Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 121690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 15, 2021, 21:14:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Opłaciłem abonament za Atu, w zeszłym roku było 632 zł, w tym roku 470 zł także sporo taniej.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 16, 2021, 17:21:58 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Obciążyłem Poloneza i skręciłem tylne zawieszenie. Na pierwszy rząd siedzeń poszło ok 121kg i tyle samo na drugi. W bagaznik 50kg. Myślę że wystarczająco.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 16, 2021, 17:40:13 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A teraz po wyjęciu tego jak zawias pójdzie w górę ładnie pozrywa tuleje  <spoko> Auto się obciąża takim ciężarem z jakim będzie jeździć większość czasu
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 16, 2021, 18:17:48 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 640
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ja dziś ze swoich gruzów powyciągałem akumulatory. Nawyk zaczerpnięty od ojca, gdy robi się mroźnie, a auta przez weekend nie jeżdżą to akumulatory lądują do domu do  ciepełka. Niech się przez weekend podładują porządnie.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 16, 2021, 18:43:41 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
A teraz po wyjęciu tego jak zawias pójdzie w górę ładnie pozrywa tuleje  <spoko> Auto się obciąża takim ciężarem z jakim będzie jeździć większość czasu
Otóż to, zresztą nie kojarzę aby gdzieś w literaturze przewijało się info o konieczności skręcania zawieszenia na obciążonym aucie, opuszczonym na koła owszem. Obciążenie jest konieczne do regulacji przedniego zawieszenia, bo jednak przy dobiciu dość mocno rozjeżdżają się wszystkie parametry na przedniej osi.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 16, 2021, 19:06:02 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Trzeciak. Wymiana resoru.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 16, 2021, 19:35:09 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To co w ksiazce zostalo napisane to nie znaczy, ze w praktyce ma to swoje odbicie. Najlepszym rozwiązaniem jest dokręcanie srub od tulei po krotkiej przejazdzce, z ledwo dokreconymi srubami, tak, zeby tuleje mogly popracować i sie ulozyc a dopiero potem sie dokręca. Obciążyles samochod, dokreciles sruby/nakretki, auto stoi zapewne i raczej szybko nie wyjedzie z garazu to i nawet 3 miesiace takiego stania bedzie mialo wplyw na trwałość tych tulei
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 16, 2021, 20:10:10 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Książka nie jest wyrocznią,już tu takich na placu miałem z robotą do poprawy bo się naczytali literatury przy składaniu  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 16, 2021, 20:17:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Tak czy siak uważam że lepszym rozwiązaniem jest skręcanie na obciążonym samochodzie. Bo co by się stało z tulejami gdyby zawieszenie było skręcone bez obciążenia i wsiadłoby 5 osób i bagaz, i doszły by jeszcze obciążenia dynamiczne od jazdy???

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 16, 2021, 20:49:49 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Znaczy sie bedziesz wozil na codzien rodzine 2+3, do tego Azora ważącego 30 kg i pelen bagaznik bagaży podróżnych. Ile km planujesz zrobić w rok?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 16, 2021, 20:59:56 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Trzeciak. Wymiana resoru.
Mea culpa, jakoś to przeoczyłem.

Mimo wszytko:
Bo co by się stało z tulejami gdyby zawieszenie było skręcone bez obciążenia i wsiadłoby 5 osób i bagaz, i doszły by jeszcze obciążenia dynamiczne od jazdy???
Teraz będziesz miał cały czas naprężone tuleje, tylko w drugą stronę i będzie to stan długotrwały - jednak pięć osób w aucie, jeszcze szczególnie używanym jako zabawka to raczej nie jest codzienność. Chyba, że u Ciebie jednak będzie inaczej to looz.

Edit, śledzik mnie ubiegł  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2021, 21:02:29 pm wysłana przez Sławek#1978 »
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 16, 2021, 21:01:18 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Pewnie w ASO tak robio
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 16, 2021, 21:07:34 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Teraz będziesz miał cały czas naprężone tuleje, tylko w drugą stronę i będzie to stan długotrwały - jednak pięć osób w aucie, jeszcze szczególnie używanym jako zabawka to raczej nie jest codzienność. Chyba, że u Ciebie jednak będzie inaczej to looz.
Gdy zawieszenie było nieskrecone, tył stał nienaturalne wysoko. Auto wygadało jak strzała. :-) Gdybym tak skręcił to by tak zostalo. Nie wygadało to dobrze, dlatego uważam że zrobiłem poprawnie.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 16, 2021, 22:06:54 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Gdy zawieszenie było nieskrecone, tył stał nienaturalne wysoko.
Pitolicie hipolicie, w kombi skręcałem zawias pod obciążeniem własnym i auto stoi po prostu normalnie. Ani nisko ani wysoko i przez 95% czasu wozi powietrze, więc na pewno nie wyjdzie mu to na złe.

