Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202251 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 01, 2019, 16:36:55 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
I stało się, wyciągnąłem skrzynię z kombi. Diagnoza trafna, pęknięta łapa sprzęgła.
I dlatego w każdym polonezie/125p jakiego robię/robiłem jak tylko łapa sprzęgła jest na wierzchu to za każdym razem  profilaktycznie idzie do wzmocnienia.Raz z rocznicy pod FSO wracałem bez sprzęgła z tego powodu i to był o jeden raz za dużo
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 01, 2019, 16:46:44 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Co daje takie owijanie?
Przede wszystkim nie grzeje podłużnicy. Poza tym obniża ogólną temperaturę w komorze silnika, więc jak masz klimę to trochę mocniej chłodzi. Czytałem w necie, że dość mocno wpływa na prędkość spalin, ale jakiś średnio chce mi się wierzyć w takie rewelacje ;)

profilaktycznie idzie do wzmocnienia.
Tak właśnie kminie, czy aby nie dosypywać jeszcze jakiejś blaszki po obwodzie. Póki jeszcze wsio na wierzchu.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 16:50:19 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 01, 2019, 16:58:11 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Co daje takie owijanie?
Przede wszystkim nie grzeje podłużnicy. Poza tym obniża ogólną temperaturę w komorze silnika, więc jak masz klimę to trochę mocniej chłodzi. Czytałem w necie, że dość mocno wpływa na prędkość spalin, ale jakiś średnio chce mi się wierzyć w takie rewelacje ;)
I rozrusznik i elektromagnes nie dostają po dupie  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 01, 2019, 17:02:02 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Gomulsky po obwodzie nie,od środka w miejscu gdzie pękło zalej na gładko i starczy  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 01, 2019, 17:34:26 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ja pospawałem tak
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 01, 2019, 18:01:30 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Ja pospawałem tak

dramat. Jeśli "nacykałeś" - napawałęś "spoiny", -już nawet pomijając czy to jest spoina czy przyklejenia- jest krucha i twarda więc będzie słabym wzmocnieniem. Lepiej byś zrobił dając zwykłą blaszkę jako nakladkę ciągłą spoiną kilka-kilkanaście mm i tyle


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 01, 2019, 19:37:40 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ciastek, tam jest płaskownik 3mm i jak na razie daje radę dociskowi na podwójnej sprężynie
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 02, 2019, 23:05:20 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z łapą poradziłem sobie w taki sposób:


W skrócie, po jednej i po drugiej stronie dospawana blaszka 1 mm  w środku jak widać zalane.
Poza tym, przeczyściłem i przesmarowałem rozrusznik, teraz kręci silnikiem jakby nieco lżej :) Założyłem nową linkę sprzęgła i osłonę silnika.
Bandaż wypalony, wygląda nawet spoko, ale czy dużo pomogło nie wiem, po ~25 minutach pracy na wolnych obrotach blacha na podłużnicy była gorąca, niestety nie sprawdziłem jak to wyglądało wcześniej...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 02, 2019, 23:07:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
I ja będę musiał wzmocnić ją za jakiś czas, bo już miałem w poprzednim polonezie "camelu" po 200kkm przygodę p.t złamana łapa sprzęgła, szczęśliwie jak większość awarii - w momencie dojeżdżania pod dom :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 03, 2019, 00:10:20 am »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
kupiłem za 700zl i sprowadziłem lawetą caro plusa 1.4 z 1998roku miał być jako dawca części ponieważ niema papierów ale jakimś sposobem może by go tak uratować aby jeździł legalnie.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 03, 2019, 07:17:22 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Walk z alfą na tyle ciąg dalszy. Poskładane na sucho. Alu 3 ramienny prosty wchodzi ale ciężarki z wnętrza felgi (za ramionami) muszą wylecieć bo jest tylko 2mm luzu. Gorzej bo stalówka obciera w jednym miejscu. Trzeba by dać drugi dystans lub liznąć zacisk z 1-2 mm po wierzchu. Jeszcze muszę dokładnie ocenić czy nowe tarcze i klocki nie pogorszą sytuacji...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 03, 2019, 12:38:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
kupiłem za 700zl i sprowadziłem lawetą caro plusa 1.4 z 1998roku miał być jako dawca części ponieważ niema papierów ale jakimś sposobem może by go tak uratować aby jeździł legalnie.

Co tzn. nie ma papierów, jak zgubione to można wyrobić duplikat, jak kradziony to już gorzej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 03, 2019, 14:44:28 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Sprawa wygląda tak pierwszy właściciel od którego kupiłem bo jakieś 9lat temu jak mówił spisał z kimś umowę KS i tamten zabrał papiery nawet tablic rejestracyjnych niebral. Zrobilo mi się jakoś dziwnie szkoda tego egzemplarza jak zobaczyłem że jest zdrowy w stali od 1 do 6 daje mu 4 za blacharke i że odpalił bez problemu po roku podobno nieodpalania i zjechał z lawety.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 03, 2019, 16:00:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli co, przez 9 lat jeździł bez papierów i tablic?

Ja bym się próbował dowiedzieć jak by wyglądała sprawa od strony zgubienia dokumentów i tablic. Zakładam że Ty umowę KS spisałeś, tak czy tak musisz to zgłosić do podatkowego, a ten od którego kupiłeś, zgłosić zbycie pojazdu.
Przecież zdarzają się zarówno przypadki zgubienia dokumentów jak i kradzieży tablic, istnieje możliwość żeby wyrobić ponownie jedne i drugie. Idź do WK, powiedz że nabyłeś samochód ale poprzedni właściciel nie wydał Ci rzeczonych rzeczy i co w tej sytuacji zrobić. Chyba nawet powinieneś to zrobić, bo nie byłoby dobrze gdyby auto na numerach identyfikujących samochód który kupiłeś, zaczął kraść po kraju setki litrów paliwa.

W każdym wypadku żeby odzyskać lub odtworzyć dowód, będziesz potrzebowował się udać do WK gdzie ostatnio był rejestrowany. Legalnie zezłomować też go nie możesz.
Może Cię czekać wycieczka do sądu żeby zasądzili nabycie praw majątkowych.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 16:08:17 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 03, 2019, 16:22:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
czyli kupiles czyjs samochod od posrednika - czyli tak jakby krdziony byl,
nie wiadomo, czy nie jest juz gdzies zarejestrowany na kogos innego, wiec nie radze ruszac goowna wizyta w WK, bo moze zaczac smierdziec,
nawet legalnie nie mozesz sie go pozbyc, wiec oficjalnie przechowujesz go dla ostatniego wlasciciela,
sprawdz czy jest ubezpieczony - jezeli tak, to mozesz nim jezdzic  <lol2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 03, 2019, 17:20:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czyli co, przez 9 lat jeździł bez papierów i tablic?
Jak dobrze zrozumiałem przez 9 lat nie jeździł, bo papiery kupił kto inny i np. jeżdżą w składaku takim jak ostatnio omawiany w temacie "aukcje".

Śmierdząca sprawa. Nie ma się co rozczulać ładnym stanem. Tylko jak najszybciej rozebrać, VIN zutylizować, budę pociąć, odesłać na złom i udawać, że auto nigdy nie istniało.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 17:22:14 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 03, 2019, 18:05:22 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozbierać szkoda - mnie też by było żal rozbierać poloneza, który z technicznego punktu widzenia jeszcze sporo by pojeździł, tym bardziej, że z dobrym polonezem nigdy nie miałem żadnej styczności. Niestety, czarny scenariusz dla rzeczonego egzemplarza jest raczej nieunikniony. Jeżeli rejestracja, to chyba tylko na żółte za kilka lat, więc lepiej porozkręcać na graty i mieć spokój. Co do szkieletu - cięcie zdrowej polonezowskiej budy w dzisiejszych czasach zakrawa już na świętokradztwo. O ile tylko jest odpowiednie miejsce do przechowywania takowej, warto chyba jednak ją zachować. Kilka lat temu za 700 zł jeden gość znany w środowisku klasyków polskiej motoryzacji odkupił ze złomu goły szkielet poloneza caro.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 03, 2019, 22:00:05 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
nooo dokładnie niestety egzemplarz zostanie rozebrany i rozsprzedany na części czyli po to po co go kupiłem :/
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 04, 2019, 09:39:09 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No cóż, trudno, taka kolej rzeczy.
Tak nawiasem, szanuję przynajmniej za ideowe podejście do poloneziarstwa, bo rozbieraczy i chlastaczy jest na pęczki, ale ratowanie mało kto w ogóle rozważa, nawet jeśli ma do tego szeroko pojęte warunki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 04, 2019, 18:35:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Na dzisiejszy ogień poszedł lublin. Biegi nie wchodzą, linka cała, łapy nie dam rady wyjąć, a olej spuszczony ze skrzynki po kilku tys. km znowu ma metaliczny odcień. Ponadto udało mi się zdjąć drążek zmiany biegów. Przydał się do tego przyrząd, który zakupiłem kilka lat temu do Trupka, by wymontować rozwalony przegub wahacza. Wówczas narzędzie pękło już przy pierwszej próbie (robotę udało mi się wtedy wykonać dużym młotkiem oraz palnikiem na propan-butan), więc pospawałem i leżało bezczynnie aż do dziś.