Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 07, 2018, 16:10:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Powystawiałem masę ogłoszeń o sprzedaży na grupach, ja pierl #$@#$

W kółko ktoś zawraca dupę o to samo i nie może się zdecydować, do tego czytać nie umieją i pytają się o to co napisane w głoszeniu

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 07, 2018, 22:02:03 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W kółko ktoś zawraca dupę o to samo i nie może się zdecydować, do tego czytać nie umieją i pytają się o to co napisane w głoszeniu
Chyba nie odwiedziłeś pewnego pejsbukowego nowotworu pseudomotoryzacyjnego pt. "motodoradca team". Przynajmniej kilka razy dziennie wałkowany jest ten sam temat: "kupiłem samochód (np. E36) po paru dniach/tygodniach/miesiącach padło "coś", czy mogę zwrócić samochód sprzedawcy i domagać się zwrotu pieniędzy" jakby "kur*" tuman jeden z drugim nie kumali, że kupili samochód, którego najmłodszy egzemplarz ma po naście lat i może się w nim spiepszyć cokolwiek niezależnie od tego czy sprzedający robił ich w wała czy nie i zamiast liczyć się z faktem, że to i owo może się wysypać to ci kręcą aferę bo czegoś sobie nie dopatrzyli przy zakupie. Nie mówię oczywiście o przypadkach chamskich i ewidentnych typu wspawana ćwiartka albo trociny w skrzyni. Ale z drugiej strony jeśli był tam ktoś kto kupił auto po całkiem okazyjnej cenie ze świecącymi się kontrolkami poduszek i ABSu to niech nie płacze, że wdepnął w kupę i po jakimś czasie mocno zaczęła śmierdzieć, bo okazało się, że auto jest zrobione z kilku dawców...
No i są też takie głupkowate "automatyczne odpowiedzi" na ogłoszenia, które jakiś czas temu wprowadziła twarzowaksiążka i sam kilka razy musiałem się jakoś wykręcać z transakcji, gdy przeglądając FB na telefonie rozwinąłem ogłoszenie i przypadkiem nacisnąłem na taką odpowiedź :|

Myślę , że tutaj było podobnie   
Raczej wątpię, tam się produkty dzieli na tanie=kiepskie i drogie=dobre, ale na prawdę nie wiem czemu tutaj dali coś takiego. Jak się rozsypie to najwyżej kupię na alledrogo te pepiczkowate odpowiedniki i powinno być ok.

A w temacie. Rozpocząłem sezon jednośladowy. Zanim jednak odpaliłem Charta musiałem rozwikłać zagadkę ledwo lejącego się paliwa z kranika. Jak się łatwo domyśleć musiałem zdemontować kranik a co za tym idzie zlać resztki paliwa z baku. Usterka kranika okazała się wręcz śmiesznie prosta, uszczelka obróciła się o ~25* i skutecznie uniemożliwiała swobodny przepływ paliwa. Ponieważ na kraniku zauważyłem jeszcze kilka ziarenek piasku (pamiątki po piaskowaniu) postanowiłem zalać bak świeżym paliwem. Pech chciał, że w domu nie miałem już żadnego oleju do 2T, więc w tym celu udałem się do pobliskiego motoryzacyjnego, gdzie nabyłem MOTULa do dwusuwów. Muszę przyznać, że olej ten miło mnie zaskoczył pomimo proporcji ~1:25 (dotarcie) Chart rzeczywiście nie dymi i nie ma wycieków olein z tłumika, co występowało nawet na renomowanym oleju STHILa. Tak czy siak pierwsze kilkanaście km już zrobione. Z poważniejszych niesprawności to trzeba będzie trochę poprawić elektrykę gdyż przedni reflektor ledwo oświetla drogę na kilka m wprzód. Więc jazda nocą przypomina żonglowanie odbezpieczonymi granatami :]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2018, 22:03:38 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #602 dnia: Kwiecień 08, 2018, 17:49:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zakupiłem elektryczne lusterka za 90zł.
Tak tanio? Pewnie jakieś felerne. <lol2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #603 dnia: Kwiecień 08, 2018, 20:26:38 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pewnie jakieś felerne.
Pewnie puzzle 100 elementów <lol2>

Pojeździłem motorkiem. Trochę odrolniłem wnętrza swoich polonezów, odkurzyłem, wysprzątałem, przemyłem deskę. Wykręciłem świece w Atu  na 4 świece 3 pachniały benzyną a 4. ewidentnie trąciła olejem, także zastanawiam się czy to HGF czy może pękły pierścienie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2018, 20:35:48 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #604 dnia: Kwiecień 08, 2018, 21:05:52 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Uprałem tapicerki z foteli z alfy. Woda była czarna...

