Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 109112 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #820 dnia: Lipiec 08, 2021, 22:51:38 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dziś zarejestrowałem Lagunę, ciekawa sprawa OC na cały rok wyszło o 100 zł tańsze niż za kombi..
bo uwzglednili, ze i tak musisz kupic OC na przyczepe-lawete  :d

pamietam, ze kiedys OC na lage1 kosztowalo mnie systematycznie 20pln mniej niz za C+
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #821 dnia: Lipiec 08, 2021, 23:59:38 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
no i okazało się ze cylinderek tak ciekł że wszędzie jest błoto, szczeki do śmieci prawie rozpuszczone
Niestety ale jak montujesz nowe delphi to dobrej wiadomości nie mam, bo za 3-4 lata znowu się rozciekną. W 2017 wymieniałem u siebie i jeden już się delikatnie sączy...

Dziś zarejestrowałem Lagunę, ciekawa sprawa OC na cały rok wyszło o 100 zł tańsze niż za kombi...
U mnie wręcz na odwrót, za poloneza w tym roku 370zł z nnw, a za lagunę ponad 600.


W temacie: Wczoraj miała miejsce pierwsza wymiana oleju i filtra w VVC po remoncie, po 200km. Zmierzyłem też ciśnienie oleju, na wolnych obrotach po rozgrzaniu trzyma 2 bary, jest git. Docieram dalej, aktualny stan licznika 450km ;) 
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #822 dnia: Lipiec 09, 2021, 00:35:06 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
jaki błąd? prosty, - zbyt późna kontra
dziś biorę się za nieszczęsne bębny z tylu -wymiana cylinderków.

Gdyby zrobił kontrę wcześniej, to przy tej prędkości by wyrył przodem w tę górkę. Błąd jest gdzie indziej.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 09, 2021, 05:15:04 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Za szybko? No nie bądź taki i powiedz.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 09, 2021, 09:38:22 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Błąd jest w aucie. Gdyby to był Polonez lub Fiat Panda, nie byłoby problemu. Kia wujka pewnie też dałaby radę. Ale oczywiście najważniejszy jest łącznik pomiędzy pedałami i kierownicą.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #825 dnia: Lipiec 09, 2021, 11:13:33 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Ja też uważam że gość nie miał odruchu z tylnonapędówki. Jak go postawiło bokiem to poszedł jak kuna w maliny. Nie widziałem grama kontry. Ale to musi być automatyczne.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #826 dnia: Lipiec 09, 2021, 22:56:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Laguna w końcu w domu. Niewiele ciesząc się jej przyprowadzeniem wziąłem się za wymianę tuleji w tylnej belce... Na youtube nasz stary forumowy kolega zapewniał, że to robota na 1h i 2 piwa, mi się spełzło 3,5h. Chyba dla tego, że nie miałem na podorędziu piwa  <mysli> W każdym razie uwidoczniło się jeszcze kilka kolejnych usterek, w tym dość poważnie skorodowane łapa amortyzatora. Poza urwaną jedna śrubą operacja się udała i nastała cisza :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2021, 23:36:47 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #827 dnia: Lipiec 10, 2021, 00:54:41 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Ja też uważam że gość nie miał odruchu z tylnonapędówki. Jak go postawiło bokiem to poszedł jak kuna w maliny. Nie widziałem grama kontry. Ale to musi być automatyczne.

Kontra była.
Za szybko? No nie bądź taki i powiedz.

Nie było za szybko. Mógł przejść ten zakręt z tą szybkością bez problemu. Zostawiam to waszej spostrzegawczości, czego kierowca nie wziął pod uwagę.
Na pocieszenie; nie będę już z wami rozmawiał. Za dużo tu złośliwców w stylu około szkolnym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #828 dnia: Lipiec 10, 2021, 01:49:25 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Nie wszyscy są kierowcami rajdowymi i widzą wszystko. Trzeba edukować... To napisz PW jak uważasz, że nie wszyscy są godni poznać tajniki kierowania...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #829 dnia: Lipiec 11, 2021, 05:48:21 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Na pocieszenie; nie będę już z wami rozmawiał. Za dużo tu złośliwców w stylu około szkolnym.
Fakt, że jest tu jeden mądrala, wypowiadający się na poziomie trzynastolatka z ADHD. Na razie tylko kręcę głową z pobłażliwym uśmiechem na widok jego wypocin, bo nie wiem, czy bardziej współczuć ludziom, którzy powierzają mu swoje auta, które rzekomo naprawia, czy jemu - że jest takim matołkiem.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #830 dnia: Lipiec 12, 2021, 14:01:48 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Nie było za szybko. Mógł przejść ten zakręt z tą szybkością bez problemu. Zostawiam to waszej spostrzegawczości, czego kierowca nie wziął pod uwagę.
Na pocieszenie; nie będę już z wami rozmawiał. Za dużo tu złośliwców w stylu około szkolnym.
to na pocieszenie
https://www.youtube.com/watch?v=DjM3OPGtrg4
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #831 dnia: Lipiec 13, 2021, 07:37:03 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Byłem wczoraj Polonezem na przeglądzie. Był mój ulubiony starszy diagnosta. Wynik pozytywny. Żadnych zastrzeżeń do czegokolwiek. Sprawdzania gaśnicy czy innych gówien w ogóle nie było  <cwaniak2>
Można ? Można  <spoko>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #832 dnia: Lipiec 13, 2021, 08:41:18 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Weekend był pracowity. Do Laguny wjechał nowy rozrząd (niech buk błogosławi typa co wymyślił pływające koła rozrządu...), nowy olej w skrzyni i wspomaganiu.
Pojeździłem Atu, doszło następne kilkanaście km. Kombi jak stało tak stoi, coś ostatnio nie mam weny na blacharkę.

