Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1100 dnia: Czerwiec 04, 2018, 00:16:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Pod koniec żywota sprzedawał się głównie Uno 900 i to te wersje były obite ceratą.
moj ojciec pracowal w serwis/diler fiata do roku 2000 i z racji tego bylem w miare na bieżąco z autami w salonie fiata,
a o uno 0.9 to sie dowiedzialem raptem kilka lat temu, gdy takim jechalem - tak dobrze sie sprzedwaly, ze nie widzialem ich w cenniku,
okolo roku 2000 schodzily same 1.0f i to praktycznie w jednym kolorze czerwony metalik z malowanymi zderzakami i bialy niemetalik z czarnymi zderzakami chyba do flot,
kojarze,ze ktos zamowil jednego bialego z malowanymi zderzakami,
pamietam jeszcze wersje 1.4 w cenniku,ale chyba zadna sztuka sie nie sprzedala i nie ma co sie dziwic,bo doplata byla sroga
Punto to taki hit, że zniknął 3 lata przed Uno mimo bycia jego następcą.
dostalo nastepce wlasnie dlatego,ze to byl hit i byl bardzo waznym modelem,
a uno swojego nastepcy nie dostalo (cenowego) w takiej formie ,tylko obnizyli cene podstawowej sieny - co ciekawe nie sprzedawali u nas palio, ktore moglo by byc nastepca cenowym uno, ale pewnie zagrozilby sprzedazy punto

Polda ludzie wymieniali na Uno
nie znam ani jednego przypadku, by ktos zamienil PN na uno, bo gdy ktos wczesniej kupil PN to dlatego,ze chcial miec kawal fury w tej cenie, a nie popierdółkę - ktos kto chcial miec malucha na sterydach, od razu kupowal SC,tico lub uno, a nie kupowal PN, zeby go za chwile wymienic na tamte, bo zobaczyl, ze mu sie PN do garazu nie miesci


Wczoraj kupiłem felgi aluminowe R15 7J et38. :-)
wez nie rob OT ;p


Próbowałem zrobić lekką polerkę pastą tempo.
Ta pasta jest lekkościerna chyba tylko z nazwy, użyłem futerka i wiertarki, a zetrzeć nie chciały się nawet moje odciski palców, nie mówiąc już o zmatowiałym lakierze.
a przeczytales instrukcje uzycia ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1101 dnia: Czerwiec 04, 2018, 00:25:57 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
BTW to słyszałem, że FIAT zaprzestaje produkcji wszystkiego oprócz 500 i pochodnych oraz Pandy. To oznacza, że Uno i jego następca Punto kończą karierę na rynku aut nowych :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1102 dnia: Czerwiec 04, 2018, 00:29:14 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Kgb a ja znam  3 przypadki,tylko (bo juz dalej się nie zagłębiam) z ostatnich 2 lat w których ktoś wymienił poloneza na uno,w jednym przypadku to była przesiadka nawet z cudownego rovera <lol>
A wersja clip,to co to był za wynalazek,bo pare razy takie cos widziałem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1103 dnia: Czerwiec 04, 2018, 11:18:47 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Trochę duże ET, pokaż je ;)
Na razie nie pokaże jak wszystko ogarne opony dystanse i śruby dopiero.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1104 dnia: Czerwiec 04, 2018, 14:42:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A w którym robił Twój Ojciec?
Motozbyt Ełk,
moze szystkie 0.9 rozchodzily sie po okolicy fabryki i na Mazury docieraly tylko 1.0f ;p
Fiat Uno fajne autko, ale jak w 1994 i 95 znajomi rodziców kupowali auta to poloneza zazwyczaj porównywało się z Tipo 1.4 a nie uno, bo to była klasa mniejsza. Tylko że do Tipo trzeba było dopłacić, bo kosztowało więcej jak Polonez Caro.
a w 1995 tipo zostalo zastapione przez bravo/brava, ktore kosztowaly ~2x tyle co PN,
pamietam,ze w roku 2000 podstawowa brava 1.2 kosztowala 42kpln, a alfa146 1.4  46kpln


Kgb a ja znam  3 przypadki,tylko (bo juz dalej się nie zagłębiam) z ostatnich 2 lat w których ktoś wymienił poloneza na uno
S'RLY 2 ostatnie lata, czyli 2016-2018 ,gdy mowa o samochodach, ktorych produkcje zakonczono w 2002,
z pewnoscia byly to przemyslane wybory miedzy PN za 1500 ,a uno za 1700 - nie to co dylemat z roku 2000 ,w ktorym salonie zostawic ~25kpln ;>
dzisiaj mozna przebierac w malych samodzikach za grosze, idealnych na miasto, wiec polowanie akurat polowanie na uno swiadczy raczej o guscie "bardzo" indywidualnym


BTW to słyszałem, że FIAT zaprzestaje produkcji wszystkiego oprócz 500 i pochodnych oraz Pandy. To oznacza, że Uno i jego następca Punto kończą karierę na rynku aut nowych :)
tez o tym slyszalem juz kilka lat temu, gdy jeszcze nikt nie wiedzial,ze wyjdzie nowe tipo ;p


Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1105 dnia: Czerwiec 04, 2018, 16:43:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wbiję się z offtopem. Zawiozłem tłoki, pierścienie i wał do szlifierza. Nieprzyjemnie mnie rozczarował mówiąc, ze pierścienie mam sam sobie pozakładać albo wcisnąć do cylindrów, wymyć i przedmuchać po szlifie, bo "on mi odda wszystko brudne"... myślałem, że to jest jego zadanie, chyba jednak na słaby warsztat trafiłem,  z tego co wiem, to zazwyczaj zakłady czyszczą blok z wiórów po szlifie :/
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1106 dnia: Czerwiec 04, 2018, 18:28:26 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak, czy inaczej, lepiej to sobie sam wymyj.Będziesz miał przynajmniej pewność,  że jest zrobione jak należy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1107 dnia: Czerwiec 04, 2018, 19:16:42 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jak robiłem głowice od GLD w motoszlifach, dopłacałem 30zł żeby ją umyli, ale warto było bo odbierałem czysta niczym nowa częśc ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1108 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:01:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
nie mam żadnego sentymentu mimo, że pamiętam odbieranie do niego kluczyków, radość ojca, jak sprzedał 125p MR75 z gazem zamieniając go na to "czerwone paskudztwo", jak to go nazwałem jako małe dziecko
Jak robiłem prawko, a było to już blisko mojej pełnoletniości, matizów nie było jeszcze na naszych drogach. Nawet nubir i lanosów jeszcze nie produkowali. Czyli chyba jednak naprawdę bardzo młody koleś z Ciebie. :) Próbuję połączyć tę kropkę z tą, że w 2007 r. kupiłeś starego fiata. No ale spoko - nie wszystko muszę wiedzieć; zresztą mam większe dylematy, a powyższa sprawa nie jest jedną z cyklu spędzających mi sen z powiek. <lol2>




Moja żona miała x Uno 1.4 75km.
Jedno od nowości ( posiadał teść) drugie z 97 roku kupili jej ( żonie) jako pierwszy samochód.
Niestety lepsze było jak Polonez . Cóż silnik, skrzynia , wersja itp itd na fotele nawet ja nie narzekałem a były fajne anatomicznie dobrane.
Więc chyba tu ktoś Unem nigdy nie jeździł albo piszę bo pisze!!!!! Deska nigdy nie trzeszczała, wnętrze fajne w tonacji brąz, szyby w prądzie, centralny, itp itd, zielone szyby, relingi, halogeny.....

Ja mam mały sentyment do uno z całkiem innego powodu...
Na polonezie z sercem rovera uczyłem się jeździć, a na egzamin dawali takiego paździerza, że nawet sprzęgła nie szło w nim wyczuć. Za pierwszym razem - o dziwo - prawie zdałem. Za drugim - poległem już na placu. W myśl zasady, iż do trzech razy sztuka... Wykupiłem dwie godziny jazdy na fiacie uno, poszedłem i zdałem na normalnym samochodzie, w którym ludzie oficjalnie powiązani z FSO nie maczali swoich brudnych pazurów.

W temacie wątku, skoro już się w nim wypowiadam... :D
Założyłem obicie na prawe drzwi i lewy fix. Niestety, wynikły mi kolejne punkty do obspawania, które wcześniej przegapiłem. Po spawaniu, mam zamiar "szlifnąć" spawy i w ramach jednego posiedzenia rzygnąć konserwacją. A tego ostatniego dzisiaj i tak nie udałoby mi się niestety dokonać, ponieważ samochód stoi na zewnątrz, aktualnie bez szans na ponowne garażowanie na hali, złączka od jednego z węży mi się rozleciała i nie sięgnę sprężonym powietrzem, by podłączyć pistolet z konserwacją, a sprężarki też nie mam jak wyciągnąć. Ogólnie lipa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1109 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:26:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie jest to tajemnica, mam 26 lat, fiata dostałem po prostu wtedy za darmo, bo to był oficjalnie "złom", nikt nie spodziewał się wtedy "boomu" w 2007 roku. No, może trochę ja :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1110 dnia: Czerwiec 04, 2018, 22:38:28 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Fiat UNO; jeździłem w 1997 roku robiąc prawo jazdy. Chyba 1,0, pamiętam trochę tandetne wnętrze ale ogólnie robił dobre wrażenie samą jazdą. Auto było prawie nowe (3 tys przebiegu) ale bieg wsteczny wchodził jak w wychlastanym Ikarusie - losowo i zawsze z porządnym zgrzytnięciem - instruktor się wściekał :). Był to okres gdy LOK-i o WORD-y przesiadały się masowo z Polonezów do Fiatów UNO i każdy na nim chciał zdawać egzamin. Mimo że parkowanie w UNO wychodziło mi czasami a w domowym Polonezie zawsze, zdecydowałem się na naukę i zdawanie na Fiacie UNO. Zdałem za pierwszym podejściem, chyba wówczas zdały 2 osoby w tym ja na 19 podchodzących a egzaminator miał beret z antenką :)

- jeździłem potem UNO 1,4 kolegi, chyba 75 KM, na co dzień pomykając wówczas  Polonezem 1,5 AB. Przy nim Uniacz w tej wersji to była rakieta, byłem zachwycony żwawością tego autka.

A w temacie; pojeździłem Polonezem 1,8 DOHC, świetne auto, do dziś nie mogę pojąć że FSO nie dogadała się z Fiatem na montaż tych doskonałych silników w swoim okręcie flagowym.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1111 dnia: Czerwiec 04, 2018, 23:47:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A w temacie; pojeździłem Polonezem 1,8 DOHC, świetne auto, do dziś nie mogę pojąć że FSO nie dogadała się z Fiatem na montaż tych doskonałych silników w swoim okręcie flagowym.

Z tego co wiem to się dogadali, tylko że poszła decyzja robienia fabryki silników nad kanałem Żerańskim i nie dokończono tej inwestycji. A była zamówiona ekspertyza że można te silniki robić na starym zakładzie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1112 dnia: Czerwiec 05, 2018, 18:32:33 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
wstawiłem tył ( zderzak, listwy, ratowanie błotników) od przejściówki. Lepiej wygląda z przodem do kompletu

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1113 dnia: Czerwiec 06, 2018, 09:35:34 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
A w temacie; pojeździłem Polonezem 1,8 DOHC, świetne auto, do dziś nie mogę pojąć że FSO nie dogadała się z Fiatem na montaż tych doskonałych silników w swoim okręcie flagowym.

Z tego co wiem to się dogadali, tylko że poszła decyzja robienia fabryki silników nad kanałem Żerańskim i nie dokończono tej inwestycji. A była zamówiona ekspertyza że można te silniki robić na starym zakładzie.
Kupiliśmy przecież licencję, ale do wdrożenia nie doszło ponieważ zaczął się stan wojenny i nam ją zabrali w ramach sankcji w stosunku do Polski...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1114 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:36:57 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Czyli do grudnia 1981 przygotowywali się do produkcji silników DOHC? Nie chce mi się wierzyć, zdaję się, że ten temat umarł wcześniej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1115 dnia: Czerwiec 06, 2018, 11:58:55 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Kupiliśmy przecież licencję, ale do wdrożenia nie doszło ponieważ zaczął się stan wojenny i nam ją zabrali w ramach sankcji w stosunku do Polski...
ukradli nam licencje ;>
szkoda,ze UE nie jest tak skuteczna jak EWG w zabieraniu w ramach sankcji ;]

moze dla mlodszego pokolenia wyda sie to niemozliwe, ale do produkowania silnikow potrzebny jest park maszynowy, ktorego budowa kosztuje gruby szmal,
licencje moga byc, lub moze ich nie byc - maszyny musza byc,
bo silnik to urzadzenie mechaniczne, w postaci bryly 3D, ale takiej prawdziwej, ze jak ja kopniesz, to cie noga zaboli,
to nie jest render 3D, bo takie cos nie napedzi samochodu,
SZOK, prawda ? jak to, przeciez w PL istnieja juz nowe warszawy,syreny i polonezy - sa obrazki, sa komputery,sa drukarki, jeszcze tylko licencja i mozna ruszac z produkcja ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1116 dnia: Czerwiec 06, 2018, 13:33:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przecież nikt tutaj nie myślał, że silniki się biorą z powietrza, ja napisałem, że w ogóle nie wierzę, że w 1980 czy 1981 oni myśleli jeszcze o tym, że produkcja DOHCów w Polsce ruszy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1117 dnia: Czerwiec 06, 2018, 13:45:55 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale Grzech sugerowal, ze zgnily zachod ukradl nam licencje i caly misterny plan produkcji dohcow poszedl psu w dude
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1118 dnia: Czerwiec 06, 2018, 14:51:46 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ja dziś zakupiłem maty do wygłuszenie ściany grodziowej od strony silnika, który to będę zdobywał w sobotę  <cwaniak2> Mam nadzieję, że będzie w dobrym stanie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1119 dnia: Czerwiec 06, 2018, 15:35:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Przecież licencję kupiliśmy wcześniej, to z jakiej racji mieli ją odebrać? Raczej FSO z niej zrezygnowało. Z drugiej strony, coś musiało być na rzeczy skoro do końca 86 roku nie wykasowano programu samochodu rajdowego z silnikiem 2.0 DOHC Turbo
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E