Autor Wątek: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)  (Przeczytany 1251 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
Kręci do max 4 tysięcy obrotów, ledwo rusza na jedynce; brakuje mocy.
Co było sprawdzane:
-świece zamieniane
-sprężanie na każdym cylindrze 12bar
-każda świeca daje iskrę
-każda świeca czyszczona

Odpaliłem silnik i zostawiłem go na wolnych obrotach. Po 5ciu minutach katalizator nagrzał się bardzo mocno, przez co zaczął dymić - to wg mnie wyklucza problemy z podawaniem paliwa, ponieważ nagrzewanie się katalizatora wynika najpewniej z dopalania benzyny która nie spaliła się w dwóch niedziałających cylindrach. Nadmienię, że wszystko zaczęło się dziać po tym, jak brakło mi paliwa wyjeżdżając z domu. Samochód mi zgasł chwilę po powrocie (jechałem na max 3k obrotów, więcej dusiło silnik.

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2023, 23:45:35 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
A nie zassała ci pompa syfu z dna baku i przytkało wtryskiwacze na tych cylindrach. Spróbuj podmienić wtryskiwacze miejscami, lub sprawdź czy dochodzi do nich napięcie, jeśli tak duże prawdopodobieństwo że są brudne/zatkane i nie podają paliwa.

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2023, 23:59:17 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Jeśli nie działają 2 cylindry to uszkodzeniu uległa cewka lub jej sterowanie 1 i 4 lub 2 i 3.
Jeśli nie pali 1 i 2 , 2 i 3 , 3 i 4 to uszkodzeniu uległa uszczelka, chyba że sprawdzałeś ciśnienie na wszystkich wykręconych świecach.
Najlepiej odpal silnik i po 10 sekundach dotknij każdej rury z kolektora wydechowego. Te niedziałające będą zimne. W GSI da sie dotknąć każdej rury oddzielnie

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2023, 06:26:55 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Odpaliłem silnik i zostawiłem go na wolnych obrotach. Po 5ciu minutach katalizator nagrzał się bardzo mocno, przez co zaczął dymić - to wg mnie wyklucza problemy z podawaniem paliwa, ponieważ nagrzewanie się katalizatora wynika najpewniej z dopalania benzyny która nie spaliła się w dwóch niedziałających cylindrach. Nadmienię, że wszystko zaczęło się dziać po tym, jak brakło mi paliwa wyjeżdżając z domu. Samochód mi zgasł chwilę po powrocie (jechałem na max 3k obrotów, więcej dusiło

Wcale niekoniecznie. Prawdopodobnie masz przytkane wtryski które leją zamiast pylić. Efekt jest taki, że owszem, masz podawane paliwo do wszystkich cylindrów, ale nie wytwarza się prawidłowa mieszanka paliwowo-powietrzna i ta benzyna przy suwie wydechu jest wyrzucana do katalizatora gdzie się potem pali.

Najlepiej odpal silnik i po 10 sekundach dotknij każdej rury z kolektora wydechowego. Te niedziałające będą zimne. W GSI da sie dotknąć każdej rury oddzielnie

Też niekoniecznie. Jeżeli problemem jest lejący wtryskiwacz to zawsze cośtam jeszcze pyli jakieś spalanie w cylindrze jest. Nie daje to żadnej mocy bo paliwa spala się bardzo mało, ale przy ubogiej stechiometrii tego co się pali, ilość wytworzonego ciepła będzie nieproporcjonalnie duża do ilości spalonej mieszanki.

Jeżeli autor ma rację że nie działają dwa cylindry z przodu auta, to na bank jak wyjmie z kolektora listwę wtryskową i powie komuś żeby pokręcił rozrusznikiem, to dwa wtryski będą pylić wyraźną mgłę, a dwa będą lały, względnie jeden będzie lał, a jeden nic nie dawał.

A nie zassała ci pompa syfu z dna baku i przytkało wtryskiwacze na tych cylindrach.

