Autor Wątek: 1.6 GLI BOSCH podłączyłem do komputera i ???  (Przeczytany 2834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

1.6 GLI BOSCH podłączyłem do komputera i ???
« dnia: Wrzesień 05, 2005, 20:07:54 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Witam serdecznie wszystkich klubowiczów. Kupiłem kabel program i podłączyłem ale nic mi to nie dało bo nie mam punktu odniesienia teraz pytanie czy ktoś podłanczał swojego BOSCHA do kopa i czy ma jakeś zapisy z tego. Ja mam takie wraz z programem (bez niego nie sprawdzicie zapisu) umieściłem je na stronie http://www.ram.ram.box.net.pl/   w katalogu do poloneza (niestety wszystko trzeba ściągać pojedynczo) można to sprawdzić i porównać fajna to sprawa bo pokazuje kąt zapłonu sonde i inne pierdoły. Mnie ciekawi tylko dlaczego pozycja wzbogacanie/zubożanie jest nie aktywna. Jakie Wy macie z tym doświadczenia. Bardzo bym prosił o jakieś rady i coś do konfrontacji bo co mi z tego że sobie popatrze i po kasuje błędyjak nie wiem czy tojest dobrze.


Pozdrawiam wszystkich.

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2005, 09:14:06 am »

kan

  • Gość
Nie jest aktywna, bo silnik pracuje na stałych obrotach. Wzbogacanie włącza się przy nagłym , mocnym uchyleniu przepustnicy np przy przyśpieszaniu.

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2005, 20:06:48 pm »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Gazu dodawałem ale komp jest dosyć daleko i dokładnie nie widziałem nie długo siostra będzie miała laptopa to se pojeżdże to powiem coś więcej.  W dalszym ciągu czekam na na jakiś zapis ewentualnie jakieś dane jak ma u siebie.

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2005, 15:17:25 pm »

kan

  • Gość
Puszczasz zapis, testujesz i potem przegl?dasz najlepiej na jakim? słabszym kompie - wtedy wszystko fajnie widać jak się zmieniaj? obroty i działj? czujniki , na lepszych maszynach rzeczywi?cie przelatuje bardzo szybko i nic nie widać jak nie masz dostepu do wolnej maszunki (koło P1 100-200 MHz) to zainstaluj sobie emulator dosa (DOSBox) w którym  odpalasz program i działa dużo wolniej. Jak znajde zapisy to je wrzucę do ?ci?gnięcia.

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2005, 08:13:40 am »

ajk#1212

  • Gość
program można uruchomić z płytki startowej i nic nie przelatuje.Wiele do odczytu tam nie ma ale można sprawdzić sprawno?ć urz?dzeń: napięcie na sondzie lambda(~0,45V dla beny-wolne obroty),nap akumulatora ~13,8V (dopuszczalne lekkie wahnięcia 0,1V),temperature zał?czenia wemtylatora(~90st),działanie silnika krokowego i odczyt podci?nienia.

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2005, 11:06:27 am »

ajk#1212

  • Gość
Tez kupilem taki kabel ale nie moge sie podlaczyć.
Trzeba co? majstrowac przy samochodzie, cos zwierać itp???
Podłaczam do kompa, odpalam program, wł?czam zaplon i nic. Pisze ze brak komunikacji.

[ Dodano: 2005-10-13, 14:36 ]
Może kto? z Wawy chce sobie podłaczyć auto do kompa, to przy okazji sprawdze czy działa kabelek????

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2005, 09:48:14 am »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Może wpisz dne auta i zapłon musi być wł?czony

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2005, 18:34:20 pm »

ajk#1212

  • Gość
Dane auta musz? byc prawdziwe, tzn normalny numer nadwozia?? Do tej pory wpisywałem tam byle co.

Mozna jakos sprawdzić czy to zl?cze diagnostyczne w ogóle działa? Jakies napięcie tam powinno być?

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2005, 18:30:54 pm »

daaroo

  • Gość
a gfdzie sie to wogole w poldku podlacza ?

1.6 GLI BOSCH podł?czyłem do komputera i ???
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2005, 12:21:10 pm »

ajk#1212

  • Gość
Pod mask?, na błotniku od strony kierowy jest wyprowadzona wtyczka z 3 pinami i za?lepiona.