Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #780 dnia: Lipiec 02, 2021, 06:28:33 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Daniel, ale dno wnęki będziesz musiał przerobić, aby ją zamontować?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #781 dnia: Lipiec 02, 2021, 07:50:37 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
od stania padł prawy cylinderek, parę razy zahamowałem i czerwona lampa na wskaźnikach.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #782 dnia: Lipiec 02, 2021, 08:58:21 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Daniel, ale dno wnęki będziesz musiał przerobić, aby ją zamontować?

Jak masz Plusa to można wyciąć podłogę na równo, ja dawałem wtedy na rant uszczelkę jak do drzwiktóry dociskała butla. Zamiast podkładać płaskownik pod butlę to przymocowana została takim pająkiem od góry przykręconym do wcześniej wspawanych nakrętek. I jak masz faro to można szybciej wymienić pompę demontująć butlę niż się męczyć z odkręcaniem zbiornika :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 02, 2021, 10:45:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Niestety mam hybrydę, plusowego "garba" w minusie, więc trzeba to będzie pewnie wyciąć na płasko + płaskowniki/sposób wymieniony przez Tomasza.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 02, 2021, 12:25:07 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
A tego toroida kupiłeś zewn. czy wewn.? Pytam, bo gdzieś tu natrafiłem na wątek o montażu pełnych zewn. we wnęce i wówczas wielozawór umiejscowiony coś a'la w butli z instalacji "fabrycznej".
Tak z ciekawości pytam, bo mój walec 65l jest ważny do '26; więc póki nie planuję u siebie zmian.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 02, 2021, 12:32:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Mój jest ważny jeszcze 7 lat, ale posiałem dokumenty do niego, druga sprawa to zwyczajnie chcę go wymienić, odkąd mam toroida w 125p i przyzwyczaiłem się do pustego bagażnika :P.

Kupiłem wewnętrznego, dokładnie tego samego co do 125p.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 02, 2021, 13:34:59 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
A co z kołem zapasowym ? Czy po prostu nie wozisz ze sobą ? Pamiętam że u mnie na wsi, jak jeden gość jeszcze miał swojego poloneza atu plus, to trzymał zapas w pokrowcu na bagażniku dachowym. 

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #787 dnia: Lipiec 02, 2021, 14:08:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A co z kołem zapasowym ?
w jakich czasach zyjesz ? bo w moich sa opony bezdetkowe a do nich spreje uszczelniajace, kola dojazdowe zajmujace mniej miejsca niz pelnowymiarowe, rozne asistance i samochody wyjezdzajace z salonu bez zapasowki, nawet dojazdowki,
mozesz poruszac sie na calkiem spore odleglosci bez stresu zwiazanego z "ryzykiem" nie posiadania zapasu,
a po miescie to tylko zwykly balast
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 02, 2021, 15:57:20 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Niestety mam hybrydę, plusowego "garba" w minusie, więc trzeba to będzie pewnie wyciąć na płasko + płaskowniki/sposób wymieniony przez Tomasza.
Ja mam butlę w kole i garba nie ruszałem. Dołożyłem tylko na podłodze styropiany z minusa i poziomy się ładnie wyrównały. Wykładzina siedzi tak samo, jak w oryginale, czyli środek wyżej, na butli, a boki niżej. Postanowiłem nic nie wycinać, bo szkoda niszczyć auto i produkować nowe ogniska korozji. Butla jest dociśnięta do podłogi taką metalową opaską z mocowaniami, oryginał od tej butli.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 02, 2021, 16:44:06 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Co do zapasu, to ja działam wg starej szkoły i polegam na sobie - OK, są spreje, zestawy do łatania; ubezpieczenia/assistance; ale jak się kurde gdzieś spieszę, to na cholerę mam czekać na jakąś pomoc i tracić cenny czas, gdzie mogę sam w te ~15min. koło zmienić i jazda dalej. Także wolę mieć pełen zapas / dojazdówkę i sytuację pod kontrolą.
Podobnie jak jadę z zmniejsza przyczepką (oś od syreny)- zapas do niej wrzucam do bagażnika i tyle (nie mam uchwytu na koło na ramie).
 
Jest sporo rozwiązań - także każdemu wg potrzeb.

Ja mam butlę w kole i garba nie ruszałem
Możesz w wolnej chwili wrzucić zdjęcie, jak to wygląda? Aha, no i wymiary butli

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 02, 2021, 17:37:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Ta wnęka koła wybitnie gnije i bez ingerencji. Idealnie byłoby cały ten sześcian wyciąć, i wstawić alternatywę ze stali nierdzewnej, a na dnie duży właz skręcany na śruby, żeby i łatwy dostęp do pompy był, i szczelna zapora przeciwogniowa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 02, 2021, 21:28:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W 125p wożę dojazdówkę z seicento, ale w PN pewnie będzie sprej i tyle. BTW ostatni raz zmieniałem koło "łapiąc gumę" w 2014 roku :P Ale to był maluch z D-124, która się wybulwiła i po prostu wyszły z niej druty.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #792 dnia: Lipiec 03, 2021, 00:01:24 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Za wczasu sobie ten zapas zmień bo fiat ma mniejszy otwór piasty niż FSO  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #793 dnia: Lipiec 03, 2021, 00:12:12 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ta wnęka koła wybitnie gnije i bez ingerencji.
zapewne dlatego jest to najmniej korodujacy element podlogi ;]

