Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202305 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #480 dnia: Kwiecień 02, 2019, 11:50:35 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
udało mi się wymienić wskaźnik bez zrywania plomby z linki prędkościomierza
Nie wiem, czy z zegarkiem byłoby równie łatwo, a raczej jest do wymiany, jeśli ma dobrze działać. Tryby chyba mu się posypały, bo czasami się przycina i zawiesza. Ja mam mery.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #481 dnia: Kwiecień 02, 2019, 12:09:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Plomba jest tylko na prędkościomierzu, więc reszta wskaźników jak najbardziej da się wymienić bez odłączania linki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #482 dnia: Kwiecień 02, 2019, 21:56:38 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Qwa jak macie coś do siebie to piszcie na PW. Najpierw narzekacie że to forum to szambo a potem obrzucacie się publicznie gównem... zdecydujcie się. O jakości tego forum decyduje każdy piszący. Jak komuś nie pasuje to niech zrobi w tył zwrot jak grej... i po temacie.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #483 dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:14:07 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Qwa jak macie coś do siebie to piszcie na PW. Najpierw narzekacie że to forum to szambo a potem obrzucacie się publicznie gównem... zdecydujcie się. O jakości tego forum decyduje każdy piszący. Jak komuś nie pasuje to niech zrobi w tył zwrot jak grej... i po temacie.

hmmm wywalą  stąd jednego prowokatora za którego dostaję się bana niesłusznie ( bo wieje prawdą) to może będzie to płynnie działać.
ps. nudzące jest czytanie jego wypocin  głupio-mądrości w każdej dziedzinie  życia  i narzekanie że coś podrożało tyle i tyle.
A w temacie kupiłem sobie nowy oryginalny bak do Gsi.
Nawet nie przypuszczałem że dorwę coś takiego u siebie w okolicy.



FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #484 dnia: Kwiecień 03, 2019, 01:13:00 am »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
To uczucie, gdy masz więcej aut na placu niż przyjeżdża na spoty  <cwaniak2>
Dzięki daniel22 Trojan za dzisiaj

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #485 dnia: Kwiecień 03, 2019, 01:25:28 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Spoko, fajnie było znowu pojeździć na borkiem wąskim zawiasie  :] Choćby żeby sobie przypomnieć, jakim błogosławieństwem jest mniejszy promień skrętu i trzymanie szerokiego zawieszenia na drodze. Ale kanapowce są wygodniejsze, niż nowsze taborety, przynajmniej na krótkie trasy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 03, 2019, 02:02:15 am »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Potwierdzam, kanapowce są wygodniejsze w mieście, niestety nie miałem jeszcze okazji sprawdzić w dłuższej trasie, ale na taboretach, po których wszyscy tu jadą, nie było po prawdzie aż tak źle i 500km szło zrobić bez większego bólu dupy, w dosłownym znaczeniu. Ja tak naprawdę po przesiadce nie odczuwam większych różnic w jeździe wąskim i szerokim Polonezem, ale może brak mi na tę chwilę bezpośredniego porównania.

Co do tematu, w końcu wymieniłem płyn chłodniczy i dolny wąż, bo tego wymagał. Mokra robota, której nie lubię, o dziwo nie było dużo syfu w układzie. Miałem problem z rozruchem po dłuższym postoju - prawdopodobnie zawory w pompie paliwa - przyszła nowa pompa to jak na złość zaczął odpalać, ale pewnie krótkotrwała poprawa i niebawem sytuacja się powtórzy, wtedy wymienię.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2019, 02:05:24 am wysłana przez JanekEG »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 03, 2019, 02:09:21 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mniejszy promień skrętu i trzymanie szerokiego zawieszenia na drodze
promien zawracania jest praktycznie taki sam, teoretycznie jest 20cm roznicy w wersjach bez wspomy dzieki przelozeniu zaciskow hamulcowych, ale roznicy w ogole nie czuc na drodze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #488 dnia: Kwiecień 03, 2019, 11:45:11 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj przyszła przesyłka z dekielkami. Jak wrócę w Piątek do domu  będe sprawdzał czy wszystko pasuje
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2019, 11:46:50 am wysłana przez Czaroo#1879 »
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #489 dnia: Kwiecień 03, 2019, 19:13:52 pm »

Offline fenek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6GSI
Misja regeneracji mostu zakończona niepowodzeniem. Co prawda zupełnie udało się wyeliminować wycie mostu natomiast pojawił się dziwny przydźwięk w postaci głośniego buczenia oraz przy odejmowaniu i dodawaniu gazu czuć zazębianie się mostu  <blee>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #490 dnia: Kwiecień 03, 2019, 19:46:07 pm »

Offline Przemooo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 173
    • Caro 1,6 gle 1995
Qwa jak macie coś do siebie to piszcie na PW. Najpierw narzekacie że to forum to szambo a potem obrzucacie się publicznie gównem... zdecydujcie się. O jakości tego forum decyduje każdy piszący. Jak komuś nie pasuje to niech zrobi w tył zwrot jak grej... i po temacie.

LUBIE TO !
jest Caro 1.6 GLE 1995
było Caro 1,8 16v 1996

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #491 dnia: Kwiecień 03, 2019, 19:53:42 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Robiłeś zgodnie z instrukcją z książki?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 03, 2019, 20:30:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co prawda zupełnie udało się wyeliminować wycie mostu natomiast pojawił się dziwny przydźwięk w postaci głośniego buczenia oraz przy odejmowaniu i dodawaniu gazu czuć zazębianie się mostu
to zes ostro spartolil, wycia nie slychac,bo zaglusza je buczenie ;p
ustawiles za duzy luz miedzyzebny, skoro czujesz/slyszysz stukniecia przy zmianie kierunku obciazenia,

co ciekawe mialem w DFie takiego jugola, ktory nie wyl i nie buczal mimo,ze mial duzy luz jalowy (kat obrotu na walku) - czyli tez musial miec duzy luz miedzyzebny,
ale jugole generalnie nie wyja
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:17:12 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A satelity i swożeń. Na nich może być luz. U mnie wyje buczy i wibruje. Jak znajdę czas i siły to wymienię na inną "kinder fso niespodziankę"
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:19:57 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Nowe kapcie zastąpiły stare, choć jeszcze nie zajechane Dębice Frigo. Swoją drogą nie wiem który to już raz gdy kupuję auto z ogumieniem mającym lat naście. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że guma z czasem degraduje. Więcej, wystawiłem w ogłoszeniu za darmo komplet równie leciwych Kormoranów i jutro rano ktoś po to przyjedzie. Ważne, że nie będą zalegały w garażu.

Zdecydowałem się na całoroczne, na śniegu auta nie używam, ale czasem zdarza się wyjechać w niższych temperaturach, więc uznałem to za rozsądny wybór. W naszym rozmiarze niestety opon całorocznych jest niewiele, cenowo też nie za wesoło. Póki co za wcześnie na jakieś wrażenia, na pewno jest trochę ciszej niż na zimówkach.



Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:25:47 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Dziś zregenerowałem wał. Końcowy krzyżak made in france z kalamitką. Środkowy był ok ale musiałem zmienić podporę. Na szczęście udało się go wymontować i zamontować ze świeżą porcją smaru. Sama podpora to stara dobra guma z nowym japońskim łożyskiem. Ciekawe co będzie jak to zampnuję spowrotem na auto...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:45:55 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Nowe kapcie zastąpiły stare, choć jeszcze nie zajechane Dębice Frigo. Swoją drogą nie wiem który to już raz gdy kupuję auto z ogumieniem mającym lat naście. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że guma z czasem degraduje. Więcej, wystawiłem w ogłoszeniu za darmo komplet równie leciwych Kormoranów i jutro rano ktoś po to przyjedzie. Ważne, że nie będą zalegały w garażu.

Zdecydowałem się na całoroczne, na śniegu auta nie używam, ale czasem zdarza się wyjechać w niższych temperaturach, więc uznałem to za rozsądny wybór. W naszym rozmiarze niestety opon całorocznych jest niewiele, cenowo też nie za wesoło. Póki co za wcześnie na jakieś wrażenia, na pewno jest trochę ciszej niż na zimówkach.




Czekam na wrażenia z letniej jak i zimowej jazdy. Też chciałbym zarzucić komplet nowych kapci całorocznych na wąszczaka i te vredesteiny to jedyna w miarę markowa opona całoroczna w polonezowym rozmiarze. Mało jeżdżę zimą, ale były 2 tygodnie akurat ze śniegiem kiedy musiałem używać tego samochodu i na letnich nie byłoby ciekawie. Ile dałeś za komplet?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:53:29 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Nowe kapcie zastąpiły stare, choć jeszcze nie zajechane Dębice Frigo. Swoją drogą nie wiem który to już raz gdy kupuję auto z ogumieniem mającym lat naście. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy, że guma z czasem degraduje. Więcej, wystawiłem w ogłoszeniu za darmo komplet równie leciwych Kormoranów i jutro rano ktoś po to przyjedzie. Ważne, że nie będą zalegały w garażu.

Zdecydowałem się na całoroczne, na śniegu auta nie używam, ale czasem zdarza się wyjechać w niższych temperaturach, więc uznałem to za rozsądny wybór. W naszym rozmiarze niestety opon całorocznych jest niewiele, cenowo też nie za wesoło. Póki co za wcześnie na jakieś wrażenia, na pewno jest trochę ciszej niż na zimówkach.




Czekam na wrażenia z letniej jak i zimowej jazdy. Też chciałbym zarzucić komplet nowych kapci całorocznych na wąszczaka i te vredesteiny to jedyna w miarę markowa opona całoroczna w polonezowym rozmiarze. Mało jeżdżę zimą, ale były 2 tygodnie akurat ze śniegiem kiedy musiałem używać tego samochodu i na letnich nie byłoby ciekawie. Ile dałeś za komplet?
Niestety okrągły tysiąc w najpopularniejszym sklepie internetowym, ale jak patrzyłem ceny wahają się plus minus kilka złotych w zależności od sklepu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:02:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W naszym rozmiarze niestety opon całorocznych jest niewiele, cenowo też nie za wesoło.
ogolnie jest kiepski wybor opon 185/70/13 ,tylko chinczyki trzymaja jeszcze jakis przyzwoity poziom cenowy,
te Vredestein'y to zapewne dobre opony, ale dokonales zlego wyboru, bo kosztuja 250pln/szt - taniej mialbys Debice Navigator2  185/65/14 i komplet felg od trucka nawet gdybys oddal je do piaskowania i pomalowal,
a na 14" zdecydowanie lepiej auto sie prowadzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 03, 2019, 22:07:53 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
W naszym rozmiarze niestety opon całorocznych jest niewiele, cenowo też nie za wesoło.
ogolnie jest kiepski wybor opon 185/70/13 ,tylko chinczyki trzymaja jeszcze jakis przyzwoity poziom cenowy,
te Vredestein'y to zapewne dobre opony, ale dokonales zlego wyboru, bo kosztuja 250pln/szt - taniej mialbys Debice Navigator2  185/65/14 i komplet felg od trucka nawet gdybys oddal je do piaskowania i pomalowal,
a na 14" zdecydowanie lepiej auto sie prowadzi

Docelowo (czyt. kiedyś tam w przypływie gotówki) do auta mają trafić dedykowane szprychowe OZ'y, więc siłą rzeczy pozostałem przy 13stkach.