Autor Wątek: Nudny PN Caro 1.5 GLE 94' by fripin  (Przeczytany 8182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Nudny PN Caro 1.5 GLE 94' by fripin
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 12, 2019, 11:44:46 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Powkładaj jakieś szmatki w otwory w silniku (kolektor, korek, aparat) bo Ci much naleci i będziesz miał problem
Nie pomyślałem o tym w pierwszym momencie. Teraz samochód i tak jest jakieś 50km ode mnie więc nic z tym nie zrobię. Na przyszłość będę pamiętał. Chociaż bardziej od much bym się obawiał jakiejś śrubki, która wpadnie gdzieś przypadkiem :D

Fajnie to wygląda. Kto wyważał Ci wał razem z kołem zamachowym? Dużo było do poprawki w stosunku do serii?
Sam wał był prosty i w zasadzie bez oznak zużycia mimo 136tys. i wytartych niektórych panewek. Wyważali mi to w autoszlifie na Parowcowej w Warszawie. Różnice były duże. Kilka otworów fi 6 w przeciwwagach na wale doszło. Największy miał na głębokość ponad pół centymetra. Niestety nie mam zdjęcia wału po wyważaniu.

Odp: Nudny PN Caro 1.5 GLE 94' by fripin
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 12, 2019, 11:57:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A jaka była cena takiej przyjemności? Robiłeś też szlif, i coś z głowicą oprócz sprawdzania na szczelność i planowania?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Nudny PN Caro 1.5 GLE 94' by fripin
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 12, 2019, 12:05:06 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Głowica sprawdzona i zrobiona na gotowo. Zastanawiałem się nad poszerzeniem kanałów w głowicy ale ostatecznie odpuściłem to bo nie znalazłem kogoś kto by miał dobre opinie i podjąłby się tego.

Blok: szlif cylindrów na I nadwymiar, osadzenie panewek nowego wałka rozrządu, osiowanie gniazd panewek wału korbowego.

Tłoki: nowe tulejki i wyważanie korbowodów

Wał: Wyjęcie starych broków, czyszczenie wału w środku i nabicie nowych broków, polerka czopów (pozostał wymiar nominalny), wyważanie wału razem z zamachem.

Za całość dałem 1300 złotych z tego co pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2019, 12:08:07 pm wysłana przez fripin »

Odp: Nudny PN Caro 1.5 GLE 94' by fripin
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 17, 2019, 09:45:39 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
W weekend udało się rozwiązać problem z aparatem zapłonowym. Okazało się, że faktycznie zębatka nie doszła do końca. Teraz już siedzi tak jak powinno.

Oprócz tego w komorze silnika nie za wiele się pozmieniało - doszło trochę osprzętu i w zasadzie to tyle. Przednie przewody miedziane i teflony z przodu założyłem. Jakoś na dniach będę ogarniał kwestię zbiornika paliwa, gaźnika i zacisków.