Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168359 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 10, 2020, 00:26:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zaworem do tyłu (choć i tutaj są przeciwnicy tego rozwiązania, że uderzenie w dupkę przy takim umieszczeniu zaworu jest bolesne)
ci przeciwnicy w dupie byli i stad takie wnioski  <rotfl2>

nie zawsze mozna butle zamontowac prawidlowo, czyli zaworem do tylu - sa wneki, gdzie byloby to bardzo utrudnione,
ale akurat w DF i PN tego problemu nie ma, wiec niestety jest partactwo i obciach  :d
chociaz jezdzic jakos bedzie, nawet gdyby byla zamontowana do gory nogami, ale chyba nie o to chodzi w prawidlowym podejsciu techniczym do tematu  <cwaniak2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 10, 2020, 00:37:04 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakoś przeżyję tą techniczną tragedię  ;>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 10, 2020, 03:12:39 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
zbiornik jest tak twardy że w razie uderzenia w "dupkę" wjedzie do kajuty. w zielonym poldku po uderzeniu w "dupkę" zbiornik wstał z podłogi ślizgając się po nadkolu.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 10, 2020, 18:03:23 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Odpaliłem truckło po dłuższej przerwie. Zatrybiło od strzała. Winny nie był jednak akumulator ani rozrusznik, lecz słynna masa na silniku. ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 11, 2020, 20:52:33 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
Wzmocniłem tylne drążki reakcyjne , zostały pomalowane proszkowo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 11, 2020, 22:21:16 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Jak grube wstawki?
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 11, 2020, 23:14:12 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 442
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 11, 2020, 23:52:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Ponieważ po 7 tys. wysrało tylko 1 drążek mototechniki, postanowiłem jeszcze nie przechodzić na system hybrydowy, i kupiłem jeden krótki drążek optimala. Zastanawiam się, czy to naprawdę jest przegub kulowy, czy tylko kawałek stali pokryty gumą, bo nijak nie jestem w stanie ruszyć sworznia względem drążka.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 12, 2020, 00:10:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dokończyłem wlew gazu pod klapką, zamontowałem instalację pod halogeny, halogeny, ogarnąłem po ludzku elektrykę z rozgardiaszu, wystroiłem instalację i fiacior śmiga już na stagu 50. Wymieniłem nowe reflektory wesemu H4 na nieużywane zelmoty pod R2, ale zamontowałem w nich H4 pod szeroki kołnierz. Różnica w oświetleniu - kolosalna. Wesem jednak nie potrafi zrobić porządnie reflektorów do 125p, w WSK ich nowy reflektor też świeci słabo <blee> Kładą lachę na precyzję. Zostało ogarnąć pająk kierunkowskazów, oryginalny się rozpada dosłownie, muszę pożenić wtyczki z tymi od wąskiego caro, bo są całkiem inne. No i parę poważniejszych spraw trzeba też zrobić. Auto nieużywane zużywa się szybciej, niż moja ujeżdżana na co dzień carówka, po każdym postoju nowa, długa lista usterek, tym razem padły hamulce, łożysko w tylnym kole, opony są już chyba kwadratowe... Teraz będzie się częściej ruszał po montażu jedynego słusznego paliwa.  :]



Matiz natomiast całkowicie zamienił się w dwusuwa. Widocznie zawsze chciał nim być <rotfl2> Robi prawie takie ładne chmurki, jak suną po niebie.


Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 12, 2020, 00:11:32 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ponieważ po 7 tys.
Hmm, przy moich przebiegach, to i tak miałbym na 2 lata. Ale poważnie, to to jest tragedia, że można w Polsce produkować gorszą tandetę, niż z Chin. A może to jednak jest z Chin? Tak się zastanowić, to chyba lepiej mają ci, co to wkładali całe zawieszenia od bmw, czy innych, bo oni pewnie mają wybór lepszych części do tego. Taki paradoks, że wywalili na to kupę kasy, ale przynajmniej jak zmienią elementy zużywające się na nowe, to mają spokój na długo (chyba). O ile tuleje itp. można z tego poliuretanu dostać, to drążki i reszta, to chyba nic poczciwego się nie znajdzie?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 12, 2020, 00:44:59 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Pewnie, że się znajdzie. Już dawno pisałem o drążkach RTS. Mam zamontowany taki komplet. Są jeszcze TRW i Lemforder, ale chyba tylko krótkie są już dostępne.

