Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202351 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #780 dnia: Maj 28, 2019, 22:31:57 pm »

Online diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Brodnica może być nieosiągalna ;)
https://www.youtube.com/watch?v=0ep7OAoeA7A
Polmo Ostrów najlepsze z tego co widziałem
Marix dno
EDEX po za tolerancją (dłuższy o 2-3cm)
W Polmo jest zazwyczaj źle wspawany wieszak boczny i za długie wąsy wieszaka obok tylnego pasa.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #781 dnia: Maj 29, 2019, 12:02:29 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
w nawianiu do sprawy blend do poloneza A+, dostałem dziś telefon, niestety matryc nie ma , zostały  zutylizowane, pozostała jedynie dokumentacja techniczna, Odtworzenie ich jest nieekonomiczne,  temat jest  nieosiągalny.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #782 dnia: Maj 29, 2019, 12:14:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
w nawianiu do sprawy blend do poloneza A+, dostałem dziś telefon, niestety matryc nie ma , zostały  zutylizowane, pozostała jedynie dokumentacja techniczna, Odtworzenie ich jest nieekonomiczne,  temat jest  nieosiągalny.

Czyli 100 procent Polski w Polsce, typowe podejście każdej krajowej fabryki :D

Ostatnio kolega był w Lin-Mocie po linki sprzęgła. Oprócz tego, że na miejscu potraktowała go po chamsku wredna, stara baba, rzucając od progu, że linek do poloneza NIE MA i generalnie won, bo psem poszczuje, a za chwilę przyszedł pracownik z linkami w rękach (na złość babie), odparł, że linek do poloneza jest tylko kilka, i już ich nie będą więcej produkować, mimo, że jest zapotrzebowanie, bo ostatnio dużo osób po nie przyjeżdża. 
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 12:26:05 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #783 dnia: Maj 29, 2019, 12:19:50 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Ciekaw jestem jaki był koszt magazynowania tej matrycy na przestrzeni lat. Podejrzewam, że po takim czasie przy zamówieniu zbiorowym stąd + zaoferowaniu tego w normalnej produkcji wszystkie te lata by im się zwróciły natychmiast i zaczęły generować jakieś zyski bardzo, bardzo szybko. Szczególnie, że Heko nie liczy wcale dużo za swoje wybory, a alternatywy nie ma żadnej - jeśli ktoś chce poprawić wygląd Atu to kupi nową, nie zniszczoną blendę.

W temacie: Zacząłem przygotowywać skórę na kierownicy do odnowy. Wczoraj cały wieczór spędziłem na odtłuszczaniu, później będę kontynuować temat i zapewne przyszlifuje ją delikatnie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #784 dnia: Maj 29, 2019, 15:10:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
koszt magazynowania takiej formy jest praktycznie zerowy, bo to nie jest zestaw tlocznikow do blach, ktory zajmuje duze pomieszczenie,
taka forme do cisnienowego odlewania plastiku mogliby polozyc nawet w pomieszczeniu socjalnym i zrobic z niej ławeczkę lub stolik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #785 dnia: Maj 29, 2019, 21:18:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Wymieniłem olej w moście i zamówiłem tłumik końcowy z uszczelkami, zobaczymy, o ile ciszej będzie  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #786 dnia: Maj 29, 2019, 21:27:14 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pany czy wydech końcowy Polmostrów obleci jakościowo?

Zależy jaki się trafi u mnie fabrycznie miał krzywo wspawana rurę która idzie za most i póki nie miałem orciari było spoko jak chciałem przyspawać końcówkę do wydechu wyszły schody :E i wymieniam na inną używkę fabryczną która miała mały przebieg z tego względu .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #787 dnia: Maj 29, 2019, 21:33:43 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Zobaczymy, jak przyjdzie ;P

Zostanie jeszcze kwestia wibracji od wału, szarpnę się na oba krzyżaki, podporę i dopiero wyważanie na aucie.A i jeszcze wymienię łącznik elastyczny przy skrzyni, bo popękany jest.Właśnie-brać jakiejś konkretnej firmy, czy tani tez się sprawdzi?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 29, 2019, 21:41:36 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie sprawdzi się, u mnie wytrzymał zawrotne 2000km. Bierz łącznik od łady, fabryczny.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #789 dnia: Maj 29, 2019, 21:44:03 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
U mnie chyba tez krzyżaki do wymiany bo oprócz huku przy danej prędkości, podczas toczenia się powoli słychać z tyłu cykliczne delikatne łomotanie.

A propos, blendy Atu+, ciekawi mnie dlaczego FSO zdecydowało się na inny model blendy niż ta w Caro +... W liftbacku nie ma problemu blaknięcia czy odpadania farby. W Caro + też jest malowana ta blenda na szaro czerwony, czy po prostu te szkło jest w tych kolorach ?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #790 dnia: Maj 29, 2019, 21:44:45 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
z racji że na jakąkolwiek blende w dobrym stanie nie ma co liczyć .postanowiłem zregenerować swoja wyszyło to tak, na litery nie patrzeć bo to śmietnik.

Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #791 dnia: Maj 29, 2019, 21:57:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A propos, blendy Atu+, ciekawi mnie dlaczego FSO zdecydowało się na inny model blendy niż ta w Caro +... W liftbacku nie ma problemu blaknięcia czy odpadania farby. W Caro + też jest malowana ta blenda na szaro czerwony, czy po prostu te szkło jest w tych kolorach ?
w A+ to jeden przezroczysty kawalek plastiku pomalowany od srodka,
w C+ jest to odlew analogiczny jak tylne lampy, czyli plastik bialy przezroczysty i czerwony przezroczysty, pod spodem komora pomalowana na srebrno - wiercisz otwory, wkladasz zarowki i masz lampe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #792 dnia: Maj 29, 2019, 22:02:20 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
daniel urwał się po takim przebiegu czy coś? :)

Oryginał z Łady to idzie jakoś odróżnić na aukcji od podróbek?Czy tylko po tytule aukcji "oryginał"? :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 29, 2019, 22:23:08 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Aha, w taki sposób,nie spodziewałem się. W takim razie można wkomponować 3 światło stop, np pasek led, tylko trzeba odpowiednio dobrać miejsce, wtedy ma szanse ciekawie i estetycznie wyglądać  <mysli>

Cieniacz, musi być w fabrycznym opakowaniu, OEM. Łatwo poznasz, napis i znaczek Lada, niebieskawe pudełko. Mufta elastyczna ta to sie nazywa po rosyjsku.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #794 dnia: Maj 29, 2019, 22:27:11 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Co tej blendzie zrobiłeś? Też mam sfatygowaną.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #795 dnia: Maj 29, 2019, 23:36:11 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
daniel urwał się po takim przebiegu czy coś? :)

Oryginał z Łady to idzie jakoś odróżnić na aukcji od podróbek?Czy tylko po tytule aukcji "oryginał"? :P
To co jest na allegro jako opisane do lady i poloneza to szit najniższej jakości,na necie jest gdzieś sklep z czesciami do lady,poszukaj go w google bo mi się nie chce i tam sa oryginaly. Ewentualnie,jak znasz jakiegoś ukrainca to poproś,zeby przywiózł do polski takowy jak bedzie zjezdzał do domu. Ja tak załatwiłem dla siebie i znajomych łączniki z chevroleta nivy,oryginały po 60 zl :p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #796 dnia: Maj 29, 2019, 23:49:47 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Ciekaw jestem jaki był koszt magazynowania tej matrycy na przestrzeni lat. Podejrzewam, że po takim czasie przy zamówieniu zbiorowym stąd + zaoferowaniu tego w normalnej produkcji wszystkie te lata by im się zwróciły natychmiast i zaczęły generować jakieś zyski bardzo, bardzo szybko. Szczególnie, że Heko nie liczy wcale dużo za swoje wybory, a alternatywy nie ma żadnej - jeśli ktoś chce poprawić wygląd Atu to kupi nową, nie

O jakich zyskach mówisz ? 30 blend w skali roku ? Bo tyle obstawiam by ich schodziło. Widziałem tu już kilka zakupów grupowych na rzeczy za drobne pieniądze i za parę stówek. Wszyscy stękają, że chcą, a potem jest marudzenie, że jednak nie, że trzeba poczekać na kolejną wypłatę. Normalny zakład nie trzyma takiego bezproduktywnego mienia latami. Ja im się nie dziwię, że się pozbyli. Obserwowałem to na własne oczy w sporym zakładzie z długą historią i tu też nawet pozornie bezkosztowe rzeczy się utylizuje. To jest miejsce, to są ludzie, to jest ewidencjonowanie tego.  Jeśli coś leży na półce 10 lat i nie przyniosło ani grosza, to zdecydowanie lepiej to zutylizować niż trzymać. Przedsiębiorstwa służą do generowania zysków na bieżąco, a nie leżakowania gratów i czekania, aż nabiorą mocy dla polonezowych świrów.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #797 dnia: Maj 29, 2019, 23:51:52 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
załatwiłem dla siebie i znajomych łączniki z chevroleta nivy,oryginały po 60 zl
Z Chevroleta Nivy, czyli ten taki "kanciasty" trochę masywniejszy? Taki jak tu?
http://jakars.pl/przegub-elastyczny-walu-nt-wzmacniany-p-9474.html
Pasuje zamiast zwykłego z 2107 (taki sam jak fabryczny z PNa) p&p, czy były jakieś kombinacje?

A łączniki wału ori Ładowskie brałem od niwa77 z Allegro, to jest sklep z częściami od Łady gdzieś koło Przemyśla, inne części do Łady też jakars.pl
Ori przegub poza biało - szaro - niebieskim pudełkiem z napisem Łada, będzie miał też numer kończący się na BRT (Bałakowo Riezino Tiechnika, ori producent, obecnie pod marką Tadem). Podpory wału też robią  :P
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 23:54:14 pm wysłana przez Bonifacy »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #798 dnia: Maj 30, 2019, 01:33:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
O, i wkurwionego marudę Mariusza wpadającego od święta na petek tylko po to, aby ponarzekać uruchomiliście  <lol2> No patrz, jakoś szanujące się fabryki w Niemczech o dziwo mają dokumentację i po 30 latach potrafią uruchomić produkcję części. Czy to elektronika, czy samochody. U nas jest podejście "a weź to wypierpol", bo jako naród mamy w d... swoją historię, co widać po podejściu do architektury, motoryzacji, czy czegokolwiek.

CieniaczRider, rozpadł się na 3 kawałki. Co do oryginalności, Bonifacy wszystko wyjaśnił. Na pewno będzie lepszy od naszych podrób, miałem polfarmera w ręce, i wyglądał fatalnie a jest strasznie drogi, jak wszystko polfarmera. Ten mój "długodystansowiec" był jeszcze jakieś innej rzemieślniczej produkcji i guma była bardziej miękka, ale wytrzymałość jak widać...
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 01:37:54 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #799 dnia: Maj 30, 2019, 01:50:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Co tej blendzie zrobiłeś?
na moje oko to wyglada na oklejona z wierzchu okleiną odblaskową (taka jak znaki drogowe)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.