekwencji.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1631 dnia: Grudzień 24, 2017, 00:46:02 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odpaliłem fiata, po pół roku, silnik liczący 41 lat odpalił za drugim podejściem. Jutro trochę go przewietrzę, mimo niepogody.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1632 dnia: Grudzień 24, 2017, 11:42:29 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
ściągałem most i resory przeglądnąłem tył,zacząłem skręcać nowe resory do regenerowanego mostu ale jedno strzemię pękło. Zauważyłem że amortyzatory tez już igłami nie są zastanawiam się nad czymś twardszym co radzicie ?

rozglądam się za czymś twardszym do seryjnego zawieszenia i dostępne są gazowe monroe (dużo do atu/plusów)

z delphi zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/amortyzator-tyl-tylny-polonez-01433-d225-4220-i6973090322.html

z opisu gazowe, wyglądają na rozciągnięte w stosunku do olejowych ale ktoś pisał tutaj że ciężko coś zweryfikować w 100% z oferty amortyzatorów delphi  do poloneza

Czy wypowie się ktoś nad tymi the carbon comfort?


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1633 dnia: Grudzień 24, 2017, 14:31:31 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Czy wypowie się ktoś nad tymi the carbon comfort?

To są Krosna do szerokiego pod nazwami danymi z przypadku w ramach korporebrandingu, ale kody są Krośnieńskie.
Mam takie z tyłu, dość twarde, trwałe, świetnie tłumią ruchy nadwozia.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1634 dnia: Grudzień 24, 2017, 16:24:21 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Mam takie z tyłu, dość twarde, trwałe, świetnie tłumią ruchy nadwozia

jakie masz zawieszenie?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1635 dnia: Grudzień 24, 2017, 17:26:24 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Musze obadać ile kosztują u nas te gazowe monroe bo firma dobra to może pójdę ta drogą

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1636 dnia: Grudzień 24, 2017, 19:32:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
jakie masz zawieszenie?

Kupiłem seryjnego Plusa z amorami Delphi De Carbon Comfort. Jak sprawdzałem później numery, to sam gość z fabryki w Krośnie mi powiedział że to jest nr Krosna, bo jak Delphi przejęło fabrykę to zmieniły się tylko naklejki. Te amory zachowywały się na seryjnym resorze bardzo dobrze. Błyskawicznie tłumiły, a i samochód się dobrze prowadził.
Teraz mam te same amortyzatory ale resory trochę bardziej płaskie i twardsze bo zamiast krótkiego pióra pomocniczego mam pióro długie i chyba też dają radę.

No ale to Plus, więc amortyzatory są przystosowane do montażu skośnego. Nie wiem czy różnią się charakterystyką od prostych bo nie drążyłem tak bardzo tematu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1637 dnia: Grudzień 28, 2017, 14:59:19 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
No to zobaczymy, kupilem monroe gazowe i te delphi mam nadzieję że gazowe... ciekawe jak to będzie pracować na seryjnym zawieszeniu

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1638 dnia: Grudzień 28, 2017, 17:17:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie mają numery?

Gazowe miały takie indeksy (podobno):

V 35 22 94 12
V 35 22 95 12
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1639 dnia: Grudzień 28, 2017, 18:52:20 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Dawno tu nie pisałem. Kupiłem monroe gazowe do borewicza, "kerownik" abarth z ritmo tc, "kerownik raid" (nie-fso), osłony sworzni, nowe gumy grodziowe pod ZF, odebrałem szyby i nawet pogłaskałem Caro. Przyszły też wymarzone okulary i środkowa kratka do 125p przejściówki. Brakuje jeszcze jakiejś listewki albo dwóch. ...i 125p ;-)
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.