Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2080 dnia: Grudzień 17, 2019, 13:31:02 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
w 2000 roku to wszyscy chcieli białe blachy i 3 kartkowy dowód, bo czarne były "stare i niemodne"
Kilka lat temu przy wymianie dowodu zostawiłem czarne WHA za 200 zł dostając DB, bowiem zmieniłem miejsce zamieszkania bez przeprowadzania się... Po prostu miasto Wałbrzych oddzieliło się od powiatu wałbrzyskiego, stając się powiatem grodzkim, a więc samochód został zarejestrowany w innym wydziale komunikacji... Gdybym nie mieszkał w drugim największym mieście Dolnego Ślaska, tylko na prowincji, to blachy by zostały...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2081 dnia: Grudzień 17, 2019, 14:12:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hmm, ciekawa historia, ale folii na podłodze nie widzę  :-)
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-caro-stan-kolecjonerski-fabryczny-lakier-dok-od-nowosci-garazowany-ID6CFUBq.html?
Jak widzę w ogłoszeniu poloneza z Kielc, to od razu mam przed oczami te foliowane z wiadomej miejscowości. Trochę takie złe wrażenie zrobili. Ten w ogłoszeniu niby ładny.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2082 dnia: Grudzień 17, 2019, 15:13:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No właśnie. Jest napisane czytelnie i jasno. Trzeba zawiadomić starostę. :)

edit:

Hmm, ciekawa historia, ale folii na podłodze nie widzę  :-)
https://www.otomoto.pl/oferta/polonez-caro-stan-kolecjonerski-fabryczny-lakier-dok-od-nowosci-garazowany-ID6CFUBq.html?
Jak widzę w ogłoszeniu poloneza z Kielc, to od razu mam przed oczami te foliowane z wiadomej miejscowości. Trochę takie złe wrażenie zrobili. Ten w ogłoszeniu niby ładny.

O kurde, z tymi kołpaxami z borewicza to niemal jak: http://www.imcdb.org/i002967.jpg  <lol2>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 15:16:59 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2083 dnia: Grudzień 17, 2019, 15:14:03 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
w 2000 roku to wszyscy chcieli białe blachy i 3 kartkowy dowód, bo czarne były "stare i niemodne"
Tak, jak w 2006 polską flagę zaklejali eurobandem, a teraz robią dokładnie na odwrót.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2084 dnia: Grudzień 17, 2019, 15:21:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jedyne co wynika z tych zapisów to to, że nie mogą nałożyć kary za np.: spóźnioną wymianę zapełnionego dowodu, zbyt późne zgłoszenie zmian konstrukcyjnych etc. Projekt zmian to przewidywał, ale widać się z tego wycofali.
Jest jeszcze coś takiego, jak całkowite zignorowanie nakazu przerejestrowania zakupionego kiedyś pojazdu, czego w tym wszystkim zdajesz się nie brać pod uwagę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2085 dnia: Grudzień 17, 2019, 17:27:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jedyne co wynika z tych zapisów to to, że nie mogą nałożyć kary za np.: spóźnioną wymianę zapełnionego dowodu, zbyt późne zgłoszenie zmian konstrukcyjnych etc. Projekt zmian to przewidywał, ale widać się z tego wycofali.
Jest jeszcze coś takiego, jak całkowite zignorowanie nakazu przerejestrowania zakupionego kiedyś pojazdu, czego w tym wszystkim zdajesz się nie brać pod uwagę.
Można i tak, ale wtedy do gry może wejść OKRD i podjąć działania mające na celu zmuszenie Cię do odwiedzenia odpowiedniej instalacji, więc należy się zastanowić czy warto.
Trzeba zawiadomić starostę.
No to teraz pozostaje pytanie w jakiej formie masz to zrobić, bo stosowny formularz jest jednocześnie wnioskiem o rejestrację.
Ale zawsze możesz dać przykład, przetrzeć szlak i zanieść do odpowiedniego starostwa na dziennik podawczy notę z informacją, że dnia tego i tego nabyłeś pojazd marki, nr rej. nr VIN itd. Ciekawe co się wtedy stanie  <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2086 dnia: Grudzień 17, 2019, 19:13:38 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
Choć jestem zwolennikiem przerejestrowywania na siebie (bez względu na kolor tablic), to jest też taka sytuacja, w której - choćbym chciał - to nie mogę przerejestrować wozu, z uwagi na brak przeglądu (który jest przy rejestracji wymagany), auto do remontu generalnego. Zaniosłem takie zawiadomienie (w załączniku) do mojego WK, na jego kopii otrzymałem pieczątkę "wpłynęło" z datą. Z tego, co wiem, to powinno się jeszcze drugi egzemplarz wysłać do miejsca dotychczasowej rejestracji, co niedługo zrobię. W załącznikach do pisma ksero DR i umów.
Ma powstać też system informatyczny, który umożliwi zgłoszenie zakupu bez przerejestrowania (nie wiem, czy też to dotyczy aut z przeglądem, czy tylko takich do generalki bez PT od dawna), w założeniu miał być przed końcem roku, raczej będzie na początek przyszłego (info z WK).

Jakby ktoś chciał trochę zgłębić temat, to polecam, temat jest dobrze omówiony:
http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=24619&start=0
(warto poczytać, a pismo w załączniku to akurat nie jest to, o którym mowa w tym wątku, to co tu wrzuciłem jest mojego autorstwa)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2019, 19:53:41 pm wysłana przez Bonifacy »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2087 dnia: Grudzień 21, 2019, 19:10:51 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Polonezem wpadłem na spot :) Miło jest wsiąść ze skody znów do poloneza. Jednak jest to lepiej wykonany wóz (pomijając fakt, że w PN to, co mam w standardzie, czyli obrotomierz, halogeny, wycieraczkę tylnej szyby - tutaj są same zaślepki i wszystko trzeba domontowywać) ,szczególnie wykończenie wnętrza  :jezyk2: Skoda jest mała, zwinna, lekko się kręci kierownicą, ale czuć, że to taki trochę "wózek na zakupy" - karoseria jest czuła na każdy podmuch wiatru, no i to trzeszczenie plastików i ich spasowanie potrafi doprowadzić do szału... wczoraj napychałem gąbki gdzie się da w deskę, żeby trochę się uciszyła. Oprócz tego muszę się dobrać do nagrzewnicy, bo wlot powietrza jest tak zaprojektowany, że wciąga wszystkie liście, i wyjąłem ich garść z nawiewów, ale jakiś liść zablokował się o wentylator, i teraz piszczy podczas pracy, czuć, że coś mieli... mogli chociaż jakąś kratkę dorzucić  :P Poza tym wymieniłem marne przewody od alternatora na nowe, grube kable 35mm2, przewód od alternatora dodałem gruby 10mm2, i od razu ładowanie skoczyło z 13,3 na włączonych światłach na 14,0V... Alternator ma za duże koło pasowe - ładowanie na wolnych obrotach jest niższe, niż podczas jazdy. Podobnie jak w wypadku polonezowskich alternatorów ludzie wrzucają do nich koła pasowe z felicii/alternatory 70A. To samo z termostatem powietrza - blokuje się jak w polonezie na gorącym i trzeba go wydłubać i wyrzucić, żeby auto w ogóle zechciało kulturalnie jeździć.

Szacunek za gniazdo zapalniczki - no nie wymyśliłbym tego tak, żeby nie dało się zamontować standardowej zapalniczki. Czesi zrobili miejsce na swoją, nietypową, malutką... Więc osobne gniazdo trafiło pod deskę.

Odpaliłem też oryginalne, dwuzakresowe radio :). Czy miałby ktoś może gałeczki/przyciski? Chińczyk, ale fajne, z epoki - myślę, że sobie zostawię.



Dodałem też woltomierz, bo jakoś tak dziwnie bez niego. Po wyciągnięciu liści z deski, na nowym termostacie termotu ogrzewanie jest rewelacyjne, a silnik trzyma 88 stopni idealnie  <spoko> Tylko przy dystrybutorze chce się płakać. Nie zrozumiem się chyba nigdy z ludźmi, jeżdżącymi bez gazu...  <lol2> Mimowolnie zacząłem delikatnie naciskać pedał gazu, widząc, jak ta wskazówka po zatankowaniu za stówę szybko ucieka w dół (spalanie teraz po mieście, na krótkich dystansach wychodzi po regeneracji gaźnika jakieś 10L/100km) Zbyt wiele chyba nią nie pojeżdżę, ale już ktoś sobie ostrzy na nią zęby, także oby do wiosny. Gaz już wrzuci do niej prawdopodobnie nowy właściciel, lub właścicielka, zależnie od tego, komu się spodoba. W każdym razie - fajne auto na dupowóz, mając wielki garaż i jeszcze większy portfel kupiłbym sobie wersję 136LS do kolekcji.



Konserwacja za 10zł/puszka - zobaczymy jak się sprawdzi, jest gruba i tłusta warstwa - powinna dać radę.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2019, 19:16:55 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2088 dnia: Grudzień 21, 2019, 22:53:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Dziś mało nie dostałem zawału, bo przedwczoraj zmieniłem w kombi chłodnicę wody na nową - chińską, a dziś zauważyłem pod autem nowe plamy z płynu chłodzącego, na szczęście okazało się, że winny był przecięty opaską wąż od odpowietrzania układ, a nie nieszczelność samej chłodnicy, przy okazji wymiany chłodnicy wymieniłem także płyn w układzie, bo stary po dwóch latach wyglądał jak breja. Poza tym wykonałem kolejne podejście do przyklejania lusterka wstecznego, mam nadzieję że skutecznie.
W Clio wymieniłem cylinderek w tylnym kole. Uwielbiam speców, którzy przy hamulcach walą w opór smaru gdzie tylko się da, a po jakimś czasie wszystko trzeba czyścić bo robi się z tego coś co skutecznie uniemożliwia skuteczne działanie np. samoregulacji...
Chińczyk, ale fajne, z epoki - myślę, że sobie zostawię.
Hehe ojciec miał takie samo radio w 125p :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2019, 22:56:49 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2089 dnia: Grudzień 22, 2019, 06:35:10 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ech, też muszę fundnąć sobie jakieś radyjko z epoki. Tego, które było w pakiecie z Trupkiem, i zjarało się na moich oczach, nie udało się niestety zreanimować. Myślę, że po ogarnięciu foteli, całkiem przyjemnie będzie się w nim siedziało, chociaż sprawne radio stanowiłoby miłe dopełnienie całego obrazu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2090 dnia: Grudzień 22, 2019, 10:17:54 am »

Offline mak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Rover, Kant i dwa Yugo
Odpaliłem też oryginalne, dwuzakresowe radio . Czy miałby ktoś może gałeczki/przyciski? Chińczyk, ale fajne, z epoki - myślę, że sobie zostawię.

Toć to nasza polska Scolta GX200, ,rodukowana, a może jednak składana tylko w zakładach Telcza w Czaplinku :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2091 dnia: Grudzień 22, 2019, 10:59:38 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Cała historia zakładów Telcza jest w necie.
Ja miałem cyfrowe radio z Telekom Telcza , pracowałem na nie całe wakacje. Historia po 90 roku jest bardziej zawiła niż FSO, ale część zakładu udało się uratować.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2092 dnia: Grudzień 22, 2019, 11:29:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Człowiek się uczy całe życie... Myślałem, że to typowa China. Może nie będzie w takim razie problemem ze zdobyciem gałek, i trafi do poloneza :) Wygląda bardzo epokowo.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2093 dnia: Grudzień 22, 2019, 19:50:58 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Odpaliłem też oryginalne, dwuzakresowe radio . Czy miałby ktoś może gałeczki/przyciski? Chińczyk, ale fajne, z epoki - myślę, że sobie zostawię.

Znajomy miał takie fabrycznie w Caro wywaliłem je na złom bo to dziadostwo odbierało 2 fale na raz jakim cudem nie wiem ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2094 dnia: Grudzień 22, 2019, 20:06:09 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
W piątek przerejestrowałem Atu , a miałem tego nie robić bo maił to być samochód na chwilę , a jest już ze mną ponad trzy lata. Ale jest tego plus , w końcu nie jestem słoikiem ;)
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2095 dnia: Grudzień 26, 2019, 21:26:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Korzystając z przedświątecznego spokoju w pracy wziąłem na warsztat Atu, wymieniłem górne sworznie na zakupione niegdyś leżaki z miejscami na smarowniczki. Następnie zająłem się ustawieniem zbieżności. Przy okazji wyszło na jaw, że przyrządy na których ostatnim razem ustawiałem zbieżność chyba były do dupy (LaserGTO) - praktycznie nic się nie zgadzało z tym co nastawialiśmy...
Nastawy jakie przyjąłem to:
KWSZ po: 5*00'
Zbieżność połówkowa po: 0,25 mm
Pozostało jeszcze ustawić pochył koła, bo na lewym kole było ok. -0*20", a na prawym kole ok. -0*50' także jutro wezmę sobie z domu podkładki regulacyjne i jeśli będzie trochę czasu to coś pokombinuję, żeby było w miarę po równo. Pomimo sporej różnicy w pochyle koła Atu zaczęło prowadzić się na prawdę przyzwoicie zupełnie nie jak "typowy" polonez <ok>
Dziś natomiast poszukałem przyczyny zalewania podłogi pod nogami kierowcy, szukać długo nie trzeba było, do kabiny wlewało się ciurkiem przez przelotkę instalacji elektrycznej, także mam nadzieję, że udało się opanować sytuację.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2096 dnia: Grudzień 27, 2019, 17:27:55 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Odpaliłem też oryginalne, dwuzakresowe radio . Czy miałby ktoś może gałeczki/przyciski? Chińczyk, ale fajne, z epoki - myślę, że sobie zostawię.

Znajomy miał takie fabrycznie w Caro wywaliłem je na złom bo to dziadostwo odbierało 2 fale na raz jakim cudem nie wiem ...

Rozstrojona pośrednia na przykład. Ja swoje zestroiłem od nowa i nic takiego się nie dzieje, a mieszkam w pobliżu dwóch silnych nadajników i nawet lepsze tunery radiowe czasem mają problem, i odbierają na raz dwie stacje.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2097 dnia: Grudzień 28, 2019, 21:07:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Założyłem do kombi przegub elastyczny wału napędowego taki jak mam w Atu, czyli od Mercedesa. Miało się poprawić, a jest jeszcze gorzej niż było, tocząc się na jedynce czuć, że wał współpracuje ze skrzynią mimośrodowo, aż widać jak lewarek wędruje na boki. Zaczynam się zastanawiać czy w takim układzie przyczyna wibracji nadwozia nie leży w skrzyni biegów.
Znów odpadło mi lusterko wsteczne, czy może ktoś polecić jakiś sprawdzony klej lub zestaw, który przyklei to je***e lusterko raz a dobrze?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2019, 21:09:51 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2098 dnia: Grudzień 28, 2019, 21:43:48 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
przecież kamień na skrzyni o tym decyduje czy wał jest osiowo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #2099 dnia: Grudzień 28, 2019, 22:31:05 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Spróbuj taśmą Tesa.