Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 257655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 21, 2018, 20:13:01 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bańki zrobiły aż taką robotę, czy kleiłeś ten reflektor?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 21, 2018, 21:10:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
To już bym jednak wolał samemu "ulepić" sobie lusterka, korzystając z oryginalnych, na linkę.Ciekawe, czy cały środek z tych lusterek, nie podpasował by do fabrycznych? Ja wiem, że to trochę bez sensu, płacić trzy stówy i przekładać środek do starych lusterek, ale przynajmniej efekt końcowy, był by przyzwoity.Wilk syty i owca cała.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 22, 2018, 02:14:36 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Jedyne akceptowalne to cromodory. Nieosiągalne, gdzieś tam na olx wisi za 270 sztuka :) tym bardziej w prądzie. W plusie pewnie będzie to gorzej wyglądać. Tak, tylko żółte R2 w reflektorach, nawet nie podłączone

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 22, 2018, 02:26:41 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To teraz się tylko prosi o dolepienie tyłu od borewicza i spojler gumowy, nie pamiętam, jaki masz nosek? Coupe, czy akwariowo-przejściówkowy?  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 22, 2018, 02:31:01 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
nosek się trafił od kupe, tylny zderzak przejściówkowy już czeka. Czekam aż się zrobi cieplej, ogólnie  nwm czy nie skończy się na tylnym pasie od borka i takimiż lampami. Akwarium zawsze mi się najbardziej podobało :) Ale zanim to wszystko, musze spasować te wredne błotniki...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 22, 2018, 02:32:24 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jeśli nosek jest od coupe, to aż się prosi zrobić prospektowe akwarium ze spojlerem  <spoko>. W razie czego mam z demontażu lampy od borka, jakbyś potrzebował to daj znać, zanim je wystawię. Zderzak tylny też się powinien znaleźć, jeśli już nie poszedł.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 22, 2018, 02:51:54 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
To już bym jednak wolał samemu "ulepić" sobie lusterka, korzystając z oryginalnych, na linkę.Ciekawe, czy cały środek z tych lusterek, nie podpasował by do fabrycznych? Ja wiem, że to trochę bez sensu, płacić trzy stówy i przekładać środek do starych lusterek, ale przynajmniej efekt końcowy, był by przyzwoity.Wilk syty i owca cała.

Zgadza się, taniej jest zrobić to na używanych elementach i zrobić wiązkę ale dalej była by ta paskudna obudowa i guma od koparki. Najbardziej mi zależało na gładkich obudowach, prąd do już dodatek.

Ogólnie na fanty do przejściówki zapłaciłem tysiaka plus malowanie we własnym zakresie, kupowałem od chyba 3 czy 4 osób, dopłacałem do wysyłek, przepłacałem, namawiałem żeby szybciej wysyłać no i tyle wyszło. W tydzień po wypadku auto było zrobione, elementy pomalowane (dzięki Trojan) i tylko zostało to poskładać. Skończyłem składać we wtorek a w poniedziałek gość ze szczecina wystawił za 350 do nego komplet na zamianę frontu za akwarium... Tak bywa.

Naprawa poszła OK, jak wszyscy wiecie kluczowa sprawa to zdrowa buda. Ze zgnitymi podłużnicami po takim dzwonie pewnie było by więcej prostowania.

Po złożeniu tego do kupy mega zakwasy w rękach i nogach, nie pamiętam żebym kiedykolwiek po garażu takie miał :) Momentami prawie tam latałem :) Poldek już zrobił 4x70km trasy (też o dzikiej godzinie), do tego codzienne dojazdy do pracy, działa tak jak działał wcześniej czyli robi przeciąg na moją prośbę, jest dobrze.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 03:15:50 am wysłana przez Ciastek »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 22, 2018, 09:14:45 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
A dla mnie te lusterka są spoko, bardziej przemawiają niż te fabryczne.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 22, 2018, 11:18:02 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Mi też się podobają, jedyne co mnie wkurza to fakt że wystają od brył trochę bardziej niż te gumowe ale solidne kanciaki. Kto jeździ na 2 kółkach ten wie że każdy cm na szerokości może w niektórych sytuacjach być tym jednym cm za dużo :). Sprawiają też wrażenie delikatnych (ale to tylko wrażenie), wrzucę zdjęcie po ich złożeniu, sam wygląd rozłożonych OK

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 22, 2018, 12:34:54 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
powierzchnia luster podobna ale chyba odstają bardziej ze względu na budowę, tzn ramię tego lusterka. Nie są prostokątami ale minimalnie trapezami. Zdecydowana zaleta to widoczność, kurde o najważniejszym nie napisałem :) Jest dużo lepiej niż w oryginałach, są sferyczne.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #350 dnia: Luty 22, 2018, 14:16:00 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Jest dużo lepiej niż w oryginałach, są sferyczne.
Oryginalne też takie były.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #351 dnia: Luty 22, 2018, 14:23:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
producent spieprzyl obudowe (trójkąt) i dlatego to tak dziko wyglada,
gdyby zrobil tak, zeby nie przykrywala ramek ozdobnych to wygladaloby to zupelnie inaczej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 22, 2018, 14:28:12 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Najważniejsze, że lusterka podobają się właścicielowi, chociaż dla mnie prawdę mówiąc wygląd mają tragiczny  ;-| ale mam spaczenie na punkcie oryginalej galanterii tego typu. Może jeszcze w ,,obłym" plusie siadłyby jako tako, ale do starszego Poloneza mnie osobiście nie leżą.

Przyszły mi dziś siłowniki tylnej klapy. Od razu założyłem, skończy się w końcu trzymanie klapy kijem. Zamawiałem od tego samego sprzedającego od którego z rok temu kupowałem do GLD. Wówczas przysłał mi Delphi, dziś dostałem jakieś no name. Niby jedne i drugie 600N ale tamte Delphi były odczuwalnie mocniejsze. Chociaż teraz nawet mi na rękę, że są ciut słabsze bo klapa lżej chodzi  :P zobaczymy co będzie kiedy dojdzie spojler.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 22, 2018, 18:36:34 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Jak sie zrobi cieplej to silowniki zawsze lepiej pracuja. Ciastek to ten sam pold co rozbiles w drodze po silnik ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 22, 2018, 18:43:59 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1166
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A ja swojemu ATU zakupiłem nowy akumulator bo stary po 5 latach padł i po nocy już nie odpalał bez prostownika.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 22, 2018, 19:42:03 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ciastek to ten sam pold co rozbiles w drodze po silnik ?
No, raczej ten sam.Kolega ma kosmicznego pecha.
stary po 5 latach padł i po nocy już nie odpalał bez prostownika.
Norma, nic szczególnego.I tak długo wytrzymał, bo przecież gwarancja na 24 miechy, nie?


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 22, 2018, 20:07:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Szczęśliwie mojej topli 55Ah leci już 4 rok i ciągle bez obciążenia ma napięcie 12.6V, a rozrusznikiem kręci jak szalona po tygodniu postoju  :]. Ładowanie mam 14.6 na wolnych i na bieżąco sprawdzam poziom elektrolitu, ale podejrzewam, że przy mniej dogodnych warunkach też by działała, liczę na to,że jeszcze wiele wytrzyma. Kumpel miał też toplę w maluchu, auto rozbił w wypadku, akumulator dostał strzała i się aż odkształcił, ale też dalej działa  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 23, 2018, 01:17:15 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W kombi podłużnice pospawane, zakonserwowane, zawias poskładany, wymienione łożyska w kołach. korzystając z okazji, że wszystko było na wierzchu pozwoliłem sobie na sprawdzenie luzów w poszczególnych elementach, zgodnie z przewidywaniami większość jest już do wymiany. Do ogarnięcia na spokojnie został drugi próg i tylne nadkola. Uzupełniłem powietrze w kołach malucha... Zaczynam żałować, że rozebrałem go do "remontu" bo przy tym tempie to chyba nigdy się za niego nie wezmę :|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 23, 2018, 03:16:23 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Jak sie zrobi cieplej to silowniki zawsze lepiej pracuja. Ciastek to ten sam pold co rozbiles w drodze po silnik ?

Ten sam. Było trochę roboty chociaż nie wyglądał źle po tym wszystkim. Najpoważniejsze to wymiana tej poprzeczki (pasa) pomiędzy błotnikami. Nie spasowałem błotników rzemieślniczych przed malowaniem, nie miałem czasu i czeka mnie to w najbliższym czasie. Przy okazji zmiana tyłu na przejściówkę i w międzyczasie 1.8 :)

Przyjrzałem się dokładniej tym lustrom, podobają mi się wizualnie na pierwszy rzut oka nie widać niedoróbek ale nie polecam ze względu na wykonanie/wykończenie właśnie. Jak ktoś będzie chciał info to PW.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 23, 2018, 10:38:05 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dzisiaj wymieniłem olej w silniku i dwa gumowe wieszaki układu wydechowego