Autor Wątek: Wałki "Świątka"  (Przeczytany 3643 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 21, 2024, 19:02:06 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1358
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A ile kasy zostało wpakowane żeby wypluł te prawie 80 koni? Pytam z ciekawości, bez złośliwości.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 21, 2024, 19:13:15 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Wszystko zależy od stanu bazy, u mnie z racji że oprócz tego że był blok prosty wszystko inne było do ogarnięcia wyszło koło 5k z częściami i robota szlifierza, regeneracja wałka rozrządu i szlifowaniem szklanek u Światka i wyważanie wału korbowego z zamachem,korby i tłoki wywazałem sam i wiadomo siedzenia w garażu i dłubania swojego nie liczę. Niestety, porządny remont kosztuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2024, 19:16:27 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2024, 21:27:16 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kanałów w głowicy nie ruszałeś ? Ciekawe jak tam przebieg momentu, masz wykres ?

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2024, 21:38:53 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Trochę je poprawiłem, spasował em z kolektorem na zero, mam wykres, próbowałem go tu wkleić ale przy każdej próbie błąd na stronie mi wywala
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2024, 21:51:11 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2024, 21:54:39 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2024, 23:02:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a to 1.5 jest, abimex z sonda czy bez?
tak czy siak juz moc jest wieksza niz seryjna (82KM to maja gaznikowce), tylko moment nico kuleje, bo szczyt powinien byc ~3800rpm, a masz wyplaszczenie i zwiekszone napelnianie powyzej 4000rpm,
albo poprawianie kanalow zaszkodzilo, albo walek przesuniety o pojedyncze stopnie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 21, 2024, 23:10:00 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
1.5 z sonda, a czy wałek przesunięty to tego najstarsi Indianie nie wiedzą, miałem w dawnych czasach w rękach kilka nowych walków i ich wykonanie miało duxo do życzenia, nie raz się zdarzało że zarys wszystkich krzywe nie był identyczny, a i krzywe bo po azotowaniu nikt nie sprawdzał, ten też był niby nowy a trza było prostować i jedna krzywke lekko sxlifnac, więc nie jest powiedziane ze klin jest idealnie w tym miejscu co powinien być. Z kanałami bardzo nie szalałem, wyrównałem nierówności i kolektory spasował em nic więcej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2024, 23:15:36 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 21, 2024, 23:24:24 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Co do sterownika to tu was zaskoczę bo jeszcze za dawnych czasów praktyk udało mi się wynieść całe pudełko sterowników które miały iść na utylizację i sam byłem zaskoczony ze do 1.5 gli były 2 sterowniki z sonda do wersji mocniejszej i słabszej z tego co pisało na naklejce i jeden właśnie bez sondy. Pieron wie czy to nie jska wersja na eksport albo się kto pomylił, do 1.6 też mam jskies 2 typy ale aż tak się nie zagłębiałem w ich temat. A i też gdzieś w dokumentacji jakiejś mi się przewinęło że były 2 typy 1.5 gli, słabsza chyba 75KM i mocniejsza 82, gaźniki 1.5 miały chyba 85 a 1.6 gaźnik miał 87 o ile mnie pamięć nie myli
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2024, 23:27:01 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 21, 2024, 23:47:00 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Tak mi się teraz przypomniało, dorwałem taki sobie katslog😁https://zapodaj.net/plik-7Yd97kQD6h. Może tu coś znajde
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 22, 2024, 00:14:12 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
sonda AFR by pokazała czy nie brakuje paliwa.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2024, 00:18:58 am »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Właśnie mam w planie się z nią przejechać, póki co sprawdzałem organoleptycznie po kolorze świec i nie widać żeby miał ubogo, ładny lekko brązowawy kolor na wszystkich 4
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2024, 10:50:51 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
Podczas normalnej jazdy nie wkraczasz na górę mapy paliwa.
Więc świece mogą być ok, bo poruszasz się w części mapy gdzie układ sie wyrabia.

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2024, 11:23:36 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & Lancia Y'99 1.2 16V
Dziękujemy Ci Artek za sprawdzenie na własnej skórze i portfelu, że wałek od świątka to najwyżej wałek na kase. Pewnie twórca wałka powie że źle wystrojony i stąd braki w przyroscie mocy.
Ja nie potrafie stweirdzić nawet mając taki wałek w ręce czy jest wykonany poprawie czy nie, czy jest lepszy niż fabryczny.
Twoje doświadczenai empiryczne mówią, że gorszy - tym bardziej wczytując się w cytat na 1str z innego tematu.

No i jak napisał Sławko - tylko soft turbo z LPG się opłaca, jest efekt przy nie-kosmicznym nakładzie pieniężnym.
Wykresy Vspeca to potwierdzały. Szkoda ze z Marcaro nigdy nie udaliśmy się na hamownie, ale dupohamownia oraz luźne pomiary przyspieszenia i Vmaxa mówią, że jest moc więc nie trzeba jej szukać na papierowych wykresach.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2024, 12:00:13 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Dziękujemy Ci Artek za sprawdzenie na własnej skórze i portfelu, że wałek od świątka to najwyżej wałek na kase
Dla sprostowania, to czy wałki Światka czy Rewaru są walkami na kase tego nie możemy określić na moim przykładzie, ponieważ to że osprzęt abimexa na nich nie wyrabia nie oznacza że są kiepskie. Przypuszczam że w wersji gaźników ej do której są przystosowane po odpowiednim ustawieniu zapłonu i zalecanych zmianach w gaźniku plus do tego jeszcze jakieś ew regulowane koło efekt byłby widoczny. Ja tego nie zrobiłem bo upieprzylem sobie z sentymentu że będzie 1.5 gli z lekko ostrzejszy wałkiem, nie przewidziałem że mapsensor na, wolnych obrotach aż tak zareaguje na lekki spadek podciśnienia spowodowany przez dłuższy niewiele od seryjnego czas otwarcia zaworów. Wałek sprzedałem koledze Sławkowi z forum, zobaczymy co jemu wyjdzie na gaźniku czy tam standalone, nie pamiętam już co on tam u siebie robił. Wałek u mnie jest w tej chwili fabryczny a poprawa jego polegała na tym że ta jedna spaprana przez fabryke krzywke trzeba było poprawić żeby miała rzeczywiście zarys fabryczny bo była inna od reszty (takie coś fso wypuszczalo) więc to co u mnie w tej chwili jest to jest dobrze poskładana fabryka i niema tam żadnego modzonego wałka w tej chwili dlatego i tsk jestem zadowolony z wyniku. Pewnie jakbym teraz zarzucił mu ten wałek ostrzejszy, zapodał gaźnik plus aparat a i jeszcze regulowane koło i ustawił wszystko na czujnik zegarowy to z tą baza pewnie koło 100 koni by z niego wykręcił.
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2024, 12:54:53 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3783
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ja używałem wałków Rewaru w Roverze i zawsze były przyrosty. Moje 1.6 w Caro, które w serii ma 111KM i 145Nm na ostrych wałkach i po podstrojeniu (nie było dolizywane na ideał) na seryjnym ecu (MEMS3) wypluło 135koni przy 7050rpm i 154Nm przy 5200rpm. Ale nawet na ecu z 1.4 było czuć, że auto idzie lepiej, tylko musiałem eksperymentować z wtryskiwaczami żeby +/- trafiać z AFR.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2024, 13:01:08 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Ja używałem wałków Rewaru w Roverze i zawsze były przyrosty
Dlatego mówię że do abimexa się napewno nie nadają ale może tutaj kolega Sławek ten co mu sprzedałem wałek zarzucił do swojego ohv gaźnik lekko pomodzony wg zaleceń Rewaru, ustawić mu też zalecany zapłon, przetestować i wtedy będziemy mieli 100 procent miaro dajny wynik odnośnie wałków do ohv robionych przez Rewar, Swiatkowe z tego co wiem mają podobny zarys wiec w zasadzie byłoby 2w1😁. Ale to zależy teraz tylko od tego czy Sławek przyjmie na klatę wyzwanie 😁
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2024, 13:08:48 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1209
Tak mi się teraz przypomniało, dorwałem taki sobie katslog😁https://zapodaj.net/plik-7Yd97kQD6h. Może tu coś znajde
Masz może skan tego katalogu? Szukam właśnie 93
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2024, 13:16:07 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Masz może skan tego katalogu? Szukam właśnie 93
Skanu niemam niestety
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2024, 13:23:29 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
A tak z innej beki, trochę nie ten temat to powiem ze fajne wzory emblematow tam znalazłem, chyba tylko na wersje eksportowe takie były bo ja w pl nie spotkalem
https://zapodaj.net/plik-8EhS4Py1EP
https://zapodaj.net/plik-KeJFmmh1ie
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: Wałki "Świątka"
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2024, 20:18:55 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 686
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Kiedyś dawno temu z netu zapisałem sobie taki plik, ponoć nowa mapa do abimexa, ale jak ja wgrać i czy faktycznie przyniesie więcej mocy to ja nie wiem. Masz klika komputerów, to może na jednym uda ci się coś podziałać z tym.
https://www.easypaste.org/file/W1fdbrAP/abimex.8KM.9Nm.bin?lang=pl