Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 261776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:12:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pedały pasują, walisz tylko otwory pod serwo i montujesz, chociaż patrząc na zdjęcia to ta wersja już chyba je ma, więc przekręcasz graty od lucasa i bangla. Powiadasz, że niektóre graty nie będą Ci potrzebne? Chyba będę musiał się do Ciebie przejechać :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 12:15:35 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:30:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pedały pasują, walisz tylko otwory pod serwo i montujesz, chociaż patrząc na zdjęcia to ta wersja już chyba je ma, więc przekręcasz graty od lucasa i bangla
No to się zobaczy, bo akurat posiadam "luźne" serwo z plusa, więc mogę sobie sprawdzić.Jeśli by to tak było, jak piszesz, to jeden problem z głowy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 30, 2018, 16:19:30 pm »

Offline kamil31

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Nie orientuje się ktoś czasem jaki wymiar ma wkład  lusterka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 30, 2018, 17:29:24 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
No to się zobaczy, bo akurat posiadam "luźne" serwo z plusa, więc mogę sobie sprawdzić.Jeśli by to tak było, jak piszesz, to jeden problem z głowy.
Będziesz musiał wywiercić jedynie jeden czy dwa otwory na śruby M8 w okolicach gdzie na zdjęciu masz resztki wygłuszenia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 30, 2018, 17:45:49 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Wreszcie w grafiku wypadł mi dzień wolnego, więc dzisiaj był dzień techniczny dla Poloneza.  <lol2>

Wreszcie zabrałem się do wymiany paska rozrządu.

Równy miesiąc temu wsadziłem mu nowiutki altek CA1223 z Alfy/Fiata, niestety mimo 100A ciągle były problemy ze słabym ładowaniem (ślizgał się ponieważ pasek nie napędza klasycznie pompy wody i altka tylko u mnie jeden pasek napędza altek i wspomę a drugi sam pompę wody) i dzisiaj zrobiłem to do porządku. Poustawiałem wszystko ładnie w osi, po dociągałem śruby, naszpanowałem nowiutki pasek i wreszcie ładowanie na wolnych obrotach jest 14,1V, uff... !

Powalczyłem z wypadającym kierunkiem (nowe, natomiast klasycznie zatrzaski się ułamały. ładnie zamaskowany drut wiązałkowy załatwił sprawę.  <lol2>

Stukający wydech już odszedł do historii - jedna guma się urwała a druga się zsunęła.