W temacie, w peugeocie wykonałem kawał dobrej nikomu nie potrzebnej roboty. A dokładniej wymieniłem wahacze wraz z "łącznikami" stabilizatora, świetne auto do wymiany wahaczy nie trzeba było nawet odkręcać kół <ok> Generalnie jest dobrze stuki na dołkach ustały, natomiast czasu nie da się oszukiwać i pedziło mimo konserwacji kilka lat temu zaczął poważnie gnić w różnych niespodziewanych miejscach...
Mając już auto na kanale zmieniłem olej, bo i tak już zbliżała się wymiana.
Nawiasem, czy ktoś się orientuje czy w ramach gospodarki odpadami są jakieś punkty, gdzie można oddać zużyty olej? Pytam gdyż już zebrało mi się dobre 25l i wątpię, że uda mi się go w całości wykorzystać do ogrzewania garażu.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 16, 2021, 22:12:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Trzeciak. Wymiana resoru.

Prędzej się spodziewałem u Morawskiego, ale i Trzeciak jak widać prowadzi miejscami w maliny. Tak jak ktoś na grupie opublikował ostatnio, że walnęli w ostatnim wydaniu (z plusem na okładce) takiego babola, że ktoś nie znający poloneza będzie myślał, że do suchego silnika wchodzi 2,5 litra oleju...  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 16, 2021, 22:22:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Pitolicie hipolicie, w kombi skręcałem zawias pod obciążeniem własnym i auto stoi po prostu normalnie. Ani nisko ani wysoko i przez 95% czasu wozi powietrze, więc na pewno nie wyjdzie mu to na złe.
Skręcałeś na nowych resorach?

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 16, 2021, 22:23:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 16, 2021, 22:31:34 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Nawiasem, czy ktoś się orientuje czy w ramach gospodarki odpadami są jakieś punkty, gdzie można oddać zużyty olej? Pytam gdyż już zebrało mi się dobre 25l i wątpię, że uda mi się go w całości wykorzystać do ogrzewania garażu.

A nie masz w okolicy jakiegoś PSZOK? Dotychczas bez problemu co roku oddaję 5-10l oleju. Oby nic się nie pozmieniało po tych podwyżkach i zmianach w 2021.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 16, 2021, 23:14:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nawiasem, czy ktoś się orientuje czy w ramach gospodarki odpadami są jakieś punkty, gdzie można oddać zużyty olej? Pytam gdyż już zebrało mi się dobre 25l i wątpię, że uda mi się go w całości wykorzystać do ogrzewania garażu.
trzymaj, bo nie wiadomo jeszcze co pisdy wprowadzily i zapas oleju moze oszczedzic Ci kilka grubych zlotych,
gdyby punkty oleju bylo powszechnie dostepne, to bys je znalazl przez google,
w ostatecznosci przyjme kazda ilosc (w granicach rozsadku, bo mam baniak tylko 1000L ;p )

Bo co by się stało z tulejami gdyby zawieszenie było skręcone bez obciążenia i wsiadłoby 5 osób i bagaz, i doszły by jeszcze obciążenia dynamiczne od jazdy?
generalnie to samo, tylko teraz masz w druga strone, bo kolo przeciez tez opadnie w dziurze,
te tuleje maja takie zadanie, by pracowac w okreslonym zakresie,
pisalem wczesniej, ze srodkowa tuleja powinna byc dokrecona gdy auto stoi swobotnie, dwie pozostale dobrze jest obciazyc wkladajac do bagaznika 70-100kg, zeby ugiecie nie startowalo od zera,
ale zdecydowanie przesadziles z obciazeniem, nawet jak na resory z manufaktury, ktore teraz wypinaja tylek, ale dosc szybko sie uklepia, gdy zaczniesz jezdzic,
w sumie i tak bedzie potrzebna korekta srub, ale dopoki auto stoi, to mozesz zostawic w bagazniku ya plyte chodnikowa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 16, 2021, 23:35:34 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Odpaliłem Poldka, polatałem trochę coby ze śliskiej nawierzchni skorzystać i poprawiłem zamek drzwi kierowcy, bo od trzaskania się poluzował  <cwaniak2>

Gomulsky a cóż to za Peugeota masz że Ci zaczął gnić?