W ostatnim czasie w atu wsadziłem alternator 100a z omegi. Efektów nie sprawdzałem bo walczę jeszcze z chłodnicą. No i trzeba w końcu zająć się klimą bo sezon za pasem...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #605 dnia: Kwiecień 08, 2018, 22:19:51 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie wiem po co pakować i rzeźbić altki z opla skoro można śmiało wsadzić altek o Rovera z klima 90A :(
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #606 dnia: Kwiecień 08, 2018, 23:25:35 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Zajrzałem też do mostu, aby sprawdzić czy w środku jest olej... Stan jest, ale konsystencja i prezencja błota.
;-| ;-| ;-|
Świadczy to tylko o tobie jako właścicielu. A w każdym poście taki mądry jesteś. Pierwsze co zrobiłem po zakupie Kombi to wymieniłem wszystkie płyny ustrojowe. Szkoda 20zł na głupiego Hipola? Jak znam życie to pewnie zakręciłeś z powrotem śrubę bo "ten sezon jeszcze przelata".

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #607 dnia: Kwiecień 09, 2018, 00:10:01 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zważaj se, jeśli prawdą jest to co twierdzisz i na forum jesteś od 2 miesięcy nie możesz wiedzieć co przy tym samochodzie było do zrobienia na przedwczoraj. A biorąc pod uwagę ile takich rzeczy było olej w moście nie był aż tak pilną sprawą. Bo po co mi świeży olej w moście, jeśli w samochodzie przewody hamulcowe rozpadły się w rękach, albo złamał się w pół bo nie miał progów i podłużnic, "ch*" strzelił silnik przez jeszcze oryginalny rozrząd i notorycznie gotujący go termostat tudzież samochód się spalił przez ignorowanie problemów z elektryką? A odpowiadając na Twoje pytanie, owszem śrubę zakręciłem. Raz, że remont blacharski mocno opróżnił mi kieszeń, a nie jestem Escobarem, żebym w kominku mógł używać plików 100$ zamiast brykietu, więc jeszcze kilka dni musi poczekać, a dwa że o 22:30 raczej ciężko znaleźć sklep, gdzie można nabyć jakiś sensowny olej. Hipol to można co najwyżej oglądnąć na półce jako ciekawy eksponat, w dobie olei półsyntetycznych i syntetycznych lanie hipolu do wszelakiego rodzaju mechanizmów to profanacja. Co zaleje już wiem, ale póki co przemilczę ten temat.
Tutaj 2 przykłady jak obecnie wygląda "auto zadbane, jeździ, skręca, hamuje":


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #608 dnia: Kwiecień 09, 2018, 13:01:48 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Hipol to można co najwyżej oglądnąć na półce jako ciekawy eksponat
Zawsze lepsze to niż gnojówka w dyfrze.
Tak, na forum jestem drugi miesiąc. Do tego czasu zdążyłeś już posądzić mnie o propagowanie jakichś filmików, schizofrenię, rozdwojenie jaźni i "ch*" wie co jeszcze. Dlatego dyskutowałbym kto powinien sobie zważać.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #609 dnia: Kwiecień 09, 2018, 13:42:47 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kur.. chłopie, nie bądź bezczelny. Wszyscy widzą, że "?"=dej_na_chorom_curke=typowy_daniel=statystyczny_polak to ta sama osoba, bo nawet nie umiesz się z tym kryć, zmienić stylu pisania, czy choćby wymyślić nicka nie kojarzącego się z nosaczem, w dodatku sam wrzucasz swoje filmiki na forum i udajesz, że nakręcił je kto inny. Dostałeś drugą szansę, jeszcze nie masz bana na tym koncie, więc jak koniecznie chcesz z nami tutaj siedzieć i dyskutować, to przestań z łaski swojej robić ze wszystkich idiotów, bo to naprawdę irytuje, podobnie, jak udowadnianie swojej wyższości nad innymi w co drugim poście.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #610 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:05:42 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
WTF???
Człowieku jaka Warisela jaki Daniel? Co ty kuźwa ćpiesz? Od conajmniej 10 lat na wszystkich forach czy youtube mam nick Statystyczny_Polak i tego się trzymam. Japierdole widzę na serio że to forum jest dla schizoli. Z każdym tygodniem im dłużej czytam pomysły które tu się rodzą tym mniej się dziwię czemu te polonezy tak szybko wyginęły a ludzie uważają was za druciarzy i patentowników. Potem tylko się nie dziwicie że jakiś typ przestrzega przed "tymi oszołomami" i do tego pół jutuba kręci sobie beke z was.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2018, 14:13:56 pm wysłana przez statystyczny_polak »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #611 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:06:57 pm »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
to był mój ostatni post na tym forum. bawcie się wesoło ale we własnym gronie. cześć.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #612 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:09:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #613 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:34:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
do tego pół jutuba kręci sobie beke z was.
O ezu już sram po gaciach, pół YT... Laboga to rzeczywiście strach z domu wychodzić, życie straciło sens, jak teraz pokazać się ludziom na oczy, wszyscy umrzemy albo nas zlinczujo <lol>
Zawsze lepsze to niż gnojówka w dyfrze.
Na tej gnojówce przejechał 115 tysięcy także od dodatkowych 200 km "ch*" go nie strzeli, bo jakby miał strzelić to już by go strzelił. A może już go strzelił <mysli2> Tak czy srak hipolu nawet w charakterze płukanki bym nie zalał. Sensowniej i taniej wychodzą 2 litry ON i 10 min na kobyłkach na 5 biegu (bez gazu).
to był mój ostatni post na tym forum. bawcie się wesoło ale we własnym gronie.
Założy JTK i tam będą dopiero zabawy, którymi będzie rządzić wolność, równość, braterstwo i bezustanne klepanie się po plecach. A na zlotach wszyscy będą wznosić modły i oddawać pokłony bóstwu - Grzałkusowi Przednioszybusowi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #614 dnia: Kwiecień 09, 2018, 14:37:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #615 dnia: Kwiecień 09, 2018, 15:33:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Długo na odzew nie trzeba było czekać <lol> Już jest nowy filmik na naszym "ulubionym" kanale na youtubie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #616 dnia: Kwiecień 09, 2018, 17:30:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Są chwile kiedy życia ma się serdecznie dość.

Tydzień temu trzasnęli mi Pandę i to dość konkretnie, a dzisiaj sam wjechałem Polonezem w drzewo. Zniszczenia takie że musiałem zdjąć błotnik, przy okazji się okazało że pod tym "klejem" masą uszczelniającą na styku błotnik/nadwozie pięknie wdała się korozja.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #617 dnia: Kwiecień 09, 2018, 18:02:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Hipol to można co najwyżej oglądnąć na półce jako ciekawy eksponat, w dobie olei półsyntetycznych i syntetycznych lanie hipolu do wszelakiego rodzaju mechanizmów to profanacja.
co cierpisz do Hipola ? kazda firma robi oleje roznych typow, mineralne przekladniowe sa caly czas w produkcji, tez te wyskiej jakosci,
jest tez Hipol polsyntetyczny,
mozna wybrac to czego sie potrzebuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #618 dnia: Kwiecień 09, 2018, 19:00:41 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Cytat: mp79 w Wczoraj o 17:49:14

    Pewnie jakieś felerne.

Pewnie puzzle 100 elementów <lol2>

Owszem, uszkodzone do reanimacji ale za 50zł dokupiłem joystick oraz prawą zaślepkę a za 40zł wiązkę pod to z Atu, Suma sumarum do tej pory 180zł. Brakuje mi ramki pod joy oraz lewej zaślepki więc gdyby ktoś miał to chętnie kupię. Jeśli nie, to ramkę bedę drukował na 3D natomiast zaślepkę też ogarnę i koszt luster zamknie się w 300zł maks, co przy dzisiejszych chorych cenach handlarzy jest prawdziwym wyczynem :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #619 dnia: Kwiecień 09, 2018, 20:17:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tydzień temu trzasnęli mi Pandę i to dość konkretnie, a dzisiaj sam wjechałem Polonezem w drzewo.
Ja już zupełnie nie wiem, co napisać.Życie Ci dopier*ala z każdej strony.Przecież to jest niepojęte, żeby coś takiego, tyle razy, przytrafiało się tej samej osobie.A ja myślałem, że to mi się w życiu nie szczęści.I niech ktoś jeszcze spróbuje napisać, że polonez, to jest gówniane auto.Tyle przeżył i nadal jest w jednym kawałku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2018, 20:22:22 pm wysłana przez Buźka »