Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242243 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:56:40 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Po 5 latach naprawiłem sterowanie elektrycznych lusterek, masakra robota na 15 minut hehe

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 28, 2018, 17:22:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Po chwilowych trudnościach z odpaleniem (poprawienie przekaźników nad nogami pasażera rozwiązało "problem") przestawiłem sprzęta o 180° i stwierdziłem, że maska wyszła mi jednak beznadziejnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 28, 2018, 20:52:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Poza tym gle na gsi przy 120km/h chleje 10l/100km. Nie, żebym dziadował ale chyba za dużo?
10l  LPG przy takiej predkosci to normalne
Zmęczyłem się trasą 2x250km. Standardy są do d... no właśnie nie, są beznadziejne. Czym prędzej muszę wrzucić relaksy.
zalezy jak lezy tzn. jak sie siedzi,
dla mnie STD sa najwygodniejsze, chociaz przez ostatnie 4 lata nie zrobilem w nich zadnej traski, a moglem urosnac, wiec kto wie - musze sie przymierzyc i najwyzej bede mial motywacje do cwiczen
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 28, 2018, 21:55:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W Chartele wymieniłem przednią oponę. W kombi pykło 115 tys. km. Odprawiłem rytualny taniec deszczu. Oczekuję na skraplacz do klimy.
Czy poduszki skrzyń współczesnej produkcji są podobnej jakości co tuleje zawieszenia?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 28, 2018, 22:28:41 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Poza tym gle na gsi przy 120km/h chleje 10l/100km. Nie, żebym dziadował ale chyba za dużo?
10l  LPG przy takiej predkosci to normalne
Nie mam LPG. Dla mnie akceptowalny jest wyłącznie zbiornik w koło, a że nie ma jużtakich do poloneza, to grzeję na PB.

Zamontowałem dziś wyłącznik wspomagania i przetestowałem wyłączanie w trasie oraz w warunkach miejskich. Podłączyłem także kontrolkę świec jako brak wspomagania.

Leje się (chyba spod gumy) przy tankowaniu.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 29, 2018, 08:19:36 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Silniczek przenich wycieraczek mi zfiksował na przekładni.
Silnik działa ale przekładnia przeskakuje i wycieraczki stoją.
Wymontowałem silnik poczym nie znalazłem od razu drugiego to wmontowałem na razie z powrotem.

Zatankowałem PB do pełna aż zrobiło gul gul we wlewie.
W zamku klapki obróciłem blaszke która zachacza się i teraz klapka nie odstaje po zamknięciu.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 29, 2018, 13:26:19 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Ciężko mi zrozumieć krytykę IG STD, dla mnie to jedne z najwygodniejszych foteli samochodowych w ogóle ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 29, 2018, 13:45:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie mam LPG. Dla mnie akceptowalny jest wyłącznie zbiornik w koło, a że nie ma jużtakich do poloneza, to grzeję na PB.
w 1995 to powinienes miec stary garb, a specjalne zbiorniki byly do nowych garbow,
na starym garbie da sie bezinwazyjnie zamontowac normalna butle kosztem podniesienia dywanika o ~2cm - ale garb pozostanie nieklepniety, bo rozumiem, ze chodzi o to, zeby zachowal sie w oryginale
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 29, 2018, 14:11:21 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
U mnie przy wymianie butli LPG nową "niepasującą" przykręcili do pokrywy pompy paliwa-buda niezniszczona, tylko jak KGB wspomniał wyżej butla się znajduje, no ale coś za coś, nie ma dramatu.

Ja dziś wymieniłem uszczelniacz mostu, nakrętkę od wałka dokręciłem przy składaniu mocniej o grubość nacięcia do kontrowania (w sensie-nakrętka wymaga zaklepania w nacięciach, jak o podobną szerokość mocniej dokręciłem, kilka stopni no może kilkanaście)

Most o dziwo znacznie ucichł, ciekawa sprawa :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #789 dnia: Kwiecień 29, 2018, 15:21:52 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ciężko wymienić ten uszczelniacz? Bo sam u siebie muszę wymienić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #790 dnia: Kwiecień 29, 2018, 18:58:07 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Mi najwięcej nerwów psuł niski kanał (niestety mam taki, że się muszę garbić), przez co bolą nogi :P Dodatkowo podstawienie kobyłek pod auto ograniczyło nieco swobodę ruchów.

Więc tak, postaw auto na czymś (np. kobyłki), zlej olej z mostu.

