Autor Wątek: Inter Groclin - wzory, boczki  (Przeczytany 3039 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inter Groclin - wzory, boczki
« dnia: Marzec 20, 2022, 01:15:11 am »

Offline Maras

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 B9
Cześć. Za bardzo nie mogę znaleźć pewnych i jednoznacznych informacji odnośnie przyporzadkowania wzorów tapicerek groclinów do roczników oraz dodatkowo jakie stosowano boczki.
Z tego co widzę, wzory w paski były w minusach, a "krzaki" w plusach, ale może się mylę. Z góry dzięki!
Boczki w paski spotkałem przy relaxach, a przy standardach raczej czarne ze skaju ale i z weluru. Nie wiem jednak, co było stanem fabrycznym, a co inwencją właścicieli.
Czy ma ktoś może pewne informacje na ten temat? Głównie interesują mnie konfiguracje standardów w minusach.
Było: Polonez  Caro1.8 16V , Rover 25 2.0d I dużo VAG - ów
Jest:
VW Golf VII 1.2 TSI 110KM 2016
Audi A4 Avant B9 2.0 TFSI quattro 252KM 2018
Polonez Caro 1.4 GLI 16V "STRAŻ" 1996

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2022, 02:16:53 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Jak gromadzisz wiedze na temat groków to ogarnij podstawy, że groki wychodziły tylko w caro przed plusem.

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2022, 07:53:07 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Caro minus z I połowy 1993 roku. Fabrycznie groki standardy w  czerwone paski i czarne welurowe boczki oraz czarne welurowe nadkola przy tylnym siedzeniu. Tak jest jest u mnie w samochodzie.

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2022, 08:26:30 am »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
mihals kiedyś widziałem aukcję z Plusem posiadającym Grocliny wraz z boczkami plusowymi pod kolor/wzór-to nie był oryginał?

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2022, 09:57:22 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Raczej nie. Przecież nawet tu na forum ktoś miał zrobione boczki w plusie pod wzór groków w krzaczki. To nie jest żaden problem to zrobić. Sam miałem coś takiego zrobione (nawiasem mówiąc, muszę to odświeżyć i wsadzić do auta). Wycina się sam materiał ze środka, odrywa dookoła tą "ceratę" (wystarczy centymetr po obwodzie) docina ładnie materiał i wsuwa pod tą ceratę. Potem jakiś dobry, mocny klej i to docisnąć mocno do siebie. Efekt wyjdzie jak fabryka. Nawet myślałem, czy by nie zrobić czegoś z cienkiego płaskownika, wygiętego w kształcie tego przetłoczenia i po podklejeniu całości po obwodzie, po prostu przyłożyć ten płaskownik, położyć na niego np. kawałek deski/sklejki i obciążyć czymś na godzinkę. Powinno skleić idealnie i mocno. To było robione zapewne na jakieś prasie, która dociskała w odpowiednich punktach i robiła od razu te przetłoczenia, bo to jest sklejone właśnie w tych miejscach, gdzie materiał był dociśnięty do dykty.
A żeby tak nie robić "pustych przebiegów" to odnosząc się do pytania autora tematu, to maiłem caro 94 rok, groki relaxy w czerwone paski, te wąskie, o takie
https://www.olx.pl/d/oferta/inter-groclin-fotele-polonez-CID5-IDNSLcL.html#3465c6e5c2
boczki i materiał na nadkolach czarny welur. Kanapa bez zagłówków.
Drugie coro, mój niezapomniany roverek, groki standardy w niebieskie (według KGB, zielone) krzaczki
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x901c/aa/ef/c7/fotele-inter-groclin-standart-polonez-krzaki-lodz-464451410.jpg
Boczki i materiał na nadkolach również czarny welur. Kanapa oczywiście bez zagłówków.
Na złomie raz wyszarpałem tylną kanapę z atu, cyba 96 lub 97 rok (nie pamiętam) to ma czerwone krzaczki i była z zagłówkami. Boczki, to nie pamiętam, jakie były, bo to dawno było, ale pewnie czarne, welurowe. Raz na innym złomie było caro z orciari i roverkiem pod maską, rocznik pewnie 95, nie pamiętam, to znów miał relaxy te szare z szerokimi paskami i takie same boczki, nadkola w czarnym welurze, kanapa bez zagłówków. Wydaje mi się osobiście, że najczęściej materiał na boczkach we wzorze takim, jak na fotelach, występował z grokami w te szerokie paski, bo nigdy nie spotkałem się z obiciem w wąskie paski, jak na tych relaxach z pierwszego linku. Nawiasem mówiąc, te szerokie paski są najohydniejszym wzorem na groklinach, jaki mogli wymyślić.


Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2022, 12:30:46 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
mihals kiedyś widziałem aukcję z Plusem posiadającym Grocliny wraz z boczkami plusowymi pod kolor/wzór-to nie był oryginał?
jak dasz tapicerowi opowiedni materiał to zrobi fotele i boczki nawet ze wzorem myszka miki  ;p

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 20, 2022, 12:38:22 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
mihals kiedyś widziałem aukcję z Plusem posiadającym Grocliny wraz z boczkami plusowymi pod kolor/wzór-to nie był oryginał?
jak dasz tapicerowi opowiedni materiał to zrobi fotele i boczki nawet ze wzorem myszka miki  ;p


Dokładnie tak jest, zresztą temat i rodzaj Groclinów poruszany był kupe lat temu, powinien być odpowiedni temat, gdzie zostało wszystko dokładnie wytłumaczone, nawet z tasowaniem się o akupresurę, więc wydaje mi się że nie ma sensu tego po raz któryś powielać.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 20, 2022, 13:00:09 pm »

Offline Maras

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 B9
Jak gromadzisz wiedze na temat groków to ogarnij podstawy, że groki wychodziły tylko w caro przed plusem.
Dziękuję za "miłą" odpowiedź. Kolego, z tego co widzę, to polonezem jeździłem przed tym, jak pojawiłeś się na tym świecie, a to forum dołączyłem kiedy pewnie zaczynałeś swoją karierę przedszkolaka. Jak ktoś wtedy o coś zapytał, to otrzymał odpowiedź w normalnym tonie. Wróciłem na forum po kilkunastu latach i jak widać trochę się zmieniło...

Uważam, że od każdego można się czegoś dowiedzieć, chodzi tylko o sposób wypowiedzi.

Widziałem plusy z Groclinami i boczkami w krzaki, ale może to faktycznie twór tapicera. Fakt, że jak plusy były nowe to nie spotkałem zadnego z IG.
 
Pozostałym dziękuję za konkretne informacje. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2022, 13:04:02 pm wysłana przez Maras »
Było: Polonez  Caro1.8 16V , Rover 25 2.0d I dużo VAG - ów
Jest:
VW Golf VII 1.2 TSI 110KM 2016
Audi A4 Avant B9 2.0 TFSI quattro 252KM 2018
Polonez Caro 1.4 GLI 16V "STRAŻ" 1996

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 20, 2022, 19:38:11 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w Plusach nie mozna bylo zamowic IG, ale sa wyjatki, gdzie IG byly,
byla taka krotka seria, chyba jakas pokazowka,
byly to Atu+ z klima i STD w zielone krzaki i szare boczki (foteli, nie drzwi), na drzwiach oczywiscie welur zielone krzaki w boczku Plusa,
sa to Atu+ koloru L111 (F111) z 1997 jeszcze ze stara numeracja VIN,
widzialem dwa takie, na poczatku myslalem, ze to ten sam samochod, a to byly dwa rozne egzemplarze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 27, 2022, 19:21:08 pm »

Offline Maras

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • A4 B9
w Plusach nie mozna bylo zamowic IG, ale sa wyjatki, gdzie IG byly,
byla taka krotka seria, chyba jakas pokazowka,
byly to Atu+ z klima i STD w zielone krzaki i szare boczki (foteli, nie drzwi), na drzwiach oczywiscie welur zielone krzaki w boczku Plusa,
sa to Atu+ koloru L111 (F111) z 1997 jeszcze ze stara numeracja VIN,
widzialem dwa takie, na poczatku myslalem, ze to ten sam samochod, a to byly dwa rozne egzemplarze
Dzięki za doprecyzowanie. To co chciałem wiedzieć już wiem
Było: Polonez  Caro1.8 16V , Rover 25 2.0d I dużo VAG - ów
Jest:
VW Golf VII 1.2 TSI 110KM 2016
Audi A4 Avant B9 2.0 TFSI quattro 252KM 2018
Polonez Caro 1.4 GLI 16V "STRAŻ" 1996

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2022, 12:49:04 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Boczki w paski spotkałem przy relaxach, a przy standardach raczej czarne ze skaju ale i z weluru. Nie wiem jednak, co było stanem fabrycznym, a co inwencją właścicieli.

Z grubsza jak piszesz: wg mojej wiedzy oryginalnie zawsze do Standardów były czarne boczki, do Relaxów zarówno we wzorze foteli jak i czarne. Nie mam żadnych "pewnych" info ale z reguły Relaxy z boczkami pod wzór to były najczęściej szerokie paski typowe dla Relaxów, wąskie paski dzielące wzór ze Standardami najczęściej widywałem z czarnymi, materiałowymi boczkami.

Do bazy informacji można dorzucić jeszcze, że:

Pierwsze Caro wychodzące z IG nie miały jeszcze materiałowych boczków - stosowane były skajowe boczki.

Gdzieś około 96 roku zmieniła się konstrukcja foteli - na pewno Standardów (zmieniono mechanizm łączący oparcie - nowsze fotele nie miały możliwości szybkiego składania oparcia za pomocą drugiego pokrętła a regulacja działała na odwrót tzn. kręcąc do przodu fotel pochylał się do tyłu; inna była również konstrukcja siedziska - zastosowano normalne metalowe sprężyny zamiast tej gumowej maty, która się zarywała) i na ile mi wiadomo również Akupresur (zmienił się mechanizm regulacji części lędźwiowej - z pompek jak w Relaxach na pokrętło; zmienił się także kształt siedziska).

Plus ciekawostka niezwiązana z IG ale jednak w temacie foteli - szkoda, że prócz "pawlaków" taka kanapa nie występowała w naturze:

Zdjęcie znalezione gdzieś na Facebooku.

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2022, 12:56:20 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Plus ciekawostka niezwiązana z IG ale jednak w temacie foteli - szkoda, że prócz "pawlaków" taka kanapa nie występowała w naturze
w katalogu części online jest zanumerowana
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2022, 13:25:45 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
w katalogu części online jest zanumerowana

Dzięki za info, w katalogu, który posiadam jest tylko podłokietnik z Kombi w wersji Van 4-osobowy. :)

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2022, 17:48:17 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
katalogu części online
Gdzie takinkatalog znaleźć?

Odp: Inter Groclin - wzory, boczki
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2022, 21:46:40 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
standardach raczej czarne


Tak ale zdarzały się boczki Standardów w paski takie jak fabryczne fotele . Widziałem na własne oczy Caro Borkowskiego na Ostatnim zlocie FSO w Karolewie  nie pamiętam który to był rok(Wtedy co się ludzie burzyli że wóz strażacki lał wodą po otwartych szybach aut) Kuba byłeś wtedy swoim jeszcze w Fabrycznym kolorze  . Auto fabrycznie wyjechało jako Caro 1.4 i miało fabryczne Standardy w czerwone paski i za dopłatą posiadało fabryczne boczki też w czerwone paski takie jak materiał na fotelach . Miały fabryczne przetłoczenia jak reszta tapicerek .

EDIT: Znalazłem 2015 rok

Screen z filmiku sorry żadnych zdjęć nie mogłem z wnętrzem tego auta znaleźć a aż dziwne bo to był jeden z pierwszych swapów V6 z Opla do Poldona i każdy latał i oglądał ten samochód na zmianę z Przejściówką Świętego z Motorem od Lancii Delta Integrale ;-) . Na zdjęciu wyglądają trochę jak by w innym kolorze ale na żywo je widziałem i wzór i kolor taki i materiał taki sam jak środek Groclinów welur a nie szmata .



 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2022, 22:27:31 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "