Autor Wątek: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?  (Przeczytany 6689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2021, 12:18:33 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Nie ma u Ciebie nikogo w okolicy, kto trudni się rozbiórkami Polonezów? Kupowałem ostatnio wał od takich handlarzy za 100zł i zero problemów (woj mazowieckie, mogę dać namiary) Przede wszystkim nie regenerują części farbą  <rotfl2>

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2021, 14:57:10 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Jak już wydałeś kasę na zrobienie wału, to zrób do końca porządnie i jedź gdzieś dalej na wyważenie. Nie ma znaczenia że to polonez, musi dać się wyważyć. Kupisz używkę w której zaraz znowu wysra się podpora albo krzyżaki i znowu pieniądze w błoto.

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 15, 2021, 13:44:48 pm »

Offline Rumcajs

  • Pielęgniarz
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 2001
Koledzy, powiedzcie mi proszę czy mocowanie, tę łapę od strony skrzyni można zmienić? Otóż znalazłem wał i po wymiarach wygląda jak mój gdyby nie mocowanie do skrzyni. U mnie jest rozstaw śrub około 8.5cm, a w nowym 7.5cm.

Porównajcie mój z tym wałem. Tylko różnica łapy na wieloklinie
https://www.olx.pl/oferta/wal-napedowy-fso-polonez-fabrycznie-nowy-CID5-IDHWb4U.html

« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2021, 14:13:58 pm wysłana przez Rumcajs »
Kto nie miał Poloneza niech żałuje. Kto ma, niech szanuje.

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 15, 2021, 14:11:09 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To wał do DF-a ze starym przegubem, i podporą wału i krzyżakami, w których smar już dawno zdążył zgęstnieć i jest do wymiany, więc na dzień dobry trzeba w nim dłubać, i to jeszcze za kosmiczną cenę 500zł (pewnie tyle wyjdzie z wysyłką), no i musisz dokupić przegub.

Za tą cenę będziesz miał zregenerowany wał na podporze z łady, markowym łożysku, dobrych krzyżakach i wyważony... Jak masz taki problem ze znalezieniem czegoś sensownego, to odezwałbym się do Jarka z Zabrza, żeby znalazł Ci jakiś wał po niskim przebiegu za 1/4 ceny nadający się do regeneracji, choć ja zawsze wolę u niego kupować na miejscu i obejrzeć część przed kupnem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2021, 10:48:42 am »

Offline Rumcajs

  • Pielęgniarz
  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 2001
Gdzie mogę zregenerować wał oprócz Wrocławia, którego nie chcę? Mowa o kimś naprawdę godnym polecenia gdzie mogę wysłać i firma mi odeśle wał dając gwarancję na swoją robotę.
Kto nie miał Poloneza niech żałuje. Kto ma, niech szanuje.

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2021, 13:23:03 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://www.trojmiasto.pl/Waly-napedowe-o33636.html Zadzwoń tutaj, ale nie jestem pewien, czy wysyłają.

https://www.figura.com.pl/oferta/waly-napedowe/regeneracja-walow-napedowych.html Tutaj analogiczna sytuacja, ale są trochę nowocześniejsi, więc może przyjmują wysyłkowo
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2021, 18:18:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Nie ma u Ciebie nikogo w okolicy, kto trudni się rozbiórkami Polonezów?

Należy podkreślić "rozbiórkami Polonezów".
Mnie raz szrociaż chciał sprzedać wał "jak nowy", który w pierwszej części był przecięty szlifierką.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Grzechotanie brzęczenie napędu - przyczyna?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 22, 2021, 20:13:48 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Mam wał wazony na Noworudzkiej i 4 litry, jest jeszcze inny wał po rozbiórce Borewicza Gwiździa, nie wiem co warty, ale może na Sportowiej by cos mieli, nie pytałeś? NA Zdzieralskiej/Sztygarskiej to nie sądzę... Wszystko Wch
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!