Do następnego wolnego w grafiku czyli dnia technicznego dla Poloneza chyba mam spokój.  ]:->
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:02:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
zrobić go na bliźniaka mojego, w orciari, w fabrycznym kolorze, lub np. kolorek jak u kolegi Tomekk
W paletach FSO/daewoo jest tak duży wybór kolorów, że każdy, kto decyduje się malować poloneza na coś spoza nich, najzwyczajniej wydziwia.
I tak muszę toto lakierować całościowo
A ja u siebie jednak odpuszczę. Miałem smaka na jakiś mniej oklepany malunek, ale... Jak już malować, to dobrze by było pomalować również pod maską, a nie chce mi się wypruwać wszystkich bebechów; zresztą nie miałbym gdzie te wszystkie graty trzymać. A jeszcze większe wątpliwości mnie dopadły, kiedy zerknąłem na dach, który malowania na dobrą sprawę nawet nie wymaga.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:21:45 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
ładnie zamaskowany drut wiązałkowy załatwił sprawę. 
ale po co tak drutować ? Jak masz od góry mocowanie z lampą co się wsuwają 2 te suwnice robisz dziurkę mała na wylot i wkręcik ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:46:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szkoda, że chcesz go przerobić na plusopaskudę, nie lepiej doposażyć go, zamiast rzeźbić z deską i innymi gratami?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:16:04 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Buźka, fajnie, że kupiłeś  <spoko> Jeśli nie chcesz trzymać się oryginału to z kolorem tez można zaszaleć  <cwaniak2> jak masz go plusować, to super będzie się prezentował w zieleni trawiastej  :d ale mimo wszystko doradzam orciari z obecnego rovera i ew nowy lakier :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:47:12 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
kupiłem sobie czołową szybę brązową do poldka :) dodatkowo zatankowałem i jak codzień do pracy i spowrotem
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 30, 2018, 22:33:57 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
McFly szczerze to nie pomyślałem o wkręciku bo drut miałem pod ręką. Zrobiłem malutką dziurkę na drut, przewlokłem go i okręciłem o jakąś śrubę. Ładnie jest drut schowany, nie widać go a kierunek wreszcie mi nie wypada ! :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 30, 2018, 22:48:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
ale mimo wszystko doradzam orciari z obecnego rovera i ew nowy lakier
No i tak trzeba będzie zrobić, bo groszem nie śmierdzę, a tak w ogóle, to drugiego poloneza będę miał bardziej na zimę i gorsze warunki, bo plusa mi naprawdę szkoda.Tego się porządnie wszędzie zaleje i powinien wytrzymać, a nie jeżdżę jakoś bardzo dużo, tam gdzie potrzeba.Dorobię trochę lakieru i pomaluję na capri.Dach jest w miarę ładny, nikt tam sprejem nie pryskał, więc po spolerowaniu powinien być ok.Trzeba pomalować cały dół, oprócz drzwi poniżej listew, bo tam pójdzie orciari, które to wolę polakierować, drzwi tam rdzy nawet nie mają, więc pryśnie się je tylko od środka, an dole, po oczyszczeniu i zalej esie pod korek jakąś konserwacją.Pod orciari też czymś się zapryska, więc po cholerę tam malować.Lepiej dokładki prysnąć.Zresztą, zobaczę najpierw, jaki by był koszt lakieru, ale naprawdę, jaki sens malować pod orciari?Niema tam rdzy, więc jedynie mogę to czymś zalać i tyle, bo i tak nie będzie widać, a pod orciari, to lepiej żeby było zakonserwowane, niż sama blacha pomalowana na lustro.Ogólnie, to jakoś to będę musiał zrobić tak w miarę po kosztach i to, co jest niezbędne.Ten mój stary taki zgniłek i się trzyma, więc jak tego zabezpieczę, to powinien wytrzymać bardzo długo.Blacha jest dosyć zdrowa, nie licząc dziurki nad mocowaniem podnośnika z przodu, pod nogami pasażera i dziury w progu.Najgorszy problem, to błotnik tylny prawy, który jest jakiś niedorobiony, bo ktoś tam coś kombinował i miejsce, gdzie ten sierp jest doklejany (czy tam coś) do nadkola, od rygla zamka w dół, jest całe zaszpachlowane i na dodatek, sam sierp wchodzi bardziej do środka i po zamknięciu drzwi, nie równa się z resztą.Bardzo brzydko to wygląda.Na allegro widziałem takie reperaturki błotnika tylnego, cały dół i sierp, aż do przetłoczenia na wysokości lampy tylnej.Może jak by to delikatnie wyciął i wstawił ten element nowy, robiąc to z tym sierpem podobnie, jak fabryka, to by to po polakierowaniu wyglądało ładnie.Jutro wstawię zdjęcie, o co mi dokładnie chodzi.Nie mogę tak tego zostawić, bo po prostu mnie to razi.Żeby tego nie widzieć, to trzeba by w ogóle nie otwierać drzwi i to tylko pod warunkiem, że mamy orciari, bo zastawi jeszcze od zewnątrz.Zastanawiam się jeszcze, czy sobie nie założyć szyberdachu, bo mam taki odsuwany elektrycznie i składany na dachu.W pierwszej fazie się lekko uchyla, więc też by wystarczyło.Boję się tylko, żeby mi nic nie ciekło.W żuku sobie założyłem taki manualny, na korbkę i się trochę lał, ale dokleiłem dookoła dodatkową uszczelkę i jest nawet dobrze, ale czasem gdzieś kilka kropel puści.szyber fajna rzecz, ale jak by miał cieknąc...
Cytat: daniel22 link=topic=49861.msg785726#msg785726
date=1517341599
Szkoda, że chcesz go przerobić na plusopaskudę, nie lepiej doposażyć go, zamiast rzeźbić z deską i innymi gratami?
Plusy mi się podobają, ale też żal mi tego orciari, więc zostanie jak jest, ale deskę itd. i tak wymienię.Po prostu tamta mi się nie podoba, a w dodatku ta nagrzewnica i jej sterowanie itd.Przyzwyczaiłem się do tego i za cholerę nie wrócę do minusowych rozwiązań.Prawdę mówiąc, to gdybym miał pełne kieszenie pieniędzy, to postawił bym sobie kilka polonezów i każdy by był inny.Normalny plus, każdy z innym silnikiem, minus z orciari ze starą deską i z plusową i może jeden zwykły, bez dokładek, choć już niekoniecznie, bo takie średnio mi się podobają, a właściwie, w ogóle.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 01, 2018, 16:47:49 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
wymodziłem z pomocą kowala w pracy coś takiego:


