Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 256582 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #900 dnia: Maj 12, 2018, 15:51:07 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pomalowałem sobie w końcu słupki środkowe lakierem strukturalnym . Nawet fajnie wyszło .   Jeszcze muszę odświeżyć ramki ale brakło mi już taśmy żeby okleić szyby

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #901 dnia: Maj 12, 2018, 16:18:55 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Paliwo dochodzi sprawdziłem łajza nie pali.
Iskra jest więc nie ten zjebany niebieski kabelek. Może go zalałem bo na zakręcie dostał po garach.
Na razie wykręciłem świece bo wali wachą z cylindrów jutro sprawdze iskre na wszystkich świecach i zobacze.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #902 dnia: Maj 12, 2018, 17:32:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Lewa strona już jakiś czas temu zrobiona. To samo robi się aktualnie z prawej. Słupek na dole zaklajstrowany i zabezpieczony; dziś już zaszpachlowany i zapodkładowany. Kuźwa, tragicznie dzisiaj się malowało pistoletem z dyszą 1,4. Chyba jeszcze nigdy aż tak mi się nie zatykał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #903 dnia: Maj 12, 2018, 20:26:41 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Odkurzyłem, wymieniłem konsolę środkową, z silnika dawcy zdemontowałem wał dla Daniela22, jutro ogarnę resztę wnętrza i może wrzucę jakieś foty, albo założę temat o moim poldku? tylko kto chciałby czytać o wąskim caro w L49?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #904 dnia: Maj 12, 2018, 21:03:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Wąskie zawieszenie to król komfortu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #905 dnia: Maj 12, 2018, 21:33:36 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Kuźwa, tragicznie dzisiaj się malowało pistoletem z dyszą 1,4. Chyba jeszcze nigdy aż tak mi się nie zatykał.


Podkładu nie powinno sie większą dyszą nakładać?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #906 dnia: Maj 12, 2018, 21:47:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Echhh... Należałoby, ale mam dwa 1,4 i ten gorszy już dawno temu przeznaczyłem na podkład; jakoś do tej pory dawał radę. Tym razem nawet więcej rozcieńczalnika nie pomogło. :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #907 dnia: Maj 12, 2018, 21:57:21 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ufff poskładałem Poloneza. Nawet grzeje i wietrzy i jeździ.
Jutro tylko wymienię pasek klinowy jak i rozrządu bo zmieniałem 8 lat temu/:)
Koszt wszystkich pasków 45zł firma Gates.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #908 dnia: Maj 12, 2018, 23:54:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
jutro ogarnę resztę wnętrza i może wrzucę jakieś foty, albo założę temat o moim poldku? tylko kto chciałby czytać o wąskim caro w L49?

Nie gadaj, tylko zakładaj temat i wrzucaj, ja tam bardzo chętnie czytam temat o każdym polonezie, chyba, że zglebiony i mocno tuningowany, to mnie odrzuca, ale pozostałe czytam z uwagą :). Masz ciekawą wersję w rzadkim kolorze, więc chyba najwyższy czas :)

Co do wału ma wymiary nominału i jedynie wyżłobienie w miejscu simmeringu, mam nadzieję, że się to wyprowadzi i wał będzie zdatny do użytku :).
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2018, 23:56:31 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #909 dnia: Maj 13, 2018, 00:23:51 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Do kombi założyłem głośniki 16 cm na przód. Takiej partyzantki już dawno nie uprawiałem, trzeba będzie ogarnąć jakieś 13 cm mieszczące się pod plusowa maskownicę, bo z tym to wstyd jeździć.
Wyciągnąłem tłoki z 1.8. Widać, że ten silnik już trochę najechał, mimo to wydaje się, że jest do odratowania.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #910 dnia: Maj 13, 2018, 02:50:26 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Kupiłem po pieniądzach od znajomego oponki które  wziął z hurtowni która się likwidowała 2 nowiutkie oponki do ATU ;) Z tego co się dowiedziałem to Bridgestone pod  inną nazwą produkowane w Itali ;) Jak się będą trzymać to się dopiero okaże jak zreanimuję swoje Mimy do atu .



« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 03:02:54 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #911 dnia: Maj 13, 2018, 21:47:13 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Dziś Atu opuściło garaż (od października), zwiedził zaporę na Tresnej i postęp prac w Energy landii. Kurde wie że mało mu poświęcam czasu, ale mimo to dalej daje radę i zaskoczył mnie pełnym bakiem LPG, na stacji zatankowałem i licznik stanął na 7,14 zł zł :) płacąc czułem się jak kloszard :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #912 dnia: Maj 13, 2018, 22:40:13 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Kupiłem po pieniądzach od znajomego oponki które  wziął z hurtowni która się likwidowała 2 nowiutkie oponki do ATU ;) Z tego co się dowiedziałem to Bridgestone pod  inną nazwą produkowane w Itali ;) Jak się będą trzymać to się dopiero okaże jak zreanimuję swoje Mimy do atu .





Tyle, że do prawdziwych Bridgestonów to im trochę daleko. Sprawdź czy da się je wyważyć, bo z tym różnie bywa.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #913 dnia: Maj 13, 2018, 22:59:06 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
po pieniądzach
Wydają się trochę plastikowe, więc szału się nie spodziewaj.

Żeby nie robić nowego tematu zaśmiecę zapytam tutaj.
Dziś kombi znów mi kichnął przy pełnym bucie. Ostatnio zrobił to w czwartek, też na pełnym bucie... Dziwne szarpnął i pojechał dalej jak gdyby nigdy nic. Co to mogło być? Warto zaznaczyć, że i w jednym i w drugim przypadku stało się to po przejechaniu ponad 50 km, na weekendzie przy krótszych dystansach nie było żadnego problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 23:16:06 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #914 dnia: Maj 13, 2018, 23:54:20 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
W piątek wreszcie poskładałem całego pokraka do kupy. Wiązka z klimą tak samo jak mieszalnik i cała reszta (za wyjątkiem sprężarki) wpadła do autka tak samo jak pobieżna roboty zostały wykonane. Dzisiaj wreszcie się zmusiłem aby dokończyć wisienkę na torcie i finalnie poskładać cały środek czyli pomalowałem plastiki wnętrza jak i lusterka w kolor samochodu. Jutro przed pracą może się uda wszystko do kupy już złożyć.  :]

Po prawie dwóch miesiącach postoju pokraka w garażu jak go odpaliłem to zacząłem odnosić wrażenie, że hydro dużo dłużej klepie (mimo płukanki i 10w40 Valvoline) i panewki zaczynają postukiwać. No, chyba, że odwykłem od tego dźwięku i mam już schizy. :D Natomiast zacząłem się zastanawiać czy by nie wymienić samych panewek na silniku. Tak, wiem że to Januszowe remonty, ale to ma być ew. doraźną naprawą bo nowy silnik bardzo malutkimi kroczkami się będzie składać.  ;p
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 14, 2018, 00:34:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dziś kombi znów mi kichnął przy pełnym bucie. Ostatnio zrobił to w czwartek, też na pełnym bucie... Dziwne szarpnął i pojechał dalej jak gdyby nigdy nic. Co to mogło być? Warto zaznaczyć, że i w jednym i w drugim przypadku stało się to po przejechaniu ponad 50 km, na weekendzie przy krótszych dystansach nie było żadnego problemu.
kichna benzyna czy gazem ?

Natomiast zacząłem się zastanawiać czy by nie wymienić samych panewek na silniku.
bez wyciagania silnika ? jezeli tak to sobie daruj, bo roboty wiecej niz razem z wyciaganiem i wsadzaniem silnika,
eksperymenty nalezy przeprowadzac, jak sie ma na to checi i fundusze, ale czesto droga na skróty okazuje sie dluzsza niz ta normalna,
wiec jezeli wyjmiesz silnik i zalozysz mu panewki nominalne (korbowodowe oczywiscie, bo glownych nie warto ruszac - nie sadze, by sie zuzyly), to sie dowiesz, czy to pomoglo ;>
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 00:39:45 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #916 dnia: Maj 14, 2018, 00:41:33 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
kichna benzyna
Bena, gazu w tym aucie niet.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #917 dnia: Maj 14, 2018, 00:47:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to chyba za mocno nie strzelil benzyna w dolot, bo to wielopunkt,
a strzelic mogl, bo po dluzszej przejazce zaplon sie zmeczyl - niestety, ale zaplon  GSI to porazka, co prawda mniejsza niz w Abimexie,ale jednak nie mam dobrych doswiadczen z cewkami w GSI - mogly sie zagrzac swiece, maja miec podwyzszana cieplote, a nie wiadomo jakie masz,
mogly sie nagrzac kable WN, a moze rdzewieja koncowki przewodow w cewce
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 14, 2018, 00:58:09 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Świece to Iskry nie pamiętam jaka konkretnie ciepłota, ale były to świece do PNa, jeno, że 3 elektrody i łeb na klucz 18.
Kable to jakiś grubszy szachermacher, ogólnie kilkuletni sentech już mógł kopnąć w kalendarz. Kiedyś szukałem oryginałów z ZEMu, ale niestety nie trafiłem na ich ślad.
Cewka... Hmmm sam nie wiem, zmieniałem ją na niegdyś jeżdżącą w Atu (~140 kkm nalotu), prewencyjnie mogę zacząć drugą wozić. Abisex już pokazał, że nie znasz dnia ani godziny, kiedy moduł zapłonowy zdechnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2018, 00:59:45 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #919 dnia: Maj 14, 2018, 09:12:19 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Kupiłem po pieniądzach od znajomego oponki

Nigdy nie rozumiałem forumowej mody na kupowanie taniej i i jednoczesną konieczność napisania że było taniej. Miałem tego nawet nie pisać bo założyłem że kupiłeś jakieś normalne markowe koła.
Wolałbym kupić bdb i pewne używki niż wątpliwej jakości nowość. Po prostu na hamulach i oponach SIE NIE OSZCZĘDZA , zasada wyniesiona z motocykli i tutaj nie ma odstępstw.