Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242603 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 15, 2018, 19:58:53 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ale nie zmienia to postaci rzeczy, że polonez teraz nie jest na celowniku "profesjonalnych" złodziei bo już tym praktycznie nikt nie jeździ, więc zbyt na części zanikł.

Oj byś się zdził jak mam napchanych bajerów typu el szyby ori lusterka elektryczne to już to jest teraz sama wartość poloneza o alufelgachch nie wspominam.  Osobiście znam przypadek gdzie gość w Niemczech w profesjonalnym zakładzie wsadził 1.8 rovera i przyjechał do Krakowa do domu po 2 dniach mu zwineli auto bo ktoś kto siedział prawdopodobnie w temacie zgarnął go dla silnika i grokow po renowacji u tapicera...  mojemu znajomemu z podwórka ukradli kiedyś wychuchanego na igłę malucha otwarli bramę i wyjechali normalnie auto potem się znalazło całe rozkurwione na polach w lesie przypadkiem...  Tak że wolę coś co odstraszy złodzieja wyjką i blokując mu możliwość odpalenia silnika a alarmu nie obejdzie bo jest w takim miejscu zamontowany że musiał by cała deskę zdjąć z auta żeby się do niego dostać a tego nie zrobi w 5 minut ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 20:02:20 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 15, 2018, 20:19:00 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Jak kiedyś była moda na audi 80, to kumplowi zamontowałem odcinacz zapłonu, rozrusznika i jeszcze jakiegoś elementu na zwykłych przekaznikach z podrzymaniem, a robiło się tak, że po przekręceniu kluczyka, naciskało się w odpowiednim miejscu mikrowłącznik , wszystko się uzbrajało i dalej jazda, po zgaszeniu silnika i wyjęciu kluczyków wszystko samo się uzbrajało. Także kiedyś wstaje rano patrzy na auto a tam drzwi pootwierane, opierniczył żonę że nie pozamykała, ale jak zszedł do auta to już wiedział czemu otwarte , bo rozwalona konsola i obudowa kierownicy, ale auto zostało.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:00:45 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dziwi mnie to, że komuś ukradli Poloneza 1.8, dla silnika i groków, bo nasze środowisko jest stosunkowo małe i w większości wszyscy się znają, dlatego tym bardziej szkoda  ;-|

Mimo wszystko, nadal jestem przeciwnikiem wszelkich alarmów,niefabrycznych immobiliserów ( wiele minusów ma jakieś g*wna gdzie trzeba przykładać różne pastylki breloczki itp w jakieś miejsce żeby odpalić  <rotfl2> )
i kiedy tylko auto z czymś takim wpadało w moje ręce to usunięcie tego było jedną z pierwszych rzeczy które robiłem w aucie. Tego typu zabezpieczenia z lat 90' i tak nie pomogą przed kradzieżą, bo jak złodziej będzie chciał to sobie auto zapakuje na lawete. Myślę też, że kradzieże auto FSO to jakiś margines i jeśli już, to poszedłbym z duchem czasu i zamontował w aucie GPS żeby można było je zlokalizować, względnie jeśli alarm to nowy , współczesny który nie będzie fiksował z powodu starości 

W GLE miałem fajny patent, pod kierownicą ukryty pstryczek który odcinał zapłon ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 15, 2018, 22:20:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Osobiście znam przypadek gdzie gość w Niemczech w profesjonalnym zakładzie wsadził 1.8 rovera i przyjechał do Krakowa do domu po 2 dniach mu zwineli auto bo ktoś kto siedział prawdopodobnie w temacie zgarnął go dla silnika i grokow po renowacji u tapicera...
Róbcie więcej fampejczy, gdzie pokazujecie wszystkie detale samochodów, co, jak i za ile było zrobione, gdzie auto stacjonuje, to potem będą takie efekty. Założę się, że gdyby nikt/mało kto wiedział co w tym polonezie siedzi to auto nie ruszyłoby się o cm, bo dla złodziejskiego pospólstwa byłby to zwykły polonez.

