Autor Wątek: Lakier L-74  (Przeczytany 4907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lakier L-74
« dnia: Kwiecień 23, 2018, 16:20:50 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Czy ktoś się orientuje czy były różne wersje tego lakieru? Są dostępne gdzieś w internecie receptury do tego?

Zamówiłem sobie taki lakier i po próbie wygląda że jak się patrzy ze światłem pod kątem prostym to nawet jest ok. ale jak spojrzeć pod płytszym kątem to robi się bardziej kremowy w stosunku do oryginału który jest bledszy, prawie biały.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:56:52 pm »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A wziąłeś pod uwagę starzenie się lakieru? To był lakier gotowy, według numeru, czy dorabiany? Bo jeśli dorabiany, to rzeczywiście słabo, ale takie przypadki bywają.Jeśli to lakier gotowy, z numeru, to może się różnić, bo lakier na aucie zawsze już trochę zblednie od słońca i ze starości.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:02:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Z numeru, ale tam gdzie dorabiam to można sobie wsadzić dorabianie pod kolor  :]
Dałem klapkę żeby dorobili 44E. Za pierwszym razem wyszedł trochę za ciemny. Za drugim mi w ogóle wymieszał coś na kształt 42U
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:35:32 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Bo były 2 rodzaje plusowych kolorów z FSO i daewoo przykładem jest chodź by liściasty . Na poldku jest inny a na tico inny a ten sam kolor ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2018, 20:20:04 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Przyszedł mi dzisiaj L-74 z Motipu.

Jakaś tragedia, nie wiem, czy to możliwe żeby nawet pod maską, nawet w kabinie lakier w aucie które głównie stało w garażu tak bardzo wypłowiał?
Na aucie kolor jest biały, lekko wpadający w szarość, a przyszedł kremowy. Wygląda to tak jakby w fabryce położyli zupełnie inny odcień niż jest na tabliczce.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2018, 00:48:53 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziwne, ja podczas remontu Atu zamówiłem litr lakieru 29U z Motipu, co prawda nie był to idealnie ten sam odcień, ale bez bardzo mocnego naświetlenia ciężko było odróżnić  elementy lakierowane od nie lakierowanych. Generalnie w takim przypadku jak Twój, to jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się być zdjęcie np. klapki wlewu i dorobienie lakieru pod jej kolor.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2018, 08:46:45 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jak pójdziesz do dobrej mieszalni to się dowiesz że lakierów fso jest kilka rodzajów pod jedną nazwą i tak np. L-80 miał 2 warianty, jeden wpadający w pomarańcz i drugi bardziej czerwono-bordowy, a  126 toledo red chyba nawet 3. Więc najprościej dorobić z klapki czy czegoś innego, ja akurat musiałem przywozić całą maske :) Dąbrowa Górnicza ul. Dekerta 7 też polecam.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2018, 09:46:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tam, gdzie ja najczęściej dorabiam, mają konkretne receptury. Pierwszy raz słyszę o kilku wariantach, szczególnie w przypadku takich prostych lakierów jak lite z FSO.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2018, 15:42:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Sprzedawca mi też mówił że do FSO były lakiery z różnych fabryk i każda sobie mieszała jak chciała, tylko że mi tak mieszał i doradzał że na obydwu autach tragedia. Na jednym złe odcienie, na drugim musiałem świerzy lakier zrywać.

Zawiozłem maskę do Dąbrowy, dzięki Trojan za namiar  <ok> Jutro się okaże co z tego wyjdzie. Auto we wspaniałym stanie, zasługuje na lakier we właściwym odcieniu,
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2018, 16:03:12 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na metaliku żółknie lakier bezbarwny i jest problem z dorabianiem,
a na akrylu nie ma lakieru bezbarwnego i utlenia sie lakier wlasciwy, od promieni slonecznych inaczej niz bez promieni, ale nie wazne gdzie auto stalo odcien nie ma nic wspolnego z tym, jaki byl po wyjezdzie z fabryki,
 wszelkie biale i zblizone to jest tragedia z doborem i trzeba byc tego swiadomym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2018, 17:32:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pierdzielisz Pan. Mam białego lublina, który był już przeze mnie podmalowywany farbą dorabianą z numeru. Lakier od początku był identyczny z oryginalnym i tak też jest po kilku latach.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2018, 17:50:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zawiozłem maskę do Dąbrowy, dzięki Trojan za namiar  <ok> Jutro się okaże co z tego wyjdzie. Auto we wspaniałym stanie, zasługuje na lakier we właściwym odcieniu,

Jakiś lakiernik? Kumpel pilnie potrzebuje pomalować maskę w caro, a warsztat, który miałem za dobry, okazał się kompletnie spalony.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2018, 18:23:10 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Jakiś lakiernik? Kumpel pilnie potrzebuje pomalować maskę w caro, a warsztat, który miałem za dobry, okazał się kompletnie spalony.
Mogę się tego podjąć za połowe ceny lakiernika ale efekt nie będzie idealny bo wiadomo warunki garażowe.

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2018, 19:51:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jakiś lakiernik? Kumpel pilnie potrzebuje pomalować maskę w caro, a warsztat, który miałem za dobry, okazał się kompletnie spalony.

Lasoń robi dobrze, ale tutaj spróbuję sobie sam poradzić bo zasiłku nie starczy :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Lakier L-74
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 17, 2018, 16:50:53 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Wyjaśniła się ciekawa kwestia.
Nie ma wątpliwości że na tabliczce jest L-74, a lakier który położono w fabryce to de facto L-90
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E