Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 256759 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #880 dnia: Maj 11, 2018, 11:14:28 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najnowsze zegary i tak maja brzydsze pola pod wskaznikami paliwa i temp. oraz predkosciomierza, wiec rozumiem skad wymiana calych zegarow - tez bym tak zrobil
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #881 dnia: Maj 11, 2018, 12:26:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To były dwa rodzaje liczników w plusach?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #882 dnia: Maj 11, 2018, 12:33:06 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wlasciwie to trzy (pod wzgledem wizualnym), na poczatku kontrolki byly widoczne bez podswietlenia, pozniej to pole bylo gladkie, a na koniec w okolicach 2000 zmienili nadruki na polach temp. i paliwa (liczby byly nad skala) i predkosciomierz zaczynal sie od 20km/h
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #883 dnia: Maj 11, 2018, 12:43:20 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Dokładnie tak, ale nie wiedziałem akurat o tym, że były trzy rodzaje - w sensie, że było widać kontrolki bez podświetlenia. Zawsze mnie to właśnie zastanawiało dlaczego raz było widać a w innym aucie nie było, myślałem że to kwestia padania światła.

A więc...

Brzydki licznik (nowy)

i stary licznik :D
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #884 dnia: Maj 11, 2018, 13:30:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W życiu bym nie zauważył różnicy, jakbyście mi nie napisali, no, może jedynie pole od 20km/h, faktycznie wygląda słabo :). Dzięki.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #885 dnia: Maj 11, 2018, 13:46:25 pm »

Offline pold1980

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 23
    • Polonez plus
Zawsze mnie zastanawialo, dlaczego fabryka nie wstawiala elektronicznego predkosciomierza, skoro w gsi jest czujnik predkosci, zwlaszcza ze po kosztach mogli zaadaptowac obrotomierz. W sumie moze lepiej przestac sie zastanawiac, czemu nie wprowadzili niektorych rozwiazan .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #886 dnia: Maj 11, 2018, 14:41:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Zawsze mnie zastanawialo, dlaczego fabryka nie wstawiala elektronicznego predkosciomierza, skoro w gsi jest czujnik predkosci, zwlaszcza ze po kosztach mogli zaadaptowac obrotomierz. W sumie moze lepiej przestac sie zastanawiac, czemu nie wprowadzili niektorych rozwiazan .

Żeby nie robić zmian, bo to zawsze kosztuje, a Poloneza sprzedawano po bardzo niskiej cenie.

Szkoda niemniej że nie przeszli we wszystkich Polonezach na felgi 14 cali, samo głupie koło a zyski w stabilności precyzji prowadzenia duże.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #887 dnia: Maj 11, 2018, 15:20:05 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Powinni to zrobić przy okazji zmiany układu hamulcowego. Nie wiadomo czemu w lucasie nie zastosowali większych tarcz i felg 14.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #888 dnia: Maj 11, 2018, 17:06:47 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Pożegnałem Poloneza w wersji z najlepszym silnikiem na świecie i przesiadłem się do taksówki <spoko> <lol2>







Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #889 dnia: Maj 11, 2018, 18:27:12 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nie mów, ze go sprzedałeś  <wow>  ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #890 dnia: Maj 11, 2018, 18:33:23 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z cyklu "dziecko szczęścia":
Byłem dziś nabić klimatyzację w kombi. No i duda zbita... Sprężarka z Atu okazała się być nieszczelna,  więc szybko podmieniłem sprężarkę na drugą - zdobyczną i dalej lipton. Także sprężarka z Atu poszła do wymiany uszczelnień. Przy okazji wstąpiłem do znanej już z moich opowieści hurtowni łożysk, coby nabyć łożyska do mostu w Kombi i ponownie lipa - dostępny jeden zestaw naprawczy do Trucka firmy MAR, sensownych zamienników brak. Podobno łożyska od kombi są rzadko spotykane w "przyrodzie"...  Na koniec zawiozłem głowicę od 1,8 na sprawdzenie szczelności, ale biorąc pod uwagę, że dziś wszystko szło jak po grudzie to nie spodziewam się dobrych wiadomości :|

Trochę różnicy jest. Nie ma zestawów naprawczych do kombi (a przynajmniej ja się nie spotkałem) a elementy wykorzystywane w moście kombi trochę różnią się od elementów dostarczanych w zestawie regeneracyjnym do trucka:
1. pierścień przy łożysku musisz zostawić z kombi - ten z zestawu naprawczego trucka nie pasuje, więc zdejmuj go ostrożnie
2. na półosi jest tulejka, też inna niż w trucku, więc przy wymianie trzeba na nią uważać
3. między bodajże łożyskiem a tą poszerzającą obudową znajdują się pierścienie/sprężyny, które trzeba w odpowiedniej kolejności założyć. Uważaj na to przy demontażu. Gdzieś miałem zdjęcie z tym, jak ja je zakładałem, postaram się wrzucić jak znajdę.

