Autor Wątek: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego  (Przeczytany 3474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« dnia: Listopad 25, 2018, 14:13:10 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Witam jeszcze raz wszystkich PTKowiczów :]
Nadejszła wielkopomna chwila, czas pochwalić się swoim Polonezem. Wyprodukowany został w ostatnim roczniku czterookich Polonezów - '91, silnik 1.6CB, kolor czerwony, stan całkiem ładny :-) Garażowany cały czas, do niedawna w rękach pierwszego właściciela, który był z zawodu oblatywaczem helikopterów w PZL Świdnik. A oto zdjęcie z dnia zakupu (mgła była niesamowita!)


Zaraz po zakupie wybrałem się Poldkiem do Puław (Daniel - wielkie dzięki za gościnę!!!), gdzie wspólnie z Danielem - właścicielem "Świętego" i pięknego 125p udrożniliśmy termostat, a nazajutrz wraz z Szymonem wybraliśmy się na zlot pod FSO





Pamiątkowa fotka pod bramą oczywiście też musi być <cwaniak2>


Po powrocie do domu (Bydgoszcz) zmieniłem od razu mikser z rurkowego na palnikowy o zgodnych z gardzielami gaźnika średnicach przelotu


Poldek jest też zaopatrzony w pięknie gwiżdżący wydech, ostatni tłumik wykonany jest najprawdopodobniej z nierdzewki ;>


Poza tym z dotychczasowych działań, to zmieniłem jeszcze 2 opony oraz szybę przednią, ale rzecz jasna to czubek góry lodowej - jeszcze duuużo przede mną :]

A teraz plany na przyszłość (bliższą i dalszą)
- zmiana olejów w skrzyni i moście (75W90, 75W140)
- porządna konserwacja (okrętówka Sigma Coat + Raptor, a do profili Mike Sanders)
- remont generalny OHVki (tłoki już mam, bardzo porządnie wykonane - fabryczne wyważenie do 0,1g <spoko>)
- LPG II generacji (Stag XL)
- małe poprawki blacharskie (najgorsze miejsce na łączniku progu uchwycił na swoim filmiku ze zlotu "?" / "?" / niejeden ten "miłośnik" ma nick :P ), generalnie to łącznik progu + dół błotnika z prawej strony i doły drzwi + wstawka koło mocowania lewarka z prawej strony), a podłużnice, progi, dach ze słupkami są we wzorowym stanie :-)

A to tak na koniec, miłość do Poloneza trwa u mnie nie od dziś, także jakby mnie wkurzył i bym coś złego napisał na ten temat, to proszę nie brać tego na poważnie <rotfl2>


Zatem... Poloneza czas zacząć! <spoko>

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2018, 14:49:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ta przejsciowka jechalem ? to Ty kupiles ostatniego StagaXL ;>
troszke kombinowany ten mikser, widze ze rozwiercales, a jaka byla wczesniej srednica zwezek ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2018, 14:51:05 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2018, 15:21:54 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Gratuluję zakupu poloneza. Filmik ze spotu pod Fabryką który pan multikonto umieścił na YT, miał wg mnie wytknąć wszystkie wady aut które przyjechały pod FSO i okreslić tym samym właścicieli jako "niegodnych" w jego toku myślenia posiadaczy polonezów, bo tylko on jako jedyny w PL posiada (bo go kur..... stać) monopol na bycie miłosnikiem FSO.
Dobrze że ta przejściówka trafiła do ciebie, bo o ile dobrze pamietam spotkaliśmy się na jedym ze spotów na śląsku i odniosłem wrażenie że bedziesz się umiał zatroszczyć o poldka. Jesze raz gratuluje zakupu, fajna maszyna!

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2018, 16:29:35 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
KGB, raczej inną jechałeś, ale zapraszam następnym razem! :] A ostatniego Staga XL to faktycznie ja kupiłem, ale nie ma obaw, nie zmarnuje się  ]:->  W ogóle to jeszcze jeden komplet by mi się przydał, więc chyba trzeba będzie zakupić osobno sterownik XLa używkę, krokowca (od Staga 50 jest chyba taki sam? oznaczenie w każdym razie się zgadza), osobno przełącznik, a wiązkę wyrzeźbić samemu (ale mam wzór, to nie jest źle ;> ) Mikser w sumie tylko delikatnie przejechałem, bo jakiś inteligent wcześniej go czyścił grubym drutem i trochę poharatał krawędzie otworów - ale już jest ok. Średnice mają 24 i 26,5.

Lukasz190, dzięki wielkie! :-) To ja, mam nadzieję, że po ogarnięciu na jakiegoś Śląskiego spota wpadnę tym razem już Poldkiem ;>

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2018, 17:02:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB, raczej inną jechałeś, ale zapraszam następnym razem! :] A ostatniego Staga XL to faktycznie ja kupiłem, ale nie ma obaw, nie zmarnuje się
to wszyscy wlasciciele czerwonych przejsciowek kupuja ostatnie sztuki StagaXL i jeszcze moze powiesz ze o 20pln drozej z racji,ze to ostatni ;> ??

Średnice mają 24 i 26,5.
nigdy nie widzialem takiego o srednicach przelotu 24mm, ani o dwoch innych (oczywiscie dla webera34) - to musi byc jakas stara produkcja, gdzie sie starali przy produkcji i doborze,
ja mialem do czynienia tylko z palnikowymi i szczelinowymi o srednicach 26-27mm,
nawiasem mowiac palnikowy 27mm dziala swietnie (przynajmniej sparowany z Lovato rg80)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2018, 08:50:27 am »

Offline Endi

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500 1981r., Daewoo-FSO Polonez Atu + 1997r.
Witam jeszcze raz wszystkich PTKowiczów :]
Nadejszła wielkopomna chwila, czas pochwalić się swoim Polonezem. Wyprodukowany został w ostatnim roczniku czterookich Polonezów - '91, silnik 1.6CB, kolor czerwony, stan całkiem ładny :-) Garażowany cały czas, do niedawna w rękach pierwszego właściciela, który był z zawodu oblatywaczem helikopterów w PZL Świdnik.
O widzę maszyna z moich rejonów, musiał byc dobrze komuflowany bo nigdzie go na mieście nie było widać. Gratuluję nabytku i oby służył jak najdłużej.
FSO Nadszedł czas ... czas by cieszyć się życiem...
https://www.facebook.com/zoltypolonez?fref=ts

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2018, 20:24:10 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Polonez robi karierę <lol2> Trafił do aktualnego numeru Auto Świata Classic i... Zgodnie z artykułem, zimuje w garażu :]



Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2018, 22:39:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jest fame. Niby zwykła przejściówka, a jaka już znana  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez MR'89 rocznik '91 Bonifacego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2018, 20:58:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Trzeba się z czegoś cieszyć w życiu  <ok>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E