Odkręcasz wał przy moście (4 nakrętki na klucz 13, płaski pasuje, trochę lipa) i odchylasz go (uważaj, żebyś go głową nie trącił, ja przywaliłem nieco  :d )

Wtedy ukaże się nakrętka-teoretycznie trzeba odgiąć zaklepane brzegi, ja po prostu pociągnąłem kluczem nasadowym 30 (nawet przedłużki nie dawałem, bo średnio było jak).

Tylko "mała" uwaga-pooznaczaj (np. korektorem) położenie nakrętki i licz obroty przy odkręcaniu, żebyś potem KONIECZNIE przykręcił w tym samym położeniu (tzn ja MINIMALNIE mocniej dokręciłem, ale obrotów tyle samo)

Jak odkręcisz to wyciągasz flanszę z podkładką i wydłubujesz uszczelniacz-jakiś mocny śrubokręt, młotek, to już kwestia inwencji twórczej, tylko uważaj na wieloklin wałka mostu i nie wbijasz nic między uszczelniacz a obudowę-lepiej rozdłub uszczelniacz, albo spróbuj zapierając się go "pociągnąć".Może jakieś wkręty wkręcić i pociągnąć?Tego nie próbowałem, ale ogarniesz.

Uszczelniacz wbijałem przez drewienko (lekko) posmarowany olejem-za głęboko nie wejdzie, ma tam "blokadę", tzn wypust.

A potem skręcasz z powrotem.

Powodzenia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #791 dnia: Kwiecień 29, 2018, 19:34:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Tą główną nakrętkę dokręca się 170-200Nm więc tolerancja jest spora.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #792 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:06:52 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Ciężko mi zrozumieć krytykę IG STD, dla mnie to jedne z najwygodniejszych foteli samochodowych w ogóle ;)
W ogóle? To żart.

Nie mam LPG. Dla mnie akceptowalny jest wyłącznie zbiornik w koło, a że nie ma jużtakich do poloneza, to grzeję na PB.
w 1995 to powinienes miec stary garb, a specjalne zbiorniki byly do nowych garbow,
na starym garbie da sie bezinwazyjnie zamontowac normalna butle kosztem podniesienia dywanika o ~2cm - ale garb pozostanie nieklepniety, bo rozumiem, ze chodzi o to, zeby zachowal sie w oryginale
Chodzi o to, żeby nie klepać blachy oraz o to, żeby było na legalu. W Caro dywanik jest na styropianie, czyli i tak wyżej o 3cm. Ta wyższa (grubsza) butla jest jeszcze powyżej tego?
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #793 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:26:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Chodzi o to, żeby nie klepać blachy oraz o to, żeby było na legalu. W Caro dywanik jest na styropianie, czyli i tak wyżej o 3cm. Ta wyższa (grubsza) butla jest jeszcze powyżej tego?
nie mam starego garba, wiec nie odpowiem na pytanie jak to sie ma ze styropianem,

chociaz w sumie mam jeden stary garb do dyspozycji, tylko bagaznik zawalony gratami jest i nie wiem,czy juz styropian z niego nie wylecial,
przymierze tam butle, to sie dowiem ile wystaje,

co do legalnosci, to oczywiste, ze sposob montazu musi byc przepisowy - butla lezalaby po prostu na jakiejs podkladce np. ze styropianu lub twardej gabki,
przepisy tego nie zabraniaja, to nie jest w ogole istotne wg. nich
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #794 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:36:37 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Przez dwa dni zrobiłem łącznie 300km po okolicznych dziurach.
Odwiedziłem słynne okrąglaki itp.
Pogoda dopisała lecz przód i szyna cała w robalach. Będzie jutro mycie i polerowanko.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #795 dnia: Kwiecień 29, 2018, 20:48:40 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Dziś pojechałem błękitem na rozpoczęcie sezonu klasycznego pod bydgoszczą ale niestety jakieś 500metrow od domu skleiłem odrazu 50zł mandatu za moje brązowe szyby :/ ale dowód rejestracyjny na szczęście niezostał zabrany, reszta dnia już pozytywnie zakończona.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #796 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:27:18 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
50zł mandatu za moje brązowe szyby
A co z tymi szybami jest nie tak... Nie są to fabryczne szyby??

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:40:58 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
50zł mandatu za moje brązowe szyby
A co z tymi szybami jest nie tak... Nie są to fabryczne szyby??


są oryginalne brązowe ale niestety przepisy mamy takie a nie inne i w moim przypadku czołowa 58% przepuszczalności przednie boczne 63% ich to nieobchodzi że to część oryginalna niestety :/
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #798 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:54:10 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Jest na to jeden sposób: żółte blachy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #799 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:47:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mieli ze soba tester przepuszczalnosci swiatla ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.