Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 258242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #840 dnia: Maj 04, 2018, 23:17:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Prawda, przykuwa uwagę mimo że moje S8 ma swego rodzaju fabryczne "orciari" :P
To jeszcze wrzuć fotkę tego cuda, tak dla porównania.Nie bądźmy hipokrytami, że tylko polonez i długo, długo nic.Wszak, powoli się to wszystko wykrusza, skoro taki bastion FSO, jak Multec, pozbył się swojego cacuszka.A tak btw, Multec, przynajmniej ktoś normalny to kupił? Bo szkoda by było go gdzieś na złomie spotkać.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #841 dnia: Maj 05, 2018, 13:21:23 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Dzisiaj umyłem Poloneza i kupiłem fajne nakrętki na wentyle :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #842 dnia: Maj 05, 2018, 14:24:16 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
@mp79 i @Gomulsky
Wstawcie fotki z waszych remontów, zawsze się fajnie ogląda takie rzeczy   :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #843 dnia: Maj 05, 2018, 15:40:21 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziś zauważyłem że kapie mi płyn na dywanik po stronie pasażera.
Okazało się że chyba puściła nagrzewnica. Cóż coś słabo prawdopodobnie wytrzymała bo tylko 60  tys od nowości.
A miałem wynalazki które miały po 150-200 tyś km. i tam było ok.
Może ma ktoś używaną w bdb stanie albo nówkę z chęcią przygarnę.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #844 dnia: Maj 05, 2018, 23:30:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wstawcie fotki z waszych remontów, zawsze się fajnie ogląda takie rzeczy   
Oj tam od razu remonty, zwyczajnie lepię to co jest do polepienia. Remont to był 3 lata temu jak rozebrałem atu do śrubki i się branzlowałem z każdą pierdołą - teraz ani nie mam do tego chęci, ani nie mam na to czasu, ani to nie ma sensu. Z resztą te moje blacharskie reanimacje, w porównaniu do prawdziwych profesjonalistów to rzeczywiście drutowanie :)


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #845 dnia: Maj 06, 2018, 09:56:13 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie podobnie. Drzwi rozbierałem, bo chciałem pomalować również pod klamkami, a trzeba trochę porozkręcać, by się do nich dobrać.
Boki rozbierałem, ponieważ chciałem zlikwidować burchle pod uszczelkami bocznych fixów oraz zabezpieczyć i pomalować również te miejsca. No i przy okazji wyczyścić te uszczelki ze starej farby - wszystko wskazuje na to, iż kiedyś ktoś malował całą tę budę na oklejkę i nie wszędzie chciało mu się przykleić taśmę malarską dokładnie na brzegach uszczelek. Dziury w bokach też trzeba jakoś załatać, uszczelnić i zabezpieczyć od środka, a skoro boczki, to i podsufitka na czas prac musiała wylecieć.
Gdybym pokazał, jak mam pospawane progi i podłogę , stałbym się negatywną legendą tego forum. Szczerze, rozważam dorobienie sobie jakichś nakładek na progi, bo choć z technicznego punku widzenia, zrobione one są solidnie, wyglądają strasznie. Pod uszczelką szyby czołowej też blacha puchnie, ale tam nawet nie lazę, dopóki na SKP nie klepną mi badań. Niezbędny w tej sytuacji demontaż deski, przy takim stopniu rozkompletowania auta, całkiem by już mnie pogrążył. I tak wszędzie mam już pełno gratów z Trupka, których zdemontowania nie brałem wcześniej pod uwagę i na dobrą sprawę nie mam gdzie trzymać. Nie wiem, jak ja dojdę ładu z tym wszystkim. Jak pomyślę o rozbieraniu wszystkiego do zera i wysyłania budy do piaskowania... Normalnie drugą halę musiałbym wynająć. Wiem, że tak najlepiej, bo jak robić, to porządnie, tylko ile wtedy życia zostanie na satysfakcję z tego remontu...
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2018, 09:57:48 am wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #846 dnia: Maj 06, 2018, 10:20:05 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No niestety, remont blacharski tego typu auta, jeszcze w stanie bardzo złym, to kupa pieniędzy i czasu, żeby to zrobić dobrze.Dlatego zawsze najlepiej jest, jeśli się ma auto w dobrym stanie, usuwać wszystko na bieżąco, choćby ratować się zaprawkami, ale zrobionym dobrze, bo lepiej, żeby auto było całe w plamkach, niż całe w dziurach.Ale na pocieszenie, to zawsze można powiedzieć, że współczesne auta, już coraz częściej są podatne na korozję.lata lecą i ludzie już zaczynają zapominać, że były kiedyś polonezy i rdzewiały.Ostatnio pod tematem o nowym sprinterze, ktoś napisał, że "nowe mercedesy rdzewieją już w katalogu" Śmiać mi się chciało, bo kiedyś tak pisano o polonezie, a teraz, jak to się wszystko zmieniło.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #847 dnia: Maj 06, 2018, 12:01:05 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
OOOO dziś deska zrzucona, pacjent na stół leci bokiem.
2 godziny we dwie osoby i po robocie. Teraz czekam cierpliwie na paczkę z nowym i ori grzejnikiem i będziemy montować.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #848 dnia: Maj 06, 2018, 12:22:40 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
U mnie nagrzewnica padla  tez po ok 50 tys. Chyba te plusowe od nowosci to wiecej nie wytrzymuja. Gdzie zamawiales nowa i za ile ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #849 dnia: Maj 06, 2018, 12:25:33 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
U mnie nagrzewnica padla  tez po ok 50 tys. Chyba te plusowe od nowosci to wiecej nie wytrzymuja. Gdzie zamawiales nowa i za ile ?

Znajomi mi załatwili koszt bdb.
cóż zastanawiałem się czy to nie wina płynu borygo bo jest eksploatowany był od nowości na nim oraz tego że stoi cały czas.
Mam ochotę zalać go koncentratem g13 i mieć spokój z borygo tylko nie wiem czy płukać układ itp.
 

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #850 dnia: Maj 06, 2018, 12:51:07 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Moje GTi do 96k jeździło na Petrygo/Borygo Eko, a ostatnio na różowym i nagrzewnica lalka od nowości.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #851 dnia: Maj 06, 2018, 15:03:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
zawsze najlepiej jest, jeśli się ma auto w dobrym stanie, usuwać wszystko na bieżąco, choćby ratować się zaprawkami, ale zrobionym dobrze, bo lepiej, żeby auto było całe w plamkach, niż całe w dziurach.
A jak Ci auto zacznie ryżeć między blachami na zgrzewach? W bezwypadkowym lublinie o przebiegu niespełna 70 tys. km, właśnie mam taką akcję. I to w takim miejscu, iż żeby się do tego choćby dobrać, trzeba by było oddzielić całą kabinę od ramy. Tak więc porządne usuwanie jednej rdzawej plamki może przerodzić się w remont. Chcesz wiedzieć, od czego się zaczęło moim Trupku? Podłoga pod nogami kierowcy zaczęła obwisać. Zamierzałem "przysmarkać" po obwodzie wyodrębniający się kawałek blachy, żeby nie zabawić się w Flinstone`a, kiedy całkiem odpadnie podczas jazdy. Po usunięciu wykładziny, wspomniany płat blachy podłogowej okazał się zaledwie "wierzchołkiem góry lodowej"...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #852 dnia: Maj 06, 2018, 15:10:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
U mnie nagrzewnica padla  tez po ok 50 tys. Chyba te plusowe od nowosci to wiecej nie wytrzymuja.
w srebrnym mam ponad 190kkm z czego polowa zrobiona na wodzie, reszta na plynach tanszych niz Borygo (Petrygo i jakies tanie z marketow, mieszane ze soba) i nagrzewnica nie cieknie,
w Trucku ponad 250kkm i nie wyglada, zeby akurat tam ktos lapy wkladal,
ta oplowska nagrzewnica ma kiepska konstrukcje, jezeli chodzi o szczelnosc, bo ma bardzo duzo punkow lutowania (wlasciwie to linii falistych), ale bez przesady z ta zywotnoscia - ani w Polonezach, ani tym bardziej oplach licznie wystepujacych w przyrodzie nie jest to nagminny problem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #853 dnia: Maj 06, 2018, 17:54:03 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Moje GTi do 96k jeździło na Petrygo/Borygo Eko, a ostatnio na różowym i nagrzewnica lalka od nowości.

Cóż miałem parcha co miał przelotu 200 tys km i nic nagrzewnicy nie było nawet grzała.
Widocznie wada jakaś lecz jak by nie patrzeć to poleciała własnie na dole na zgrzewie.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #854 dnia: Maj 06, 2018, 19:48:04 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Zrobiłem dziś około 130km za kierownicą FSO 125p 1.5 ME z 1986 - jednak nic nie daje mi takiej frajdy i satysfakcji z jazdy jak wozy FSO  <cwaniak2> Poza tym pojeździłem u kolegi ,,wokół komina" Żukiem i 126p, o ile w Żuku klimat mi pasuje, to w maluchu jakoś się nie odnajduję...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #855 dnia: Maj 06, 2018, 21:16:12 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ostatnio walczyłem z gsi. Zmieniłem pasek rozrządu, trochę umyłem silnik i wymyśliłem jak wsadzić chłodnicę klimy ze scenica i polifrowego. Jak dobrze pójdzie to w przyszłości będzie można zmienić ten element bez spawania rurek...

A tak przy okazji rozrządu to mam jedno spostrzeżenie. O dobrego mechanika coraz trudniej. Tyle kropek na kołach w tej ohv-ce było, że na kilka roverów starczy...
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2018, 21:18:57 pm wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #856 dnia: Maj 07, 2018, 00:19:36 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wraz z pomocą znajomych udało się podoginać ramki drzwi  i spasować całą prawą stronę . Ja w końcu założyłem nadkola na przód . Niestety prawe mam z minusa i trochę muszę opalarką je doformować przy zbiorniczku do spryskiwaczy .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #857 dnia: Maj 07, 2018, 22:08:58 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Grzejnik kupiony dziś składanie.
Zabawy po godzinach co nie miara.
Może do piątku skończę.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #858 dnia: Maj 07, 2018, 22:46:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dzis wqrwilem sie na stacyjke w trucku, gdy zablokowala sie pod casto,
ktos wie jak to rozwalic ? mam druga na testy i pilnikiem spilowalem zagniecenia,ale blacha nie wychodzi,
jutro brzeszczot pojdzie w ruch
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #859 dnia: Maj 08, 2018, 06:43:26 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mam za sobą rozbieranie i ponowne składanie starej polskiej stacyjki, więc chętnie coś podpowiem, lecz jest to raczej temat na osobny wątek.