Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202309 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #980 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:01:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No ja powróciłem do motóra wierząc, że jakość części jest lepsza i remonty będą łatwiejsze, niż kiedy ostatnio jeździłem, czyli kilka lat temu. Owszem, pojawiły się niektóre dobre części, jak np. tulejki z brązu, jak fabryczne, zamiast mosiężnych wycierających się po kilkuset kilometrach, dobre anodowane tłoki z lepszego materiału niż fabryka. Ale reszta dalej jest fatalnej jakości (włącznie z wałami duells) i tak samo jak 5 lat temu trzeba szukać oryginałów. Różnica tylko jest taka, że wtedy silnik-niespodziankę kupowało się za 100-200zł, a teraz za S-01 po wiejskich remontach w stanie "gruz" trzeba dać 400-500zł. A będzie tylko gorzej, bo części nie przybywa.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #981 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:31:54 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Marzy mi się motocykl, i coraz części chodzi mi po głowie. Ale między innymi jakość zamienników, a także awaryjność sprawiają, że akurat w przypadku jednośladu nawet nie patrzę na rodzimą produkcję...
No to każdego demoluda odpuść,chociaż w przypadku simsona i MZ poprawiło się bardzo dużo w stosunku do tego jakie gówno było oferowane jeszcze 4-5 lat temu

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #982 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:33:42 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Składam 125p wał,most skrzynia, silnik=trup mechaniczny ale 91r i L-47 i raptem tylko 40.000km przebiegu z plombami.
Jak można było zajeździć przy takim przebiegu.
Ale blacha ideał tylko spolerować i konserwować:).
Osobiście polecam do kat. B Suzuki GN125.
Osiągi lepsze jak wsk i dostępność części mnoga, wdzięczny motor i fajnie się jeździ.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #983 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:45:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
MZ faktycznie czytałem, że części są znacznie lepszej jakości i da się tym jeździć. Żeby jeszcze nie były tak strasznie brzydkie, to bym kupił, ale wizualnie mnie odpychają. Niemcy mieli dobre podejście do mechaniki, ale designerów chyba brali z łapanki na ulicy :jezyk2:

Co do motorów, jakby silnik wieśkowy jakoś strasznie mnie wkurzył i rozpadał się na trasie, wolałbym do tego motoru wstawić jakiś bardziej niezawodny, ale koniecznie dwusuwowy silnik, nowszy konstrukcyjnie, bo dziadostwem fabrycznego (choćby jakości wykonania karterów) jestem już zmęczony. Pytanie, co by siadło w tej ramie.

Mruk, zajeździć ten silnik bardzo łatwo i wcale mnie to nie dziwi. 2 lata temu w Stegnie jechałem dużym fiatem na taksówce. Była tam jakaś mega promocja, 3zł/kurs w dowolne miejsce w mieście. Fiat był jak nowy, właśnie kilkadziesiąt kkm przejechane od nowości. Właściciel całkiem fajny gość, ale jeździł okrutnie. Zmiana biegów przy 1500-2000 obrotów. Aż czuć było, jak ten silnik się trzęsie. Do tego zawory rąbały, ale to był najmniejszy problem, bo wibracje budy i szarpanie silnika przy takich obrotach najbardziej potęgowały wrażenia z jazdy. Przy takim traktowaniu, dodając oleje mineralne, przebieg kilkadziesiąt kkm do remontu to nic dziwnego. Współczesne auto benzynowe też by się poddało po jakimś czasie. Poczekajmy, aż będzie wysyp silników do remontu w prawie nowych samochodach po eco-drajverach szkolonych według nowych, kretyńskich zasad na kursach prawa jazdy.

Ej, nawet kolor się zgadza, rocznik chyba też. To czasem nie to auto wypluło panewy?  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2019, 11:55:28 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #984 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:20:17 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ej, nawet kolor się zgadza, rocznik chyba też. To czasem nie to auto wypluło panewy? 

Hmmmm ja kupiłem go w kwietniu 10km od mojego miejsca zamieszkania.
Co do wsk 125 jest u mnie od nowości moja rówieśnica 84 rok z kwadratową lampa tył oraz bocznymi odblaskami kwadratowymi.
w 2017roku ojciec zrobił jej szlif ogólnie generalkę.
Szczerze gorzej chodziła na współczesnych częściach niż przed remontem.
Dosłownie plastelina.
Mz to inna kultura wykonania, miałem w simsona s51enduro po przesiadce z komara na niego to tak jak bym przesiadł się z malucha na mercedesa.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #985 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:23:16 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Współczesne auto benzynowe też by się poddało po jakimś czasie. Poczekajmy, aż będzie wysyp silników do remontu w prawie nowych samochodach po eco-drajverach szkolonych według nowych, kretyńskich zasad na kursach prawa jazdy.
Mam Octavię II 1.4TSI z 6-biegową skrzynią. Biegi zmienia się przy max 2000obrotów. Jedziesz np 70km/h na 6 biegu i masz chyba z 1400obrotow. Nic sie nie trzęsie, silnik pracuje cichutko. Zbiornik paliwa ma 55litow i nie jest wielkim wyczynem przejechać na zbiorniku 1000km. Świat poszedl jednak trochę do przedu w tej kwestii.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #986 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:45:06 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Współczesne auto benzynowe też by się poddało po jakimś czasie. Poczekajmy, aż będzie wysyp silników do remontu w prawie nowych samochodach po eco-drajverach szkolonych według nowych, kretyńskich zasad na kursach prawa jazdy.
Mam Octavię II 1.4TSI z 6-biegową skrzynią. Biegi zmienia się przy max 2000obrotów. Jedziesz np 70km/h na 6 biegu i masz chyba z 1400obrotow. Nic sie nie trzęsie, silnik pracuje cichutko. Zbiornik paliwa ma 55litow i nie jest wielkim wyczynem przejechać na zbiorniku 1000km. Świat poszedl jednak trochę do przedu w tej kwestii.


No zobaczymy kiedy strzeli łańcuszek hahahahahah
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #987 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:47:06 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Współczesne auto benzynowe też by się poddało po jakimś czasie. Poczekajmy, aż będzie wysyp silników do remontu w prawie nowych samochodach po eco-drajverach szkolonych według nowych, kretyńskich zasad na kursach prawa jazdy.
Mam Octavię II 1.4TSI z 6-biegową skrzynią. Biegi zmienia się przy max 2000obrotów. Jedziesz np 70km/h na 6 biegu i masz chyba z 1400obrotow. Nic sie nie trzęsie, silnik pracuje cichutko. Zbiornik paliwa ma 55litow i nie jest wielkim wyczynem przejechać na zbiorniku 1000km. Świat poszedl jednak trochę do przedu w tej kwestii.


No zobaczymy kiedy strzeli łańcuszek hahahahahah


Dokładnie, chyba, że pierwszy umrze dół.  :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #988 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:55:32 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Mocarny sprzęt. 750i F01 po programie na 850Nm też zmienia biegi przy 2000 na D i trybie Comfort. 🤣
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #989 dnia: Czerwiec 20, 2019, 12:56:34 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Właściciel całkiem fajny gość, ale jeździł okrutnie. Zmiana biegów przy 1500-2000 obrotów. Aż czuć było, jak ten silnik się trzęsie. Do tego zawory rąbały, ale to był najmniejszy problem, bo wibracje budy i szarpanie silnika przy takich obrotach najbardziej potęgowały wrażenia z jazdy. Przy takim traktowaniu, dodając oleje mineralne
Daniel,jak bedziesz kiedyś w naszych okolicach to będziesz miał okazje posłuchac i zobaczyć jak miękko i cichutko chodzi gsi,po takim traktowaniu i przebiegu 240 tys,160 łapie na zawołanie,a objechać go ma problem mój rover :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #990 dnia: Czerwiec 20, 2019, 13:21:49 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Cytat: mruk1313 w Dzisiaj o 12:45:06

    Cytat: Tales w Dzisiaj o 12:23:16

        Cytat: daniel22 w Dzisiaj o 11:45:54

            Współczesne auto benzynowe też by się poddało po jakimś czasie. Poczekajmy, aż będzie wysyp silników do remontu w prawie nowych samochodach po eco-drajverach szkolonych według nowych, kretyńskich zasad na kursach prawa jazdy.

        Mam Octavię II 1.4TSI z 6-biegową skrzynią. Biegi zmienia się przy max 2000obrotów. Jedziesz np 70km/h na 6 biegu i masz chyba z 1400obrotow. Nic sie nie trzęsie, silnik pracuje cichutko. Zbiornik paliwa ma 55litow i nie jest wielkim wyczynem przejechać na zbiorniku 1000km. Świat poszedl jednak trochę do przedu w tej kwestii.


    No zobaczymy kiedy strzeli łańcuszek hahahahahah


Dokładnie, chyba, że pierwszy umrze dół.  :P
Rozrząd wymieniony. Auto serwisuje w ASO. Dają dwa lata gwarancji.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #991 dnia: Czerwiec 20, 2019, 13:49:35 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Właściciel całkiem fajny gość, ale jeździł okrutnie. Zmiana biegów przy 1500-2000 obrotów. Aż czuć było, jak ten silnik się trzęsie. Do tego zawory rąbały, ale to był najmniejszy problem, bo wibracje budy i szarpanie silnika przy takich obrotach najbardziej potęgowały wrażenia z jazdy. Przy takim traktowaniu, dodając oleje mineralne
Daniel,jak bedziesz kiedyś w naszych okolicach to będziesz miał okazje posłuchac i zobaczyć jak miękko i cichutko chodzi gsi,po takim traktowaniu i przebiegu 240 tys,160 łapie na zawołanie,a objechać go ma problem mój rover :)

No to aż dziwne, chętnie zobaczę, ale prędzej obrotomierz zaniża, niż faktycznie są takie obroty. Jedno pytanie: jaki jest sens tak jeździć? Ten wóz wtedy więcej pali i w ogóle nie idzie. Jazda nie jest komfortowa. W jakim celu? <mysli>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #992 dnia: Czerwiec 20, 2019, 14:01:52 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
No ja powróciłem do motóra wierząc, że jakość części jest lepsza i remonty będą łatwiejsze, niż kiedy ostatnio jeździłem, czyli kilka lat temu. Owszem, pojawiły się niektóre dobre części, jak np. tulejki z brązu, jak fabryczne, zamiast mosiężnych wycierających się po kilkuset kilometrach, dobre anodowane tłoki z lepszego materiału niż fabryka. Ale reszta dalej jest fatalnej jakości (włącznie z wałami duells) i tak samo jak 5 lat temu trzeba szukać oryginałów. Różnica tylko jest taka, że wtedy silnik-niespodziankę kupowało się za 100-200zł, a teraz za S-01 po wiejskich remontach w stanie "gruz" trzeba dać 400-500zł. A będzie tylko gorzej, bo części nie przybywa.

Marzy mi się motocykl, i coraz części chodzi mi po głowie. Ale między innymi jakość zamienników, a także awaryjność sprawiają, że akurat w przypadku jednośladu nawet nie patrzę na rodzimą produkcję...
No to każdego demoluda odpuść,chociaż w przypadku simsona i MZ poprawiło się bardzo dużo w stosunku do tego jakie gówno było oferowane jeszcze 4-5 lat temu

Kolega, doświadczony motocyklista powiedział mi, że jeśli chce jeździć na motocyklu a nie go non stop naprawiać to tylko japońskie motocykle. Podoba mi się Honda CB 750K
https://www.olx.pl/oferta/honda-cb-750k-klasyk-1979-CID5-IDzcXVp.html#d67ef3aeb5
Moim zdaniem bardzo ładny i dobry motocykl. Gdybym już miał brać coś ,,wschodniego" z naszych klimatów to najbardziej mnie ciągnie do rusków np Iż Planeta.

Składam 125p wał,most skrzynia, silnik=trup mechaniczny ale 91r i L-47 i raptem tylko 40.000km przebiegu z plombami.
Jak można było zajeździć przy takim przebiegu.
Pewnie jazda regularnie poniżej 2000 obrotów + olej mineralny zmieniany co kilka lat  ;-|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #993 dnia: Czerwiec 20, 2019, 19:32:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w koncu wyciagnalem tego dziada z komory i moge zrzucac glowice,
mam szybkie pytanko do rowerkowcow, bo nie pamietam : sruba kola pasowego na wale ma prawy czy lewy gwint ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #994 dnia: Czerwiec 20, 2019, 19:38:23 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
No to aż dziwne, chętnie zobaczę, ale prędzej obrotomierz zaniża, niż faktycznie są takie obroty. Jedno pytanie: jaki jest sens tak jeździć? Ten wóz wtedy więcej pali i w ogóle nie idzie. Jazda nie jest komfortowa. W jakim celu?
No to to już jest pytanie do prlowskiej szkoły drajverów   :P Przy jeżdzeniu na piątym biegu przy 50-60 km/h,to raczej niema opcji żeby obrotomierz zaniżał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #995 dnia: Czerwiec 20, 2019, 20:56:29 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
sruba kola pasowego na wale ma prawy czy lewy gwint ?
Prawy.
A co Ty za rovera masz?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #996 dnia: Czerwiec 20, 2019, 21:05:26 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
sruba kola pasowego na wale ma prawy czy lewy gwint ?
Prawy.
A co Ty za rovera masz?

wigry3, ewentualnie jubilata
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #997 dnia: Czerwiec 20, 2019, 21:47:17 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sruba kola pasowego na wale ma prawy czy lewy gwint ?
Prawy.
A co Ty za rovera masz?
niestety,
i w dodatku ulozonego w poprzek komory
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #998 dnia: Czerwiec 21, 2019, 15:22:26 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Autko przeszło przegląd bez zastrzeżeń. Na liczniku nieco ponad 57000km.

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #999 dnia: Czerwiec 21, 2019, 18:17:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przejechałem się do Rybnika, żeby zobaczyć bosza montowanego do Żiguli  ;>



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...