Albo to, albo po prostu zbieg okoliczności z niedawną wymianą filtra paliwa na Filtrona. Filtry paliwa Filtrona seryjnie mordowały Rovery. Skoro robią taki badziew, to typ stosowany w GSI pewnie też jest trefny.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2023, 06:28:34 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2023, 08:51:47 am »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
Dobrze, wyczyszcze wtryski i dam znać. Dzięki :)

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2023, 15:11:40 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1175
Ja tak miałem jak zapomnaiłem założyć ja kolektor wąż od serwa. Może zaślep króciec w kolektorze i sprawdź.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2023, 18:55:02 pm »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
Wracam z nowościami.
Chciałem odkręcić tą listwę wytrysków, ale bez odkręcania całego aluminiowego dolotu jest to chyba niemożliwe. Zero dostępu do drugiej śruby mocującej listwę (pierwsza śruba jest na wierzchu). Ma ktoś jakiś sposób czy po prostu muszę spędzić przynajmniej kilka godzin na odpinaniu wszystkich kabelków i innych przewodów i odkręcać ten wielki aluminiowy kloc, czy jakoś prościej?

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2023, 19:13:21 pm »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
Teraz patrząc bez nadzieji na całosc, zauważyłem że zdjęcie przepustnicy da dostęp. Odkręcam

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2023, 21:44:27 pm »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
POŁOWICZNY SUKCES
Po odkręceniu listwy oraz wyjęciu wtrysków, moim oczom ukazała się zółtawo-brązowa masa przypominająca pastę bhp do mycia dłoni. Całe wtryski zawalone syfem. Jutro po szkole składam silnik do kupy. Wtryski lecą do kąpieli 😁

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2023, 01:35:36 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
musisz przedmuchać wtryski przeciwnie do kierunku przepływu otwierając je.
A jeśli masz taki stan to znaczy , że nie istnieje filtr paliwa a w zbiorniku jest kisiel.

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 22, 2023, 08:23:53 am »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
Filtr był założony nowy, a sytuacja z zatkaniem wynika z tego, że brakło mi paliwa. Wymienić filtr i tak, czy próbować bez zmian?

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 22, 2023, 08:57:13 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Odłącz przewód paliwowy od listwy wtryskowej podstaw jakiś słoik i przekręć zapłon jak w słoiku będzie syf nie paliwo wymień filtr i przeczyść cały układ paliwowy, jak będzie czysta benzyna(daj jej chwilę w tym słoiku aż ewentualna zawiesina osiądzie na dnie) to odpalaj silnik i zobaczysz czy wszystko jest ok.

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2023, 09:24:30 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Syf nie bierze się z nikąd,zdjąć bak w polonezie i go wypłukać to chwila roboty a przynajmniej układ będzie wyczyszczony od źródła do samego końca  <spoko> Teraz kupiłem audi 80 po 25 letnim postoju i ta sama sytuacja,zbiornik niby czysty a na dnie glon który puścił pod wpływem świeżego paliwa więc cały układ do przeczyszenia
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 23, 2023, 08:41:40 am »

Offline brons222

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6gsi / Atu Plus 1.6gsi
No i koniec  <lol>
Po przeczyszczeniu wszystkiego co mogłem, wziąłem się za składanie. Tak jak rozmontowanie zajęło mi z dwie godziny, to składanie zajęło mi max 25 minut. Odpalam i zaskoczenie - wszystko działa  <lol2>. Co zauważyłem - od teraz zbiera się do 6ciu tysięcy obrotów ekspresowo. Wcześniej zbierał się jak jakiś stary dziadek. Podczas pierwszej jazdy próbnej zawracałem na trawniku i LECIUTKO dodałem gazu; zerwał przyczepność. Przed mikro-remontem rzecz niemożliwa. Patrząc na to wszystko stwierdzam, że wtryski były zawalone już wcześniej. Z pewnością jeszcze za czasów poprzednich dwóch właścicieli, z czego u drugiego to poldek stał na słońcu przez dwa lata. Czas dał widocznie o sobie znać (min. spalony lakier na dachu).
Pełen radości dziękuję Wam wszystkim za pomoc i porady :) Jesteście niezastąpieni!

P.S. Pierwszy raz cokolwiek robiłem przy silniku ambitniejszego niż wymiana oleju ;)

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 23, 2023, 11:51:53 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No i prawo :) Takie prace z efektami są najprzyjemniejsze.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: caro plus 1.6gsi pracuje na tylko dwa cylindry (najbliżej przodu auta)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2023, 01:34:18 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Po odkręceniu listwy oraz wyjęciu wtrysków, moim oczom ukazała się zółtawo-brązowa
Filtr był założony nowy
Syf nie bierze się z nikąd

Miałem dokładnie to samo, w baku czysto, a jak rozleciał się filtr marki Filtron i go odkręcałem od przewodów to wyleciało z nich coś w kolorze mleka z kawą.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E