Można ? Można 
Byle z wolna i z ostrożna.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2021, 08:43:24 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #833 dnia: Lipiec 13, 2021, 09:02:11 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Odebrałem 4:3 z atu po przeglądzie i regulacjach,mimo chamskiego wyglądu zewnętrznego w środku podobno koła w nie najgorszym stanie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #834 dnia: Lipiec 13, 2021, 13:48:58 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Odebrałem 4:3
stary sprzet, LCD czy CRT ?
mam gdzies takiego CRT 15" ,ale z LCD tylko 5:4
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #835 dnia: Lipiec 14, 2021, 09:38:29 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Odcholowałem szkodnika do mechanika na remont półkapitalny. Ciekawe ile mnie to szarpnie. Niestety z powodu braku czasu musiałem to "zlecić"...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:08:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Auto już nie moje, ale kiedyś było, w dodatku dużo przy nim ostatnio w ramach pomocy grzebałem, więc chyba warto napisać :P

Kumpel zajrzał do mnie favoritką i mieliśmy założyć halogeny, pokrowce, wymienić popsuty od miesięcy obrotomierz i rozwalony schowek + parę innych połamanych plastików.

Obrotomierze jak się okazało są zrobione na czeskim układzie MAF115, który lubi się popsuć (mocno się grzał) i jest kompletnie nieosiągalny, jak i jego zamienniki. Obrotomierze do favorit też. Zaczęliśmy szukać obrotomierzy z poloneza, żeby zrobić protezę z układu lumela do ustroju skody - niestety okazało się, że żadnego licznika od wąskiego caro nie mam, a od szerokiego elektronika na szybko nie podpasuje. WTEM... znaleźliśmy ogłoszenie tutaj, na miejscu, z nowymi obrotomierzami do favoritki. Na miejscu okazało się, że facet ma całą skrzynię obrotomierzy do favoritek z jakiegoś likwidowanego polmozbytu, oprócz innych, oryginalnych czeskich części w dużych ilościach. Prawdziwy fanatyk Skody, na podwórku stała felicia, a 3/4 garażu zawalone częściami. Podobno wysoce awaryjny element w tym aucie  <rotfl2> Kumpel wziął na zapas 3 obrotomierze, wybrane spośród pudełek z napisami "zacina się na 1700 obr", "ustrój zawieszony na środku skali", "ust. MAF". Po przywiezieniu do domu, wszystkie obrotomierze trafiły na stół. Powód - czeskie kondensatory elektrolityczne "tesla". W każdym z obrotomierzy kondensator był padnięty, łącznie z tym wymontowanym z auta, co powodowało latanie wskazówki po całej skali obrotomierza, skakanie, rozwalanie ustroju sterującego wskazówką. Nie musiałem zgadywać, czy są sprawne, czy nie - czeskie elektrolity "tesla", nazywane "świniakami" (od różowego koloru folii na nich) znam z ich sprzętów audio, 3/4 zazwyczaj działa słabo/nie działa, w przeciwieństwie do naszych "elw"  <spoko> Gorsze są tylko radzieckie kondensatory.

Po zamontowaniu nowych kondensatorów, każdy okazał się działający. Niestety, to nie był koniec. Po montażu do deski, obrotomierz nie działał, lub szalał. Winne znowu okazały się (podobnie jak w skrzynce bezpieczników), dziadowskie czeskie wtyczki łączące o przekroju okrągłym (zmienione chyba w 1993 roku jak skodę przejął VW). Jak skoda jeszcze była u mnie, sprawiły mi sporo problemów, np. gasnące światła podczas jazdy, czy znikające wycieraczki/kierunki. Po wyjęciu zegarów i dogięciu wszystkich, obrotomierz - w końcu! Działa. Przestały także włączać się losowe lampki na desce, i same żarówki podświetlenia zaświeciły jaśniej (musiało brakować masy).

Potem przyszedł czas na włącznik halogenów. O ile montaż przekaźnika i elektryki poszedł gładko, montaż włącznika w desce już nie. Ci &^*&^*$% wymyślili, że przełącznik do halogenów zamontują na cieniuteńkich blaszkach przykręconych do plastiku śrubami. Po wyjęciu fabrycznej zaślepki, przystąpiliśmy do montażu zamiennika "vika", który od nowości chodzi jak manetki kierunkowskazów, które wymieniliśmy też na nowe "vika" (połamały się) - czyli jak zatarty, bardzo ciężko. Blaszki mocujące włącznik są tak cienkie, że przy próbie wciśnięcia klawisza, rozwalił całe mocowanie przełącznika. A koniec końców, spasowanie deski uniemożliwiło montaż włącznika (!) i musieliśmy ją ciąć nożem. No co jak co, ale szczęka mi opadła, jak zobaczyłem, ile materiału nadlali. Fabrycznie z zaślepką trochę włączniki już odstawały, ale z domontowanym pod oboma włącznikami  świateł opcjonalnym włącznikiem za chiny nie dało się tego zamontować. Około 5:30, halogeny renomowanej marki "DuPA" dumnie zaświeciły. Niestety - trzeba będzie je wymienić na wesemy, bo są złożone z odbłyśnika fabrycznie pomalowanego czymś, co przypomina srebrzankę i bardzo cienkiego szkła bez uszczelki, przez co są kompletnie nieszczelne i filigranowe - jeden już zdążył popękać i wymienialiśmy w nim szkło. Myślę, że podejdą jakieś wesemy, bo otwór po zaślepce w zderzaku jest dość duży.

Koniec końców robotę skończyliśmy o 6 rano, bo auto musiało dzisiaj jeździć. Na dodatek kilkuletnia maglownica renomowanej firmy "vika" zaczęła się zacierać, bo popękały w niej osłony i dostał się piach do środka. W perspektywie więc szybka wymiana magla, bo planowaliśmy w kilka osób tym autem pojechać nad morze w najbliższym terminie. Szkoda, że z części dostępny jest tylko gównolit z "vika", szukanie dobrej używki trochę zajmie, a kierownica zaczyna powoli chodzić jak w ursusie  :| Chyba jednak będę musiał szybko dokończyć sprawy estetyczne w poldku z butlą toroidalną i nim pojedziemy.



Rasowego sznytu dodały skodzie listwy boczne i alufelgi z renault 11. Dodatkowo dojdą owiewki heko i fabryczny, skodowski spojler gumowy na tylną klapę.



« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 16:08:22 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #837 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:23:46 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Odcholowałem szkodnika do mechanika na remont półkapitalny. Ciekawe ile mnie to szarpnie. Niestety z powodu braku czasu musiałem to "zlecić"...
Co wchodzi w zakres remontu półkapitalnego?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #838 dnia: Lipiec 14, 2021, 15:55:35 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Głowica i pierścienie a dzień dobry. To szmelcwagenowskie1,6 8v AKL .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #839 dnia: Lipiec 14, 2021, 16:49:04 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Rasowego sznytu dodały skodzie listwy boczne i alufelgi z renault 11. Dodatkowo dojdą owiewki heko i fabryczny, skodowski spojler gumowy na tylną klapę.
Daniel, a te felgi to na jaki rozstaw? Ta Fav to 4x98, chyba, że ktoś atrapę i inne elementy przełożył do FLa.

Z obrotomierzami to pierwsze słyszę, że tak się psuły - moja + kilka innych Fav, które znałem, nie miały z tym problemu.

Z tym spojlerem to się zastanówcie, bo mocno dociąża klapę.

btw. aż mi się moje stare auto przypomniało, jak patrzę na te zdjęcie - też asymetryczna atrapa i wiśniowy kolor :)

++++++++++++++++

Z rzeczy, które dzisiaj zrobiłem, to wyskoczył mały złombol - w sensie podpiąłem przyczepkę i naładowałem złomu a nast. tę zawartość wywiozłem do skupu. Poldas nadal miewa humory - nie miałem czasu więcej grzebać przy krokowcu.

W Octavii za to złapałem kapcia.

Dzień pełen przygód
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2021, 16:52:41 pm wysłana przez AndrzejP »