Autor Wątek: Regeneracja gaźnika  (Przeczytany 2514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Regeneracja gaźnika
« dnia: Luty 05, 2019, 14:44:30 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Regenerowal ktoś gaźnik w tej firmie:
http://www.gazniki.pl/
Dzis zdzwonilem i regeneracja gaznika do poloneza na tip top kosztuje 500zl max.

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 05, 2019, 16:05:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
regeneracja gaznika za 500pln kojarzy mi sie z gaznikiem, ktory zajezdzil dwa silniki, czyli zrobil 500kkm,
w gazniku jest niewiele elementow wspolpracujacych ze soba mechanicznie i nie zuzywaja sie szybko,
jaki przebieg ma auto z tym gaznikiem, ktory chcesz regenerowac ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 05, 2019, 16:40:25 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
99 tys. Chciałabym zrobić silniczek na tip top.

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2019, 16:53:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak obroty trzyma prawidłowo, i prawidłowo się wkręca na obroty, to nawet nie myśl o regeneracji.

Po tym przebiegu powinien być ok. dasz do regeneracji jeszcze ci dobry gaźnik ukradną a odeślą spierdolonego trupa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2019, 18:18:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Za taką cenę to chyba dysze wkręcają ze złota :). We wrocku regeneracja była znacznie tańsza, ale jak napisali poprzednicy - jak obroty nie falują (luzy na osiach przepustnic) i dobrze się wkręca, daj sobie spokój.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2019, 23:45:23 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Za taką cenę to chyba dysze wkręcają ze złota
bez przesady, prawdziwa regeneracja takiego urzadzenia jak gaznik musi swoje kosztowac, bo czesci o niego to juz towar egzotyczny, niektore trzeba dorobic, zgrac ze soba, ustawic i dac gwarancje,
czyszczenie i wymiana dysz to nie jest regeneracja i nie wydaje mi sie,zeby gaznik po 100kkm wymagal regeneracji,
mozna go rozlozyc na czesci pierwsze dokladnie wyczyscic,a nastepnie zmontowac w odwrotnej kolejnosci niz przy rozbieraniu ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Regeneracja gaźnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2019, 05:38:41 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
kosztuje 500zl
Za taką cenę to chyba dysze wkręcają ze złota :).

Dwa lata temu wymieniałem gaźnik na regenerowany. Nie w Polonezie, ale gaźnik to gaźnik :P  Niestety nie odnalazłem paragonu, ale w podobnych pieniądzach to było i mogę napisać, co warsztat wykonał za tą kwotę.

Demontaż gaźnika z auta, oględziny na stole. Pokazali mi, co jest z nim nie tak i czemu nie działa prawidłowo. Zdjęli z półki identyczny gaźnik po regeneracji - nie znam się i dla mnie wyglądał jak nowy, elementy były pogalwanizowane i tak dalej. Ten regenerowany trafił następnie do samochodu, założyli też mnóstwo nowych gumowych rurek od podciśnień i zmienili linkę gazu na swoją. Ta wyjęta z auta (nieoryginalna) była za długa / za krótka, nie pamiętam już. Odpalenie, regulacja. Potem jazda próbna, tzn. ja prowadziłem z mechanikiem na fotelu pasażera. Znów regulacja i gotowe - wszystko to potrwało jakieś 3-4 godziny w warsztacie.

Robiłem w Warszawie na ul.Szarych Szeregów http://pl-pl.facebook.com/gazniki/  Nikt mi nie polecał, ale zakład ma na koncie gaźniki do replik FSO do rajdów historycznych, co uznałem za dobrą rekomendację.


« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 05:40:22 am wysłana przez martinez#1970 »
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]