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 01, 2018, 20:09:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To jest chyba to słynne "rzemiosło"  <lol> Jaki wyszedł koszt i nakład pracy? Rozpoczniesz seryjną produkcję?  ;>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 01, 2018, 20:14:06 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawe jak z trwałością tak przerobionego staba...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 01, 2018, 20:28:08 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A nie mówiłem, że można? Coś mi się wydaje, że teraz oryginały i używki potanieją.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 01, 2018, 21:43:59 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
wygląda jak oryginał, ten trapez to kwestia perspektywy. Wymiarowałem na podstawie proporcji ze zdjęć w odniesieniu do odległości między uszami. Wypalili mi też 4x uchwyty pod śruby na kościach, pospawam z łącznikami ze staba przedniego. Jak siądzie zrobię na złość wszystkim Januszom biznesu wątek z opisem krok po kroku :)

to drugi stab, pierwszy pękł przy gięciu na gorąco po kolejnych poprawkach, więc ten nie był już nadmiernie grzany, 40 minut roboty :) Koszty póki co to kawa rozpuszczalna nescafe senazione creme za uchwyty i równowartość połówki Bolsa za czas fachowca :) Mając palnik i zajawkę na takie rzeczy nie ma problemu.

 PS
 wiecie z czego to? Podpowiedź w pkcie osi symetrii staba ;P
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 21:46:45 pm wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 01, 2018, 22:04:50 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak siądzie zrobię na złość wszystkim Januszom biznesu wątek z opisem krok po kroku :)

 <ok>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 01, 2018, 23:02:25 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Oczywiście, że mozna pogiąć, tylko dla niektórych sporo zachodu. czy stab tylny za 200-300pln gotowy do montażu to przy tym dużo? nie sądze. tu akurat cena jest do zaakceptowania. choć pamiętam po ile się nowe w sklepie kupowało :)
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 01, 2018, 23:50:31 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
wygląda jak oryginał, ten trapez to kwestia perspektywy. Wymiarowałem na podstawie proporcji ze zdjęć w odniesieniu do odległości między uszami. Wypalili mi też 4x uchwyty pod śruby na kościach, pospawam z łącznikami ze staba przedniego. Jak siądzie zrobię na złość wszystkim Januszom biznesu wątek z opisem krok po kroku :)

to drugi stab, pierwszy pękł przy gięciu na gorąco po kolejnych poprawkach, więc ten nie był już nadmiernie grzany, 40 minut roboty :) Koszty póki co to kawa rozpuszczalna nescafe senazione creme za uchwyty i równowartość połówki Bolsa za czas fachowca :) Mając palnik i zajawkę na takie rzeczy nie ma problemu.

 PS
 wiecie z czego to? Podpowiedź w pkcie osi symetrii staba ;P
Pierwsze co mi przychodzi do głowy to a4 =D