Autor Wątek: Żarówki LED w polonezie  (Przeczytany 19594 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:51:50 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
Czy polskie prawo przewiduje stosowanie niebieskich zarówek jako postojowki????Czy można za to mandat dostać????

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:56:19 pm »

thomas#1840

  • Gość
Cytat: "Kołcz"
Czy polskie prawo przewiduje stosowanie niebieskich zarówek jako postojowki????Czy można za to mandat dostać????


można stracić dowód , nie tylko dostać mandat  :)

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2006, 13:00:02 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "Chomal#1856"
Cytat: "Osfald"
a masz juz kontrole przepalenia zarowek w poldku z 96r?


Osfald powiedz w czym ona przeszkadza... :?


zasadniczo w niczym... mam na mysli poprostu to, ze na desce bedziesz mial ciagle wlaczona kontrolke przepalonej zarowki, a co za tym idzie kiedy naprawde przepali sie jakas zarowka nie bedziesz o tym wiedzial... to wszystko (a niektorzy byc moze poprostu nie beda mogli zniesc bezpodstawnie swiecacej sie kontrolki   ;) )

rozwiazaniem bylaby delikatna modyfikacja kontrolera swiatel....
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2006, 13:00:13 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Kołcz"
Czy polskie prawo przewiduje stosowanie niebieskich zarówek jako postojowki????Czy można za to mandat dostać????

Jak ty prawo jazdy robiles, ze o tym nie wiesz? :|
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2006, 09:32:37 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Cytat: "OZik#1845"
Cytat: "Kołcz"
Czy polskie prawo przewiduje stosowanie niebieskich zarówek jako postojowki????Czy można za to mandat dostać????

Jak ty prawo jazdy robiles, ze o tym nie wiesz? :|

Ozik ale? ty dowcipny, sk?d wogule iwesz że ja mam prawo jazdy??????1
na nauce jazdy nikt nie wsopminał że odblaski z tyłu maj? być czerwone, alo nie wolno używać niebieskich żarówek jako postojówek.

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2006, 12:11:06 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
nie wiem czy tobie na kursie mowili,ale u mnie to powtarzalinon stop,ze obowiazuje nas kodeks o ruchu drogowym,wiec skoro on nas obowiazuje to sa tam tez ujete warunki techniczne samochodu.Chyba mowili ci ze auto musi byc sprawne technicznie,a skoro ma byc sprawne to musi spelniac jakies wymogi ,a jakie to wymogi to jest to ujete w odpowiednich miejscach.NIEZNAJOMOSC PRAWA NIE ZWALNIA CIE OD STOSOWANIA SIE DO NIEGO

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2006, 12:37:10 pm »

Strohs

  • Gość
Jeżeli chodzi o zastosowanie LED - ów jako zamiennik silniejszych ?wiateł (tj. 21W) to jestem pesymist?. Trochę eksperymentowałem z nimi i z moich do?wiadczeń wynika że:

jako pod?wietlanie zegerów i ideogramów sprawdzaj? się doskonale

jako o?wietlenie wnętrza sprawdzaj? się ?rednio (mam o?wietlenie bagażnika zrobione na 4 diodach 100 mA i tam jest OK, w lampce pod sufitem wstawiłem 2 LED-oswkie zamienniki żarówek rurkowych - siła ?wiatła ok 30% niższa od oryginału

jako postojówki z przodu sprawdzaj? się tylko zamienniki W5W z 4 diodami - siła ?wiatła jest podobna. Przy tych zbudowanych na 1 diodzie jest zupełna porażka.

podobnie jezeli chodzi o postojówki z tyłu - dopiero zamienniki z 18 lub 24 diodami daj? siłę ?wiecenia porównywaln? do standardowych żarówek. Jest jednak problem z ich zamontowaniem bo maj? większa ?rednicę niż otwór pod żarówkę w kloszu (dotyczy to tylnych lamp Caro)

Odno?nie legalno?ci takich przeróbek to s? oczywi?cie nielegalne gdyż zadna z takich zarówek nie posiada homologacji. S? oczywi?cie rozwiazania stosowane fabrycznie ale
1. posiadaj? one homologację
2. poł?czone s? ze zmian? konstrukcji kloszów

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2006, 10:46:24 am »

Atus

  • Gość
Cytat: "KANAL"
Michal22091983,  tez sie nad tym zastanawiam. Podobno te zwykle zarowki LED sprzedawane na allegro za kilka groszy sa kiepskie (czyt. slabo swieca).
Widzialem, tez na allegro, zarowki LED bardzo fajniutkie... jedna zarowka sklada sie z kilku diod LED (nawet 9sztuk). Zakladal ktos cos takiego?


Ja założyłem do postojówek takie diody ale jak mnie policja zatrzymała to mi dowód rejestracyjny chcieli zabrac.....!!!ae tak pozatym zajebiscie to w nocy wygl?da :D  :D  :D

żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 10, 2006, 21:01:16 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Atus"
Cytat: "KANAL"
Michal22091983,  tez sie nad tym zastanawiam. Podobno te zwykle zarowki LED sprzedawane na allegro za kilka groszy sa kiepskie (czyt. slabo swieca).
Widzialem, tez na allegro, zarowki LED bardzo fajniutkie... jedna zarowka sklada sie z kilku diod LED (nawet 9sztuk). Zakladal ktos cos takiego?


Ja założyłem do postojówek takie diody ale jak mnie policja zatrzymała to mi dowód rejestracyjny chcieli zabrac.....!!!ae tak pozatym cenzura to w nocy wygl?da :D  :D  :D


A ja mam zroione z jednej diody 5mm postoje z przodu i to jescze niebieskiej i policji nie rusza a ponoć ładnie je widac w reflektrorach...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:03:30 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
MEGA odkop, ale zapytam.

Chce w przyczepach pozmieniać tradycyjne P21 i P5 na ledy.

Przymierzam się do takich
http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-21x-SMD-3528-P21WP5W-Bay15d-Bialy-Zimny/126#prettyPhoto SMD
i zwykłe LED
http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-24x-DIP-5mm-P21WP5W-Bay15d-Bialy-Zimny/154

Ktoś ma doświadczenia? Chce żeby to działało w przyczepce z lampami pojedyńczymi typu
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:09:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a czemu mialoby nie dzialac ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:17:12 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
To, że bedzie świeciło jest niepodważalne - chce jednak mieć najlepsze światło :P I nie wiem, które zamówić.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 21, 2015, 16:24:47 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie rób siary i wiochy. Załóż spowrotem zwykłe żarówki. To tylko Niewiadówka z gniazdami lamp od żuka blaszaka.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2015, 17:10:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
To, że bedzie świeciło jest niepodważalne - chce jednak mieć najlepsze światło :P I nie wiem, które zamówić.
zadne dane nie sa podane oprocz bzdury o swieceniu katem 340*,
mam postojowki na diodach SMD i swieca bialym swiatlem, intensywniej od zarowek w5w ,jednak maja 13diod,
tutaj jest 21diod, pewnie takiej samej mocy kazda ,wiec natezenie swiatla nie bedzie wieksze niz z zarowki 21W ,bo te maja ponad 400lm (podobno),
za to pomaranczowe zarowki 21W maja juz ~250lm i wtedy takie diody maja szanse byc podobne,

odzielna kwestia jest barwa swiatla - moze sie okazac,ze widocznosc jest jednak bardzo zblizona, mimo roznic w natezeniu swiatla (w zarowkach w calym spektrum) ,
generalnie jak sam nie porownasz w danej lampie to mozna zgadywac, ale tragedii nie bedzie,
musisz jedynie zdecydowac, jak chcesz lampe rozswietlac - na zdjeciu widac,ze SMD swieci rownomiernie ,a zwykle LED tak bardziej soczewkowo,
wiec na kierunki i biale postojowki zalozylbym SMD ,a na STOP zwykly led
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 22, 2015, 09:16:38 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Ostatnio miałem styczność z takimi żarówkami. Szczególnie w pamięć zapadło mi, że ta żarówka 21/5 była do niczego-prawie nie było róznicy pomiędzy stopem a pozycją i do tego świeciła słabiej od zwykłej.
Przy ledach jest problem niewykorzystania odblasku, który przy zwykłej żarówce bardzo dobrze poprawia świecenie. 

W niewiadce-poprawić styki, sprawdzić masy i będzie działać po staremu.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 22, 2015, 18:32:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ta żarówka 21/5 była do niczego-prawie nie było róznicy pomiędzy stopem a pozycją i do tego świeciła słabiej od zwykłej.
na stop sie nie nadaje,ale od pozycji 5W swieci mocniej

w tych pojedynczych swiatelkach to za bardzo nie ma lustra, wiec jest mniejsza roznica miedzy diodami i zarowkami
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2015, 18:36:52 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:05:35 am »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Ale można sobie takie lustro zrobić/dorobić i wtedy będzie na bank lepiej.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:26:05 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Wygrzebałem gdzieś takie ledy P5w, tylko świecące na czerwono - wpakowałem w kierunkowskaz i wg mnie świeciły bardzo dobrze, choć oczywiście nie taką barwą jak potrzeba.
Właśnie konstrukcja lampki i brak odbłyśnika mnie sprowadziły na taki pomysł - chyba zaryzykuje i kupię te SMD i LED i potestuje. :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 23, 2015, 23:49:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ale można sobie takie lustro zrobić/dorobić i wtedy będzie na bank lepiej.
mozna jedynie zawinąć świstakowi sreberko i wyłożyć nim plastik pod kloszem,
ale czy to da zadowalajacy efekt i czy warto sie w to bawic ? LED i tak swieci mocniej niz zarowka 5W ,a doatkowo jest bierze mniej pradu, wiec jest mniej czuly na spadki napiecia,co w przypadku przyczepy jest jakims plusem,
z kolei zarowka 21W mocno grzeje ,wiec na pozycje sie nie nadaje,
sa jeszcze po drodze 10W i 15W,
ale czy przy takich lampach warto miec dylemat,skoro LED siedzi w nich ladnie ? to jedne z nielicznych lamp, gdzie mozna bez konsekwencji zastosowac LED, wiec gdy ktos chce miec LED to niech ma,
w przypadku normalnych samochodowych lamp dylemat jest znacznie wiekszy, bo tam LED swieca zazwyczaj jak pol dupy zza krzaka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:52:04 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Siema chłopaki wiem że duży odkop ale mam pytanie jak wyglądała by sytuacja gdy w pololocie zapodał bym ledy na kierunkowskazy ? Ogólne fajnie świecą teraz bo dopracowali trochę te technologie i nie mam kupować zamiaru szajszu po 2 zł . Pytam bo mam białe kierunki male na błotniku i świeci mi ciulowato żarówka a przy okazji chodzi mi po głowie pomysł żeby wymienić wszystkie przód i tył bo kurwicy chce dostać na spadkach napięć na instalacji plusowej (te pierdzielone przygasanie liczników doprowadza mnie to szewskiej pasji tym bardziej jak mam zamiar przerzucić dechę od minusa to tym bardziej mnie to będzie wkurwiać . Coś słyszałem że może być problem że będą za szybko mrugać prawda to ? Jest możliwość jakaś żeby to naprawić/obejść ?
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "