Autor Wątek: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?  (Przeczytany 1546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« dnia: Sierpień 20, 2020, 03:19:04 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Cześć,
W związku z trudnością z upchnięciem koreańskiego nawiewu w moim plusie (ze względu na klatkę i elektroniczny pedał gazu) zakupiłem owianą złą sławą instalacje nagrzewania z trucka na calsonicu.

Czy ktoś z obecnych na forum jest w stanie poratować schematem tego urządzenia? Ewentualnie wyprowadzeniami na poszczególnych pinach panelu sterowania, włącznika nawiewu zamkniętego i jego silniczka oraz rezystora dmuchawy.
Przeglądając forum trafiłem na kilka wątków dotyczących montażu calsonica do minusa, ale jeszcze nie widziałem, żeby ktoś pchał to w miejsce koreańca.

Odp: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2020, 16:48:04 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=50949.0

Nie wiem, na ile Ci to pomoże, ja z Calsonica zmieniałem na "koreańca" i w tym temacie pisałem.Trochę odwrotne działanie, ale może coś Ci rozjaśni ;p

Odp: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2020, 00:08:57 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=50949.0

Nie wiem, na ile Ci to pomoże, ja z Calsonica zmieniałem na "koreańca" i w tym temacie pisałem.Trochę odwrotne działanie, ale może coś Ci rozjaśni ;p
Dzięki za podpowiedź, czytałem Twój temat. W drugą stronę jest trochę gorzej, bo calsonic ma więcej kabelków. Sterowanie obiegiem wewnętrznym i różnice w podłączeniu rezystora dmuchawy. Niestety nikt ze znajomych nie ma calsonica na pokładzie żeby nawet kolorami porównać i sprawdzić przejścia.

Odp: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2020, 15:59:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeśli dobrze pamiętam to kolory przewodów są takie same jak w nagrzewnicy koreańskiej. Pozostaje tylko kwestia kolejności w rezystorze.

Odp: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2020, 16:43:10 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Jeśli dobrze pamiętam to kolory przewodów są takie same jak w nagrzewnicy koreańskiej. Pozostaje tylko kwestia kolejności w rezystorze.
Tak, ale w żaden sposób to nie rozwiązuje sprawy sterowania silniczkiem obiegu wewnętrznego :( Mam komplet bez wtyczek a tym bardziej bez kolorów kabli, może ktoś ma na sprzedaż?

Odp: Schemat elektryczny Calsonic - ktoś ma?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2020, 17:15:09 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Gomulsky pisał o kabelkach rezystora-również kojarzę, że były w identycznej ilości i kolorach ;)

Co do silnika wewnętrznego obiegu-fakt, jest oddzielnie i przydałby się fabryczny przycisk do jego sterowania.Przewodów wtyczka na pewno za wiele nie ma, później pogrzebię w starych zdjęciach i częściach, może coś znajdę.