 
Podobnie jak jadę z zmniejsza przyczepką (oś od syreny)- zapas do niej wrzucam do bagażnika i tyle
co do zapasu, to co kto lubi - jadac w Polske wole miec dodatkowe kolo, ale podalem alternatywne rozwiazania,
optymalnym jest niewielka dojazdowka wrzucona luzem do bagaznika z innymi pakunkami szykujac sie do wyjazdu,

co do przyczepki, to tez mam z osia Syreny, musza ja pospawac, czy ogolnie wyremontowac i szczerze mowiac na trase to sie juz nie nadaje,
bo jednak drogi sie troche zmienily i sporo jest odcinkow, gdzie wolno jechac szybciej niz 80km/h,
a przyczepka na syrenowskiej osi jakos mi sie nie widzi przy takich predkosciach,
wiec zapasowki to chyba nie bede robil,
ale mam pytanko ; jakie masz opony na tych felgach ?
jedna felga tak przerdzewiala, ze opona sama schodzi,a detka wychodzi, jedna i druga opona D-90 o rozmiarze 155 R15 rozlaza sie w "szwach",
na zapasowce (ktora zastapi zardzewiala felge) mam jeszcze starsza opone syrenowska o biezniku jak w przedwojennych autach i ta tez sie rozpada,
myslalem o zalozeniu 185/65/15 - widzialem cos takiego u rolnika, zdziwilem sie na feldze 4j sie trzyma, ale nawet spoko,
ewentualnie chcialem kupic 165/65/15 ,bo takie na 4j siedza calkiem zacnie, jednak zmierzylem, ze zadna szersza opona od 155 nie zmiesci sie, bo przyczepa jest zrobiona na styk,
dlatego ostatecznie postawilem na 125/90/15 z dojazdowki ,a ostatecznie, bo wlasnie zamowilem dojazdowke o tym rozmiarze w celu pozyskania drugiej opony (jedna mam, mam tez 125/70/15, wiec szukalem w dwoch rozmiarach, zeby miec wiekszy wybor),
teoretycznie 125/90/15 jest wyraznie mniejsza od 155/80/15 (niby 2cm) ,ale gdy przymierzylem, to nie widac roznicy, a detka tez powinna sie zmiescic
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #794 dnia: Lipiec 03, 2021, 07:48:26 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
KGB, co do tej przyczepki, to pierwotnie była tam cienka oś z kołami od Malucha. Piasty (jakieś samoróbki) były na zwykłych łożyskach kulkowych; w końcu to się rozwaliło. Szukając czegoś na podmianę kupiłem oś od Syreny - trochę dłuższa od tej, co była od nowości.
Spowodowało to szukanie pasujących tam opon. A zatem:
ale mam pytanko ; jakie masz opony na tych felgach ?
165/65/15 - z tym, że na felgach z Vitary. Jest to spowodowana tym, że - podobnie jak analogiczna sytuacja u Ciebie
jednak zmierzylem, ze zadna szersza opona od 155 nie zmiesci sie, bo przyczepa jest zrobiona na styk,
Na org. felgach od Syreny (duże ET) koła by tarły o skrzynię - do tego nie wchodziły w błotniki (to akurat łatwo przerobić). Zatem zakupiłem felgi 5,5" od Vitary (małe ET, ale to nie te felgi, co mają ujemne) i do tego wspomniane 165/65/15 (wówczas czteroletnie używki za grosze z olxa).
Do burty jest niewiele miejsca. Jakieś szersze opony (na tych felgach) to by już tarły - pewnie 175 by jeszcze na styk weszły, ale szersze już nie.

Jestem zadowolony z tego zestawu, nie ma strachu jechać nawet okazyjnie przekraczając 80km/h :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #795 dnia: Lipiec 03, 2021, 09:11:34 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Mam przyczepkę zrobioną z tylnej osi opla agili, rozstaw 4x100 więc kół do wyboru w opór i dodatkowo hamulec postojowy by wykorzystać Ori bębny  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #796 dnia: Lipiec 03, 2021, 18:07:38 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Za wczasu sobie ten zapas zmień bo fiat ma mniejszy otwór piasty niż FSO 
To lepiej, aby podskoczył do budowlanego po

chwila roboty i będzie OK :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #797 dnia: Lipiec 05, 2021, 09:41:18 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Z Polonezem nie robię nic, leję benzynkę i jeżdżę :) byłem w sobotę na weselu, postawiłem go na parkingu, daleko od wejścia do sali, a 2h później kolega mi mówi, że zebrało się 10 chłopa, oglądają, chodzą wkoło i bardzo im się podoba  :d <cwaniak2> a na parkingu były raczej współczesne fury klasy premium, którymi nikt się nie zainteresował :D

Punto odstawiłem do mechanika, po raz kolejny. Zaczynam coraz bardziej intensywnie myśleć nad innym dupowozem. W sierpniu chyba go testowo wystawię na olx. Jak ktoś mi położy tyle ile bym chciał, to sprzedam :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #798 dnia: Lipiec 05, 2021, 11:07:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co się z punciakiem dzieje?

Do poloneza zamówiłem sobie LEDy do tylnych lamp (stopy, wsteczny, przeciwmgielne). Wymieni się raz a porządnie. Do tej pory miałem tylko w stopach, ale słabsze, mimo to byłem zadowolony. Wziąłem wszystkie o barwie ciepłej białej, zbliżone do barwy żarówkowej.

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-4-cob-filament-p21w-r10w-ba15s-12v-24v-8711610765
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #799 dnia: Lipiec 05, 2021, 11:07:43 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
W sobotę odpaliłem nowy silnik w ATU. Pracuje bardzo ładnie, na razie zrobione skromne 170km, docieramy... ;)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM