Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 221957 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1400 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:06:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ten "klinek" sluzy bardziej do pozycjonowania kol niz do przenoszenia momentu, wiec nie on jest winny,tylko zle dokrecenie kola,
druga sprawa,ze przez 800m nic by sie nie stalo, wiec problem wystapil znacznie wczesniej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1401 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:26:24 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Nie wiem, był ścięty klinek. Dalej nie rozbierałem bo nie miałem już chęci. Możesz wierzyć lub nie, ale tak na odległości 800 metrów to nastąpiło. Po wyjeździe z zakupów zaczął kuleć więc stwierdziłem, ze pojade do garażu do garażu mam 1100 metrów od sklepu po 800 metrach zatrzymałem na stacji bo wskazówka temperatury poszybowała w momencie do góry.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1402 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:55:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W momencie, gdy koło będzie słabo dokręcone klin przenosi cały moment, więc nic dziwnego, że go ścięło. W WSK niedokręcone magneto ścięło mi klin na trasie, więc nie ma się co dziwić, że u Ciebie się to stało. Swoją drogą zagotowanie silnika na takim dystansie i kontynuowanie jazdy... słaby pomysł, niezależnie od tego, czy blokowałbyś ruch, czy nie <mysli> "A może dojedzie" niestety często się tak kończy...

Ja miałem to szczęście, że niedokręcone koło pasowe z uszkodzony rowkiem na klin świeżo po remoncie nie ścięło mi "starego" klina, przy czym było tylko lekko niedokręcone przez dodatkową podkładkę, której tam nie powinno być.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1403 dnia: Sierpień 26, 2019, 16:08:49 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Żeby rozorać utwardzoną szutrową drogę samochodem, trzeba by po tym jeździć w kółko chyba cały dzień, jak nie więcej.
Ale żeby zrobić z niej "tarkę", wystarczy kilkakrotnie dobrze się na niej rozpędzić. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Nawet dzisiaj jechałem szutrówką, i "schodki" były tylko na prostych odcinkach.
Co ciekawe, na tych, którymi tylko rolnicy ciągnikami dojeżdżają do pól, a więc nieistotnych z komunikacyjnego punktu widzenia, powyższe zjawisko nie występuje.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1404 dnia: Sierpień 26, 2019, 20:18:43 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Kolejny dzień rozbiórki poloneza, zdemontowałem bak i hak holowniczy. Wyczyściłem balachy dzięki którym był hak przyręcony do auta i pomalowałem epoksydem. Jutro cięcie i spawanie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1405 dnia: Sierpień 26, 2019, 22:18:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Żeby rozorać utwardzoną szutrową drogę samochodem, trzeba by po tym jeździć w kółko chyba cały dzień, jak nie więcej.
Ale żeby zrobić z niej "tarkę", wystarczy kilkakrotnie dobrze się na niej rozpędzić. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Nawet dzisiaj jechałem szutrówką, i "schodki" były tylko na prostych odcinkach.
Co ciekawe, na tych, którymi tylko rolnicy ciągnikami dojeżdżają do pól, a więc nieistotnych z komunikacyjnego punktu widzenia, powyższe zjawisko nie występuje.

Niestety nie mam dostępu do takiej szutrowej drogi na której dałoby się przekroczyć 50km/h
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1406 dnia: Sierpień 27, 2019, 09:09:31 am »

Offline Nikita

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro '95
Ja dzisiaj dolalem olej i płyn w chłodnicy  <lol> < <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1407 dnia: Sierpień 27, 2019, 15:24:31 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ciężko mi stwierdzić czy śruba była dokręcona czy nie. Mam klucz 38 z długim ramieniem przez co ogólnie łatwo się odkręca śrubę koła pasowego. Być może faktycznie była niedokręcona. Co ciekawe (sam do teraz nie wierzę), zmieniłem mu klinek, dokręciłem koło pasowe, zalałem układ chłodzenia i... odpalił. Jakim cudem on przeżył a zwłaszcza głowica przegrzanie kolektora wydechowego do czerwoności to do teraz jest zagadka. Ale nie narzekam, lepiej jak działa niż jakby pieniądze włożone w remont miały pójść w błoto.  :P Wydaje mi się, że ma ciut mniej mocy aniżeli zaraz po złożeniu, ale nawet jakby głowica była do roboty to z dwojga złego wolę to niż cały silnik do rozbiórki. Nauka kosztuje...  :-)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1408 dnia: Sierpień 27, 2019, 15:56:48 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
przegrzanie kolektora wydechowego do czerwoności
3 lata temu cały sezon przelataliśmy z EGT oscylującym w okolicach 900 st C (czasami przekraczało 1000) i nic się specjalnego nie działo.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1409 dnia: Sierpień 27, 2019, 17:45:19 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Kolejny dzień przy blacharce poldka, bagażnik prawie skończony, czas na podłużnice :(

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1410 dnia: Sierpień 27, 2019, 21:22:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wyjąłem dzisiaj pasek klinowy wielorowkowy z corolli verso. Strasznie zgrzybiał. Nie wiem, czy kiedykolwiek w ciągu minionych 14 lat (324 Mm) był wymieniany i nie zdziwię się, jeśli po jego wymianie alternator (który też nie był nigdy robiony) przestanie płatać figle z ładowaniem, a klimatyzacja będzie działać również podczas upałów.
Takie samochody to ja moge naprawiać! <lol2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1411 dnia: Sierpień 27, 2019, 22:17:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dzisiaj odebralem amory kupione do sprawdzenia - wydalem stowe, czyli uzylem stowy, zeby zrobic dobrze spolecznosci PTK,
gazowe od merivy,zafiry,combo,
generalnie nie pasuja :
- srednice oczek na sruby za duze, ale to akurat zaden problem
- szerokosc tulei mocujacych zbyt duza, na dole to nie przeszkadza ,na gorze trzeba sporo obciac, w tym gume tulejki,ale da sie to zrobic
- dlugosc maks o 8cm krotsza niz amor od Trucka - taki mialem pod reka i pasuje do Plusa, wiec bedzie odnosnikiem
- dlugosc min o 4cm krotsza niz amor Trucka
- wynikowo skok 14cm ,a Truck 18cm

Wniosek : prawdopodobnie da sie zalozyc do Plusa, chociaz raczej nie do podwyzszanych wersji   ;>

Takie samochody to ja moge naprawiać! <lol2>
raczej takie usterki <hahaha>
ale nie mow hop, bo i to moze cie przerosnac ;>

Możesz wierzyć lub nie, ale tak na odległości 800 metrów to nastąpiło.
jadac 60km/h jeden km przejezdzasz w ciagu jednej minuty,
gdybys palowal silnik do odcinki, to w 1 min nie rozgrzejesz kolektora do czerwonosci ,a palujac silnik 800m przejedziesz raczej szybciej niz w 1min,
wiec fizycznie nie ejst mozliwe, zeby te wszystkie przetopienia nastapily na odcinku 800m,
dodatkowo piszesz teraz o przegrzaniu silnika, czyli gotowaniu cieczy chlodzacej ,ale to sprawa niezwiazana z grzaniem kolektora - nie generowales z silnika 300KM ani 200KM, zeby chlodzenie mialo niewyrabiac,
sprawdz pompe wody i termostat , a w sprawie grzania kolektora sprawdz droznosc wylotu w tym katalizator
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 22:40:57 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1412 dnia: Sierpień 27, 2019, 23:39:11 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
jadac 60km/h jeden km przejezdzasz w ciagu jednej minuty,
gdybys palowal silnik do odcinki, to w 1 min nie rozgrzejesz kolektora do czerwonosci ,a palujac silnik 800m przejedziesz raczej szybciej niz w 1min,
wiec fizycznie nie ejst mozliwe, zeby te wszystkie przetopienia nastapily na odcinku 800m,
dodatkowo piszesz teraz o przegrzaniu silnika, czyli gotowaniu cieczy chlodzacej ,ale to sprawa niezwiazana z grzaniem kolektora - nie generowales z silnika 300KM ani 200KM, zeby chlodzenie mialo niewyrabiac,
sprawdz pompe wody i termostat , a w sprawie grzania kolektora sprawdz droznosc wylotu w tym katalizator

To nawet nie była prędkość 60km/h a raczej mozolna droga, zwłaszcza, że na tym odcinku jest rondo i światła przez co spory ruch jak na taką mieścinkę w godzinach szczytu.
Pompa wody była prawie nowa. Termostat wsadziłem nowy tydzień wcześniej Stahlera (dzięki Danielowi jak dobrze pamiętam, który udostępnił link), chłodnica na dwa wiatraki. Generalnie wychodzi na to, że krzywdy mu nie zrobiłem, albo przynajmniej minimalną. Rozgrzał się do czerwoności ale jak dzisiaj pisałem wczoraj odpalił i jeździ (dzisiaj z resztą też). Troszeczkę z dołu jest zamulony takie mam odczucia. Co do kata to został zastąpiony tłumikiem z GLE. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1413 dnia: Sierpień 28, 2019, 05:39:28 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
raczej takie usterki
ale nie mow hop, bo i to moze cie przerosnac 
Na jedno wychodzi, bo usterkowość przekłada się na szeroko rozumianą jakość. W autach, którymi jeżdżę, zdarzało mi się usuwać usterki, których usunięcia fachowcy nie chcieli się podjąć, więc chyba jednak nie jestem aż tak ograniczony umysłowo, jak niektórzy próbują mi zasugerować... Nabijanie się z innych też zresztą nie świadczy o inteligencji...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1414 dnia: Sierpień 28, 2019, 13:10:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Na jedno wychodzi, bo usterkowość przekłada się na szeroko rozumianą jakość.
na jedno wychodzi jedynie w twoim przypadku, czyli nieudolnego naprawiacza, bo gdy corolla zlapie inna usterke, to musi sie nia zajac ktos inny,

osobna kwestia jest sam pasek - watpie,zeby pasek wytrzymal tak duzy przebieg, skoro nie posiadasz go (paska, bo samochod nie ma tu za wiele do powiedzenia) od nowosci to twoje pzypuszczenia wynikaja prawdopdoobnie  z duzej dawki endorfiny i jeszcze wiekszej dawki niewiedzy

Nabijanie się z innych też zresztą nie świadczy o inteligencji...
:d
racja, nie swiadczy o inteligencji, czyli nie swiadczy ani o niskiej, ani o wysokiej inteligencji,
ergo, nie swiadczy w zaden sposob o inteligencji, a samo zdanie (stwierdzenie) jest zapchajdziurą, ktore jednak swiadczy o intencjach jego autora  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1415 dnia: Sierpień 28, 2019, 17:10:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ależ skąd. Ten pasek był tam od nowości na 100 procent. Zachodnia mieszanka gumowa jest na pewno lepsza od tego, co jest u nas na rynku, a jakości OEM to już w ogóle, chrum kwii chrum  :d

Panie, lepiej włóż ten pasek tam z powrotem, bo jak wsadzisz nowy to się jeszcze zepsuje. Może spod grzyba da się dojrzeć, czy to oryginalny pasek toyota, broń boże bym nie wymieniał.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2019, 17:13:31 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1416 dnia: Sierpień 28, 2019, 17:13:55 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na jedno wychodzi jedynie w twoim przypadku, czyli nieudolnego naprawiacza, bo gdy corolla zlapie inna usterke, to musi sie nia zajac ktos inny
Różnie, różnie... ;] Ale nie rozwijajmy tematu, bo zaraz znowu wyjdzie na to, że szkaluję "jedyną słuszną markę". Aha, i wolałbym, żebyś mnie jednak nie podsumowywał; trzymajmy jakiś poziom dyskusji; nie każ mi się degradować.
dawki niewiedzy
A cóż to takiego? Naczytałeś się dowcipów o zającu ("pół kilo nica")? <lol>
racja, nie swiadczy o inteligencji, czyli nie swiadczy ani o niskiej, ani o wysokiej inteligencji,
Miałem na myśli jej posiadanie w ogóle. Ci o wyższym ilorazie, załapali... ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1417 dnia: Sierpień 28, 2019, 17:25:08 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
włóż ten pasek tam z powrotem, bo jak wsadzisz nowy to się jeszcze zepsuje. Może spod grzyba da się dojrzeć, czy to oryginalny pasek toyota, broń boże bym nie wymieniał.
Jutro zamierzam nabyć gatesa za 45 zł. Dzisiaj już nie zdążyłem do hurtowni. Na tym, który mam, nie widać już jakichkolwiek oznaczeń, bieżnię ma potrzaskaną w sieczkę, a w rowkach połyskują, już wyszlifowane, kawałki metalu. W innym sklepie mają rzekomo japoński, jaki szedł na pierwszy montaż, za 90 zł.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1418 dnia: Sierpień 28, 2019, 18:13:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Octavia mojego ojca, lat 19, 540kkm na liczniku, pasek oryginał, a nowy na wymianę od kilku lat jeździ w bagażniku. Ten z bagażnika zaraz będzie wymagał wymiany bo parcieje.

W Polonezie tylko raz wymieniłem pasek, gdy spalił się na zatartym alternatorze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1419 dnia: Sierpień 28, 2019, 19:30:47 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Zrzuciłem most, odkręciłem mocowania resorów od podłużnicy i o ile jedno jeszcze jakoś da radę, to drugie skorodowało na tyle że nie ma nawet jak go ratować. Jeżeli ktoś ma do sprzedania komplet tych mocowań to chętnie kupię. Jak co to na pw.