Autor Wątek: przewody hamulcowe  (Przeczytany 2071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przewody hamulcowe
« dnia: Maj 01, 2022, 11:31:49 am »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Witam.po inspekcji auta od spodu stwierdziłem że pora wymienić przewody hamulcowe.Mam CARO r.96 na lukasie.Przejrzałem REGMOT i ALLL.i nie wiemco kupić. Jeśli chodzi o sztywne to myślę o miedzianych,są takie komplety na all.A elastyczne to chyba TRW.Może coś podpowiecie w tym temacie?
Pozdrowionka Krzysiek.

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2022, 11:57:51 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Elastyczne bierz pierwsze lepsze,producent bez znaczenia. Sztywne zawsze jak robię to samemu, kupuję przewód w odcinku 20 metrów i zakuwam ile mi trzeba na bieżąco  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2022, 12:01:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Elastyczne to wystepują tylko polskie noname, jakichś lokalnych rzeźbiarzy, elastyczny nad tylnym mostem da się dostać trw, w katalogu wyskakuje jako phb119.

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2022, 12:08:57 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Warszawski ENzet robi wszystkie elastyczne do Poloneza. Jak zadzwonisz to ci wyślą.

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2022, 22:26:54 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Elastyczne masz do wyboru albo polski zamiennik noname jak wcześniej mihals napisał albo pójść w przewody w stalowym oplocie np. od PizzaBrakes. Koszt około 300zł. Sztywne - pozostaje kupić/dorobić miedziane bo na oryginał nie ma już szans.

Jak coś mam komplet nowych elastycznych przewodów do Lucasa noname, oddam za 50zł. Jak coś PW.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2022, 21:36:11 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Dzięki za podpoiedzi.Sztywne to widze już każdy mechanik robi miedziane z metra i zakuwa ,a elastyczne chyba zamówie w NZ  albo kupie to co nazywa się BOGUSZ czy jakoś tak.Dzięki i pozdroionka.

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2022, 10:37:34 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
stalowe też się da zrobić. Każdy mi mówił że to niewykonalne, a dorobiłem cały zestaw do fiesty 1982 własnymi łapkami ;)

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2022, 16:38:43 pm »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
Co do sztywnych przewodów - ja polecam stal, miedziane niestety lubią się przyspawać do końcówki stalowej na amen już po roku-dwóch. Jakimś sposobem jest smar miedziany i nie jeżdżenie autem za dużo ;)
Na alle byly stalowe dostępne ostatnio.

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2022, 17:26:11 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nie materiał z którego są wykonane rurki są problemem a debile którzy nie mają wyczucia w ręce i dokręcają wszystko ponad opór, potem są cyrki z odkręceniem odpowietrznika czy nakrętki na przewodzie. Dwa tygodnie temu wymieniałem elastyczne przewody w aucie mamy i po 9 latach od ostatniego serwisu hamulców wszystko ładnie puściło bez nerwów  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2022, 20:21:47 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
U mnie nigdy żaden miedziany przewód nie zrósł się ze stalową nakrętką. Stalowe zaś - bardzo często.
Potwierdzam natomiast dorabialność stalowych, bo przecinałem stare i obrabiałem ręcznie pod nakrętkę narzędziami do miedzianych rurek - ale skąd wziąć nowe rurki stalowe do przewodów, nie mam zielonego pojęcia. Zaskoczyła mnie sugestia, że to jest w ogóle gdziekolwiek dostępne ot tak...

Odp: przewody hamulcowe
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2022, 23:30:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kiedys byly dostepne w sklepie wszystkie przewody do PN,
stalowe (uksztaltowane) ~3pln jeden z przednich,
z miedzi twardej taki sam (uksztaltowany) ~9pln,
na metry z miedzi miekkiej taka dlugosc ~8pln,

pomijajac to, ze bez sensu kupilem twardy miedziany i go gialem, bo nie do tego kola byl mi potrzebny, to pluje sobie w brode, ze nie kupilem trzech zestawow stalowych na zapas, komplet kosztowal mniej niz 25pln, wiec za siedem dyszek mialbym nowki na trzy auta

Zaskoczyła mnie sugestia, że to jest w ogóle gdziekolwiek dostępne ot tak...
miedz tak podrozala, ze nie dziwne jest oferowanie stalowego przewodu na metry,
gdyby nie plastikowe "FARO" do LPG, to pewnie pojawilyby sie stalowe fi6 i fi8 pokryte z wierzchu miedzia ;>

stalowy przewod hamulcowy ma dwie zalety : jest mocniejszy i tanszy,
ale ma tez wady w postaci korodowania i w przypadku dorabiania robi problemy z zakuciem - moze na jakiejs automatycznej stacjonarnej zagniatarce to bez roznicy, ale takim recznym badziewiem zakuc to pewnie jest dramat,
nie robilem tego, ale wystarczy mi wyobraznia i punkt odniesienia wzgledem miedzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.