Jak wygląda sytuacja z simeringiem półosi? W sensie czy łożyska kół w kombi są smarowane olejem z mostu i jest 1 simering przy piaście, czy trzeba nasmarować przed złożeniem i są 2 simmeringi- 1 w pochwie mostu i 1 przy piaście?
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2018, 18:42:28 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #891 dnia: Maj 11, 2018, 20:01:07 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Byłem dziś nabić klimatyzację w kombi. No i duda zbita... Sprężarka z Atu okazała się być nieszczelna,  więc szybko podmieniłem sprężarkę na drugą - zdobyczną i dalej lipton. Także sprężarka z Atu poszła do wymiany uszczelnień
Trzeba było kupić nową i mieć święty spokój.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #892 dnia: Maj 11, 2018, 20:12:52 pm »

Offline Oxej

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • dużo, aktualnie Caro Plus
Z cyklu "dziecko szczęścia":
Byłem dziś nabić klimatyzację w kombi. No i duda zbita... Sprężarka z Atu okazała się być nieszczelna,  więc szybko podmieniłem sprężarkę na drugą - zdobyczną i dalej lipton. Także sprężarka z Atu poszła do wymiany uszczelnień. Przy okazji wstąpiłem do znanej już z moich opowieści hurtowni łożysk, coby nabyć łożyska do mostu w Kombi i ponownie lipa - dostępny jeden zestaw naprawczy do Trucka firmy MAR, sensownych zamienników brak. Podobno łożyska od kombi są rzadko spotykane w "przyrodzie"...  Na koniec zawiozłem głowicę od 1,8 na sprawdzenie szczelności, ale biorąc pod uwagę, że dziś wszystko szło jak po grudzie to nie spodziewam się dobrych wiadomości :|

Trochę różnicy jest. Nie ma zestawów naprawczych do kombi (a przynajmniej ja się nie spotkałem) a elementy wykorzystywane w moście kombi trochę różnią się od elementów dostarczanych w zestawie regeneracyjnym do trucka:
1. pierścień przy łożysku musisz zostawić z kombi - ten z zestawu naprawczego trucka nie pasuje, więc zdejmuj go ostrożnie
2. na półosi jest tulejka, też inna niż w trucku, więc przy wymianie trzeba na nią uważać
3. między bodajże łożyskiem a tą poszerzającą obudową znajdują się pierścienie/sprężyny, które trzeba w odpowiedniej kolejności założyć. Uważaj na to przy demontażu. Gdzieś miałem zdjęcie z tym, jak ja je zakładałem, postaram się wrzucić jak znajdę.

Jak wygląda sytuacja z simeringiem półosi? W sensie czy łożyska kół w kombi są smarowane olejem z mostu i jest 1 simering przy piaście, czy trzeba nasmarować przed złożeniem i są 2 simmeringi- 1 w pochwie mostu i 1 przy piaście?

Na półosie mostów kombi idą łożyska Timken U360L/U399, zestaw MAR3019 dedykowany do trucka takie właśnie łożyska zawiera. Uszczelniacz z tego, co pamiętam szedł z zestawu naprawczego półosi trucka, tylko jeden, zakładany w ten dystans przy piaście.
Złombol '23, team Carozela

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #893 dnia: Maj 12, 2018, 00:57:04 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Trzeba było kupić nową i mieć święty spokój.
Jak znajdziesz nową o wartości ~200 zł, to biorę nawet 2 szt. A jeśli myślisz o tym dziwadle za 1300 z OLXa to dziękuję za dobre rady.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #894 dnia: Maj 12, 2018, 06:20:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak to czytam, to tylko utwierdzam się w przekonaniu, iż najlepszym sposobem na problemy z klimatyzacją w polonezie jest... brak klimatyzacji w ogóle. Oczywiście, fajniej jest, jeśli jednak działa, skoro już jest zamontowana fabrycznie, ale z drugiej strony - w tej fabryce nie robiono niczego mądrzejszego, niż można samemu zrobić w garażu lub u mechanika. Jedyna przewaga fabryki polegała na dostępie do części. W ramach "poprawiania fabryki" można i głupie FSO 125p wyposażyć w klimatyzację...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #895 dnia: Maj 12, 2018, 06:59:41 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A nie prościej było pozamieniać,tylko te filtry od kontrolek?  :-)
Nie było prościej, bo w starych zegarach raz, że wszystko jest ładniejsze, a dwa że podświetlenie samych zegarów też jest mocniejsze.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #896 dnia: Maj 12, 2018, 08:21:43 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Jak znajdziesz nową o wartości ~200 zł, to biorę nawet 2 szt. A jeśli myślisz o tym dziwadle za 1300 z OLXa to dziękuję za dobre rady.
To sobie znajdź nowa sprężarke do dowolnego samochodu za 200zl życzę powodzenia. Dobre uszczelnienia tyle kosztują a w sprężarce trochę więcej rzeczy się przez tyle lat zużywa. Samo sprzęgło z kołem pasowym takie jak w polonezie to koszt ~400ZŁ. Nowa sprężarka Delphi to koszt 2500zl.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #897 dnia: Maj 12, 2018, 10:07:30 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dlatego, oddałem ta do uszczelniania. Co prawda nie mam 100% pewności, ale kompresor z Atu pracował pewnie do 2007-8 roku, później to był typowy wóz do tyrania i klima była zdemontowana, więc niby przez 8 lat na pewno trochę się zużyła, jednak na pewno nie tak jakby pracowała nieprzerwanie do dziś.
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 10:20:39 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #898 dnia: Maj 12, 2018, 11:24:27 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Zależy czy był dobrze zabezpieczony jak nie to mogło wnętrze skorodować i sprężarka złom

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #899 dnia: Maj 12, 2018, 15:19:01 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj jechałem i zgasł. Na lince do domu jeszcze nie wiem co jak  <co>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE