Autor Wątek: Panewki innej firmy niż Bimet  (Przeczytany 13771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panewki innej firmy niż Bimet
« dnia: Listopad 25, 2018, 08:36:39 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Czołem,

Od czasu jak Pan Multikonto pochwalił się panewkami Kinga do Ohłapa zacząłem sam szukać innych niż Bimet, natomiast mimo wielu godzin poświęconych na poszukiwania znalazłem niewiele a przez moją skromną wiedzę nie wiem czy owe są czegoś warte. Do rzeczy.

Znalazłem panewki Brytyjskiej firmy Glacier natomiast nie znalazłem żadnych opinii o tej firmie czy jest czegoś warta. Znalazłem również na Włoskim Ebayu jakieś Włoskie panewki, ale wygląda to na coś zachomikowanego i zapomnianego z dawnych lat bo pisało bodaj, że są jeszcze z lat 60-tych.  <lol2>

O panewkach Kinga żadnej najmniejszej wzmianki nie znalazłem. Do Rovera i GLD są, ale do Ohłapa ani słówka.

Teraz pytanie czysto informacyjne - Federal Mogul to dawny Bimet, tak ? A Glyco ? Na stronie FM pisze, że "nasze marki to:" i w nich znajduje się owe Glyco. Nie za bardzo wiem jak mam to rozumieć.  <co>

Aaa... może Wy znacie jeszcze jakieś silniki/modele samochodów które mają taki sam dół jak nasz Ohłap ? Wiem, że Fiat/Zastava 1300-1500 z silnikami 116c i 115c mają taki sam dół, ale może jest jeszcze jakiś model który przeoczyłem ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 08:42:44 am wysłana przez Chińczyk »
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2018, 11:38:38 am »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Znalazłem panewki Brytyjskiej firmy Glacier natomiast nie znalazłem żadnych opinii o tej firmie czy jest czegoś warta. Znalazłem również na Włoskim Ebayu jakieś Włoskie panewki, ale wygląda to na coś zachomikowanego i zapomnianego z dawnych lat bo pisało bodaj, że są jeszcze z lat 60-tych.  <lol2>
Z leżakami może być różnie, kupiłem nowe panewki do OHVki (wraz z karteczką, w oryginalnej folii), a po odpakowaniu okazało się, że stop łożyskowy utlenia się i miejscami odpada


eraz pytanie czysto informacyjne - Federal Mogul to dawny Bimet, tak ? A Glyco ? Na stronie FM pisze, że "nasze marki to:" i w nich znajduje się owe Glyco. Nie za bardzo wiem jak mam to rozumieć.  <co>
Nie wiem, czy prawidłowo, ale ja to rozumiem w ten sposób, że są z jednej fabryki, a opakowania są inne.

Wiem, że Fiat/Zastava 1300-1500 z silnikami 116c i 115c mają taki sam dół, ale może jest jeszcze jakiś model który przeoczyłem ?
I to nie do końca, po 115C ma inną 1 panewkę główną, reszta jest taka sama (no jeszcze 1 panewka wałka rozrządu).

Ciekawy temat, sam bym chętnie dowiedział się o możliwości zakupu innych panewek, ale raczej pozostanie nam zakupić z braku innych Bimetowskie.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2018, 11:56:35 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Nie wiem, czy prawidłowo, ale ja to rozumiem w ten sposób, że są z jednej fabryki, a opakowania są inne.

Właśnie tak to też zrozumiałem, że to ta sama fabryka tylko napis inny i chciałbym aby ktoś mi wytłumaczył jak mam to rozumieć.

I to nie do końca, po 115C ma inną 1 panewkę główną, reszta jest taka sama (no jeszcze 1 panewka wałka rozrządu).

Dobrze, że o tym wspomniałeś !  <spoko> Właśnie jak znalazłem panewki do 115c/116c to tam jedna panewka główna nie miała tego charakterystycznego wcięcia jak pozostałe dwie (a w naszym wszystkie trzy) i też chciałem się spytać czy to może takie być czy trzeba szukać wszystkich trzech jednakowych z wycięciem.  <mysli>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2018, 13:39:29 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2078
też ostrzegam przed leżakami. Kupiłem z allegro niby nówki, a w środku był gruz zamiast panewek. A Multikonto mógłby zdradzić ten sekret z panewkami King. Sam jestem ciekaw.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 13:41:21 pm wysłana przez diodalodz »

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2019, 13:18:12 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Problem panewek Kinga chyba definitywnie rozwiązany. Na 95% jest to bujda na resorach Pana Multikonto.

Dlaczego tak twierdzę ? Zadałem sobie wiele trudu aby takowe znaleźć. Wiele godzin poświęciłem na szukaniu po zagranicznych forach i stronach typu Ebay takich panewek, nawet internetowy katalog Kinga na rok 2018 milczy. Jak wyżej wspomniałem do Rovera czy Diesla Citroena takowe są. Do OHV ani najmniejszej wzmianki.

W piątek pojechałem oddać do szlifierza wał od Poldka i spytałem się o panewki Kinga. Facet zainteresowany podłapał temat, wyciągnąć katalog Kinga, sprawdził na komputerze i wykonał dwa telefony - nic, kompletnie nic, nawet wymiarami próbował dobrać i też echo.

Pisałem z Panem Multikonto na Facebooku, odpisał, że nie zamierza udostępnić takiej informacji, propozycją sprzedaży takiej informacji również nie był zainteresowany. Napisałem w piątek po dwóch miesiącach do niego, że nawet w szlifierni takich nie znaleźli i... zablokował mnie na Facebooku. Jak to mam rozumieć ? Chyba każdemu się nasuwa na myśl jedno.

Jeżeli czyta ten wątek a wiem, że odwiedza to forum to albo niech się tutaj ustosunkuje do tego tematu w tym wątku albo w jednej ze swoich produkcji na YT.

Jak dla mnie temat zakończony. Wszystko wskazuje na to, że takie panewki nie istnieją i jest to jedynie jego wymysł.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2019, 13:20:01 pm wysłana przez Chińczyk »
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2019, 13:58:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to teraz widzisz i może zrozumiesz, czemu tak wybitnie nie darzymy tutaj sympatią schizofrenika od wymyślania nieistniejących części i problemów :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2019, 14:08:10 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Do OHV nie ma Kinga. Zwykłego, a tymbardziej Racinga. Do Rovera jest zwykły King, serii Racing nie ma w sprzedaży. Ewentualnie na specjalne zamówienie, choć też nie jestem pewien.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2019, 14:13:29 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
firma King istnieje i panewki produkuje. ja zamawiałem te panewki do swojego "kwadrata". mimo że w katalogu były to już w magazynie ich nie było. w sklepie Gorian sprzedali mi panewki MV Parts. panewki King oraz MV są po nalaniu wytaczane a panewki F-M są przeciągane. jest to "nowa" technologia budowy panewek, podobno są lepsze. z produkcji panewek do naszych OHV firma King zrezygnowała dawno temu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2019, 14:22:00 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
No to teraz widzisz i może zrozumiesz, czemu tak wybitnie nie darzymy tutaj sympatią schizofrenika od wymyślania nieistniejących części i problemów :P.

Stwierdziłem, że nie wszystko co pisze to bujda więc zadałem sobie trudu z mizernymi skutkami. Z racji, że jestem niewiernym Tomaszem to uwierzę teraz jak zobaczę zdjęcie panewek na wale z logiem/napisem Kinga. O ile takowe zdążył zrobić zanim Kombiaka sprzedał.

Domyślam się, że następny odcinek na YT będzie ze mną w roli głównej jak śmiem pytać go o panewki jak jestem z PTK. Ale napisałem tutaj wszystko szczerze. Odbyłem z nim kulturalną rozmowę, zaproponowałem kupno takiej informacji od niego a nie na zasadzie aby podał link do nich bo tak chce. Jestem ciekaw bo zapomniałem go spytać czy oporowe też ma z Kinga. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2019, 14:24:36 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
z produkcji panewek do naszych OHV firma King zrezygnowała dawno temu.

Czyli takowe istniały ? Internet milczał. Oczywiście żeby nie było, szukałem nie tylko do Poloneza ale i Fiata/Zastawy 1300/1500 która ma ten sam dół co nasz OHV. Jeżeli takowe kiedyś były jak WRB pisze to może faktycznie jakiś leżak magazynowy udało mu się trafić.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2019, 17:20:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nic mu się nie udało trafić, wypisuje bzdury, może do DOHC takie panewki były, ale do OHV nie, nie próbuj zrozumieć logiki człowieka chorego. Zablokował Cię, bo co miał odpisać? Że "hehe zmyśliłem to żeby potrollować petek"?. Miałem okazję posłuchać jego opowiadań na żywo w tym roku pod fabryką, tworzył takie bajki, że brakowało w nich tylko araba na dywanie (nie mówiąc o tym, że krył się za ciemnymi okularami i udawał, że to nie on, a potem chodził cichaczem między autami kręcąc dziury w tapicerce i progach do swojego filmiku).

Szukaj panewek MVParts do OHV, bo takie były produkowane i może trafisz jakiś leżak.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2019, 21:34:29 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nawet jeżeli były to nie Racing. Rover to mimo wszystko silnik, który w UK był dłubany dosyć często, zresztą znalazł się w paru ciekawych nadwoziach i nawet do niego Racinga nie ma...
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2019, 00:02:20 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
w czasie gdy szukałem panewek do DOHC były dostępne panewki główne King Racing w cenie około 300 zł. za panewki główne MV zapłaciłem 86 zł.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2019, 00:22:41 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z czego robia te panewki King'a ? z Korony Królów  <lol2>
nie przekrecaja sie bez smarowania, czy jak ??
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2019, 00:47:10 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z czego robia te panewki King'a ? z Korony Królów 

z nasienia Jarosława ;)
to wiele wyjasnia, material trudniej pozyskac niz tęczę z jednorożca,
szkoda tylko, ze i tak spierdoli caly silnik, a w kurwizji powiedza, ze zawinila oporowa totalna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2019, 03:38:46 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
mając do dyspozycji dzisiejsze materiały i technologię można stworzyć silnik który dałby radę przejechać kilka milionów kilometrów. tylko po co? fabryka poszłaby z torbami w krótkim czasie. nasze zakłady zdechły nie dlatego że produkowały zła urządzenia tylko że produkowały zbyt dobre. pralka BIO naszej produkcji poszła na złom będąc całkowicie sprawną, przez ponad 30 lat eksploatacji padł tylko jeden z amortyzatorów. następna którą kupiliśmy pracowała 3 lata. w tym czasie zawieszała się i dwa razy wymieniono moduł sterujący. mam dwa noże kuchenne które mają ponad 50 lat, są nierdzewne, nie popękały w nich rękojeści, dają się naostrzyć na "brzytwę", gdyby żona nie kroiła mięsa na ceramicznym talerzu byłyby ostre cały czas. dziś taki nóż kosztuje ponad stówę a nie dwa ruble i czterdzieści kopiejek. panewki KING produkowane są nowoczesnym technologiami ze drogich, właściwych materiałów.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2019, 05:52:22 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
no co Ty :) "brudnoręki KING brus lee" jeszcze nam pokaże ;) jak dyga silnik pod maską...

Chciałem wkleić link do jego filmiku jak Kombiaczek chodzi po remoncie ale na to wygląda, że kanał usunął.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2019, 06:08:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Szukaj panewek MVParts do OHV, bo takie były produkowane
Ty takie dorwałeś?

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 21, 2019, 10:56:10 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
A ile tych panewek chcecie?

Może gdyby napisać do Kinga że np. "zamawiamy 50 kompletów" to by wam to wyprodukowali. Nordglass i Glaspo zrobiły szyby na zamówienie, Krośnieński oddział Delphi swego czasu powiedział że zrobią do Poloneza amortyzatory jakie kto chce, byle zamówić, już nie pamiętam czy 20 czy 50 kpl. identycznych, to może i King by zrobił panewki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Panewki innej firmy niż Bimet
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 21, 2019, 11:26:55 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A po co się rozdrabniać? Dogadać się z jakimś producentem silników, żeby wyprodukował serię 100 czy 200 OHłapów, tylko tak żeby trwałością dorównywały Mercedesowi W123 i po problemie. Pewnie wyszłoby z 15-20 tysięcy zł za jeden silnik, ale mogłoby to być warte swojej ceny ;]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2019, 11:50:02 am wysłana przez Gomulsky »