Autor Wątek: pada śnieg.  (Przeczytany 8706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 18, 2018, 08:49:12 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE


Pozdrowienia😁
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 18, 2018, 10:15:19 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Co się tak na ten śnieg wiecznie jarasz? Nie powiem - śnieg wygląda pięknie, ale z punktu widzenia kierowcy jest całkowicie zbędny, a bywa wręcz szkodliwy. Chociaż z drugiej strony... Bycie poloneziarzem nie musi oznaczać bycia kierowcą. Wiadomo... ;)

Jaram się na śnieg bo raz że to dobrze wygląda, dwa że jest jaśniej co przy niedoborze słońca ma duże znaczenie dla samopoczucia, trzy że zima zatrzymała Hitlera, cztery że opady śniegu oznaczają spore ilości drobnych stłuczek w intensywnym ruchu, ale wypadki śmiertelne na jezdni ośnierzonej spadają do 0 bo ludzie w końcu zaczynają jechac powoli i ostrożnie.

A jak droga jest ośnierzona i pusta to uwielbiam po tym jeździć, to świetna zabawa!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 18, 2018, 11:08:12 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
dopóki debile nie zaczęli sypać soli, mimo braku śniegu <blee>

Ślisko na ulicy jest nie tylko z powodu śniegu.

W niektórych krajach ludziom to tak strasznie nie przeszkadza i nie sypie się soli, niszcząc infrastrukturę, przyrodę, obuwie, czy powodując odparzenia u zwierząt (i spękane do krwi, poparzone ręce u osób jeżdżących na wózku inwalidzkim). Ale w kraju, w którym po opadach deszczu nagle ludzie zaczynają masowo wpadać w poślizgi jak debile, rozbijając się masowo, taki stan rzeczy, jak i sypanie najtańszego i najgorszego z możliwych środka "antypoślizgowego" na drogi wcale mnie nie dziwi.

Co do "jasności", zgadzam się. Gdyby nie sypano soli na drogi i chodniki, mimo niewygody, chodzenia w grubych ubraniach najprawdopodobniej trochę polubiłbym zimę. Wczoraj jeździłem po Puławach, na większości ulic wąskich i rzadziej uczęszczanych ulic nie ma nawet grama soli (pierwszego dnia opadów nie było nawet na głównych, teraz już niestety posypali) - leży normalnie warstwa ubitego przez koła samochodów śniegu. Jedyne poślizgi, w jakie wpadłem, były wykonane celowo, armagedonu też nie widziałem - ludzie po prostu zaczęli jeździć wolniej, a nie "jezdnia czarna, to gaz w podłogę, bo jak czarna, to przecież bezpieczna!"



« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2018, 11:14:29 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 18, 2018, 11:26:41 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
4 rano,powrót do domu drogą wojewodzką i przedzieranie się przez zaspy  :P miejscami gdzie droga szła w zagłebieniu siegały prawie do kolan

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 18, 2018, 12:14:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Niech zezwolą na opony z kolcami i po temacie.Chyba nie zniszczą asfaltu bardziej, niż przeładowane ciężarówki, jeżdżące po nich dzień w dzień?
A co do zimy, to u mnie śniegu dużo nie ma, ale wiatr wieje niemiłosierny, zimno, jak by było -20* i tylko zaspy ładne usypuje.Współczuję kaczkom, łabędziom i gęsiom, które niedawno zleciały do kraju.W okolicznych stawach im za ciekawie nie jest, bo prawie nie ma się gdzie schować.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2018, 12:26:12 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
W okolicach Rzeszowa też zbyt dużo śniegu nie ma, wczoraj byłem w Lublinie i faktycznie przysypało dość konkretnie.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 18, 2018, 13:03:21 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Buźka ale to bez sensu wg. mnie,taki śnieg,zdarza się raz na rok. A na dobrych zimówkach Polonez idzie przez śnieg czy to ubity czy sypki jak dzik  :d ,a nigdy nie woziłem żadnych cięzarów w bagażniku.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 18, 2018, 13:35:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale ja nawiązywałem do dyskusji, jaka powraca co jakiś czas, że powinni zezwolić na opony z kolcami, zamiast sypać na drogi tyle soli i innego syfu.Wtedy miało by być taniej i zdrowiej.Jak jest lód na drogach, zanim posypią, to i tak zimówki gówno dają.No i zimowe opony też się starzeją, zanim w ogóle zdążą się zużyć, więc ich działanie w śniegu jest takie sobie, szczególnie na mrozie.Guma się niby starzeje, twardnieje itd. ale u nas każdy jeździ, dokąd się da.Zimówka robi różnicę samą swoją budową, bo ma grube klocki, a letnie, to wiadomo, całkiem inny bieżnik, ale żeby zimówki były jakieś aż tak bardzo super niezawodne, to bym nie powiedział.Pomagają, ale zapierdzielać setką po ośnieżonej, lub oblodzonej drodze i tak się nie da.Zimy u nas ostatnimi czasy są jakieś dziwne, a sól i tak spustoszenie robi.Czasem to bym wolał, żebyśmy mieli cały rok słońce i upał jak u murzynów.Soli by na drodze nie uświadczył.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 18, 2018, 13:56:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Sprzedawali sól przemysłową jako spożywczą - źle, sypią ją na ulice - źle. Ciepło na dworze źle, zimno - jeszcze gorzej.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 18, 2018, 14:18:55 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nic nie zrozumiałeś.Ja nie narzekam, tylko nawiązuję do dyskusji, które się od czasu do czasu pojawiają.A sól drogową i tak pewnie do żarcia walą, skąd wiesz, że nie?  :-) Najgorzej, jak ktoś sobie coś sam dopowiada i doszukuje się nieistniejących problemów.Nigdy w życiu też nie narzekałem, że jest za ciepło, ale za zimno, to i owszem  :P

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2018, 14:24:33 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja pisałem ogólnie, odnośnie wypowiedzi w tym temacie. Jakiś przewrażliwiony jesteś.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 18, 2018, 14:48:57 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
W piątek wieczorem nawet zdechłe 1,5 gle lpg miało madmiar mocy...

W sobotę rano solarka sypała sól na biały asfalt na obwodnicy mińska...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2018, 19:33:51 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie potrzeba sniegu, zeby bylo jasno,
dzisiaj o 15-tej wyszedlem na spacer i slonko swiecilo jak latem o 17-tej,
niebo blekitne, zadnej chmurki,
tylko wiatr mrozny smyral twarz,ale na slonku i tak cieplo,
zeby tylko nic nie padalo i bedzie dobrze, najbardziej nie cierpie tej calej chlapy, bo nawet gdy jest +2*C to przez wszedobylna wilgoc jest zimniej niz przy -2*C
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2018, 19:59:59 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Ja jutro startuje o 3 rano to dam wam znać co i jak w Wyszkowie, Warszawie, Łodzi i paru innych wioskach  :jezyk2:
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 18, 2018, 21:29:43 pm »

Offline Szymon

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 353
  • Płeć: Mężczyzna
    • B01AAA
W Warszawie leży trochę śniegu tu i tam, ale drogi suche i posolone w nadmiarze.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 18, 2018, 23:56:34 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A ja sobie dziś jechałem do Krk, droga wojewódzka i "Panie sodoma i gomora" solniczki to tam chyba w tym tygodniu nikt nie widział... Tam gdzie normalnie nie bałbym się mieć na blacie "złoty dwadzieścia" :) dziś max. 70-80 km/h. Mocne podmuchy boczne połączone z drobnym śniegiem wcale tej podróży nie umilały. Ogólnie to trasa, którą normalnie robię w ~1,5h, dziś zrobiłem w ~2,5h :|
Za to zauważyłem coś bardzo dziwnego, mianowicie praktycznie brak Januszów, którzy w swoich nowiutkich samochodach zapier***li przy takiej pogodzie niczym biała służbowa skoda pod koniec miesiąca ("bo systemy uratujo"), tylko wszyscy grzecznie 50-70 km/h.
Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie ogumienie, mimo kiepskich warunków auto nie ustawiało się bokiem nawet w zakrętach, które mocno do tego "prowokowały", a chyba jeszcze nie miałem okazji przetestować opon przy takiej nędzy i "większych" prędkościach.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2018, 01:12:21 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Sprzedawali sól przemysłową jako spożywczą - źle, sypią ją na ulice - źle. Ciepło na dworze źle, zimno - jeszcze gorzej.

Pierwsze dwa źle, ciepło - dla mnie może być cały rok, zimno - źle. Taki ciepłolubny i antysolny jestem :D.

Pośpieszyłem się z letnimi i miałem dzisiaj taki widok na trasie Puławy-Katowice. Wypadł nagły wyjazd w rodzinne strony, tory kolejowe rozpieprzone i do Puław jedzie się 7 godzin, nie było wyjścia... Parę razy się zakopałem, miałem problem z podjechaniem pod górę, kilka zakrętów wyszło bokiem, dobrze, że jeszcze parę lat temu miałem szkołę jazdy na trabancie z łysymi D-124, widziałem po drodze dwóch, którzy się "nie wyrobili" mimo jazdy z przednim napędem i zapewne na zimówkach. Oczywiście po trasie wóz po dach cały w białym, solonym g..nie, więc myłem karcherem dokładnie razem z podwoziem. Oby to był ostatni atak zimy w tym roku, w przyszłym tygodniu ma być już cieplej.



« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 01:15:32 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2018, 02:09:04 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie po cos te kola zmienial, jeszcze nawet kalendarzowej wiosny nie ma, a przed kalendarzem to chocby nawet 15*C bylo,to opon zimowek nie sciagam - musza byc jakies zasady, jak zima to opony zimowe,
nawet truck stoi jeszcze na ziowkach,a on glownie stoi, wiec przy braku warunkow niec go nie zmusi do jazdy (tzn. mnie do jazdy nim),
tak sobie wymyslilem,ze w kwietniu wrzuce mu docelowe kolka (czyli ciezarowe), moze bedzie cieplej to i robota przyjemniejsza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2018, 06:32:09 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
atak zimy
O, następny "zaatakowany przez zimę" w marcu. ;p
Z doświadczenia powiem, że zimówek do połowy kwietnia lepiej nie ruszać.

Odp: pada śnieg.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2018, 09:45:10 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Dlatego opony całoroczne rozwiązują większość problemów  :jezyk2: ja jestem zwolennikiem, pod warunkiem nie poruszania się po pustkowiach zimą.

Chociaż ostatnio jak przy zakupie 2 letniego Golfa w salonie VW negocjacje stanęły na oponach zimowych to nieśmiało zaproponowałem, żeby wziać całoroczne w końcu auto głównie do miasta. Sprzedawca stanowczo odradził głównym zainteresowanym opon całorocznych jako niebezpieczne  <lol>

Aż głupio mi się było przyznać, że smigam jak wariat truckiem bez żadnych systemów na chińskich całorocznych po 150pln/szt
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .