Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2018, 21:01:14 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Na ten rok już zrezygnowałem z szukania gruza na zimę, gdyż iż jest wyjątkowo łagodna, i jeśli ten stan się utrzyma, nie będzie trzeba się martwić solą na ulicach.
w krakowie już dzisiaj solili.  :]
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2018, 21:17:23 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ja wczoraj rano specjalnie solarkę wyprzedziłem żeby po nieposolonym jechać. :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2018, 22:34:14 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ja też sobie kupiłem fajny dupowóz z myślą "ile tym Polonezem można naginać codziennie" a od 2009 tylko Polonezami śmigałem. No i się zepsuł więc go postawiłem pod płotem i po 4 miesiącach jazdy Punto 2 (polecam na dupowóz, bo tani, wygodny i oszczędny a do tego nie wygląda jak kupa) wracam do trucka w GLD (już po dziś mi łeb pęka)

W temacie to wczoraj mi "zamarzła" ropa (tj opał) w trucku a dziś po nocnej walce pojechaliśmy na zbieżność. Nowe sworznie, poliuretany i amory z pajero. Jeździ się już nieźle ale przekładnia JKC umiera powoli, także będzie trzeba poszukać zastępstwa) :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2018, 23:24:48 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
a ja tak mam tzn służbowe kangoo którym robie 30kkm rocznie i CARO którym wożę sie dla przyjemności jakieś 2kkm

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:20:09 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Na samą myśl o jeżdżeniu autem z napędzanymi przednimi kołami i posiadającym ESP, ABS i inne robi mi się słabo... Albo niedobrze jak kto woli... ]:->
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 13, 2018, 10:43:38 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
No to chyba dobrze ze fso upadlo bo jak wy nie chcecie nowosci i udogodnien to kto by kupowal tego zmodernizowanego i wypasionego poldka jak wy sie zatrzymaliscie w latach 80 i nic nie potrzebujecie bo to co jest, jest wystarczajace a absy i inne to szit i pozatym tak sie zepsuje i nie naprawicie tego mlotkiem i srubokretem. Zreszta taki sam tok myslenia jak ci dyrektorzy fso. Klepac 30 lat to samo bo spoleczenstwo nie potrzebuje lepszego.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:04:39 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
500kg bez hamulca? Wolne żarty.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:17:44 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
jak w osobowym, też jest 500kg.

Dzięki za sprawdzenie, sam tez jeszcze popatrzyłem i brak jest danych o tych samochodach z powiekszonym dmc. wszystko bazuje na starej homologacji z lat 80.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 13, 2018, 17:27:06 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Trochę lipa, że w truckach dopiero w ostatnich latach produkcji ktoś wpadł na pomysł zrobienia miejsca na ucho holownicze z tyłu, do holowania innego pojazdu. Pewnie wcześniejszy brak tej opcji był po to, żeby haki lepiej się sprzedawały...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 13, 2018, 22:47:23 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Polonez coraz częściej staje się Hobby. Ja mam osobiście mam jako dupowóz mam 307 bełgot i Kia Picanto a Rower to wręcz limuzyna o komfortowym zawieszeniu. Powodzenaia niech moc będzie z tobą 😊
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:42:05 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Dokrecilem 120 tys w hybrydzie, Poskladalem Atowkowy wlew paliwa, co to za wtyczka na ostatnim zdjeciu? Jest pod tylnia lewa lampa (lampa po straonie wlewu)



Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 14, 2018, 15:53:16 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Do podpięcia wiązki haka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 14, 2018, 17:52:53 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
zmieniłem Elfa 10w40 na valvoline maxlife 10w40 w 1.4

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 14, 2018, 22:29:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Polonez coraz częściej staje się Hobby. Ja mam osobiście mam jako dupowóz mam 307 bełgot i Kia Picanto a Rower to wręcz limuzyna o komfortowym zawieszeniu. Powodzenaia niech moc będzie z tobą 😊

Ja w ogóle nie lubię prowadzić gdy celem jazdy jest dotarcie gdzieś. A jeżeli dotarcie w ograniczonym czasie to już coś okropnego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 15, 2018, 00:22:05 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Założyłem "Turbo Groki" w końcu na przód do atuwy  :d Podłączyłem też alarm i centralkę ;)



Parę dni temu... Kupiłem sobie samochód :) Padła decyzja o przesiadce na dupowóz na coś innego niż Polonez.
Sprawiłem sobie Rovera 25 1.6 16V w Full Opcji :) ( gdyby chcieć się czepiać to do full opcji brakuje mu podgrzewanych foteli ale poza rynkiem skandynawskim ten element wyposażenia jest tak popularny jak klimatyzacja w Caro minusie... )


Moje Caro 1.9 GLD na 99% w przyszłym tygodniu zmieni właściciela ;)

Wraz z przesiadką na plastikowy dupowóz, kończy się w moim życiu pewna epoka... ale myślę, że jest to dobra decyzja, z FSO natomiast nie rezygnuje, ale FSO w postaci mojego, składającego się cały czas Poldoroverka zostaje, ale już czysto hobbystycznie ;)


Roverek fajne auto w takiej karoserii kumpel ma a wcześniej miał MG w sedanie z 1.8 autko fajne ale jeżdżąc nim jednej rzeczy mi w takim aucie brakuje . Silnik niby ten sam co w poldoroverze ale kurde brakuje mi w tym aucie tego typowego dźwięczenia poldorovera :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 00:27:43 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 15, 2018, 00:38:24 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Założyłem "Turbo Groki" w końcu na przód do atuwy 

Turbo Grocki to zdaje się ostatnio Firas zamontował w swoim kombi, te Recaro według mnie wyglądają jak wersja Beta Koniga vel. Grocków.

Podłączyłem też alarm i centralkę

Zachodzę w głowę po jaką cholerę komuś w 2ej dekadzie XXI w. auto alarm w Polonezie, szansa na to, że ktoś go ukradnie jest minimalna, a osobą, której autoalarm nie pozwoli odpalić samochodu najprawdopodobniej będzie jego użytkownik, a nie złodziej. I oczywiście masa dodatkowych atrakcji typu włączanie syreny alarmowej z dupy, etc.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 15, 2018, 06:39:17 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Jak to po co, łatwy do otworzenia, łatwy do uruchomienia, na jednorazowe skoki jak znalazł, nawet mniejszego kalibru. Druga rzecz, trzymając auto pod blokiem samo miganie kontrolki też coś tam daje. Zostawisz na desce, fotelu albo z tyłu coś droższego i dla złodzieja to już nie jest szybka i cicha akcja, co najwyżej szybka jak czujnik wstrząsów zareaguje. Trzecia sprawa: utrzymane blacharsko Poldki za jakiś czas zaczną znikać z przyczyny identycznej co teraz zadbane starsze audice czy mercedesy, ale na to alarmy nie pomogą tylko przynajmniej GPSy

Alarm nigdy nie będzie przeszkadzał chyba że podłączy go jakiś półmózg któremu auto zgaśnie w trakcie jazdy bo np. przewód zamknięty połączy z jakimś ważnym przekaźnikiem na skrętkę...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:01:01 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zachodzę w głowę po jaką cholerę komuś w 2ej dekadzie XXI w. auto alarm w Polonezie, szansa na to, że ktoś go ukradnie jest minimalna, a osobą, której autoalarm nie pozwoli odpalić samochodu najprawdopodobniej będzie jego użytkownik, a nie złodziej. I oczywiście masa dodatkowych atrakcji typu włączanie syreny alarmowej z dupy, etc.

Zdziwiłbyś się... Znajomemu ukradli nawet parchatego 125p jakieś 2 lata temu, do tej pory go nie znalazł. Mi ukradli cezetę 175 spod mojego bloku, stała pod pokrowcem, rano znalazłem sam pokrowiec (cezeta znalazła się w dziupli).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:17:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Druga rzecz, trzymając auto pod blokiem samo miganie kontrolki też coś tam daje. Zostawisz na desce, fotelu albo z tyłu coś droższego i dla złodzieja to już nie jest szybka i cicha akcja, co najwyżej szybka jak czujnik wstrząsów zareaguje.
Rzeczywiście zostawiając droższe rzeczy na widoku masz 100% pewność, że alarm za Ciebie schwyta i przykładnie skarci złodzieja, który podjął zamach na Twój dobytek, ba alarm na pewno spowoduje, że gość nawet nie pomyśli o kradzieży danego przedmiotu  <lol2>
Może od razu warto zamontować alarm dający cynk na policję, że ktoś auto kradnie, na pewno zajmą się tym tak jak w poniższym filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=mtHt4c9JIBc
Albo zastosować metody bardziej budżetowe i co ważniejsze skuteczniejsze, nie zostawiając wartościowych przedmiotów na widoku ;]
Zdziwiłbyś się... Znajomemu ukradli nawet parchatego 125p jakieś 2 lata temu, do tej pory go nie znalazł. Mi ukradli cezetę 175 spod mojego bloku, stała pod pokrowcem, rano znalazłem sam pokrowiec (cezeta znalazła się w dziupli).
Parę lat temu pewnemu osobnikowi z tego forum, jacyś lokalni kloszardzi też zaje***li poloneza, tyle, że z zamiarem sprzedania go w kawałkach na złom, niestety po brawurowej ucieczce rodem z hamerykańskich filmów sprawca zakończył pościg rozbijając samochód.
Ale nie zmienia to postaci rzeczy, że polonez teraz nie jest na celowniku "profesjonalnych" złodziei bo już tym praktycznie nikt nie jeździ, więc zbyt na części zanikł. A to co zostało jeśli nie jest w stanie "niedobity" i tak ma zbyt małą wartość, jak na ryzyko i ewentualne konsekwencje związane z popełnionym czynem zabronionym (może za 15-20 lat, gdy wymrą praktycznie całkowicie). Jedynym zagrożeniem są właśnie wyżej wspomniani menele, ale to trzeba mieć pecha porównywalnego z złamaniem palca w nosie. Także jak dla mnie współcześnie montowanie autoalarmu do poloneza to przerost formy nad treścią i zbędna fanaberia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 18:54:48 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 15, 2018, 18:33:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W ramach popołudniowego luzu, zreanimowałem sobie... aluminiowy zawór nagrzewnicy.  ]:->
O efektach poinformuję wkrótce, o ile będzie czym się chwalić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 18:35:03 pm wysłana przez mp79 »