Autor Wątek: Resory - regeneracja  (Przeczytany 2792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Resory - regeneracja
« dnia: Kwiecień 05, 2021, 20:40:59 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Będę oddawał swoje oryginalne 2-piorowe resory do regeneracji. Na co zwrócić uwagę? Na allegro przy nowych rzemieślniczych jest napisane że odległość między tulejami wynosi 121cm. Moje obecnie maja 122.5cm.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2021, 21:47:52 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ja chciałem regenerować ale jak mam dać 280 zł za samą robotę plus materiały i jeszcze jest ryzyko pęknięcia to ich pierdolę,to nie komuna że nic nie było. Daniel zorganizował mi ładne używki i ze mną to wytrzyma spokojnie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2021, 22:14:00 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Daniel zorganizował mi ładne używki
Co rozumiesz przez ładne używki?

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2021, 23:29:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję, ten pan przyszedł tu z tym białym proszkiem, i z nim wychodzi!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2021, 23:31:13 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2021, 15:16:09 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
ładne używki
Też byłbym za taką opcją.
Jak szukałem do siebie 3-piórowych, to trafiłem na plac, gdzie było kilkadziesiąt sztuk do wyboru, 2 i 3-piórowe. Przejrzałem ten towar i wybrałem ładne 2 szt. i od tego momentu (póki co) tylna zawiecha jest bez zarzutu.
OLX, allegro Twoim przyjacielem, ale najlepiej podjechać osobiście i obejrzeć towar - no i rzecz jasna wystrzegaj się pomalowanych na czarno, "zregenerowanych" zestawów :)

Wcześniej lokalnie szukałem po zakładach zajmujących się resorami, to słyszałem 200/300 zł za tuleje i dołożenie 3-go pióra. Używki w dobrym stanie wyniosły mnie chyba 150zł, jak nie mniej (+ dojazd).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2021, 15:18:09 pm wysłana przez AndrzejP »

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2021, 15:23:45 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ja bardzo przepraszam, ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję, ten pan przyszedł tu z tym białym proszkiem, i z nim wychodzi!
Za Jachasia było lepiej,darmowa pizza i te sprawy
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2021, 15:55:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Będę oddawał swoje oryginalne 2-piorowe resory do regeneracji. Na co zwrócić uwagę?
a na co mozesz zwrocic uwage, skoro nie wiesz jak beda regenerowane ?
moje same sie zregenerowaly, polezaly kilka lat luzem (wlasciwie to oparlem je pionowo o sciane),
regeneracja byla tak skuteczna, ze po dolozeniu trzeciego malego piorka niewiele im brakuje do fabrycznych 3piorowych - czyli jest za wysoko i bede szukal 2piorowej uzywanej pary,
a wyrabane byly ostro, bo u poprzedniego wlasciciela musialy miec ciezko,
gdy z tylu wsiadly dwie osoby (razem 150kg)to tyl siadal ~10cm i gumowe ograniczniki dotykaly mostu,

nie masz wplywu na to, co beda robili z resorami, czy beda je klepac, czy naginac, a moze regeneracja nazywaja sama wymiane slizgow i tulei,
ja wolalbym sam zajac sie poprawa ich dzialania, zwlaszcza ze bogatszy w doswiadczenie teraz zrobil bym to lepiej tzn. trzecie pioro bardziej bym dopiescil, stepil konce i odgial, by dzialo progresywnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2021, 20:08:09 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jakią wysokość miały nominalnie nowe resory? Gość z którym dzis gadałem mówił że jak kiedyś regenerowało się resory do poloneza to klepało się tak aby wysokość resora była 28cm. Ale szczerze mówiąc wydaje mi się to trochę wysoko i ustaliłem z nim żeby zrobił 26cm.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2021, 12:21:33 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2021, 12:49:30 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Przednie tuleje są raczej trwałe, tylna - montowałem taki zamiennik z 5-6 lat temu, jeszcze nie wykazuje znaków zużycia. Ale osobiście, mając nowe/używane resory na wierzchu rozważyłbym montaż poliuretanów.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2021, 13:54:35 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Skoro mowa o regeneracji resorów - idzie jeszcze dorwać przekładki? Szukałem tego w 2018 i finalnie jakieś zdatne używane założyłem.
Albo z czegoś innego dopasować?

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2021, 14:05:24 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Przednie tuleje są raczej trwałe, tylna - montowałem taki zamiennik z 5-6 lat temu, jeszcze nie wykazuje znaków zużycia. Ale osobiście, mając nowe/używane resory na wierzchu rozważyłbym montaż poliuretanów.
Warto montować poliuretany jeżeli całą resztą zawieszenia jest na standardowych gumach?


Skoro mowa o regeneracji resorów - idzie jeszcze dorwać przekładki? Szukałem tego w 2018 i finalnie jakieś zdatne używane założyłem.
Albo z czegoś innego dopasować?
Przekładki można dorwać. Gorzej z obejmami i podkładkami pod nie.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2021, 15:52:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przekładki można dorwać. Gorzej z obejmami i podkładkami pod nie.
obejmna to kawal blachy, a podkladka pod nia nie zuzywa sie, ale to tez tylko kawalek plastiku, ktorego wlasciwosci moga byc jakiekolwiek

Warto montować poliuretany jeżeli całą resztą zawieszenia jest na standardowych gumach?
duza tulejke lepiej zostawic gumowa, zeby byla lepsza amortyzacja, ale mala tylna pracuje intensywnie i w szerokim zakresie, wiec to dobre miejsce na poliuretan
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2021, 17:05:23 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
obejmna to kawal blachy, a podkladka pod nia nie zuzywa sie, ale to tez tylko kawalek plastiku, ktorego wlasciwosci moga byc jakiekolwiek
To teraz się nie popisałeś. Porównaj sobie obejmy oryginalne z tymi które teraz można kupić. A podkładki się nie zużywają ale po prostu pękają.

Odp: Resory - regeneracja
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2021, 20:19:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
szczerze mowiac malo mnie obchodzi jaka blache teraz sprzedaja w formie obejmy piór ,bo pewnie i tak nie kupie,
a gdybym kupil, to nie bede sie przejmowal tym jak jest wyprofilowana i czy ma oczko na linke recznego (i tak nie mam linki) - moge sobie dospawac do blachy inna blache,
po prostu szkoda sobie zawracac dude takimi błahostkami 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.