Podzielam opinię Dawida, cudowanie z jakimiś alarmami z epoki może się obrócić przeciwko nam. W kombi zaraz po kupnie miałem jakiś dziwny immobiliser (z ukrytymi wyłącznikami), który... raz trzeba było rozbrajać a raz nie... taki to był z tego pożytek. Ponieważ po jakimś czasie stało się to już nieco irytujące to gówno wyleciało w trybie przyspieszonym. Podobnie jak blokada skrzyni biegów, której pomimo szczerych chęci nie dało się zablokować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 22:29:33 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 16, 2018, 01:37:52 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Gostek nie miał żadnego FP i auto znikło tyle dodam że Fura miała ponad 200 tys i go ktoś zawinął a osiedla zamkniętego w nocy a otwartego w dzień więc na 100% ktoś wiedział na  co Juma.  Na Krakowie coraz  częściej zaczynają z powrotem kraść auta typu polonez,  maluch,  duży fiat...  Z tego co zaobserwowałem. Dziękuję jak by mi ktoś zawinął auto w które władowałem kilka tysięcy bo chciał zarobić albo pokatować po polach to ja już wolę mieć zrobione odcięcie zapłonu i wyjkę
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 01:42:28 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 16, 2018, 02:27:44 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Lusterka po 1,5 tysia, używane groki za 2, klima, orciari, silnik typu vvc, elektryczne szyby, to wszystko jest warte konkretny pieniądz u zdecydowanego kupca, więc nie dziwcie się, że wraca "moda" na kradzieże takich aut.Tu nie chodzi o nic innego, jak tylko graty.Zrobił się jako taki ruch na tego typu zabawki i desperaci są w stanie nieźle płacić za "rarytasy" wiec rynek próbuje "nadążać" Nie jest dobrze, gdy auto warte na złomie 6 stów, staje się łakomym kąskiem dla złodzieja, który przecież "ma co robić" z nowoczesnymi autami.W latach 90-tych, kradli na części, ale wtedy, to chociaż fabryka wypuszczała kolejne egzemplarze i było to auto nowe, wiec nic dziwnego, że kradli, ale teraz?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 16, 2018, 05:14:36 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W wiadomościach któregoś poranka na antenie Radia Pogoda w roku 2000 podano informację, iż na terenie miasta Łodzi ostatniej nocy skradziono trzy syreny. Nawet redaktor nie krył zdziwienia.
Mnie jakoś nie zdziwiło to ani trochę...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 16, 2018, 09:35:38 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W okolicach 2000 roku takie auta, często ,,wrosty" kradli... złomiarze  :( ale przynamniej w okolicach 2000 roku w mieście Łodzi, pamiętam, jako dzieciak, że trafiały się jeszcze ,,normalnie jeżdżące" Syreny jako czyjeś dupowozy, ostatni znany mi normalnie eksploatowany egzemplarz syreny którą właściciel trzymał pod blokiem, zniknął gdzieś w okolicy 2006-2007 roku.

Dobrą opcją jest alarm z powiadomieniem SMS  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:12:30 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
to wszystko jest warte konkretny pieniądz u zdecydowanego kupca
Jacy zdecydowani kupcy? Masz na myśli 2 forumowych banitów co to ich "ku*wa stać", przecież oni by tego nie kupili, bo nie byłoby to nowe. Chyba, że ktoś by to odpicował tak żeby wyglądało na nowe i wrzucił do fabrycznego pudełka to może by się nabrali w innym przypadku śmiem wątpić.

Dobrą opcją jest alarm z powiadomieniem SMS 
Tylko cały czas pozostaje jedna kwestia, kto kradnie polonezy? Albo zdesperowani złomiarze, którzy poszukują wszelkiego sposobu aby móc się upodlić najtańszymi trunkami, typu "owocowy garnuszek", albo goście, którzy wiedzą, którego poloneza brać, bo jest w nim trochę fantów. Jeśli auto nie jest bardzo rzucające się w oczy czyt. nie jest przesadnie odpicowane/nie wygląda jak pomnik rdzy i zapuszczenia, to raczej można spać spokojnie, a o takich bajerach myśleć dopiero w przyszłości, za dobrych kilka lat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 10:18:54 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 16, 2018, 11:15:28 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jacy zdecydowani kupcy?
No ci wszyscy, co to biorą na allegro te wszystkie graty za chore pieniądze.I nie mówię tu o nowych, tylko używki.Ktoś to przecież kupuje.Dość wspomnieć przełączniki grzanej dupy i to za bardzo ludzie nie wybrzydzają, że używki.Może i lusterka elektryczne sprzedają nowe (jeszcze) ale takie elektryczne szyby, to już niekoniecznie i ceny niektórzy dają niezłe.Menele, to na złom kradną co popadnie, a jak ktoś kradnie poldka "doinwestowanego" to już z konkretnym zamysłem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 16, 2018, 12:55:19 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Taka specyfika, że jak wystawisz coś na forum lub grupie na fb to wszyscy hejtują, że drogo. A jak wystawisz na olx czy allegro to po prostu ktoś to kupi bez gadania.

W temacie, byłem dziś na szrocie, ktoś oddał bardzo mocno skorodowane Caro z 1992, za to z bardzo ładną podsufitką którą kupiłem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:26:53 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wyprałem tylną oryginalną tapicerkę z przyszłego dawcy od 125p  oraz wymieniłem  tylne dykty bo były w tragicznym stanie jak na 1 raz nawet spoko brakuje mi tylko 1 kratki wentylacyjnej do tyłu ale to się skołuje ;) Tak wiem parapet ucieka trochę do góry jest ułamane mocowanie jak będzie dawca do 125p szedł na złom to sobie z niego wymienię na razie do wiosny wytrzyma ;) tez wiem trochę jeszcze muszę naciągnąć tapicerkę w prawo żeby fałda znikła ale tak to całkiem spoko wyszło jak na pierwszy raz zabawy z tapicerką ;)


« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 22:37:53 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 16, 2018, 22:40:07 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Parapety tylne są dostępne nowe za grosze więc to nawet nie ma się co zastanawiać tylko brać :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 16, 2018, 23:57:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wymieniłem wszystkie uszczelki we wtrysku. Przy okazji też dowiedziałem się organoleptycznie, że abimex pojedzie na mikserze gazu 38mm, ale będzie to beznadziejna jazda :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 17, 2018, 02:24:01 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ale po co mam za nie płacić jak są w idealnym stanie a do wiosny to poczekam ;) przednie są spoko ten tylny  akurat średni . I tak autem wcześniej niż na wiosne/lato nie wyjadę z garażu .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:28:53 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Nie dziś lecz w poniedziałek odebrałem sztywny dowód rejstracyjny od Poloneza. Przerejstrowywałem jakoś we wrześniu lecz pani stwierdziła że i tak nie jestem rekordzistą 😊
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:32:30 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
wymieniłem w srebrnym komplet czyli 3szt. wycieraczek na nowe boscha jak również kupiłem 3szt. do błękita które zamontuje jak do niego się dokopie i wymieniłem akumulator w srebrnym na nowy exide 53ah chyba do rovera wystarczy w zupełności.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:09:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kupiłem odpowiedni do mojego auta mixer LPG po nieudanych eksperymentach z 38mm, a, że był niedokładnie wykonany, miał sporo schodków i zadziorów, wyrównałem wszystko i wypolerowałem na błysk, nie wiem, czy z rozpędu tego samego nie zrobię z gardzielą wtrysku.  :]





Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:21:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
czy z rozpędu tego samego nie zrobię z gardzielą wtrysku.  :]

Elementów układu dolotowego w których pojawia się benzyna nie powinno się polerować na błysk, tylko wyrównywać i zostawiać lekkie rysy poprzeczne żeby zapobiegały powstawaniu filmu paliwowego.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2018, 22:56:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
niezle lustro, ale chyba nie zostawiles krawedzi miedzy gorna a dolna czescia,bo ciezko wyczuc na zdjeciu,
jeszcze dolna czesc zostala do kompletu, w tym najlepiej pozbyc sie krawedzi przechodzenia walca w stozek (widoczna na zdjeciu)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.