Sworznie mam TRW i FSO leżaki, też bez zastrzeżeń.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 00:47:16 am wysłana przez Bartek GSi »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 12, 2020, 11:16:31 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No dobra, ale nie jest tak, że jeśli nie będzie się to sprzedawać, to dany producent zakończy produkcję? Wtedy, to znów powrót do punktu wyjścia. Szkoda, że ludzie są tak niezgrani, bo jakby się zebrali wszyscy, co mają polonezy/fiaty, to by takie zamówienie można było zrobić, że by pewnie i ze złota to zrobili. Parę lat temu ktoś tu pisał, że poszło jakieś konkretne zamówienie na opony do maluszka, bo hurtownie powysyłały zamówienia, czy tam jak i niby Dębica to wyprodukowała. Może tak nie widać, ale tych maluchów w rękach miłośników, chyba trochę jest. Ciekawe, jak to wygląda za granicą, czy też ludzie mają problemy z częściami do nieprodukowanych już dawno samochodów? Tylko że to chyba inna sytuacja, bo tu teoretycznie, producent już nie istnieje, a taki vw, to jest i ma się dobrze. Póki tych polonezów jeszcze jeździ więcej, niż 100 szt. to może jeszcze ktoś zechce coś tam, choćby gównianego, wyprodukować. Gorzej będzie, jak zostaną jednostki. Wtedy tylko pod koc, bo strach jeździć, żeby się coś nie wysypał. To tylko u nas tak jest, że po zakończeniu produkcji, pozbywają się wszystkiego, bo niepotrzebne. Pamiętam, jak była akcja z przełącznikami grzanych dup, co sobie dorabialiśmy te grawerowane, nie podświetlane. Ktoś dzwonił wtedy do firmy w Rzeszowie, która to kiedyś robiła i dowiedział się, że wywalili wszystkie formy, bo ich przechowywanie, generowało im koszty. Co za kraj.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 12, 2020, 11:34:15 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Niema się co dziwić,grono miłośników tej naszej śmiesznej polskiej motoryzacji to w większości straszna cebula która woli założyć stare zdezelowane niż dopłacić kilka zł i założyć nowe,robię z tymi trupami już kilka lat i o tym co ludzie wymyślają nie raz to szło by poemat napisać  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 12, 2020, 12:28:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale to nie tylko z naszymi autami tak jest. Jak pokupują passaty i audice, to też chcą za psie grosze naprawić.To nie jest kwestia posiadanego auta, tylko mentalności. Dawno temu tu ktoś tu pisał o gościu, który kupił na szrocie pasek rozrządu i chciał montować. Chyba właśnie dla takich osobników wymyślili te słynne oleje long life. Oszczędność niesamowita a i jeszcze co poniektórzy sobie wydłużą okres od wymiany do wymiany, no bo kurła, jak jest po 30-stu, to i do 40-stu jeszcze też pojeździ. Na interii raz był artykuł o pomysłowości naszych rodaków. Dospawywanie czegoś do klocków,żeby jeszcze je dojechać do końca itp.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 12, 2020, 13:01:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
do klockow nie trzeba nic dospawywac, zeby je dojechac do konca, czyli do metalu

Matiz natomiast całkowicie zamienił się w dwusuwa. Widocznie zawsze chciał nim być <rotfl2> Robi prawie takie ładne chmurki, jak suną po niebie.
japonski silnik, wiec to "normalne", tak ma byc  <rotfl2>

P.S. ma gaz ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2020, 13:05:53 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 12, 2020, 13:18:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niestety, bez gazu, ojciec nigdy się nie dał namówić. Kiedy matiz był nowy, to zbyt nowy na gazowanie i "szkoda", ale jak zaczął się ekstremalnie szybko starzeć (gdzieś po przebiegu 70kkm zaczął żłopać olej), to "już się nie opłaca". Tylko,że aktualnie matiz przebija spalaniem benzyny dużego fiata w benzynie, a oleju - goni wartburga. Ciekawe, co by wyszło przy sekcji zwłok tego silnika, pewnie pierścienie nie istnieją po przebiegu 140kkm.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 12, 2020, 13:23:57 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
do klockow nie trzeba nic dospawywac, zeby je dojechac do konca, czyli do metalu
Może i nie, ale jeśli tarcza już też jest nieźle dojechana, to co wtedy? Nie wymyśliłem tego, bo tak tam było opisane i nawet zdjęcie dali. Ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcie konkretnie zjechanej tarczy, więc to nie jest nic dziwnego, że ludzie jeżdżą do końca.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 12, 2020, 15:29:17 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
No dobra, ale nie jest tak, że jeśli nie będzie się to sprzedawać, to dany producent zakończy produkcję? Wtedy, to znów powrót do punktu wyjścia. Szkoda, że ludzie są tak niezgrani, bo jakby się zebrali wszyscy, co mają polonezy/fiaty, to by takie zamówienie można było zrobić, że by pewnie i ze złota to zrobili. Parę lat temu ktoś tu pisał, że poszło jakieś konkretne zamówienie na opony do maluszka, bo hurtownie powysyłały zamówienia, czy tam jak i niby Dębica to wyprodukowała. Może tak nie widać, ale tych maluchów w rękach miłośników, chyba trochę jest. Ciekawe, jak to wygląda za granicą, czy też ludzie mają problemy z częściami do nieprodukowanych już dawno samochodów? Tylko że to chyba inna sytuacja, bo tu teoretycznie, producent już nie istnieje, a taki vw, to jest i ma się dobrze. Póki tych polonezów jeszcze jeździ więcej, niż 100 szt. to może jeszcze ktoś zechce coś tam, choćby gównianego, wyprodukować. Gorzej będzie, jak zostaną jednostki. Wtedy tylko pod koc, bo strach jeździć, żeby się coś nie wysypał. To tylko u nas tak jest, że po zakończeniu produkcji, pozbywają się wszystkiego, bo niepotrzebne. Pamiętam, jak była akcja z przełącznikami grzanych dup, co sobie dorabialiśmy te grawerowane, nie podświetlane. Ktoś dzwonił wtedy do firmy w Rzeszowie, która to kiedyś robiła i dowiedział się, że wywalili wszystkie formy, bo ich przechowywanie, generowało im koszty. Co za kraj.
W Niemczech jest zarejestrowanych jeżdżących około 7tyś Wartburgów, istnieją manufaktury dorabiające części do tych samochodów. Samych Polonezów w Polsce mamy dużo więcej, poza tym dochodzą do tego 125p, gdzie wiele części jest zamiennych 125p / Polonez. Myślę, że wszystko jest kwestią czasu, albo jednej lub kilku ogarniętych osób które będą chciały ponieść ryzyko i zamówić partię części. Środowisko maluchowców jest bardziej liczne i bardziej zgrane. No i jednak maluch jest tańszy w utrzymaniu od Poloneza, więc na więcej można sobie pozwolić. Chociaż ze wszystkich rodzimej produkcji aut, maluch najmniej mnie kręci. Kompletnie nie czuję mięty do tego pojazdu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 12, 2020, 15:35:04 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Tylko że tutaj cały czas chodzi o mentalność, wszystko się da tylko nasz naród to by chciał tanio i dobrze.mieliśmy już kilka przykładów na wznowienie produkcji gdzie chętnych było masa lecz po napisaniu ceny połowa milkła
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 12, 2020, 15:42:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Pewnie, że się znajdzie. Już dawno pisałem o drążkach RTS. Mam zamontowany taki komplet. Są jeszcze TRW i Lemforder, ale chyba tylko krótkie są już dostępne.

Dlatego kupiłem komplet śrub rzymskich 108mm i jak padnie więcej gałek, to przejdę na krótkie drążki.

Lemfordera ostatnio nie ma, ale skoro robili, to może da się załatwić żeby trochę tego wyprodukowali.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E